Połącz się z nami

Ciekawostki

Rozpoczynają się targi elektroniki w Las Vegas. Czy fani firmy z Cupertino mogą liczyć na najnowszego iPhona?

Opublikowano

dnia

Consumer Electronics Show. Impreza od samego początku czyli od 1967 roku kreuje trendy w świecie techniki konsumenckiej, lista przełomowych technologii zaprezentowanych na CES jest imponująca: magnetowid (1970 r.), płyta kompaktowa (1981), DVD (1996), dwa lata później zaprezentowano HDTV, Blue – ray Disc w 2004 roku.

Prototypy i nowe produkty zaprezentowane na CES wzbudzają niesamowite emocje wśród oglądających, w tym roku ograniczono liczbę wystawców i chętnych do uczestnictwa w targach do 170 tys., co i tak jest rekordową liczbą. Na co czekają miłośnicy elektronicznych gadżetów najbardziej w tym roku?  Nowe telewizory OLED, ekrany 4K z HDR, nowa generacja dronów, a może rewolucyjne rozwiązania dotyczące Internetu czy wirtualnej rzeczywistości?

Kto wie najwięcej o nowym iPhonie?

Na pewno nie będzie premiery nowego iPhona 7 na którego czekają miliony miłośników wyrobów Apple’a.  O dziwo nieco szczegółów o tym produkcie zdradził chiński portal MyDrivers – z zewnątrz ma być taki sam, nieco tylko cieńszy, w środku za to będzie miał wewnętrzną pamięć 256 GB i wystarczającą na dłużej baterię (3,100 mAh). Do tego ładowanie bezprzewodowe, szybszy procesor A10, nowe gniazdko słuchawek i wodoodporną wersję, co ucieszy zapewne tych co nagminnie topią swoje aparaty.

Foto: Flickr.com/ Simon Yeo

News USA

Odnaleziony na strychu w Maine obraz Rembrandta sprzedano za rekordowe 1,4 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Obraz z XVII wieku autorstwa Rembrandta, odnaleziony na strychu w stanie Maine, został sprzedany na aukcji za 1,4 miliona dolarów, ogłosili w środę organizatorzy aukcji. Dzieło zatytułowane „Portret dziewczynki” trafiło na aukcję w ramach dorocznej Summer Grandeur, organizowanej przez Thomaston Place Auction Galleries.

Trzej licytujący przez telefon stoczyli zaciętą walkę o obraz, który przedstawia młodą dziewczynę ubraną w czarną suknię, biały czepek i kryzę na tle brązowego tła, oprawiony w ręcznie rzeźbioną ramę. Ostatecznie trafił w ręce anonimowego kolekcjonera z Europy 24 sierpnia.

Była to rekordowa sprzedaż dla domu aukcyjnego z Nowej Anglii, który nazwał odkrycie „jedynym w życiu”.

Założyciel Thomaston Place Auction Galleries, Kaja Veilleux, zdradził, że odkrycia dokonano podczas rutynowej wyceny w prywatnej posiadłości w Camden. „Portret dziewczynki” był jednym z kilku cennych rodzinnych pamiątek i antyków schowanych na strychu.

Obraz namalowany na panelu z dębu przez holenderskiego mistrza Rembrandta Harmenszoona van Rijna, jednego z najwybitniejszych artystów XVII wieku, znajdował się w ręcznie rzeźbionej ramie.

Etykieta na odwrocie dzieła wskazywała, że zostało ono wypożyczone do Muzeum Sztuki w Filadelfii w 1970 roku przez ówczesnego właściciela, Cary’ego W. Boka, mieszkańca Camden.

Bok, który pełnił funkcję skarbnika i wiceprezesa Curtis Publishing Company, zmarł w 1970 roku.

 

Żródło: nbc
Foto: Thomaston Place Auction Galleries
Czytaj dalej

NEWS Florida

Gdzie na emeryturę? Oczywiście na słoneczną Florydę! Orlando najlepsze dla seniorów

Opublikowano

dnia

Autor:

Floryda utrzymuje pozycję ulubionego miejsca na emeryturę w 2024 roku – aż pięć miast z tego stanu znalazło się wśród dziesięciu najlepszych lokalizacji dla seniorów według rankingu WalletHub. Najwyżej ocenionym miastem okazało się Orlando, które zajęło pierwsze miejsce w zestawieniu zatytułowanym „Najlepsze i najgorsze miejsca na emeryturę”.

WalletHub, serwis poświęcony finansom osobistym, wskazał, że kluczowymi czynnikami, które pomogły Orlando zdobyć pierwsze miejsce, były szeroka oferta aktywności dla seniorów oraz wysoka jakość opieki zdrowotnej. Na sukces tego miasta wpłynęła również polityka podatkowa Florydy, która jest przyjazna dla osób starszych, co dodatkowo podniosło jego atrakcyjność jako miejsca do spędzenia emerytury.

Wśród dziesięciu najlepszych miast dla emerytów znalazły się aż cztery inne miejscowości z Florydy: Miami (2. miejsce), Tampa (4. miejsce), Fort Lauderdale (5. miejsce) oraz St. Petersburg (8. miejsce). Wysokie pozycje miast Florydy wynikają z korzystnej pogody, atrakcyjnych podatków i bogatej oferty rozrywkowej.

WalletHub uwzględnił w rankingu łącznie 182 miasta w USA, oceniając je na podstawie kilkudziesięciu wskaźników, takich jak przystępność cenowa, aktywność, jakość życia i dostęp do opieki zdrowotnej. Orlando zdobyło łączny wynik 61,49, co pozwoliło mu wyprzedzić inne miejscowości.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również miasta z innych stanów. Scottsdale w Arizonie zajęło 6. miejsce, Minneapolis znalazło się na 3. pozycji, a Cincinnati na 7. miejscu. Wśród najlepszych miast znalazło się także Casper w Wyoming, który wyróżnił się pod względem przystępności cenowej, zajmując 9. miejsce w rankingu.

Co decyduje o najlepszym mieście na emeryturę?

Według WalletHub, idealne miasto na emeryturę powinno oferować nie tylko niskie koszty utrzymania i niskie podatki, ale także możliwości kontynuowania pracy dla tych, którzy chcą dorobić do emerytury.

Analityk serwisu, Chip Lupo, podkreśla, że dobre miasta dla emerytów oferują też dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej oraz szeroki wachlarz aktywności, które umożliwiają seniorom prowadzenie aktywnego i satysfakcjonującego życia.

Spośród wyróżnionych miejscowości, Miami otrzymało najwyższą ocenę w kategorii aktywności, plasując się na 2. miejscu. Scottsdale zostało wyróżnione za jakość życia, zajmując 3. miejsce, natomiast Casper zdobyło wysokie noty za przystępność cenową.

Wyzwania finansowe emerytów

Z rankingiem najlepszych miast na emeryturę współgrają dane dotyczące oczekiwań finansowych Amerykanów w kwestii komfortowego przejścia na emeryturę.

Według badań Northwestern Mutual z kwietnia 2024 roku, przeciętny Amerykanin uważa, że potrzebuje około 1,46 miliona dolarów oszczędności, aby żyć wygodnie na emeryturze. To o 15% więcej w porównaniu z poprzednim rokiem, co pokazuje, jak rosnące koszty życia wpływają na planowanie przyszłości.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/PeopleImages/
Czytaj dalej

News Chicago

Jezioro Michigan pokonało Jima Dreyera po raz czwarty od 2023 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Jim Dreyer musiał przerwać swoją kolejną próbę przepłynięcia jeziora Michigan po 40 godzinach spędzonych w wodzie. Ekstremalny pływak znany jako „The Shark”, który wyruszył z Grand Haven w stanie Michigan w poniedziałek wieczorem, miał zamiar pokonać 82-milową trasę do Wisconsin. Niestety, po wyczerpującym wysiłku, w środę powrócił na brzeg w miejscu, z którego wystartował.

Jim Dreyer poinformował na Facebooku, że jest cały i zdrowy, dodając: „Podczas tych 40 godzin w wodzie były tylko dwie dobre godziny. Obiecuję, że nie byłem pijany, jeśli śledziliście mnie online!” Pływak zapowiedział, że więcej szczegółów przekaże po „maratonie snu” i podziękował swoim fanom za wsparcie oraz modlitwy.

Od2023 roku 61-letni Dreyer próbował już czterokrotnie przepłynąć jezioro Michigan, jednak każda z tych prób zakończyła się niepowodzeniem – głównie z powodu trudnych warunków pogodowych i innych czynników. Nieco wcześniej, kilka tygodni przed swoją ostatnią próbą, również musiał zrezygnować z wyzwania.

Dreyer nie tylko starał się pokonać jedno z Wielkich Jezior, ale także ciągnął za sobą małą pontonową łódź z zapasami. Jego pierwszym znaczącym sukcesem było przepłynięcie jeziora Michigan w 1998 roku – wystartował wtedy z Two Rivers w stanie Wisconsin, a zakończył trasę w Ludington w stanie Michigan.

W sierpniu tego roku, w trakcie jednej z prób, warunki na jeziorze oraz halucynacje zmusiły pływaka do rezygnacji z wyzwania po trzecim dniu pływackiego maratonu. Na domiar złego zgubił baterie do swojego urządzenia GPS, co spowodowało, że zboczył z kursu.

Więcej informacji na temat pływackich wyzwań podejmowanych przez Jima Dreyera można znaleźć na jego stronie internetowej.

Źródło: wttw
Foto: Jim Dreyer
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu