Połącz się z nami

News USA

Nożom i nożykom WSTĘP WZBRONIONY. Zobacz czego jeszcze nie możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu

Opublikowano

dnia

Pasażerowi na lotniskach próbują wnosić różne rzeczy na pokład samolotu. Wiele kontrowersji wzbudzają noże. Jednak te nawet wielkości karty kredytowej nie są dozwolone przy odprawie.

W związku z coraz większą ilością prób przemytu  noży w bagażach podręcznych Agencja Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego (TSA)  wydała zalecenia co należy zrobić w przypadku posiadania białej broni.

Jeżeli ktoś jest w posiadaniu noża przy odprawie samolotowej ma kilka opcji: Może dobrowolnie oddać swoją własność, lub zabrać do specjalnego punktu i nadać pocztą. Może również nadać go w bagażu odprawionym.  Kolejną opcją jest pozostawienie go znajomemu lub członkowi rodziny, który jest z nami na lotnisku. Oczywiście noż przed odrawą można po prostu wyrzucić.

Jak informuje TSA jeżeli podróżny celowo zatai posiadanie broni, może otrzymać karę pieniężną lub nawet zostać aresztowany za posiadanie ukrytej  broni.

Oprócz noży do bagażu podręcznego nie można również pakować między innymi  takich rzeczy jak nożyczki, druty, tasaki, żyletki. Niedozwolone są również kije baseballowe, łuki i strzały, kije do golfa, krykieta lub bilarda oraz wiele innych przedmiotów.

Mimo wielu ostrych narzędzi, których nie można zabrać na pokład samolotu, wyjątkiem zdają być łyżwy, które według strony internetowej Agencji Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego są „OK”do przewozu na pokładzie samolotu.

Rafał Muskała

Źródło: oururbantimes.com, tsa.gov
Foto: John Pastor

News USA

Sieć 5G nadal w ekspansji. Firma Verizon wierzy że da się ją pogodzić z ruchem lotniczym

Opublikowano

dnia

Autor:

Verizon Communications Inc. poinformował, że wciąż czeka na jasne przepisy rządowe określające, gdzie dokładnie mogą dotrzeć jej sygnały w nadchodzących miesiącach. Ale gigant bezprzewodowy nadal się rozwija i zapewnia łączność dla swoich klientów. Planuje wydać około 10 miliardów dolarów w ciągu kilku lat na rozszerzenie usług 5G przy użyciu licencjonowanego widma radiowego.

Dyrektor naczelny Verizon Communications Inc., Hans Vestberg, poinformował we wtorek, że firma obsługuje już 95 milionów ludzi usługą dużych prędkości, pomimo tymczasowych ograniczeń sygnału komórkowego w pobliżu pasów startowych lotnisk.

Operator telefonii komórkowej i rywal AT&T Inc. napotkał w ostatnich miesiącach sprzeciw ze strony amerykańskich regulatorów bezpieczeństwa lotniczego, dla rozszerzania sieci piątej generacji o nowe częstotliwości pasma C, która zapewnia szybsze prędkości internetowe i jej większą przepustowość.

„Mamy zapewnienie od Białego Domu, że problem ten zostanie rozwiązany wkrótce”- oświadczył Vestberg podczas telekonferencji z analitykami.

„W tej chwili nie ma to wpływu na naszą działalność, ale chcemy, aby problem został rozwiązany tak szybko, jak to możliwe, więc presja jest na wszystkich zaangażowanych, aby to naprawić”- dodał Vestberg.

Verizon poinformował, że około jedna trzecia jego podstawowej bazy klientów już korzysta z telefonów obsługujących 5G. Firma w zeszłym roku zobowiązała się zapłacić około 53 miliardów dolarów za licencje i związane z nimi koszty aukcji, aby zabezpieczyć omawiane fale radiowe w paśmie C, które stanowią kamień węgielny jej strategii 5G.

Firma poinformowała we wtorek, że dodatkowe wydatki na ulepszenia sieci w paśmie C wyniosą w tym roku od 5 do 6 miliardów dolarów, co stanowi największą część szacowanego na 10 miliardów dolarów budżetu do 2023 roku.

Verizon, największy pod względem liczby abonentów operator sieci komórkowej, dodał w grudniu 553 000 nowych abonentów, co oznacza wolniejszy wzrost niż konkurencyjni operatorzy. AT&T na początku tego miesiąca podało wstępne wyniki pokazujące zysk netto w wysokości 880 000 nowych abonentów ostatnich trzech miesiącach 2021 r., podczas gdy T-Mobile US Inc. dodał 844 000.

Operatorzy telefonii komórkowej często zachęcają klientów do zawierania umów abonamentowych, które zazwyczaj rozliczają ich z miesięcznym wyprzedzeniem i stanowią niezawodny strumień przychodów. Jednak Verizon stara się również rozwijać swoją działalność prepaid w miarę dojrzewania branży bezprzewodowej.

W czwartym kwartale dochód netto przypisany Verizon wzrósł do 4,61 mld USD z 4,59 mld USD rok wcześniej. W przeliczeniu na akcję zysk utrzymywał się na stałym poziomie 1,11 USD.

Verizon podał, że całkowita liczba jego połączeń – obejmująca podłączone urządzenia, takie jak smartwatche i tablety, ale nie usługi telefoniczne sprzedawane przez partnerów, takich jak Charter Communications Inc. i Comcast Corp. – wyniosła końcem zeszłego roku 115,4 miliona.

Jednostka prepaid straciła jednak 85 000 klientów w ostatnim kwartale, co odzwierciedla silną konkurencję.

W bieżącym roku Verizon spodziewa się, że przychody z usług bezprzewodowych wzrosną o co najmniej 3%, wyłączając wpływ z przejęcia TracFone.

Akcje Verizon spadły we wtorek o 0,1% w wyniku spadków głównych indeksów w USA.

 

Źródło: wallstreetjournal

Foto: You Tube, pixabay/geralt 

Czytaj dalej

News USA

„Co za Głupi Sukinsyn..” mega wpadka prezydenta Joe Bidena rozmawiającego z dziennikarzem

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek, w Białym Domu, prezydent Joe Biden nazwał dziennikarza Fox News, Petera Doocy’ego głupim sukinsynem, reagując na jego pytanie dotyczące inflacji. Jego słowa zarejestrowały mikrofony. Biden przeprosił, tłumacząc, że nie było to „nic osobistego”. To niestety nie pierwsza gafa popełniona przez prezydenta USA.

Incydent miał miejsce, gdy Biden zakończył posiedzenie White House Competition Council, dotyczące obniżania cen różnych produktów dla amerykańskich rodzin.

Według materiału opublikowanego na Twitterze przez głównego korespondenta medialnego CNN Briana Steltera, Peter Doocy, reporter Fox News, zapytał Bidena: „Czy mógłbym zadać pytanie dotyczące inflacji? Czy uważa pan, że inflacja jest obciążeniem politycznym w średnim okresie?”

Na co prezydent odpowiedział sardonicznie przy włączonym mikrofonie:

„To wielki atut, większa inflacja. Co za głupi sukinsyn.”

Doocy wyjaśnia: „Nawet go nie słyszałem, ponieważ ludzie krzyczeli na nas, żebyśmy wychodzili, ale ktoś pojawił się w sali odpraw kilka minut później i zapytał, czy słyszałeś, co powiedział prezydent? A ja powiedziałem nie, co? Powiedzieli, że nazwał cię głupim sukinsynem. I zapytałem, czy powiedział SOB? A ta osoba powiedziała „nie”.

W wystąpieniu w „Hannity” późnym poniedziałkowym wieczorem Doocy poinformował prezentera Fox News, że Biden skontaktował się z nim, aby przeprosić po incydencie, mówiąc, że uwaga nie była „niczym osobistym”. Reporter potwierdził, że przyjął przeprosiny.

Przedstawiciele Białego Domu nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

W przeszłości Doocy brał udział w politycznych starciach z administracją prezydenta Bidena. Podczas jednej z jego rzadkich konferencji prasowych jako prezydenta, Joe Biden rozmawiał z Doocym, który był nieustannie krytyczny wobec niego.

„Zawsze zadajesz mi najmilsze pytania”, powiedział Biden do Doocy’ego podczas spotkania prasowego 19 stycznia.

„Mam ich pełny segregator” – odpowiedział Doocy.

„Wiem, że masz” – powiedział Biden. „Żadne z nich nie ma dla mnie większego sensu. Strzelaj”.

Biden zachichotał, gdy Doocy zapytał: „Dlaczego w pierwszym roku tak bardzo starasz się pociągnąć kraj tak daleko w lewo?”
„Cóż, nie robię tego” – odparł Biden. „Próbujecie mnie przekonać, że jestem Bernie Sanders” – powiedział prezydent. „Nie jestem. Lubię go. Nie jestem Berniem Sandersem. Nie jestem socjalistą. Jestem demokratą głównego nurtu”.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w czwartek, kiedy korespondentka Fox News Jacqui Heinrich zadała Bidenowi pytanie o możliwość inwazji Rosji na Ukrainę. „Dlaczego czeka pan, aż Putin zrobi pierwszy krok?” – zapytała Heinrich. Biden podobno odpowiedział pod nosem: „Co za głupie pytanie”.

W piątek Heinrich zapytała sekretarz prasową Białego Domu Jen Psaki o incydent, mówiąc: „Czy prezydent wie, że wczoraj został złapany na włączonym mikrofonie? Dlaczego wydaje się odrzucać ideę proaktywnego odstraszania?”

„Cóż, prezydent z pewnością nie odrzuca tego pomysłu, biorąc pod uwagę, że podjął wiele kroków, w tym wspieranie i zatwierdzanie kilku sankcji, które Departament Skarbu nałożył zaledwie kilka dni temu. Chciałabym zauważyć, że

Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie większej pomocy w zakresie bezpieczeństwa w ostatnim roku niż w jakimkolwiek momencie w historii.

Tylko w ubiegłym roku przekazaliśmy Ukrainie 650 milionów dolarów na pomoc w zakresie bezpieczeństwa; w sumie od 2014 roku przeznaczyliśmy 2,7 ​​miliarda dolarów. Te dostawy są w toku” wyjaśniła Psaki.

 

Źródło: fox13, variety

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News USA

Najmłodsza Sędzia Sądu Najwyższego USA Amy Barret obchodzi urodziny. Jest matką 7 dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Sędzia Sądu Najwyższego, Amy Coney Barret, kończy jutro 50 lat. Z tej okazji odwiedziła swoją macierzystą szkołę podstawową w Old Metaire w Luizjanie i spotkała się z dziećmi by opowiedzieć im o stanowisku, które pełni od października 2020r. O ciekawej postaci Amy Barret mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Amy Coney Barret jest jednym z 9 członków Sądu Najwyższego i piątą kobietą na tym stanowisku. Uczniom swojej macierzystej szkoły opowiadała o swoim zaangażowaniu w służbę publiczną i wpływie pracy na życie prywatne.

W szkolnej sali gimnastycznej zgromadziło się 650 dzieci a Amy Barret odpowiadała na 40 przygotowanych przez uczniów pytań. Jej 11- letnia córka pełniła rolę mistrza ceremonii.

W Sądzie Najwyższym jest rozpatrywanych 60-65 spraw rocznie, a sędziowie mają ograniczone możliwości kontaktowania się ze sobą w czasie rozpatrywania spraw. W czasie wspólnych spotkań przy lunchu mogą jedynie rozmawiać o sprawach prywatnych.

Amy Coney Barrett urodziła się 28 stycznia 1972 roku w Nowym Orleanie, jest prawniczką i sędzią federalną. W latach 2017–2020 była sędzią Sądu Apelacyjnego USA dla Siódmego Okręgu, od 27 października 2020 roku sprawuje urząd sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Barret pochodzi z rodziny o francusko-irlandzkich korzeniach. Była najstarszym z siedmiorga dzieci. Jej ojciec Mike był prawnikiem Shell Oil, a matka Linda nauczycielką francuskiego. Barrett dorastała w Old Metairie, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej św. Katarzyny ze Sieny a następnie do dominikańskiego liceum św. Marii.

W 1994 roku Amy Barret ukończyła kierunek literatura angielska na Rhodes College w Memphis w stanie Tennessee z tytułem licencjata. Następnie uczęszczała do Notre Dame Law School, którą ukończyła z wyróżnieniem i tytułem juris doctor cum laude w 1997 roku.

Po ukończonym doktoracie pracowała jako asystent prawny dla sędziego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu KolumbiiLaurenca Libermanna (w latach 1997–1998), a następnie dla sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Antonina Scalii (w latach 1998–1999). Następnie pracowała w prywatnej kancelarii prawnej.

W 1999 roku poślubiła kolegę ze studiów, Jessego M. Barretta, z którym ma siedmioro dzieci: pięcioro biologicznych i dwoje adoptowanych z Haiti. Ich najmłodsze biologiczne dziecko cierpi na zespół Downa. Jej mąż jest prokuratorem federalnym.

W 2001 roku objęła posadę na wydziale prawa na George Washington University. W 2002 roku została profesorem prawa ustrojowego i sądownictwa federalnego USA na macierzystym Uniwersytecie Notre Dame.

Barrett jest  katoliczką i wraz z rodziną należą do charyzmatycznej wspólnoty ekumenicznej People of Praise. Słynie ze swoich konserwatywnych poglądów dotyczących m.in. aborcji, imigracji, prawa do posiadania broni czy homoseksualizmu.

8 maja 2017 roku prezydent Donald Trump nominował ją do objęcia stanowiska sędziego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Siódmego Okręgu.

26 września 2020 r. — tydzień po śmierci sędzi Ruth Bader Ginsburg i w przeddzień wyborów prezydenckich w 2020 r. — prezydent Trump nominował Amy Barrett do Sądu Najwyższego, aby zajęła miejsce sędzi Ginsburg.

Jej wybór był kontrowersyjny, w dużej mierze z powodu nacisku przywódcy większości w Senacie Mitcha McConnella, by potwierdzić jej nominację tuż przed wyborami, mimo że cztery lata wcześniej odmówił przeprowadzenia analogicznej rozprawy w sprawie kandydata do Sądu Najwyższego prezydenta Obamy, Merricka Garlanda.

22 października 2020 r. Senacka Komisja Sądownictwa przegłosowała jednogłośnie (z bojkotem głosowania demokratów) za awansem kandydatury Barrett, a 26 października Senat zatwierdził ją 52 głosami, przy 48 przeciwnych. Została zaprzysiężona przez sędziego Clarence’a Thomasa.

Według ojca Kosińskiego praca Amy Barret świadczy o zaangażowaniu katolików w życie społeczne w Stanach Zjednoczonych a także w jego rozwój. Jest „posługą dla dobra wspólnego”.

 

Źródło: wikipedia, oyez

Foto: You Tube, CNA

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Popularne