Połącz się z nami

News Chicago

„Czuję, że mogę powalczyć i wygrać”. Rodzina Wiśniowskich o wyjeździe na Mistrzostwa Świata do Gruzji

Opublikowano

dnia

Dzięki pomocy Polonii w Chicago oraz ogromnego zaangażowania rodziców dziewięcioletnia Natalie Wiśniowski realizuje swoje marzenie. 8 października wraz ze swoim tatą szachistka wyjeżdża na Mistrzostwa Świata w Gruzji. Będzie reprezentowała Stany Zjednoczone oraz całą Polonię.

Gościem w studio Radia Deon była sama mistrzyni szachowa oraz jej rodzice Paweł i Monika. Tata Natalki na antenie mówił o tym, jak wygląda pełny plan mistrzostw

„Rozgrywki trwają od 19 do 31 października. To jest czas, w którym rozgrywane są rundy.2352-3 Każda runda trwa do sześciu godzin dziennie. Jest też przewidziana jednodniowa przerwa, żeby dzieci mogły się zregenerować. Wcześniejszy czas jest przeznaczony na aklimatyzację i na to, żeby można było coś zwiedzić, zobaczyć”.

Paweł Wiśniowski podkreśla, że reprezentacja Stanów Zjednoczonych zapewniła wszystkim uczestnikom mistrzostw sportowe stroje

REKLAMA REKLAMA

„Jest to kompletny uniform: bluza, koszulka, czapka. Na wszystkich tych częściach widnieje oczywiście logo federacji. Jest też przepiękny emblemat Stanów Zjednoczonych – orzeł amerykański i nazwisko reprezentanta”.

Spełniam swoje marzenie

Rodzice Natalki opowiadają również o przygotowaniach dziewięcioletniej szachistki do turnieju. Zaznaczają, jak wiele wysiłku wkłada ona w treningi, aby jak najlepiej się zaprezentować

„Natalka intensywnie trenuje, nie tylko w domu. Zwiększyła się również częstotliwość lekcji. W ostatnim tygodniu były to już trzy zajęcia z mistrzem międzynarodowym. Przez cały czas trwania turnieju będzie zapewnione połączenie internetowe, za pomocą którego Natalka będzie dalej intensywnie trenować już na miejscu w Gruzji”.

Sama mistrzyni wykazuje się dużym  optymizmem co do wygranej. Jak sama podkreśla, jest gotowa na to, aby zmierzyć się z najlepszymi

„Czuję, że mogę powalczyć i wygrać. Jeżeli będzie remis lub przegram to trudno. Idę do następnych rund i postaram się je zwyciężyć”.

Dziewięcioletnia Natalia Wiśniowski stoi przed swoją życiową szansą. W Gruzji zmierzy się z najlepszymi szachistami i postara się wygrać. Mistrzyni zaznacza, że w zmaganiach tych ważne będą dla niej doping i wsparcie całej Polonii.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu