Połącz się z nami

News Chicago

Loteria fantowa Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa. Ponad tysiąc dolarów na szczytny cel

Opublikowano

dnia

1545 dolarów. Tyle wyniósł dochód z loterii fantowej zorganizowanej na pikniku Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa. Kwota ta zostanie przekazana na konto Międzyklubowego Komitetu Opieki nad Pomnikiem Katyńskim, utworzonego przez Związek Klubów Polskich. Towarzystwo Ratunkowe Szczurowa zainicjowało w ten sposób akcję gromadzenia funduszy na rzecz utrzymania Pomnika Katyńskiego na cmentarzu św. Wojciecha w Niles.

W minioną niedzielę kilkaset osób pojawiło się na platformie nr 13 w parku przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park, aby poprzeć inicjatywę Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa, które postanowiło dochód z piknikowej loterii przeznaczyć na konto Komitetu Opieki nad Pomnikiem Katyńskim. Z uznaniem o tej inicjatywie mówił prezes ZKP Jan Kopeć. “Jesteśmy badzo wdzięczni jako Zarząd Klubów Polskich klubowi Szczurowa. To jest bardzo dobry gest.”

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-szczurowa-na-pomnik-4-minuty” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Wzniesiony z inicjatywy Wojciecha Seweryna kosztem blisko 300 tysięcy dolarów pomnik wymaga ciągłej opieki, aby dla przyszłych pokoleń był świadectwem daniny krwi poniesionej przez polskich oficerów zamordowanych przez sowietów w Katyniu, Midnoje, Starobielszku i Ostaszkowie. O potrzebie gromadzenia środków finansowych mówił honorowy prezes ZKP Edward Mika. “Potrzebne są pieniądze na dekoracje, naprawy, czyszczenie, urządzanie imprez. To jest bardzo ważne, ponieważ mamy piękny pomnik, który jest chlubą Polonii. Polonia potrzebowała takiego miejsca, w którym mogłaby się zejść i upamiętniać historię Polaków.”

Galeria zdjęć

Przy odrobinie szczęścia, kto wydał chociaż jednego dolara na zakup losu mógł wyjechać z pikniku z cennymi nagrodami, m. in. na rowerze.

 

Sprzyjająca aura sprawiła, że kilkuset uczestników w znakomitych nastrojach spędziło niedzielne popołudnie pod gołym niebem, a nabywając los na loterię wsparło szczytny cel kwotą 1545 dolarów. Kasa Towarzystwa natomiast wzbogaciła się o ponad 8 tysięcy dolarów z zorganizowanego już drugi raz w tym roku pikniku.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. Własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSR

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu