Połącz się z nami

Ciekawostki

„Gorączka” wokół wizyty papieża. Amerykańskie media oszalały na punkcie Ojca Świętego

Opublikowano

dnia

Amerykańskie media w licznych artykułach, analizach i komentarzach podsycają „gorączkę” wokół sześciodniowej wizyty papieża w USA (22-27 września). Telewizja CNN” opublikowała sondaż wedle którego prawie połowa Amerykanów i 78 proc. katolików cieszy się z obecnej wizyty. Zakończy się ona w niedzielę, kiedy to papież będzie przewodniczył Mszy św. podczas VIII Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii.

Gazeta „USA Today” przypomina, że w historii kraju papieże niezbyt często gościli w Białym Domu a w ostatnich dziesięcioleciach historii politycznej USA nic nie nabrało takiej dynamiki jak relacje między prezydentami i papieżami. Natomiast według dziennika „Los Angeles Times” Barack Obama uhonorował Franciszka w sposób szczególny witając go osobiście na lotnisku. Gazeta określiła to powitanie jako „ekumeniczne i ekstatyczne”.

Wśród komentatorów papieskiej wizyty wyjątek stanowi „Washington Post”. Nie podzielając entuzjazmu większości mediów dziennik krytycznie podsumował papieską wizytę na Kubie. „Papież ani nie powiedział ani nie uczynił absolutnie niczego aby jego oficjalni gospodarze poczuli się niewygodnie” – czytamy w gazecie.

Dziennik „New York Times” przestrzega aby nie patrzeć na zwierzchnika 1,2 miliarda katolików przez pryzmat polityczny. „Istota orędzia Franciszka nie jest ideologiczna” – podkreśla gazeta określając papieża jako „księcia osobistych kontaktów”. „Cieszy, gdy patrzymy jak papież podchodzi do ludzi, z jaką uwagą ich słucha, jak się od nich uczy i z jaką miłością ich spotyka” – napisała nowojorska gazeta.

Media z wielkim zainteresowaniem oczekują tego co papież powie przed obiema izbami Kongresu 24 września. Pilnie czytany przez kręgi polityczne w Waszyngtonie portal „POLITICO”, napisał że słów papieża demokraci oczekują z „nadzieją” a republikanie z „nerwowością”. „Papież Franciszek istotnie poprzestawiał priorytety Watykanu i na pierwszy plan wysunął społeczną naukę Kościoła: dyplomację, ubogich i zaangażowanie na rzecz migrantów” – czytamy.

Z kolei dziennik „Wall Street Journal” wskazuje na wiele elementów, które łączą polityczne poglądy ze światopoglądem papieża i wymienia: zmiany klimatyczne, stanowisko w rozmowach z Iranem na temat programu atomowego oraz sprawiedliwość społeczną.

Źródło; KAI
Foto:  CNS photo/Paul Haring

Chicago Na Skróty

Niezwykła Księżna Diana w Chicago. Nowa wystawa odkrywa kultową historię tej kobiety

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowa wystawa o księżnej Dianie daje mieszkańcom Chicago możliwość poznania jej życia jako osoby z rodziny królewskiej. Wystawe można zobaczyć w Oakbrook Center 19 w miejsowości Oak Brook. Ceny biletów zaczynają się od 25 dolarów.

„Princess Diana Accredited Access Exhibition” to wystawa, która zawitała na zachodnie przedmieście Chicago. Mieszkańcy miasta mogą teraz z bliska przyjrzeć się kultowej historii księżnej Diany.

Od nowoczesnego podejścia do macierzyństwa do bycia światową ikoną modywedług organizatorów wystawa pokazuje w jaki sposób księżna Diana odcisnęła swoje piętno na świecie.

Historia Diany jest opowiedziana przez wieloletniego fotografa księżnej, Anwara Husseina. Można na niej zobaczyć słynne rzeźby i obrazy, które od lat przykuwają uwagę publiczności.

 Ja mówią organizatorzy wystawy „Po raz pierwszy od 60 lat mężczyzna, który dokumentował każdą chwilę życia Diany, opowiada historię o tym, jak nie zrobiła tego, co jej kazano, ale zamiast tego podążała za głosem serca” 

Wystawa, zlokalizowana w Oakbrook Center 19 w Oak Brook, została otwarta w grudniu, a je zwiedzenie trwa około godziny do 90 minut. Ceny biletów zaczynają się od 25 USD dla dorosłych.

Wystawa „Princess Diana Accredited Access Exhibition” odbywa się jednocześnie w Nowym Jorku i Los Angeles.

 

Źródło:nbcchicago
Foto: Flickr/Robert Sullivan

Czytaj dalej

Ciekawostki

W salonie samochodowym Hawk Auto Group w Jolliet mężczyzna pobił św. Mikołaja. Dlaczego?

Opublikowano

dnia

Autor:

W Joliet, Ill.  64-letni Peter Steinys z Plainfield popchnął pracownika salonu samochodowego, który był przebrany za Świętego Mikołaja. Został oskarżony o pobicie i spowodowanie zamieszania. Jak powiedział policjantów zdenerwował go jego wielki brzuch. 

W piątek o godzinie 19.25 policjanci Joliet zostali wezwani przez firmę Hawk Auto Group, mieszczącą się przy 2861 W. Jefferson Street. Powodem zgłoszenia była bójka w salonie. 

Podczas dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że Peter Steinys wpadł w złość i zaczął krzyczeć na pracownika. Następnie Steinys  popchnął pracownika obiema rękami, a następnie podszedł do innego pracownika, zanim został wyprowadzony przez rodzinę, podała policja.

Podczas dochodzenia Steinys udał się do policji w Joliet i powiedział funkcjonariuszom, że popchnął pracownika przebranego za Świętego Mikołaja, ponieważ pracownik wpadł na niego mikołajowym brzuchem . Mieszkaniec Plainfield został aresztowany,  a następnie zwolniony za kaucją za incydent. 

Źródło:fox32
Foto: Flickr/wmfawmfa/ You Tube

Czytaj dalej

Ciekawostki

Marsjański łazik ma części wyprodukowane w naszym stanie Illinolis

Opublikowano

dnia

Autor:

Amerykański łazik ,,Perseverance” – po pół rocznym locie – szczęśliwie dotarł na Marsa. To lądowanie oglądał cały świat. Misja szukania życia na Marsie dopiero się rozpoczyna, a NASA już zbiera same gratulacje.

Nie każdy jednak jest świadomy tego, że części potrzebne do zbudowania tej inteligentnej maszyny, zostały wyprodukowane w naszym stanie – w Illinois.

,,Świadomość tego, że części wyprodukowane w naszym stanie są teraz 127 milionów mil od nas jest absolutnie nierealnym uczuciem”– powiedział Jared Lyford z firmy Forrest City Gear.

Firma znajduje się 90 minut drogi na północny zachód od Chicago, blisko Rockford. To tutaj wyprodukowano wszystkie części, które dziś pomagają łazikowi o trafnej nazwie ,,Wytrwałość” poruszać się po nieodkrytych zakamarkach Czerwonej Planety.

 

źródło:nbc.chicago
foto: Flickr/Billy Brown, youtube

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne