Połącz się z nami

spoleczne

Jak osiągnąć upragniony cel. Pierwsze kroki do „niewykonalnych zmian”

Opublikowano

dnia

Na rynku znajdziesz wiele poradników, które powiedzą Ci, jak być szczęśliwym, jak postępować, żeby nadać życiu sens i dadzą wiele, bardziej lub mniej sprawdzonych, rad. Ja nie chcę Ci ich dawać.

Zamiast tego opowiem Ci, jakie pomysły i rozwiązania wypracowano na bazie praktyki psychologicznej oraz wyników rzetelnych badań naukowych (nie tylko tych prowadzonych przez amerykańskich naukowców). Mam nadzieję, że pomogą Ci one znaleźć własną drogę i wybrać rozwiązania najlepsze dla Ciebie. Dziś opowiem Ci o wyznaczaniu celów.

Dokąd zmierzasz?

Bliska jest mi metafora życia jako podróży lub pielgrzymowania. I głęboko wierzę w to, że od każdego z nas zależy, czy nasze życie będzie podróżą pełną sensu czy tylko bezcelowym błąkaniem się w czasie, który jest nam dany. Pomyśl, gdy nie wiesz, dokąd zmierzasz, to tylko przypadek może sprawić, że trafisz na coś wartościowego. Natomiast gdy zastanowisz się i poszukasz odpowiedzi na to, co jest dla Ciebie ważne, to wtedy będziesz wiedział, czy podążasz w dobrym kierunku, czy może trzeba zmodyfikować kurs.

Może słyszałeś o tym, że warto stworzyć wizję własnego życia lub np. wyobrazić sobie, co chciałbyś, aby inni mówili podczas Twojego pogrzebu. Przyznam Ci się do czegoś. Zawsze mnie te rady przerażały. Jak mogę stworzyć wizję kolejnych dwudziestu, trzydziestu lat mojego życia? Przecież życie jest tak dynamiczne. Tak zmienne. Jak przewidzieć kolejne lata? Jak je zaplanować? Realną jest dla mnie perspektywa roku.

REKLAMA REKLAMA

Gdy proszono mnie o wykonanie takiego ćwiczenia, to od razu czułam ciężar, brak motywacji, a czasem wręcz strach. Jeżeli masz podobnie, to zachęcam Cię: podejdź do tego tematu w inny sposób. Usiądź i zastanów się nad swoim życiem. Tym, co jest tu i teraz.

Co jest najważniejsze?

Z jakich obszarów czy ról się składa? Jesteś mężem/ żoną/ singlem, studentem, pracownikiem, mamą/ tatą, dzieckiem, przyjacielem, biegaczem ….? Które te obszary/ role są dla Ciebie najważniejsze? Spójrz szerzej, co w Twoim życiu jest dla Ciebie ważne? Rodzina, budowanie relacji z innymi ludźmi, hobby, praca? Co jeszcze?
Czy w każdym z tych obszarów życia jesteś w pełni zadowolony? Jeżeli nie, to czego Ci brakuje? Czego mogłoby być więcej?

Gdy wiesz już, czego Ci brakuje, albo czego chcesz więcej, to zmianę tej sytuacji możesz przekształcić na swój cel. Może odkryłeś, że chcesz mieć lepsze relacje ze swoimi bliskimi? A może zobaczyłaś, że masz za mało czasu na czytanie książek, a kiedyś to było to Twoje hobby?

Pierwszy krok

Mając cel, możesz pójść dalej. Jaki pierwszy krok, jaką małą zmianę możesz wprowadzić, która przybliży Cię do celu? Nie pisz całej strategii. Na początku pomyśl, co możesz zmienić praktycznie od zaraz. Chodzi o mały krok w obranym przez Ciebie kierunku. W końcu najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

A jeżeli w Twojej głowie pojawiają się myśli w stylu: „to się nie uda”, „tego się nie da zmienić”, „to niemożliwe”, „zawsze tak będzie” itd., to nie martw się. Każdy z nas nosi w sobie różne przekonania; niektóre z nich nam pomagają, inne nas ograniczają. Są sposoby na radzenie sobie z nimi, o czym napiszę w innym artykule. Natomiast teraz zachęcam Cię: poeksperymentuj. Spróbuj przez tydzień lub dwa robić ten swój mały krok ku zmianie.

Źródło: deon.pl
Foto:  -stamina- / Foter / CC BY

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

REKLAMA REKLAMA

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

News Chicago

Czekają nas nowe obostrzenia. Czy restauracje będą tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano

dnia

Autor:

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 wciąż rosną w Illinois. Możliwe, że zostaną wprowadzone bardzie rygorystyczne środki ostrożności.

W tej chwili obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach i zachowanie dystansu społecznego.

Gubernator JB Pritzker zachęca jednak władze lokalne do wdrażania bardziej rygorystycznych obostrzeń, jeśli uznają je za stosowne. Czynnikiem decydującym ma być wskaźnik transmisji i infekcji w danej okolicy.

Chicago jest jednym z regionów, które same rozważają rozszerzenie reżimu sanitarnego w miarę wzrostu liczby przypadków. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w tym tygodniu, że urzędnicy miejscy rozważają różne strategie w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa.

REKLAMA REKLAMA

Komisarz Chicago Department of Public Health, dr Allison Arwady, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​być może będzie brany pod uwagę wymóg szczepienia w przypadku niektórych działań i miejsc publicznych.

Jednak Pritzker nie myśli o wprowadzeniu takiego wymogu w całym stanie.

Lightfoot, rozmawiając w poniedziałek z mediami, powiedziała – „Przyglądamy się wielu różnym strategiom, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z tym najnowszym wzrostem, ale zawsze robimy to we współpracy i w komunikacji z osobami i firmami, których to dotyczy”. „Nie narzucamy niczego jednostronnie”.

Lightfoot i inni urzędnicy publiczni wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych zachorowań zarówno w mieście, jak i w stanie Illinois. Miasto tylko w poniedziałek zgłosiło prawie 1000 nowych przypadków COVID-19, co skłoniło do dyskusji na temat rozszerzenia potencjalnych strategii przeciwdziałania pandemii.

Lori Lightfoot  wyklucza zastosowanie tak zdecydowanych posunięć jak całkowity lockdown. Wyklucza również wprowadzenie polityki jaką uchwalono w Nowym Jorku. Tamtejsze przepisy wymagają od wszystkich prywatnych firm narzucenia swoim pracownikom przymusowych szczepień.

„Nie zobaczymy tego tutaj, w Chicago”, powiedziała na początku tego miesiąca.

Arwady powiedziała, że miasto rozważy objęcie większej liczby firm i miejsc zakazem wstępu dla gości i klientów nieszczepionych.

„Czy możemy zacząć wymagać dowodu szczepienia w przypadku większej liczby aktywności i miejsc publicznych? Tak, myślę, że możemy” – powiedziała.

Miejskie obiekty sportowe, w tym United Center, ustanowiły wymagania dotyczące szczepień lub negatywnych testów dla swoich klientów. Ale pomysł może dotyczyć również niektórych firm, w tym w restauracji i sal koncertowych. Rozważane są także ograniczenia liczby osób w obiektach.

Na tą chwilę gubernator Illinois J.B. Pritzker podkreśla, że głównym celem jego administracji będzie egzekwowanie obecnie istniejących mandatów dotyczących masek, ale powiedział, że nie wyklucza dodatkowych kroków w przyszłości.

„Patrzymy na wszystko, co zostało zrobione w ciągu ostatnich kilku lat, ale tak naprawdę skupiamy się na upewnieniu się, że ludzie przestrzegają wymagań dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach” – powiedział. „Dziękuję wszystkim, którzy to robią”.

 

Żródło: nbc, twitter

Foto: YouTube, Twitter, pixabay/ HakanGERMAN, Flickr/ Chad Davis

Czytaj dalej

Adwent

Niesamowita świąteczna akcja dla potrzebujących rodzin w Elgin. Oni także będą się cieszyć Bożym Narodzeniem

Opublikowano

dnia

Autor:

Społeczność Elgin jednoczy się w świątecznej akcji pomocy. Dzięki hojności darczyńców wiele potrzebujących wsparcia rodzin będzie mogło cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Armia Zbawienia i Centrum Kryzysowe Społeczności Elgin połączyły swoje siły, aby zorganizować to wydarzenie.

„Dzięki połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać wsparcie naszych wolontariuszy i darczyńców, co pomaga nam w zapewnieniu tej akcji sukcesu” – powiedziała Melissa Owens z Community Crisis Center.

Dla każdej, zarejestrowanej rodziny przygotowana została osobna paczka, a w niej zabawki dla dzieci, piżama i produkty na świąteczny obiad, łącznie z indykiem. W paczkach umieszczono 3-5 prezentów na dziecko, każdy oddzielnie zapakowany i gotowy do otwarcia w Boże Narodzenie.

REKLAMA REKLAMA

Z pomocy korzysta prawie 800 rodzin. Każda z nich była umówiona tak, by przy odbiorze paczek mogła zachować dystans społeczny i nie dopuścić do zbytniego zatłoczenia placówki. Dla wielu, którzy zmagali się z pandemią przez ostatnie półtora roku, pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.

„Chcemy tylko upewnić się, że dzieci dostaną zabawki na całym świecie. Wszyscy powinni cieszyć się świętami Bożego Narodzenia” – powiedziała kapitan Linnea Forney z Armii Zbawienia.

 

 

Źródło: abc7

Foto:pixabay/Bru-nO / Bob_Dmyt 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu