Połącz się z nami

spoleczne

Co znaczy silne pragnienie życia – Nie dam się pokonać chorobie, chcę i muszę żyć!

Opublikowano

dnia

Z okazji trzydziestolecia ukończenia studiów na wydziale lekarskim odbyło się spotkanie koleżeńskie. Wiele osób przybyło, aby rozpoznać koleżanki i kolegów, powrócić do wspomnień z przeszłości, nacieszyć się wzajemną obecnością. W atmosferze zabawy i radości ktoś opowiedział anegdotkę.

Całkiem przypadkowo spotykają się: ceniony profesor medycyny, uznany powszechnie guru w swojej dziedzinie, oraz jego były pacjent, leczony wiele lat temu.
– Poznaje mnie pan, panie profesorze? – pyta pacjent.
– Szczerze powiedziawszy, nie bardzo. – Po chwili skupienia i bacznej ocenie rozmówcy odpiera zagadnięty.
– Leczyłem się u pana kilkanaście lat temu i wówczas dawał mi pan profesor kilka miesięcy życia, a ja żyję do tej pory i cieszę się wyśmienitym zdrowiem!!!
– Proszę pana – odpowiada niezmieszany szef kliniki – jeśli człowiek naprawdę się uprze, to medycyna jest bezsilna.

Cokolwiek myślisz, masz rację

Nasze myśli i pragnienia mają potencjał, by przekształcić się w rzeczywistość. Najpierw rodzi się myśl, na przykład zbudowania domu. Potem następuje szukanie i zdobywanie wiedzy na temat budowy. Oblicza się swoje siły i środki, by rozważnie zaplanować inwestycję. Powstaje projekt dostosowany do oczekiwań i potrzeb oraz stanu konta. Kolejny etap to rozpoczęcie działań budowlanych. Myśl, zdobywanie wiedzy, projekt i czyn. Taka jest kolej tworzenia. Ktoś powiedział: „Cokolwiek myślisz, masz rację”. Jeśli myślisz, że poradzisz sobie z wyzwaniem, że uda się przedsięwzięcie, tak się stanie. Odwrotnie, jeśli jesteś pewien, że poniesiesz klęskę, też będziesz miał rację. Oczywiście samo myślenie nie załatwia sprawy. Dyzio Marzyciel fantazjował o niezwykłych przyszłych dziełach, a brakowało mu energii i stanowczości nawet do zwyczajnego działania. Spędzał jedynie miło czas na marzycielstwie. Bo samo myślenie może być źródłem przyjemności.

Efekt placebo

Znany jest w medycynie efekt placebo – efekt wiary w skuteczność zastosowanego leku, który jest obojętnym, z farmakologicznego punktu widzenia, środkiem. Zdarzają się niezwykłe rezultaty tak ukierunkowanego intensywnego myślenia, głębokich pragnień. Właściwie w onkologii na co dzień obserwuje się wpływ potęgi myśli i emocji chorego na przebieg leczenia i długość życia. Dlatego identyczne pod względem rozpoznania, zaawansowania, utkania histologicznego, wieku i płci osoby chore na nowotwór złośliwy mogą mieć całkiem różny przebieg choroby.

Pani Elwira zachorowała na raka piersi w wieku trzydziestu paru lat. Wszystkie czynniki rokownicze miała złe. Niespełna rok po radykalnym leczeniu skojarzonym: operacyjnym, radioterapii i chemioterapii, ujawnił się nawrót choroby.

Nie dam się pokonać!

– Nie dam się pokonać rakowi. Ja muszę żyć! – mówiła bardziej do siebie niż do swojego onkologa. – Moja córka za dwa lata pójdzie do szkoły, nie może mnie zabraknąć na uroczystej inauguracji jej pierwszego roku szkolnego.
Po dwóch latach mówiła: – Moja córka za dwa lata przystąpi do pierwszej komunii, nie może mnie zabraknąć na tej uroczystości.
Po kolejnych dwóch latach przekonywała: – Moja córka za trzy lata pójdzie do gimnazjum, to ważny etap, muszę żyć, aby ona czuła się bezpiecznie.

Znów odniosła sukces. Wyznaczała sobie kolejne cele. Była bohaterką, ale wielu o tym nie wiedziało, przecież żyła zwyczajnie w społeczeństwie, pracowała zawodowo, zajmowała się rodziną i domem, spotykała towarzysko ze znajomymi.

Źródło: deon.pl
Foto: Flickr.com/ Josef Grunig

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

News Chicago

Czekają nas nowe obostrzenia. Czy restauracje będą tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano

dnia

Autor:

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 wciąż rosną w Illinois. Możliwe, że zostaną wprowadzone bardzie rygorystyczne środki ostrożności.

W tej chwili obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach i zachowanie dystansu społecznego.

Gubernator JB Pritzker zachęca jednak władze lokalne do wdrażania bardziej rygorystycznych obostrzeń, jeśli uznają je za stosowne. Czynnikiem decydującym ma być wskaźnik transmisji i infekcji w danej okolicy.

Chicago jest jednym z regionów, które same rozważają rozszerzenie reżimu sanitarnego w miarę wzrostu liczby przypadków. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w tym tygodniu, że urzędnicy miejscy rozważają różne strategie w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa.

Komisarz Chicago Department of Public Health, dr Allison Arwady, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​być może będzie brany pod uwagę wymóg szczepienia w przypadku niektórych działań i miejsc publicznych.

Jednak Pritzker nie myśli o wprowadzeniu takiego wymogu w całym stanie.

Lightfoot, rozmawiając w poniedziałek z mediami, powiedziała – „Przyglądamy się wielu różnym strategiom, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z tym najnowszym wzrostem, ale zawsze robimy to we współpracy i w komunikacji z osobami i firmami, których to dotyczy”. „Nie narzucamy niczego jednostronnie”.

Lightfoot i inni urzędnicy publiczni wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych zachorowań zarówno w mieście, jak i w stanie Illinois. Miasto tylko w poniedziałek zgłosiło prawie 1000 nowych przypadków COVID-19, co skłoniło do dyskusji na temat rozszerzenia potencjalnych strategii przeciwdziałania pandemii.

Lori Lightfoot  wyklucza zastosowanie tak zdecydowanych posunięć jak całkowity lockdown. Wyklucza również wprowadzenie polityki jaką uchwalono w Nowym Jorku. Tamtejsze przepisy wymagają od wszystkich prywatnych firm narzucenia swoim pracownikom przymusowych szczepień.

„Nie zobaczymy tego tutaj, w Chicago”, powiedziała na początku tego miesiąca.

Arwady powiedziała, że miasto rozważy objęcie większej liczby firm i miejsc zakazem wstępu dla gości i klientów nieszczepionych.

„Czy możemy zacząć wymagać dowodu szczepienia w przypadku większej liczby aktywności i miejsc publicznych? Tak, myślę, że możemy” – powiedziała.

Miejskie obiekty sportowe, w tym United Center, ustanowiły wymagania dotyczące szczepień lub negatywnych testów dla swoich klientów. Ale pomysł może dotyczyć również niektórych firm, w tym w restauracji i sal koncertowych. Rozważane są także ograniczenia liczby osób w obiektach.

Na tą chwilę gubernator Illinois J.B. Pritzker podkreśla, że głównym celem jego administracji będzie egzekwowanie obecnie istniejących mandatów dotyczących masek, ale powiedział, że nie wyklucza dodatkowych kroków w przyszłości.

„Patrzymy na wszystko, co zostało zrobione w ciągu ostatnich kilku lat, ale tak naprawdę skupiamy się na upewnieniu się, że ludzie przestrzegają wymagań dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach” – powiedział. „Dziękuję wszystkim, którzy to robią”.

 

Żródło: nbc, twitter

Foto: YouTube, Twitter, pixabay/ HakanGERMAN, Flickr/ Chad Davis

Czytaj dalej

Adwent

Niesamowita świąteczna akcja dla potrzebujących rodzin w Elgin. Oni także będą się cieszyć Bożym Narodzeniem

Opublikowano

dnia

Autor:

Społeczność Elgin jednoczy się w świątecznej akcji pomocy. Dzięki hojności darczyńców wiele potrzebujących wsparcia rodzin będzie mogło cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Armia Zbawienia i Centrum Kryzysowe Społeczności Elgin połączyły swoje siły, aby zorganizować to wydarzenie.

„Dzięki połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać wsparcie naszych wolontariuszy i darczyńców, co pomaga nam w zapewnieniu tej akcji sukcesu” – powiedziała Melissa Owens z Community Crisis Center.

Dla każdej, zarejestrowanej rodziny przygotowana została osobna paczka, a w niej zabawki dla dzieci, piżama i produkty na świąteczny obiad, łącznie z indykiem. W paczkach umieszczono 3-5 prezentów na dziecko, każdy oddzielnie zapakowany i gotowy do otwarcia w Boże Narodzenie.

Z pomocy korzysta prawie 800 rodzin. Każda z nich była umówiona tak, by przy odbiorze paczek mogła zachować dystans społeczny i nie dopuścić do zbytniego zatłoczenia placówki. Dla wielu, którzy zmagali się z pandemią przez ostatnie półtora roku, pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.

„Chcemy tylko upewnić się, że dzieci dostaną zabawki na całym świecie. Wszyscy powinni cieszyć się świętami Bożego Narodzenia” – powiedziała kapitan Linnea Forney z Armii Zbawienia.

 

 

Źródło: abc7

Foto:pixabay/Bru-nO / Bob_Dmyt 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu