Połącz się z nami

audycje

Piotr Fetela świętuje zwycięstwo. Rajdowiec zaprasza na uroczysty bankiet z udziałem gwiazd w Chicago

Opublikowano

dnia

Polonijny rajdowiec, Piotr Fetela zdobył trzecią lokatę w Rajdowych Mistrzostwa Ameryki. Okazją do celebrowania tego sukcesu będzie uroczysty bankiet, który z udziałem polskich gwiazd wyścigów rajdowych odbędzie się 7 listopada w sali Belveder w Palos Hills.

Impreza w Belwederze zapowiada się niezwykle ciekawie. –  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spotkać się z Krzysztofem Hołowczycem i Maciejem Wisławskim, zrobić sobie pamiątkową fotografię, porozmawiać o rajdach. Będzie jeszcze wielu innych ciekawych gości. Bilety można rezerwować u mnie za pośrednictwem Facebooka lub zakupić w księgarni D&Z i sali bankietowej Belveder – powiedział Piotr Fetela.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-fetela” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

O trzecie miejsce wywalczone przez Piotra Fetelę na podium mistrzostw Ameryki nie było łatwo. Przed startem w ostatnim rajdzie, Piotr zajmował drugie miejsce i startował z myślą obrony tej pozycji. Niestety, przebite koło na 11 odcinku specjalnym spowodowało jazdę przez około 10 mil na „kapciu” i stratę przynajmniej 2 minut. W konsekwencji spadek o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej. – W nic nie uderzyłem, a powietrze zaczęło schodzić i prawie cały jedenasty OS, prawie 10 mil jechałem na „kapciu”. Nie zmienialiśmy koła na trasie, bo to kosztowałoby nas jeszcze więcej czasu, niż jazda na tym „kapciu”. Straciliśmy około 2 minut i spadliśmy na trzecia pozycję, ale to nadal jest podium i sukces, bo niewielu Polakom się to udało i to jest najważniejsze – stwierdził rajdowiec.

REKLAMA REKLAMA

Galeria zdjęć

 

Piotra Fetelę i Arkadiusza Gruszkę zastałem przy pracy nad nowym autem wyścigowym, którym nasz drugi polonijny rajdowiec chce wystartować do nowego sezonu. – Zbudowaliśmy nowy samochód i na razie próbujemy go dostosować do wymagań na trasie. Prowadzimy testy, sprawdziany i poprawki, aby w przyszłym sezonie skutecznie walczyć na trasach. To prawdopodobnie jest pierwszy taki samochód na świecie – powiedział pan Arkadiusz.

Żeby takie rajdowe auto zbudować trzeba dużo pracy, prób i doświadczeń, a zarazem środków finansowych. Arkadiusz Gruszka może uprawiać swoje hobby, dzięki temu, że jest producentem rzadkiego urządzenia do samochodów ciężarowych.Coraz więcej stanów zabrania spania w truckach z włączonym silnikiem. Nasze urządzenie uruchomiane w momencie wyłączenia silnika głównego zapewnia komfort ogrzewania, ochładzania i zasilania. Spala galon oleju napędowego w ciągu 5 godzin pracy. Praktycznie po paru miesiącach inwestycja się zwraca, nie wspominając o komforcie. Pod numerem telefonu: 1-630-423-2372 pan Tomasz udziela niezbędnych porad u informacji w tej sprawie – informuje Arkadiusz Gruszka.

Przygotowania do bankietu idą pełną parą. Chętni mogą zgłaszać się do Piotra Feteli na Facebooku. Bilety są również do nabycia w księgarni D&Z przy 5507 W. Belmont lub w sali bankietowej Belveder przy 8055 W. 103 Rd. w Palos Hills.

Andrzej Baraniak
abaraniak@radiodeon.com

Źródło: Inf. własna
Zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

REKLAMA REKLAMA

audycje

Wystawa „Generał Kukliński. Polska samotna misja” w Muzeum Polskim w Ameryce. Zaprasza Filip Frąckowiak

Opublikowano

dnia

„Generał Kukliński. Polska samotna misja” to tytuł wystawy, którą będzie można zwiedzić w Chicago 15 grudnia w Muzeum Polskim w Ameryce. Ekspozycja przedstawia życiorys Ryszarda Kuklińskiego, a także prezentuje sowieckie, amerykańskie i peerelowskie dokumenty, które były zbierane przez ponad dwadzieścia lat.

Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci płk. Kuklińskiego w Warszawie, mówi, że dzięki wystawie Polacy mieszkający poza granicami swojej ojczyzny mogą bliżej poznać postać płk. Kuklińskiego. Zachęca więc do jej zobaczenia

Jak mówi Filip Frąckowiak, wystawa „Generał Kukliński. Polska samotna misja” będzie podróżować po Stanach Zjednoczonych przez kilka tygodni. Oprócz podziwiania eksponatów, będzie można wziąć udział także w wykładach dotyczących postaci Ryszarda Kuklińskiego

Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć na stronach internetowych www.polshmuseuminamerica.com lub www.generalkuklinski.com

REKLAMA REKLAMA

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, www.polshmuseuminamerica.com

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

audycje

Sukces pierwszego Rodzinnego Kongresu Modlitewnego w Chicago. Tysiące uczestników

Opublikowano

dnia

Uroczysta msza święta w chicagowskiej archikatedrze pw. Najświętszego Imienia Jezus zakończyła dwutygodniowy pierwszy Rodzinny Kongres Modlitewny “Przyjdź i rozbudź wiarę”. Podczas nabożeństwa życzenia wiernym złożył osobiście kardynał Blase Cupich.

Relacja Andrzeja Baraniaka

22 kwietnia, w katedrze matce wszystkich kościołów w aglomeracji Chicago spotkali się uczniowie polonijnych szkół, rodzice i pedagodzy. Mszę odprawił ks. Przemysław Wójcik w asyście o. Łukasza Buksy i ks. Ryszarda Fedka, opiekuna Polonii z ramienia archidiecezji. Punktem kulminacyjnym nabożeństwa było rozdanie nagród w konkursie plastycznym pt. “Jezus mówi do ciebie w modlitwie”, zorganizowanym w ramach kongresu. Pierwsze miejsce zajęła Julianna Mulica ze szkoły im. św. Błażeja. W sumie spośród 140 prac wyłonionych zostało 12, które trafią do kalendarza ewangelizacyjnego dla polskich szkół na terenie Chicago.

Galeria zdjęć

REKLAMA REKLAMA

Rodzinny Kongres Modlitewny trwał dwa tygodnie, podczas których w licznych spotkaniach w siedmiu parafiach polonijnych archidiecezji Chicago wzięło udział 3 i pół tysiąca osób, mówiła Marta Stępniak odpowiedzialna w archidiecezji za współpracę z Polonią, która wraz z ks. Markiem Smółką organizowała kongres.

O znaczeniu kongresu mówił franciszkanin, o. Łukasz Buksa z Krakowa, który przewodniczył modlitewnym spotkaniom.

“Był to wyjątkowy czas, kiedy mieliśmy możliwość otwierania swego serca i budzenia w sobie świadomości, jak Bóg jest blisko każdego z nas, jak Bóg nas kocha, jak Bóg wychodzi nam ciągle naprzeciw, jak Bóg ofiaruje nam siebie. Przepiękny czas spotkań z Kościołem dzieci, młodych, dorosłych, rodzin, katechetów i sióstr zakonnych. Wszystko po to, żeby się przebudzić i odkryć obecność Boga, który daje nam siłę, żeby żyć jeszcze piękniej, godniej, szczęśliwiej i treściwiej”.

Inicjatorem Rodzinnego Kongresu Modlitewnego był ks. Marek Smółka, który chciał, aby rekolekcje dla kilkuset uczniów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, które rok temu poprowadził o. Łukasz Buksa, miały swoją kontynuację. I tak zrodził się pomysł na kongres.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

audycje

Wielki sukces Królowej Związku Podhalan w Ameryce Północnej. „Ten bal jest tym wszystkim, co naprawdę kocham”

Opublikowano

dnia

Dom Podhalan pękał w szwach, parkingi były wypchane po brzegi, a przed wejściem ustawiała się kolejka. Tak wyglądał Bal Królowej Związku Podhalan w Ameryce Północnej, Karoliny Nowobilskiej, w którym wzięło udział ponad 700 gości.

Relacja Andrzeja Baraniaka

 Podczas sobotniej imprezy sam prezes Związku Józef Cikowski przecierał oczy ze zdumienia twierdząc, że przynajmniej od dwudziestu lat Dom Podhalan nie przyjął pod swoją strzechę za jednym razem takiego tłumu ludzi. Wielkim sukcesem najprawdopodobniej okaże się również wynik zbiórki charytatywnej. Jeszcze przed balem, królowa Karolina Nowobilska cieszyła się, że uzbierała już 30 tysięcy dolarów. Liczyna to, że końcowa kwota sięgnie 50 tysięcy. Wszystko będzie wiadomo po podliczeniu wszystkich kosztów. Uzbierane w ramach balu fundusze tegoroczna królowa ma zamiar w całości przeznaczyć na rzecz potrzebujących dzieci w Polsce oraz w Illinois.

Galeria zdjęć

REKLAMA REKLAMA

Karolina Nowobilska w swojej nowej roli odnajduje się znakomicie.

“Pół roku jestem królową i powiem szczerze, ja to bardzo lubię. To mi taką radość daje być między ludźmi, rozmawiać, pośmiać się, zaśpiewać, to jest naprawdę takie niesamowite. Ten bal jest wszystkim tym, co naprawdę kocham (…) Cieszę się bardzo, że mogę tutaj być, a dzieki ofiarności licznej grupy ludzi uzbierać pieniążki na pomoc dla chorych dzieci tam pod Tatrami i tutaj nad jeziorem Michigan (…) Znalazłam już organizacje i fundacje, które będę chciała wesprzeć” – mówiła Karolina Nowobilska.

Za szczodrość sponsorów wdzięczni są również rodzice królowej, którzy są dumni z bardzo odpowiedzialnej i konsekwentnej córki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, jak mówi tata Karoliny, Stanisław Nowobilski.

Dla królowej to bardzo intensywny rok. Lada moment zostanie absolwentką szkoły średniej i zamierza rozpocząć studia biomedyczne. Imprezę rozpoczął występ zespołu Ślebodni, którego członkiem królowa jest od wielu lat. Gratulacje Karolinie Nowobilskiej składali przedstawiciele Związku Podhalan w Ameryce Północnej z Józefem Cikowskim na czele, konsul generalny Piotr Janicki, kapelani Jacek Palica i Wacław Lech, wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Bogdan Strumiński i prezes Koła 42 Białka Tatrzańska Marian Łukaszczyk.

Emocjonalnym momentem spotkania było wykonanie przez królową piosenki dedykowanej jej rodzicom. Serca gości zdobyła również mała Gabrysia Mulica, która wyrecytowała wiersz o bohaterce wieczoru.

Dopełnieniem części artystycznej była pełna góralskiego humoru sztuka teatralna, do której scenariusz napisała mama królowej, Maria Nowobilska.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. Własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu