Połącz się z nami

O tym mówimy

Przyjaciele z Polski, wizy i telefon Ivanki. Małgorzata Błaszczuk o wizycie Donalda Trumpa w Chicago

Opublikowano

dnia

Wielkich echem w mediach odbiła się chicagowska wizyta Donalda Trumpa. Republikański kandydat na prezydenta spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych w siedzibie Związku Narodowego Polskiego. W trakcie dwóch osobnych spotkań miliarder zapewniał o wielkiej przyjaźni z Polską i Polakami. Słowa te potwierdziła także córka miliardera Ivanka, która w trakcie rozmów niespodziewanie zadzwoniła do swojego ojca.

Wizycie z bliska przyglądała się Małgorzata Błaszczuk, redaktor naczelna Dziennika Związkowego. Dziennikarka nie tylko miała okazję uczestniczyć w obu spotkaniach, ale także przeprowadziła wywiad z republikańskim kandydatem na prezydenta. Na antenie Radia Deon Małgorzata Błaszczuk podkreśliła, że kwestię wiz dla Polaków poruszył Franciszek Spula

„Prezes Spula rzeczywiście zapytał o możliwość zniesienia wiz. Donald Trump nie miał świadomości tego, że Polaków ciągle obowiązuje wiza wjazdowa do Stanów Zjednoczonych. Próbował w pigułce dowiedzieć się gdzie leży problem. Próbowaliśmy go bardzo skrótowo przedstawić. Reakcja Donalda Trumpa była bardzo spontaniczna, powiedział <Dajcie mi tylko dwa tygodnie, załatwię wam to>”.

On zawsze kochał Polskę

W trakcie spotkania w gabinecie prezesa Franciszka Spuli doszło do komicznej sytuacji. W pewnym momencie zadzwonił telefon Donalda Trumpa – a on postanowił go odebrać….

„Była to prześmiewcza sytuacja, mam wrażenie nie do końca spontaniczna. W sytuacji, kiedy wszyscy wcześniej byliśmy poproszeni o wyciszenie naszych telefonów, raptem rozległ się dzwonek telefonu i był to telefon Donalda Trumpa, on go odebrał. Powiedział nam, że to jest Ivanka, przełączył ją na telefon głośnomówiący, po czym Ivanka zapewniła, że Donald Trump zawsze kochał Polskę”.

W trakcie drugiego spotkania w których uczestniczyli również dziennikarze i pozostali przedstawiciele organizacji polonijnych Donald Trump zapewniał o wielkiej przyjaźni z Polską i Polakami. Małgorzata Błaszczuk przekonuje, że miliarder wiele wniosków wyciągnął z pierwszej rozmowy

„Donald Trump jako polityk i człowiek mediów nie jest prawdziwkiem w tej dziedzienie. Bardzo szybko zagospodarował wiedzę nabytą podczas ścisłego spotkania jak i to w jaki sposób należy z nami rozmawiać i to, że duża grupa z nas oczekuje tego połechtania – jako ciężko pracujący, jako inteligentni. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że Donald Trump ma dużo przyjaciół zarówno Amerykanów polskiego pochodzenia, Polaków, którzy przyjechali tu z Polski, ale także Polaków, którzy w Polsce mieszkają. W związku z tym wyszedł naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy na to spotkanie przyszli”.

Pełny wywiad z Donaldem Trumpem, który przeprowadziła Małgorzata Błaszczuk i Jacek Niemczyk w weekendowym wydaniu Dziennika Związkowego.

Zobacz poniżej co jeszcze można przeczytać w tym wydaniu
http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/09302016/

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Zmiana oznakowań toalet w chicagowskich szkołach publicznych. Chłopcy i dziewczynki razem?

Opublikowano

dnia

Autor:

Zgodnie z nową polityką dystryktu Chicago Public Schools ma czas do środy na zmianę oznakowań toalet w szkołach. Uczniowie będą mogli korzystać z dowolnych łazienek, niezależnie od płci.

Nowa polityka została ogłoszona na Twitterze w zeszłym miesiącu.

Szkoły takie jak LaSalle Language Academy wysyłały rodzicom biuletyny wyjaśniające, czego się spodziewać. LaSalle ma teraz dwie, wielostanowiskowe toalety dla wszystkich płci. Są one wyposażone w zapewniające prywatność przegrody.

„Chcemy stworzyć środowisko tak pełne szacunku i integracyjne, jak to tylko możliwe” – powiedział Curran Cross, kierownik programu edukacyjnego.

Niektórzy rodzice uważają, że ta polityka to nic wielkiego. „Nie przeszkadza mi to” – powiedział Mandal Golden. „Nie boją się korzystać z toalety w domu. Mamy w domu chłopców i dziewczynki, to ta sama polityka. Toalety są na ogół prywatne”.

 

Inni wydają się rozwścieczeni wprowadzaną zmianą, mówiąc, że obawiają się zamieszania, nękania i zastraszania. „Myślę, że to szaleństwo. Nie mogę się z tym zgodzić, chłopcy i dziewczynki mają być oddzieleni” – powiedział jeden z rodziców.

W tej chwili nie ma jeszcze danych, ile szkół CPS zmieniło oznakowanie. Szkoła LaSalle twierdzi jednak, że bezpieczeństwo faktycznie wzrosło, zgodnie z ankietami przeprowadzonymi wśród uczniów.

Chicago Public Schools oświadczyło, że jest otwarty na wszelkie opinie na temat nowej polityki. Możesz je wysłać e-mailem na adres osp@cps.edu.

Chicago Public Schools to 299 Okręg Szkolny Chicago, trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych, obejmując ponad 600 szkół podstawowych i średnich, do których uczęszcza około 400 000 uczniów zarejestrowanych na jego obszarze.

 

Źródło:wgn9, wikipedia

Foto:Flickr/Cold, Indrid/Stig Nygaard

Czytaj dalej

News Chicago

Były szeryf Cook County przemycał narkotyki z Meksyku. Czy pójdzie siedzieć?

Opublikowano

dnia

Autor:

Juan Carmona z Burr Ridge, lat 46,  został aresztowany i oskarżony w związku z podejrzeniem o udział w przemycie i handlu kokainą pochodzącą z Meksyku.

Byłemu zastępcy szeryfa powiatu Cook postawiono szereg zarzutów. Juan Carmona jest oskarżony o działalność kryminalną związaną z narkotykami, handel substancjami niedozwolonymi, posiadanie tych substancji oraz ich przerzut. 

W 2019 roku Homeland Security Investigations odkrył domniemany udział Carmony w międzynarodowej operacji przemytu kokainy. W lipcu 2019 r. agenci HSI odzyskali ponad 16 kilogramów kokainy z dwóch domów w Illinois, które rzekomo posiadał Carmona.

Carmona miał zeznać, że kokaina pochodzi z Meksyku i przyznał się do udziału w operacji przemytu kokainy do Illinois.

Wcześniej władze oskarżyły Luisa Felipe Cantu-Reyesa, który również był rzekomo zamieszany w operację przemytu. Jemu także postawiono zarzuty handlu substancjami niedozwolonymi,  działalność przestępczą związaną z narkotykami, posiadanie niedozwolonych substancji oraz zamiar ich dostarczenia, a także zarzut prania brudnych pieniędzy i działalności kryminalnej dotyczącej prania brudnych pieniędzy.

Juanowi Carmona grozi conajmniej 30-letni wyrok na podstawie postawionych zarzutów. Kaucja Carmony została ustalona na 1 milion dolarów, a następna data jego rozprawy sądowej to 10 grudnia.

 

Żródło:wgn
Foto:wgn/FlickrMarco Verch Professional Photographer

Czytaj dalej

News Chicago

Barack Obama w Chicago. Wizyta byłego Prezydenta USA i jego żony w rodzinnym mieście

Opublikowano

dnia

Autor:

Były Prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z żoną wraca do wietrznego miasta w związku z szeregiem imprez planowanych na ten weekend.

Jak informuje The Obama Presidential Foundation, wizyta byłego prezydenta Baracka Obamy oraz byłej pierwszej damy Michelle przewiduje spotkania z grupami społecznych liderów, którzy pracują nad takimi kwestiami jak przemoc, zdrowie psychiczne, niepewność żywnościowa czy możliwości gospodarcze.

Michelle planuje również spotkać się z Chicago Public Lights Students, aby mówić o problemach edukacyjnych w college’u i ścieżkach kariery młodych ludzi.

Była para prezydencka ostatni raz odwiedziła Chicago w związku z otwarciem Centrum Prezydenckiego Obamy w Jackson Park.

Żródło:wgn

Foto: Flickr/Image Editor/Luke Vargas

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne