Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Co w naszym organiźmie powoduje cukier. Odpowiada dietetyk Ireneusz Broż

Opublikowano

dnia

Pytają mnie często, cóż jest w oczyszczonym cukrze będącym przecież substancją pochodzenia roślinnego. Odpowiedź brzmi, że w naturze wszystkie surowe pokarmy zawierają składniki odżywcze (witaminy, związki mineralne, itd.)niezbędne w procesie przyswajania. Każdy składnik odgrywa określoną rolę w procesach biochemicznych organizmu. W ciągu wielu tysięcy lat ewolucji ludzki układ trawienny zaadoptował się do tych naturalnych, złożonych związków i nauczył się skutecznie je wykorzystywać.

Aby strawić cukier, organizm potrzebuje kilku witamin z grupy „B” 1030, związków mineralnych, takich jak chrom-1023 , cynk-1038, błonnika-1016 i innych składników. Występują one w trzcinie czy burakach cukrowych, ale w cukrze stołowym ich nie ma. Biały cukier, oczyszczony ze wszystkich pozostałych elementów, zawiera jedynie „gołą” sacharozę.

Jedząc cukier, zmuszamy układ trawienny do zużywania jego własnych zapasów witamin, związków mineralnych i wydzielania w nadmiarze insuliny, po to , żeby go strawić. Zjadanie niewielkich ilości od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale codzienna konsumpcja dużych ilości pozbawia organizm potrzebnych składników odżywczych i powoduje wzrost wydzielania insuliny do niebezpiecznego poziomu. Ponadto zużycie zapasów witaminy „B” 1030 na pewno doprowadzi do nerwowości, niestrawności, zaparć i zmęczenia. Okazało się, że winę za rozwój miażdżycy i ataki serca ponosi przede wszystkim niedobór chromu.(najlepszym źródłem jest piculinian chromu –patrz www.czlowiekinatura.com –sklep nr produktu 1023). Również znaczący niedobór cynku nie tylko szkodzi życiu seksualnemu, ale też powoduje zwiększony apetyt na cukier.

REKLAMA REKLAMA

Zdaniem wielu naukowców jedynym ze sposobów stracić ochotę na słodycze, jest przyjmowanie cynku 1038 i i chromu-piculinian-1023. Powinniśmy pamiętać że zwiększone wydzielanie insuliny może zainicjować rozwój miażdżycy, otyłości, cukrzycy,niedocukrzeń i kilku innych chorób. Insulina hamuje także wydzielanie hormonu wzrostu, który nie tylko pomaga dzieciom we wzrastaniu, ale stymuluje namnażanie się komórek odpowiedzialnych za odporność na infekcje i inne choroby. Znacząca ilość hormonu wzrostu jest uwalniana podczas pierwszych 90 minut snu i dlatego szczególnie ważne jest, aby nie jeść oczyszczonego cukru pod żadną postacią na kilka godzin przed nocnym odpoczynkiem.

Cukier ma swój udział także w zakażeniach drożdżowych, na które skarżą się miliony ludzi, zwłaszcza kobiety. Zarodki drożdży ( Candiada albicans), podobnie jak bakterie odpowiedzialne za próchnicę i zapalenie opon mózgowych, odżywiają się cukrem. W laboratoryjnej hodowli drobnoustrojów w celu uzyskania wzrostu organizmów prawie zawsze do pożywek dodaje się cukru. Drożdże są obecne u każdego, ale jeśli , z powodu nadmiaru cukru, zbytnio się namnażają, uwalniają niebezpieczne dla zdrowia toksyny. Zdaniem wielu fachowców w tej dziedzinie główną grupą objawów wywoływanych przez te toksyny dotyczy układu nerwowego:pojawiają się bóle głowy, zmęczenie , przygnębienie.

Udowodniono naukowo, że gdy ograniczymy u dzieci 40% cukru, wówczas agresja u nich spadnie do ok 80%. Druga grupa związana jest z narządami płciowymi, szczególnie kobiecymi, są to bóle brzucha, nieregularne miesiączki, napięcie przedmiesiączkowe, uporczywe zapalenie pochwy, problemy z pęcherzem moczowym, utrata popędu płciowego i niepłodność. Trzecia grupa to dolegliwości okładu trawiennego: zaparcia, wzdęcia, biegunka i problemy jelitowe. Ogólnie wiadomo że jako populacja spożywamy o wiele więcej cukru, niż potrzebujemy, nie powinno więc dziwić, że stan zdrowia społeczeństwa zatrważająco się pogarsza.
Więcej na ten temat, oraz inne tematy dotyczące naszego zdrowia, oparte na zasadach odżywiania i suplementacji opisane jest w dwóch książkach do zakupu i przeczytania których gorąco zapraszam, mając przekonanie ze zdobyta tam wiedza, w znacznym stopniu wpłynie na naszą świadomość a tym samym na zdrowie nasze i naszych rodzin
Książki można zakupić i więcej informacji zdobyć odwiedzając naszą stronę internetową www.czlowiekinatura.com

Ireneusz Broż, dietetyk

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Strzępy: Grand Prix na Festiwalu Filmu Polskiego. O pracy nad filmem mówi reżyserka Beata Dzianowicz i jej aktorki

Opublikowano

dnia

Autor:

Grand Prix 34. edycji Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA), najobszerniejszego przeglądu filmu polskiego i największej cyklicznej polskiej imprezy kulturalnej poza Polską, otrzymał film pt. „Strzępy”. W studiu Radia Deon Chicago reżyserka filmu Beata Dzianowicz, oraz dwie aktorki w nim występujące; Agnieszka Radzikowska i Alina Chechelska, mówią o emocjach w kinie.

Film „Strzępy” zdobył największe uznanie jurorów i tym samym został najlepszym obrazem Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. Reżyserka, Beata Dzianowicz, przybliża nam jego treść.

To film o kochającej się, śląskiej rodzinie Pateroków, w której nestor rodu zaczyna chorować na Alzheimera. Sytuacja wywołuje trudne emocje wśród bliskich sobie osób.

Akcja „Strzępów” dzieje się w Gliwicach i widzimy w nim śląskie tradycje i mentalność.

REKLAMA REKLAMA

Dobór aktorów do filmu, to kluczowa kwestia, ale Beata Dzianowicz stara się unikać castingu. Zazwyczaj pisze scenariusz pod konkretne osoby.

„Wiem jacy są, wiem jaką mają energię, wiem co jest dla nich ważne’ – mówi reżyserka filmu „Strzępy”. W ten sposób tworzy bardzo wiarygodne role.

Film jest bardzo dobrze odbierany przez publiczność. Mówi o kwestiach ważnych ale i trudnych. „To nie jest tak, że ludzie szukają tylko tępej rozrywki. Myślę, że wręcz przeciwnie, że są nią zmęczeni” – uważa Beata Dzianowicz.

Aktorka grająca Bognę Paterok, Agnieszka Radzikowska mówi, że tworzeniu trudnych ról towarzyszą trudne emocje. „Musimy zbudować świat naszych postaci wewnętrznych, który w pewnym momencie będzie się rozpadał”.

To jest szczęśliwa rodzina, ale choroba powoduje, że ich więzi rozpadają się na tytułowe strzępy.

„Praca na planie była niezwykle inspirująca, ciekawa ale bardzo trudna” – wspomina Agnieszka Radzikowska, z powodu wielkich emocji. Reżyserka Beata Dzianowicz pisze dokładne biografie swoich postaci, co ułatwia wejście w rolę.

Aby się lepiej poznać, przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy pojechali razem na wspólne wakacje.

Alina Chechelska, grająca w filmie pielęgniarkę Adę, jest pod wrażeniem organizacji Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

W filmie występują także: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Dariusz Chojnacki, Pola Król i Jadwiga Wianecka.

„Strzępy” zdobyły już ważne nagrody:

ZŁOTE LWY na Festiwalu w Gdyni:

  • Nagroda Specjalna – Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu Beata Dzianowicz
    2022
  • Nagrody Indywidualne – Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film Beata Dzianowicz
  • Nagrody Indywidualne – Najlepsza drugoplanowa rola męska Grzegorz Przybył

WFF – Warszawski Festiwal Filmowy

  • Konkurs Międzynarodowy – Nagroda specjalna Jury dla najlepszego scenarzysty Beata Dzianowicz 

34. Festiwal Polskiego Filmu w Ameryce trwał w dniach 5 – 20 listopada

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Polska Noc Kabaretowa w Chicago! Jerzy Kryszak zaprasza na wyjątkowy wieczór polskiego humoru

Opublikowano

dnia

Autor:

Potężna dawka humoru już w tą niedzielę wypełni mury Copernicus Center. Swoje premierowe skecze przedstawią tu najlepsze polskie kabarety w czasie wyjątkowej Polskiej Nocy Kabaretowej. Na antenie Radia Deon Chicago jeden z przylatujących do nas artystów, Jerzy Kryszak, mówi o poczuciu humoru Polaków i serdecznie zaprasza na wspólną zabawę.

Jerzy Kryszak jeszcze jest w Polsce, ale przylatuje z wszystkimi polskimi artystami w piątek.

To będzie wyjątkowa edycja największej kabaretowej trasy w Polsce, z największym, znakomitym składem artystów.

Usłyszymy tematy jeszcze nie poruszane na scenie i śmiech, który tej sceny z pewnością nie opuści ani na chwilę.

REKLAMA REKLAMA

Wspominając czas bardzo popularnego w Polsce programu kabaretowego „Polskie Zoo”, Jerzy Kryszak mówi, że brakuje teraz w kraju kabaretu, który komentowałby na bieżąco wydarzenia polityczne i śmiał się z polityków.

„W tej chwili mamy w Polsce dwie strony walczące i żadna ze stron nie przyjmuje argumentów” uważa artysta.

Prowadzi to do wiary w nieomylność liderów w polityce, o której dyskutuje się niestety tylko na poważnie.

Mimo tego Jerzy Kryszak w Chicago ma zamiar poruszyć kwestie polityczne, w czasie swojego występu. Uważa, że takie podejście jest zdecydowanie zdrowsze.

Artyści, którzy będą mu towarzyszyć na występie w Chicago to grupa osób, z którą spędził wiele dni w trasie koncertowej. To świetni koledzy a przy tym niezwykle profesjonalni i zawsze doskonale przygotowani aktorzy kabaretowi – mówi Jerzy Kryszak.

W imieniu swoim i pozostałych aktorów, którzy wystąpią u nas w niedzielę, nasz gość serdecznie zaprasza na Polską Noc Kabaretową.

Polska Noc Kabaretowa rozpocznie się o godzinie 7.00PM, w niedzielę, 4 grudnia w Copernicus Center, przy 5216 W Lawrence Ave. Chicago, IL 60630. Drzwi zostaną otwarte o 6.30PM.

Wystąpią: Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Dziennikarki Zaangażowane (Adrianna Borek i Dominika Najdek), Szymon Łątkowski. Prowadzenie: Bartosz Klauziński

Serdecznie Zapraszamy

Polska Noc Kabaretowa 2022 – takiej zabawy jeszcze w Chicago nie było !!!

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Centrum Kopernika, we wszystkich sklepach Montrose Deli w Costumer Service czyli w Biurze Obsługi Klienta.

Jerzy Kryszak – aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta. Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza kierowanego przez jedną z najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego.

Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta, filmy od „Wodzireja” przez „Thais”, „Mężczyznę niepotrzebnego”, po seriale „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „Alternatywy 4” oraz dziesiątki teatrów TV i programów rozrywkowych.

Współtworzenie kilkuletniego cyklu w TV pt. „Polskie Zoo”, „Polskich Szopek Noworocznych”, udział w programach TV: „Mój pierwszy raz”, „Uważaj na kioskarza”, „Dzień kangura”, „HBO na stojaka”, a także liczne „Noce kabaretowe” tę popularność ugruntowały.

 

Źródło: informacja własna, magazyn salamandra
Foto: YouTube
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Betlejem dla Świata: artyści z różnych kultur na nowo opowiedzą o narodzeniu Jezusa. Zaprasza Kinga Modjeska

Opublikowano

dnia

Autor:

„Betlejem dla Świata” to wspaniałe międzynarodowe widowisko, które z wielkim rozmachem powraca na deski teatru po 2 latach kameralnych edycji w czasie pandemii. W Studiu Radia Deon Chicago Kinga Modjeska serdecznie i świątecznie zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie przygotowane przez Teatr Scena Polonia i Studio Teatralne Modjeska.

Kinga Modjeska, organizatorka i pomysłodawczyni świątecznego festiwalu, zapowiada, że widowisko będzie międzynarodowe a udział w nim wezmą naprawdę wybitni artyści.

„Afrykańskie zaśpiewy, tańce przy rewelacyjnych dźwiękach bębnów” zabrzmią dzięki grupie Ayodale Drum & Dance. 

Kinga Modjeska wspomina, że występ tej grupy na widowisku w 2012 roku wywołał dreszcze nie tylko u dzieci ale i u dorosłych.

REKLAMA REKLAMA

Drugi egzotyczny zespół zaproszony na festiwal to Meksykanie.

Wystąpią także dzieci ze Studia Teatralnego Modjeska, aktorzy z Teatru Scena Polonia, Centrum Artystyczne Szepty i grupa Hejnał z Polskiej Szkoły im. Fryderyka Szopena. Nie zabraknie polskich pastorałek i kolęd.

Na scenie spotkają się więc różnorodne kultury, obyczaje i tradycje świąteczne. Będzie niezwykle kolorowo i radośnie.

I wszyscy razem, pomimo tych różnic obyczajów, powitamy Pan Jezusa – mówi Kinga Modjeska, podkreślając, że właśnie ta wielokulturowość i międzynarodowy charakter jest ważny i charakterystyczny dla widowiska.

Przed koncertem będzie czynny kiermasz świąteczny, świąteczne smakołyki, będzie loteria z atrakcyjnymi nagrodami, malowanie buziek dla dzieci i inne atrakcje.

Gość Radia Deon Chicago zaparsza do rezerwowania biletów jak najszybciej, ponieważ bardzo szybko się rozchodzą.

Festiwal Betlejem dla Świata odbędzie się 11 grudnia o godzinie 1.30 PM w Stahl Family Theater, przy 5900 W. Belmont Ave, Chicago, IL. Od godziny 1.30 PM-  rozpoczyna się Świąteczny Kiermasz a o 3.00 PM- Spektakl.

Bilety kosztują 30 dolarów. Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo.

Serdecznie Zapraszamy!

Informacje i rezerwacja pod numerem tel. 630 201 8821 i na http://www.scenapolonia.com

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

sierpień 2015
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu