Połącz się z nami

Nasza UNIA

Pierwsza Dama w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej. „Polacy mogą osiągać sukcesy”

Opublikowano

dnia

Dwudziestego września siedzibę Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) na nowojorskim Greenpoincie odwiedziła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. Spotkała się z Radą Dyrektorów, Komisją Nadzorczą oraz pracownikami PSFCU.

Galeria zdjęć

Podczas spotkania Pani Prezydentowa zapoznała się czterdziestoletnią działalnością PSFCU a przede wszystkim jej rolą w środowisku polonijnym. Agata Kornhauser-Duda interesowała się szczególnie inicjatywami edukacyjnymi Naszej Unii a zwłaszcza wsparciem dla polskich szkół dokształcających oraz Programem Stypendialnym PSFCU. Podczas pobytu Pani Prezydentowa złożyła też gratulacje siedmiu długoletnim pracownicom PSFCU, które podczas wcześniejszej uroczystości otrzymały Krzyże Kawalerskie Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Stefania Anigacz, Ewa Grzymkowski, Bożena Koc-Tennenbaum, Magdalena Krówka, Urszula Kulesza, Grażyna Michalczyk i Barbara Zawłocka otrzymały odznaczenia decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy „za wybitne zasługi w promowaniu polskości i działalność na rzecz środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej”.

Odznaczenia wręczył szef gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski. – Odznaczenia to wyraz uznania za pracę, którą wykonują panie dla rodaków. W imieniu Prezydenta RP chciałem podkreślić duże znaczenie tego, co panie robicie gdyż dla państwa polskiego ważni są wszyscy Polacy, zarówno mieszkający w kraju, jak i zagranicą – powiedział minister Adam Kwiatkowski. – Proszę przekazać Panu Prezydentowi podziękowania za to ogromne wyróżnienie i zaszczyt, których nie oczekiwałyśmy. Cieszę się, że także w Polsce zauważa się działalność Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, bo przecież jesteśmy częścią życia Polaków tutaj w Ameryce” – powiedziała w imieniu odznaczonych Ewa Grzymkowski.

REKLAMA REKLAMA

Szef Gabinetu Prezydenta RP władzom PSFCU flagę państwową z okazji 40-lecie istnienia Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Nasza Unia otrzymała biało-czerwoną flagę w uznaniu „wybitnych zasług i szczególnych osiągnięć w działalności polonijnej, społecznej, kulturalnej i gospodarczej w zcasie czterdziestoletniej działalności”. – Tam gdzie dzieje się coś ważnego i polskiego na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Chicago, zawsze jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Jesteście sponsorem właściwie każdej imprezy polonijnej a swoją działalnością udowadniacie, że pod biało-czerwoną flagą Polacy mogą się skupić i osiągać sukcesy – powiedział minister Kwiatkowski.

REKLAMA REKLAMA

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Inwestycje i pożyczki tylko w Naszej Unii. Monika Galas mówi jak pomnażać swoje pieniądze

Opublikowano

dnia

Autor:

W czasach gwałtownie rosnącej inflacji warto zadbać o swoje pieniądze. Gość Radio Deon Chicago, Monika Galas, ekspert do spraw pożyczek w Polsko – Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, mówi jak zrobić to najlepiej.

Razem w inflacją rosną stopy procentowe w bankach komercyjnych. W tej chwili duże banki oferują stałą 30-letnią na poziomie 5,25%, a nawet wyższym. W Naszej Unii wynosi ona 4,25%, a przy krótszym terminie pożyczki jest mniejsza, i może wynieść nawet 3,5%.

Więc jeśli chcemy wziąć kredyt hipoteczny warto zaoszczędzić i zrobić to z Naszą Unią, gdzie oferta jest zawsze bardziej korzystna.

Osoby przebywające nielegalnie w Stanach Zjednoczonych także mogą korzystać z usług Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, w przeciwieństwie do banków, gdzie klienci muszą udowodnić stały pobyt, przedstawić obywatelstwo lub zieloną kartę.

REKLAMA REKLAMA

Więc nawet jeśli nasz pobyt w USA nie jest uregulowany prawnie, możemy z Naszą Unią kupić dom, inwestować nasze pieniądze, albo pomyśleć o emeryturze.

Sprawa emerytury jest to szczególnie ważna jeśli nie będą nam przyznane świadczenia Social Security – bardzo dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w budynki apartamentowe.

Warto pomyśleć o emeryturze wcześniej, nawet gdy mamy 20, 30 lat po to by mieć później spokojny i dostatni czas po zakończeniu pracy i móc np. wyjechać.

Przez wysoką inflacją nasze pieniądze bardzo tracą na wartości, dlatego ważne jest inwestowanie.

Monika Galas serdecznie zaprasza do Naszej Unii, konsultacje są bezpłatne, do złożenia wniosku potrzebne są rozliczenia podatkowe.

Monika Galas przyjmuje głównie w Norridge i Mount Prospect

Telefon kontaktowy w celu umówienia się na konsultacje 312 288 67 92.

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka.

Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

Od tego czasu polonijna instytucja finansowa rozwija się tworząc wciąż nowe oddziały i przynosząc korzyści swoim członkom.

Szczegółowe informacje o usługach na stronie internetowej PSFCU.

 

Źródło: inf. własna
Foto: istock/ Ridofranzsarayut

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Nasza Unia: Rekordowa kwota stypendiów dla rekordowej liczby studentów

Opublikowano

dnia

Autor:

Polsko-Słowiańska FCU przyznała stypendia na łączną kwotę 551 tysięcy dolarów dla 488 studentów.

Brooklyn, NY (7 czerwca 2022 r.) – Tegoroczna edycja Programu Stypendialnego Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, który od 2001 roku wspiera edukacyjne marzenia polsko-amerykańskiej młodzieży, ustanowiła dwa znaczące rekordy.

W tym roku 488 młodym członkom PSFCU przyznano stypendia na łączną kwotę 551 tys. dolarów, czyli o 51 tys. dolarów więcej niż wynosił poprzedni rekord.

Rada Dyrektorów PSFCU podjęła decyzję o podniesieniu tegorocznego budżetu stypendialnego, tak aby każdy kandydat, który spełnił formalne wymagania programowe, mógł otrzymać nagrodę.

REKLAMA REKLAMA

Uroczyste wręczenie nagród w programie stypendialnym odbyło się 1 czerwca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku oraz 2 czerwca w Cracovia Manor w Wallington, w stanie New Jersey, natomiast uroczystość w Chicago, Illinois odbyła się 4 czerwca w Muzeum Polskim w Ameryce.

Większości stypendystów przybyłych na uroczystości towarzyszyli ich niezwykle dumni rodzice. Warto zauważyć, że w bieżącym roku po raz pierwszy najwięcej stypendystów pochodziło z regionu Mid-West.

Dyrektor Wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski powitał laureatów podczas nowojorskiej ceremonii, podkreślając wagę więzi łączących Unię Kredytową ze społecznością polonijną.

„Inwestowanie w młode pokolenie to najlepsza inwestycja, jaką może zrobić nasza Unia”

– powiedział pan Chmielewski. „Gratuluję wam sukcesu, który już osiągnęliście i życzę wam żebyście osiągnęli jak najwięcej sukcesów w życiu zawodowym, i żebyście też swoje sukcesy naukowe i zawodowe potrafili przełożyć w jakimś stopniu na sukces naszej grupy etnicznej w Stanach Zjednoczonych.”

Pierwsza Wiceprzewodnicząca Rady Dyrektorów PSFCU, Pani Małgorzata Gradzki nie mogła ukryć dumy z młodych członków PSFCU.

„Jesteśmy z Was bardzo dumni i mamy nadzieję, że w przyszłej karierze nie zapomnicie o Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej,”

– powiedziała. „Mam nadzieję, że wszyscy będziecie zawsze żyli sprawami Polonii – bo jednym z celów naszego programu jest zachęcenie młodzieży do uczestniczenia w inicjatywach naszej grupy etnicznej, imprezach kulturalnych, oraz w pracach naszych organizacji polonijnych.”

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczna edycja programu stypendialnego PSFCU składała się z dwóch odrębnych części: dla absolwentów szkół średnich i dla studentów szkół wyższych.

Program dla absolwentów szkól średnich koordynowany był przez Zrzeszenie Unii Kredytowych Stanu Nowy Jork (New York Credit Union Association). Oprócz oceny zgłoszeń kandydatów z kilkudziesięciu nowojorskich unii kredytowych, NYCUA przyznała również najlepszym kandydatom czterdzieści pięć własnych stypendiów.

Piętnaście z tych czterdziestu pięciu stypendiów zostało przyznanych młodym członkom PSFCU.

Program dla obecnych studentów szkół wyższych jest autonomicznym programem PSFCU. Kandydaci byli oceniani przez profesorów uniwersyteckich na podstawie wyników badań, a także aktywnego udziału w życiu społeczności polonijnej.

Od powstania programu stypendialnego w 2001 roku Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznała ponad 6,5 miliona dolarów stypendiów dla łącznie ponad 5500 studentów.

 

 

 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nasza Unia przyznała stypendia o łącznej wartości 551 tys dolarów. POSŁUCHAJ REPORTAŻU

Opublikowano

dnia

Autor:

Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nagrodziła 488 uczniów i studentów stypendiami o wysokości od $500 do $5000 z przeznaczeniem na kontynuowanie nauki. Uroczystość wręczenia stypendiów dla młodzieży ze stanu Illinois oraz Indiana odbyła się w sobotę 4 czerwca w Polskim Muzeum w Chicago.

REPORTAŻ RADIA DEON CHICAGO – STYPENDIA 2022

„To są najprzyjemniejsze dni w naszej działalności w ciągu roku, kiedy możemy wręczać te stypendia. Jesteśmy dumni z tego programu.”

– powiedział naszej stacji radiowej Bogdan Chmielewski dyrektor wykonawczy Polish & Slavic Federal Credit Union PSFCU.

„Stawiamy na młodzież. Są tutaj przyszli lekarze, przyszli doktoranci, cieszymy się, że są” dodał manager PSFCU Midwest Robert Radkowski.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku Rada Dyrektorów PSFCU zadecydowała, że przeznaczy na stypendia historycznie wysoką sumę ponad pół miliona dolarów. Pieniądze otrzymało blisko pół tysiąca młodzieży.

W gronie nagrodzonych uczniów są młodzi Polacy z siedmiu stanów: Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pensylwania, Illinois, Indiana oraz Floryda. Uczniowie uczęszczają do 177 szkół wyższych oraz do 311 szkół średnich.

Jak mówi mama jednej ze stypendystek Barbara Kaniewska Boroń stypendia są poważnym zastrzykiem finansowym dla młodych ludzi.

Zbigniew Rogalski z zarządu Naszej Unii powiedział Radiu Deon, że „To są najlepsze inwestycje. To jest przyszłość naszej instytucji. To jest najlepsza inwestycja dla Naszej Unii, bo oni zostają z nami na lata. W dorosłym życiu inwestują z nami w nieruchomości po prostu korzystają z naszych usług.”

W tym tygodniu to była już trzecia taka uroczystość wręczenia stypendiów młodzieży. Najpierw wręczono pieniądze Polakom w Nowym Jorku, potem w New Jersey, a teraz w Chicago.

Mariusz Moryl, dyrektor marketingu PSFCU, mówi, że nie tylko wyniki w nauce były brane pod uwagę w przyznaniu stypendiów.

W Stanach Zjednoczonych od 2001 roku Nasza Unia zainwestowała w młode pokolenie Polaków ponad 6.5 miliona dolarów. Z pieniędzy tych skorzystało do tej pory już ponad 5.5 tysiąca uczniów i studentów.

Nasza Unia zamierza nie tylko kontynuować ale i rozszerzać swój program stypendialny w kolejnych latach.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: RD

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu