Połącz się z nami

Sport

Radio DEON Exclusive: Mariola Gołota i Marcin Najman: Czy Andrzej Gołota jest gotowy zakończyć karierę?

Opublikowano

dnia

W sobotę 24 października z ringiem pożegna się Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO). Bokserska gala odbędzie się  w Częstochowie.  Ostatnim przeciwnikiem polskiego pięściarza będzie Danell Nicholson (42-5, 32 KO). Zapytaliśmy żonę Andrzeja Gołoty o emocje przed walką oraz organizatora całej gali Marcina Najmana, aby uchylił rąbek tajemnicy tworzenia tak wielkiego wydarzenia medialnego.

Mariola Gołota, która zawsze jest blisko swojego męża tak mówi o walce „Jutro (sobota) jest walka. Na razie oczami nie patrzę na niedzielę, przyjdzie czas się cieszyć, wiwatować. Patrzę tylko na to, że mąż znowu będzie w ringu i znowu będzie sam” – podkreśla żona polskiego pięściarza.

Posłuchaj rozmowy szefa redakcji sportowej Radia Deon Kamila Krzaczyńskiego z Mariolą Gołotą
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/mariola-golota” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Czy to rzeczywiście będzie ostatnia walka? – „Andrzejowi z trudem, ale pierwszy raz przeszło przez usta słowo, że to jest pożegnalna walka, czego jeszcze wcześniej nie zadeklarował, no ale już kilka godzin później powiedział – no ale zobaczymy co będzie w przyszłości. Chyba za wielką miłość ma do tego sportu, żeby nie zostawiać sobie furtki.”

Z kolei Marcin Najman, który jest organizatorem całej gali w ten sposób mówi o jej kulisach – „To przede wszystkim jest duże logistyczne wyzwanie i trzeba takie rzeczy odpowiednio zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Ja mogę tylko powiedzieć, że to już jest moja dziewiąta gala boksu zawodowego, którą organizuje natomiast jest niewątpliwie największym wydarzeniem jakie przyszło mi organizować” – podkreśla Marcin Najman.

Posłuchaj rozmowy szefa redakcji sportowej Radia Deon Kamila Krzaczyńskiego z Marcinem Najmanem
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/marcin-najman” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Oprócz Andrzeja Gołota i Danella Nicholsona na ring staną również inni bokserzy – „To będzie wielu młodych ambitnych pięściarzy, jeden z nich Marcin Siwy jest młodzieżowym mistrzem świata. Robert Parzęczewski, który będzie walczył o tytuł International WBF jest z kolei młodzieżowym mistrzem Polski, Łukasz Wawrzyczek to były mistrz Polski zawodowców. Bardzo dobry i waleczny Dawid Kwiatkowski. To są naprawdę młode wilki, które już osiągnęły sukcesy, natomiast dopiero teraz się pną ku tej wielkiej karierze” – mówi Marcin Najman.

Główną walką wieczoru będzie pojedynek Andrzeja Gołoty i Danella Nicholsona. Pierwszy raz skrzyżowali oni rękawice w 1996 roku na ringu w Atlantic City. Górą był wówczas Andrzej. Andrzej Gołota w zawodowej karierze stoczył 52 walki. Jedną z nich uznano za nieodbytą. Wygrał 41 pojedynków. Przegrał 9 i jeden zremisował.

Walka Andrzeja Gołoty z Danellem Nicholsonem w 1996 roku w Atlantic City
[youtube id=”1h7WC0gcZ9o” width=”620″ height=”360″]

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Kamil Krzaczyński

News USA

Tragiczny wypadek czy nieumyślne zabójstwo? Hokeista w areszcie po śmierci Adama Johnsona

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorkowym oświadczeniu policja angielskiego South Yorkshire podała, że aresztowano mężczyznę pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci po tragicznym wypadku hokeisty Adama Johnsona, do którego doszło 28 października. Amerykański zawodnik został w czasie meczu skaleczony w szyję.

Z raportu koronera z Sheffield wynika, że 29-latek „odniósł ranę ciętą szyi spowodowaną jazdą na łyżwach innego zawodnika”, a później w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu.

28 października Adam Johnson grał dla drużyny Nottingham Panthers przeciwko Sheffield Steelers podczas meczu Elite Ice Hockey League rozgrywanego w Utilita Arena w Sheffield.

Dochodzenie wszczęto natychmiast po tragedii. Policja współpracuje z wysoce wyspecjalizowanymi ekspertami oraz wydziałem bezpieczeństwa i higieny pracy w Radzie Miejskiej Sheffield.

Z komunikatu policji wynika, że zatrzymany mężczyzna przebywa w areszcie. Policja z South Yorkshire nie podała jego nazwiska ani wieku, ale z nagrań wynika, że hokeistą, którego łyżwa przecięła szyję Johnsona, był 31-letni Matt Petgrave, grający w drużynie Sheffield.

Śmierć hokeisty wstrząsnęła wieloma społecznościami, od lokalnych mieszkańców Sheffield po fanów hokeja na całym świecie.

Po śmierci Adama Johnsona, wzrosło zainteresowanie bezpieczeństwem zawodników w hokeju na lodzie, w szczególności kwestią tego, czy należy powszechniej nosić ochraniacze szyi.

Urodzony w Hibbing w stanie Minnesota Adam Johnson rozpoczął karierę zawodową w American Hockey League, a następnie przeszedł do National Hockey League (NHL). W ciągu dwóch lat wystąpił w 13 meczach dla Pittsburgh Penguins, a także grał w Szwecji i Niemczech, zanim dołączył do Panthers na sezon 2023–24.

W internetowym nekrologu rodzina Johnsona opisała go jako „myślącą, cierpliwą i autentyczną” osobę, która „czerpała przyjemność z małych, codziennych rzeczy”.

Członkowie społeczności hokejowej na całym świecie złożyli hołd napastnikowi, m.in. w mieście Nottingham, gdzie kibice złożyli kwiaty przed halą Motorpoint Arena.

Angielski Związek Hokeja na Lodzie, zareagował na śmierć Johnsona, wymagając od wszystkich zawodników w Anglii noszenia ochraniaczy szyi od początku 2024 roku.

 

Źródło: nbc, cnn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga fani długich dystansów: Ostatnie godziny by zapisać się na chicagowski maraton w 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

Zgłoszenia na Bank of America Chicago Marathon 2024 są otwarte od 17 października, a zamknięte zostaną w czwartek 16 listopada, o 2.00 PM (U.S. Central Time). Chętni mogą się ubiegać o udział gwarantowany lub liczyć na swoje szczęście w loterii. Opłata startowa wynosi 240 dolarów dla mieszkańców USA i 250 dolarów dla osób zamieszkałych za granicą.

Maraton w Chicago przyciąga elitarnych biegaczy z całego świata, którzy kochają szybką, płaską trasę, ale biorą w nim udział także tysiące amatorów i osób, które startują w tak długim biegu po raz pierwszy.

Nie jest to jednak wyścig dostępny dla wszystkich. Zainteresowani biegacze mogą wybrać różne ścieżki, aby się zakwalifikować. Dzielą się one na dwie kategorie: udział gwarantowany i niegwarantowany.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w przyszłorocznym wyścigu, oto, co musisz wiedzieć.

Udział gwarantowany

Biegacze zakwalifikowani na podstawie gwarantowanego wpisu będą mieli miejsce w maratonie chicagowskim, o ile spełnią kryteria wybranej ścieżki startowej, czyli wymagania co do osiągnięć czasowych, ustalonych wg wieku i płci.

Standardy czasowe opierają się na danych historycznych oraz liczbie osób, które może pomieścić wydarzenie.

W przypadku maratonu w 2024 r. tylko wyniki wyścigów ukończonych w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 17 listopada 2023 r. będą wliczane do standardu czasowego.

Wymagane czasy:

Amerykański program rozwoju maratonu oferuje także biegaczom i mistrzom sportowym (powyżej 40. roku życia) możliwość zakwalifikowania się z czasem półmaratonu.

W programie może wziąć udział maksymalnie 300 uczestników spełniających poniższe standardy kwalifikacji czasowej. Wszystkie czasy muszą być datowane po 1 stycznia 2022 r.

Standardy kwalifikacyjne:

Uczestnicy akcji charytatywnej, którzy zbierają fundusze w imieniu jednego ze 190 oficjalnych zespołów charytatywnych stowarzyszonych z maratonem, również mają gwarantowane wejście.

Od 2002 roku biegacze zebrali na różne cele około 291 milionów dolarów.

Zainteresowani mogą zapoznać się z indeksem charytatywnym maratonu, w którym znajdują się informacje dotyczące kontaktu z każdą organizacją.

Biegacze, którzy wzięli udział w inauguracyjnej serii znanej jako Bank of America Distance Series, również będą mieli zagwarantowane wejście. Ci co ukończyli Bank of America’s 2023 Shamrock Shuffle, Chicago 13.1 i Chicago Marathon, kwalifikują się do zawodów w 2024 r.

Biegacze, którzy w ciągu ostatnich 10 lat ukończyli Chicago Maraton pięć lub więcej razy, również zakwalifikują się w tej kategorii.

Międzynarodowe grupy mają gwarantowane miejsca wstępu dla biegaczy mieszkających poza USA. Ich partnerzy zarządzają własnymi pakietami. Ta opcja będzie dostępna do 13 sierpnia 2024 r.

Biegacze, którzy pomyślnie przeszli proces anulowania zgłoszenia na rok 2023, muszą złożyć kolejny wniosek, aby zagwarantować sobie miejsce w roku 2024 i będą zobowiązani do wniesienia kolejnej opłaty startowej.

Te same zasady mają zastosowanie do osób, które skorzystały z Pregnancy and Postpartum Policy, aby odłożyć udział w wydarzeniu, przy czym w tym przypadku uczestniczki nie będą musiały ponownie płacić wpisowego.

Wszystkie wnioski o gwarantowane zgłoszenie są sprawdzane i weryfikowane przez urzędników Chicago Marathon. Biegacze zostaną powiadomieni o zatwierdzeniu zgłoszenia po zakończeniu procesu, co może potrwać do 10 dni roboczych.

Udział niegwarantowany

Zainteresowani biegacze, którzy nie spełniają warunków w żadnej z powyższych kategorii, mogą złożyć wniosek o udział w losowaniu swojego zgłoszenia. Organizatorzy powiadomią wnioskodawców o ich statusie 7 grudnia.

Zgłoszenia do Bank of America Chicago Marathon 2024 należy wypełniać tutaj

Historycznie rzecz biorąc, łatwiej było wziąć udział w maratonie poprzez loterię w Chicago, niż w przypadku innych światowych głównych biegów stosujących podobne systemy, takich jak Nowy Jork.

W 2015 r. magazyn Runner’s World podał, że około 53% uczestników loterii w Chicago zostało przyjętych.

Jednak w tym roku maratony na całym świecie cieszą się coraz większą popularnością i podwyższają swoje wymagania wstępne.

Podczas maratonu bostońskiego ogłoszono niedawno, że biegacze muszą pobiec co najmniej 5 minut i 29 sekund szybciej niż wynosił czas wymagany w kwalifikacjach dla ich grupy wiekowej, aby zapewnić sobie miejsce w wyścigu w 2024 r., po przyjęciu wszystkich kandydatów w latach 2022 i 2023.

Aby wziąć udział w maratonie w Chicago, wszyscy uczestnicy muszą w dniu wyścigu mieć ukończone 16 lat i wszyscy muszą pokonać dystans w czasie krótszym niż 6 godzin i 30 minut.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: Bank of America Marathon, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Do biegu gotowi: start! Rejestracja na Skyway 10K 2024 rusza 30 października

Opublikowano

dnia

Autor:

Wszyscy, którzy marzą o biegu pod błyszczącymi złotymi łukami Sunshine Skyway Bridge, powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach, że rejestracja na Skyway 10K 2024 rozpoczyna się 30 października. W tym roku zmieniono także jej zasady – teraz, jak przystało na wyścig, kto pierwszy, ten lepszy.

W poprzednich latach miejsca na wyścig na dystansie 6,2 mili, który prowadzi przez trzy powiaty i 200 stóp ponad zatoką Tampa, były dość nieuchwytne. Biegacze musieli zarejestrować się na loterii a następnie mieć szczęście, aby otrzymać miejsce na starcie.

W tym roku rejestracja będzie prowadzona według kolejności zgłoszeń i pozostanie otwarta do wyczerpania miejsc, jak przekazała Joyce Bedard, koordynatorka wyścigu Skyway.

Rejestrować można się na stronie skyway10k.com, począwszy od 8:00AM 30 października. Koszty rejestracji nie zostały jeszcze ogłoszone. Zebrany dochód przeznaczony jest na rzecz Fundacji Rodzin Sił Zbrojnych.

Wyścig odbędzie się 3 marca 2024 r.

Biegacze startują z południowego krańca Sunshine Skyway i biegną na północ. Wyścig kończy się na moście, ale druga meta znajduje się na Tropicana Field w St. Petersburgu. Przęsło mostu w kierunku północnym zostanie zamknięte dla ruchu w niedzielę o 3:30AM i ponownie otwarte o 11:00AM.

Co roku w biegu Skyway 10K bierze udział około 8 000 biegaczy.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę skyway10K.com lub zadzwoń pod numer 844-374-4030.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Skyway10K
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu