Połącz się z nami

O tym mówimy

Przyjaciele z Polski, wizy i telefon Ivanki. Małgorzata Błaszczuk o wizycie Donalda Trumpa w Chicago

Opublikowano

dnia

Wielkich echem w mediach odbiła się chicagowska wizyta Donalda Trumpa. Republikański kandydat na prezydenta spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych w siedzibie Związku Narodowego Polskiego. W trakcie dwóch osobnych spotkań miliarder zapewniał o wielkiej przyjaźni z Polską i Polakami. Słowa te potwierdziła także córka miliardera Ivanka, która w trakcie rozmów niespodziewanie zadzwoniła do swojego ojca.

Wizycie z bliska przyglądała się Małgorzata Błaszczuk, redaktor naczelna Dziennika Związkowego. Dziennikarka nie tylko miała okazję uczestniczyć w obu spotkaniach, ale także przeprowadziła wywiad z republikańskim kandydatem na prezydenta. Na antenie Radia Deon Małgorzata Błaszczuk podkreśliła, że kwestię wiz dla Polaków poruszył Franciszek Spula

„Prezes Spula rzeczywiście zapytał o możliwość zniesienia wiz. Donald Trump nie miał świadomości tego, że Polaków ciągle obowiązuje wiza wjazdowa do Stanów Zjednoczonych. Próbował w pigułce dowiedzieć się gdzie leży problem. Próbowaliśmy go bardzo skrótowo przedstawić. Reakcja Donalda Trumpa była bardzo spontaniczna, powiedział <Dajcie mi tylko dwa tygodnie, załatwię wam to>”.

On zawsze kochał Polskę

W trakcie spotkania w gabinecie prezesa Franciszka Spuli doszło do komicznej sytuacji. W pewnym momencie zadzwonił telefon Donalda Trumpa – a on postanowił go odebrać….

„Była to prześmiewcza sytuacja, mam wrażenie nie do końca spontaniczna. W sytuacji, kiedy wszyscy wcześniej byliśmy poproszeni o wyciszenie naszych telefonów, raptem rozległ się dzwonek telefonu i był to telefon Donalda Trumpa, on go odebrał. Powiedział nam, że to jest Ivanka, przełączył ją na telefon głośnomówiący, po czym Ivanka zapewniła, że Donald Trump zawsze kochał Polskę”.

W trakcie drugiego spotkania w których uczestniczyli również dziennikarze i pozostali przedstawiciele organizacji polonijnych Donald Trump zapewniał o wielkiej przyjaźni z Polską i Polakami. Małgorzata Błaszczuk przekonuje, że miliarder wiele wniosków wyciągnął z pierwszej rozmowy

„Donald Trump jako polityk i człowiek mediów nie jest prawdziwkiem w tej dziedzienie. Bardzo szybko zagospodarował wiedzę nabytą podczas ścisłego spotkania jak i to w jaki sposób należy z nami rozmawiać i to, że duża grupa z nas oczekuje tego połechtania – jako ciężko pracujący, jako inteligentni. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że Donald Trump ma dużo przyjaciół zarówno Amerykanów polskiego pochodzenia, Polaków, którzy przyjechali tu z Polski, ale także Polaków, którzy w Polsce mieszkają. W związku z tym wyszedł naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy na to spotkanie przyszli”.

Pełny wywiad z Donaldem Trumpem, który przeprowadziła Małgorzata Błaszczuk i Jacek Niemczyk w weekendowym wydaniu Dziennika Związkowego.

Zobacz poniżej co jeszcze można przeczytać w tym wydaniu
http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/09302016/

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Nasza UNIA

Polonia pamięta o Powstaniu Warszawskim 1944. W Nowym Jorku i Chicago powiewa flaga z kotwicą Polski Walczącej

Opublikowano

dnia

Już po raz piąty, Nasza Unia uczciła wybuch Powstania Warszawskiego wciągnięciem biało-czerwonej flagi z Kotwicą, symbolem Polski Walczącej na maszt przed siedzibą PSFCU na nowojorskim Greenpoincie.

Podniesienia flagi dokonała uczestniczka Powstania, 93-letnia dzisiaj mieszkanka Brooklynu, Danuta Szlajmer. „Pierwszego sierpnia, jak każdego roku od pięciu lat, Nasza Unia czci wybuch Powstania Warszawskiego. Robimy tak pomimo panującej pandemii koronawirusa, bo pamiętamy o bohaterach” – powiedział Przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU, Krzysztof Matyszczyk.

Obecna na uroczystości była Rita Cosby, której ojciec walczył w Powstaniu. „To moje pierwsze publiczne wystąpienie od początku pandemii. Jestem tutaj, bo obiecałam że będę na każdej uroczystości z okazji 1 sierpnia organizowanej przez Naszą Unią„- powiedziała Rita Cosby, zaznaczjąc że „bohaterstwo Powstańców” powinno być przykładem także dzisiejszych czasach.

Przemówienie wygłosił także konsul generalny RP w Nowym Jorku, Artur Kubicki.

W sobotniej uroczystości wzięło udział prawie sto osób, wsród nich harcerze, uczniowie polskich szkół dokształcających, weterani oraz motocykliści z grupy „Polska Sfora” z Connecticut.

Czytaj dalej

News Chicago

NIE ŻYJE EWA MILDE. AKTORKA z FILMU “MIŚ” i “CZTERDZIESTOLATEK”

Opublikowano

dnia

W 2006 roku zrealizowaliśmy dla Telewizji POLSAT materiał o chicagowskim kabarecie BOCIAN, ktory tworzyla ewa Milde. Dziś łza się kręci sama… W filmie wspominamy Ewe, ale także Janusza Pliwko, który odszedł przed paroma tygodniami.

ZDJĘCIA, MONTAŻ i REALIZACJA Sławek Budzik i Ewa Figurska

Czytaj dalej

News Chicago

Nowy Rok 2020? Nowy ja!!! Salwatorianin Łukasz Kleczka o istotnych postanowieniach duchowych

Opublikowano

dnia

Bez względu na to, czy miniony rok oceniamy dobrze, czy źle, z nadzieją i ciekawością myślimy o tym, który jest przed nami. Początek nowego roku to zwyczajowo także czas snucia planów i postanowień na nadchodzące miesiące. Co najczęściej sobie obiecujemy i dlaczego nie wychodzi? Czy istnieje recepta na spełnienie swoich celów?

Ojciec Łukasz Kleczka potwierdza, że większość z nas wraz z początkiem nowego roku ma w sobie dużą determinację, żeby coś w sobie zmienić. Salwatorianin uważa, że aby zrealizować swoje plany, niezbędna jest pokora

„Jeżeli postanowię sobie zbyt dużo, może mi nie wyjść. Wtedy zostaje rozgoryczenie, pustka i frustracja, jestem zdenerwowany. Nie można chcieć wszystkiego od razu, bo jest nowy rok, bo teraz jestem zdeterminowany i chce coś zmienić natychmiast. Zalecam pokorę”.

Ojciec Kleczka twierdzi, że aby dojść do czegoś konkretnego, lepiej zakładać sobie mniej niż więcej. Spełnienie naszych postanowień stanie wtedy bardziej realne

„Zawsze liczy się jakiś konkret, choćby najmniejszy. Kiedy uda mi się osiągnąć jakiś jeden cel, wtedy robię następny krok. To jest moje życzenie dla każdego, kto chce być w życiu szczęśliwy i chce osiągać swoje założenia. Jeżeli chcemy od razu za dużo, możemy się przejechać. Bo raz, jesteśmy słabi, dwa, każdy dzień jest inny, mamy różne obowiązki, zajęcia. Są to często realne przeszkody, które stają na naszej drodze”.

Dobrze jest mieć duchowego przewodnika

Jak zauważa salwatorianin, wymiar duchowy każdego z nas ma dwa kierunki: dobry i zły. Dobrze jest, gdy właściwy kierunek pomoże nam odnaleźć kompetentny przewodnik

„Postanowienia duchowe wypływają z naszego duchowego<ja>. Człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza. Muszę widzieć jednak, w jakiej kondycji jestem. Jeżeli dostrzegam swoje zaniedbania, chcę chociaż próbować coś zrobić, żeby te kondycję w sobie wypracować. Potrzeba ćwiczeń. Nie radziłbym niczego robić bez planu, czy bez osoby, która będzie mi w tym towarzyszyć, zwłaszcza właśnie w tym wymiarze duchowym”.

Salwatorianin Łukasz Kleczka jest współprowadzącym audycji Radia Deon „Otwarty Konfesjonał” w każdą środę po godzinie 10.40

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne