Połącz się z nami

O tym mówimy

Przyjaciele z Polski, wizy i telefon Ivanki. Małgorzata Błaszczuk o wizycie Donalda Trumpa w Chicago

Opublikowano

dnia

Wielkich echem w mediach odbiła się chicagowska wizyta Donalda Trumpa. Republikański kandydat na prezydenta spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych w siedzibie Związku Narodowego Polskiego. W trakcie dwóch osobnych spotkań miliarder zapewniał o wielkiej przyjaźni z Polską i Polakami. Słowa te potwierdziła także córka miliardera Ivanka, która w trakcie rozmów niespodziewanie zadzwoniła do swojego ojca.

Wizycie z bliska przyglądała się Małgorzata Błaszczuk, redaktor naczelna Dziennika Związkowego. Dziennikarka nie tylko miała okazję uczestniczyć w obu spotkaniach, ale także przeprowadziła wywiad z republikańskim kandydatem na prezydenta. Na antenie Radia Deon Małgorzata Błaszczuk podkreśliła, że kwestię wiz dla Polaków poruszył Franciszek Spula

„Prezes Spula rzeczywiście zapytał o możliwość zniesienia wiz. Donald Trump nie miał świadomości tego, że Polaków ciągle obowiązuje wiza wjazdowa do Stanów Zjednoczonych. Próbował w pigułce dowiedzieć się gdzie leży problem. Próbowaliśmy go bardzo skrótowo przedstawić. Reakcja Donalda Trumpa była bardzo spontaniczna, powiedział <Dajcie mi tylko dwa tygodnie, załatwię wam to>”.

On zawsze kochał Polskę

W trakcie spotkania w gabinecie prezesa Franciszka Spuli doszło do komicznej sytuacji. W pewnym momencie zadzwonił telefon Donalda Trumpa – a on postanowił go odebrać….

„Była to prześmiewcza sytuacja, mam wrażenie nie do końca spontaniczna. W sytuacji, kiedy wszyscy wcześniej byliśmy poproszeni o wyciszenie naszych telefonów, raptem rozległ się dzwonek telefonu i był to telefon Donalda Trumpa, on go odebrał. Powiedział nam, że to jest Ivanka, przełączył ją na telefon głośnomówiący, po czym Ivanka zapewniła, że Donald Trump zawsze kochał Polskę”.

W trakcie drugiego spotkania w których uczestniczyli również dziennikarze i pozostali przedstawiciele organizacji polonijnych Donald Trump zapewniał o wielkiej przyjaźni z Polską i Polakami. Małgorzata Błaszczuk przekonuje, że miliarder wiele wniosków wyciągnął z pierwszej rozmowy

„Donald Trump jako polityk i człowiek mediów nie jest prawdziwkiem w tej dziedzienie. Bardzo szybko zagospodarował wiedzę nabytą podczas ścisłego spotkania jak i to w jaki sposób należy z nami rozmawiać i to, że duża grupa z nas oczekuje tego połechtania – jako ciężko pracujący, jako inteligentni. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że Donald Trump ma dużo przyjaciół zarówno Amerykanów polskiego pochodzenia, Polaków, którzy przyjechali tu z Polski, ale także Polaków, którzy w Polsce mieszkają. W związku z tym wyszedł naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy na to spotkanie przyszli”.

Pełny wywiad z Donaldem Trumpem, który przeprowadziła Małgorzata Błaszczuk i Jacek Niemczyk w weekendowym wydaniu Dziennika Związkowego.

Zobacz poniżej co jeszcze można przeczytać w tym wydaniu
http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/09302016/

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Bohaterska policjantka Joanna Tys uratowała życie tonącej 26-letniej dziewczynie, która cudem przeżyła!

Opublikowano

dnia

Odwaga, szybka reakcja i doskonałe umiejętność pływackie Joanny Tys uratowały młodą kobietę. Z nadbrzeża Jeziora Michigan kilku chicagowskich policjantów dopingowało w akcji polską policjantkę. Nie wiadomo dlaczego rówieśniczka naszej policjantki wskoczyła do jeziora. Za uratowanie życia Joanna Tys  z pewnością otrzyma specjalną nagrodę.

Do zdarzenia doszło w czwartek 29 czerwca o świcie między 5.30 a 6.00 rano. Joanna Tys była na służbie i monitorowała okolice plaży przy ulicy North Ave w Chicago. 26-letnią dziewczynę  Joanna Tys obserwowała od pewnego czasu.

Spacerowała ona wzdłuż linii brzegowej Jeziora Michigan. Swoim zachowaniem przykuwała uwagę policjantów, którzy patrolowali okolicę. Kiedy młoda kobieta wpadła do jeziora szybko zaczęła tonąć. Na szybką reakcję dzielnej policjantki nie musiała długo czekać. Polka zrzuciła kamizelkę kuloodporną i popłynęła na ratunek. Koledzy policjanci zostali na lądzie i tylko słownie dopingowali Joanne Tys.

Później z łodzi ratunkowej Polkę wsparli strażacy i wyciągnęli z Jeziora Michigan dziewczynę, która w ciężkim stanie została przewieziona do Northwestern Memorial Hospital. Na rutynowe badania lekarze przewieźli także bohaterską polską policjantkę.

Na popołudniowej czwartkowej konferencji prasowej Joanna Tys podziękowała swojej mamie Małgorzacie Tys za to, że nauczyła ją jeszcze jako dziecko pływać i dopingowała w późniejszych treningach na basenie.

Oficer Joanna Tys, to córka polskich emigrantów z Lublina. Urodziła się w Polsce. Do Stanów Zjednoczonych przyleciała z rodzicami w wieku siedmiu lat.

Ma 29 lat. W Chicago ukończyła polską szkołę i studia magisterskie. Studiując pracowała w polskiej restauracji Jolly Inn w dzielnicy Portage Park w Chicago.

Joanna Tys płynnie mówi po polsku. W chicagowskiej policji ze sporymi sukcesami służy dopiero od roku 2018.

źródło: informacja własna
foto: Radio Deon
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Zrób sobie przerwę. Psycholog Anna Węgierek o zaplanowanym i świadomym odpoczywaniu

Opublikowano

dnia

Wakacje to przede wszystkim wielka zmiana. Zmieniamy otoczenie, codzienne zwyczaje, dotychczasowy rytm i styl życia, poznajemy nowych ludzi i nowe miejsca. Odpoczywamy na wiele różnych sposobów. Styl wypoczynku zależny jest od wielu czynników, w tym od rodzaju wykonywanej pracy, stylu życia, osobistych potrzeb i rodzaju przeciążeń fizycznych lub psychicznych.

O tym, jak ważny w rozwoju mózgu człowieka jest wypoczynek, mówiła doktor psychologii klinicznej Anna Węgierek. Podkreślała, że każdy potrzebuje od czasu do czasu ucieczki od codzienności

 „Każdy z nas potrzebuje mieć wakacje i wolny czas. Potrzebujemy też zmienić otoczenie, ludzi, miejsce, a przede wszystkim to, co robimy na co dzień. Musimy wychodzić z codziennej monotonii. Zobaczenie czegoś nowego, inne emocje, i w związku z tym pojawiające się endorfiny, dają nam energię do działania”.

Każdy trochę inaczej rozumie termin „wypoczynek”. Jedni chcą wyjechać, inni zostają w domu. Według doktor psychologii nie ma to większego znaczenia. Ważne, aby robić coś innego niż zwykle, bo jest to istotne dla rozwoju naszego mózgu

 „Jest wielka grupa ludzi, którzy nie potrzebują nigdzie wyjeżdżać. Chcą oni zostać w domu i mieć totalny spokój. Cały czas trzeba jednak robić nowe rzeczy, bo wtedy nasza mózgowa bateria odzyskuje pełną energię. Pamiętajmy o tym, jak działa nasz mózg. Jeżeli mamy monotonię, nie czytamy nowej książki, nie oglądamy nowego filmu, nie śpiewamy, nie tańczymy, wtedy on się nie rozwija”.

Odpoczywać należy świadomie

Doktor Anna Węgierek mówi o tym, że odpoczywać należy świadomie, planując i wybierając to, co lubimy robić. Dotyczy to nie tylko wakacji, ale każdego codziennego dnia

„Każdego dnia, gdy przychodzimy z pracy i są z nami nasi najbliżsi, chowajmy telefon do torebki, wyłączmy telewizor. Uciekajmy od natłoku informacji. Miejmy jakąś własną barierę. Świadomie wybierajmy, jak chcemy spędzać czas. Świadomie, to znaczy wiedząc, jakie są tego konsekwencje. Planujmy też rzeczy na przyszłość i stawiajmy sobie nowe zadania, na przykład< jutro przeczytam nową książkę>”.

Wegierek Psychology Center, Inc
Telefon: 708 710 8819

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, pixabay.com

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Człowiek nie jest robotem! Salwatorianin Łukasz Kleczka o kulturze wolnego czasu

Opublikowano

dnia

Rozpoczynające się wakacje przypominają o przysługującym nam prawie do przerwy w pracy. W czerwcu, lipcu i sierpniu zmienia się rytm naszego życia. Wolny czas jest po to, aby móc odpocząć i powinien on być konieczną troską o ciało i o ducha. To od  nas zależy, czy „zabijemy czas wolny”, czy też spędzimy go pożytecznie.

O tym, jak można twórczo i mądrze wykorzystywać czas wolny, mówił na antenie Radia Deon ojciec Łukasz Kleczka. Salwatorianin przekonuje, że wypoczynek jest konieczny dla zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Wolne chwile, np. niedziele, święta, wczasy rodzinne są dobrą okazją do zbliżenia się członków rodziny. Ich wzajemne rozmowy, spotkania rodzinne, spacery wytwarzają odpowiednią atmosferę, pełną wzajemnego zaufania, w której każdy czuję się dobrze. Ojciec Łukasz Kleczka podkreśla, że czas, który spędzamy z najbliższymi, jest najlepszym podarunkiem, jaki możemy dać sobie i innym

Wykorzystajmy nasze zainteresowania

By móc dobrze wypocząć, trzeba wykorzystać nasze zainteresowania i pragnienia. Jak mówi salwatorianin, pożyteczne hobby daje zadowolenie nie tylko z tego, że coś mamy, ale przede wszystkim z tego, że coś wiemy, coś umiemy, potrafimy coś zrobić

Ojciec Łukasz Kleczka podkreśla, że w czasie wakacji z pewnością nie może zabraknąć ciszy i okazji do modlitwy czy refleksji

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źrodło: inf.własna
Foto: Rafał Muskała,pixabay.com

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu