Połącz się z nami

News USA

Tadeusz Pałka nie będzie szeryfem Chicago. „To WSTYD. Nie jesteśmy RAZEM” – tak komentuje prawybory. ZOBACZ WYNIKI

Opublikowano

dnia

Tadeusz Pałka – policjant z 30-letnim doświadczeniem – nie będzie szeryfem olbrzymiego powiatu Cook, który obejmuje miasto Chicago.  We wtorek 18 marca Polak przegrał w prawyborach z wszystkimi swoimi konkurentami, zajmując dopiero czwarte miejsce. Po podliczeniu ponad 95.70% głosów tylko w mieście Chicago na naszego rodaka zagłosowało zaledwie 8727 osób. Urzędujący szeryf Thomas Dart zdobył 101 822 głosów. Już w listopadzie zostanie wybrany na kolejną kadencję.

Relacja Sławomira Budzika i wypowiedź Tadeusza Pałki
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/palka-news” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Niepełne wyniki prawyborów Partii Demokratycznej na szeryfa powiatu Cook
(głosy zostały oddane w komisjach wyborczych zlokalizowanych na terenia miasta Chicago. Do pełnych wyników należy dodać głosy z przedmieść miasta)

REKLAMA REKLAMA
Thomas J. Dart 101,822 67.94 %
Tadeusz ”Ted” Palka 8,727 5.82 %
Sylvester E. Baker, Jr. 16,836 11.23 %
William ”Bill” Evans 22,482 15.00 %

„Chciałbym wszystkim podziękować, kto na mnie oddał głos. Ci co na mnie nie głosowali też im serdecznie dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego. Chciałbym, aby Polonia się razem złączyła, abyśmy  końcu pokazali naszą siłę. Tym razem sie nie udało, ale kolejnym razem chciałbym, aby wszyscy przyszli do głosowania. Na pewno ja już nie będą startował, ale może będzie lepszy kandydat, to ja mu też pomogę. W tych wyborach Polonia pokazała, że nie potrafi być razem. To po prostu wstyd” – tak na gorąco specjalnie dla Radia Deon komentuje Tadeusz Pałka.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/tadeusz-palka” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

W innych głosowaniach niespodzianek również nie było. W wyściugu o fotel gubernatora stanu Illinois nominacje zdobył Pat Quinn i Paul Vallas, natomiaast w ciekawej konfrontacji wśród Republikanów zwyciężył duet Bruce Rauner i Evelyn Sanguinetti. Wielkim przegranym jest popierany przez polonijne środowiska Dan Rutherford. Zdobył nieco powyżej 2 tysiące głosów przy ponad 16 tysiącach zwycięzcy.

Niepełne wyniki prawyborów Partii Republikańskiej na gubernatora stanu Illinois

Bill Brady & Maria Rodriguez 5,015 12.69 %
Dan Rutherford & Steve Kim 2,209 5.59 %
Kirk W. Dillard & Jil Tracy 15,339 38.82 %
Bruce Rauner & Evelyn Sanguinetti 16,955 42.90 %

Niepełne wyniki prawyborów Partii demokratycznnej na gubernatora stanu Illinois

Tio Hardiman & Brunell Donald 32,274 20.92 %
Pat Quinn & Paul Vallas 121,987 79.08 %

Jedyną niespodzianką w tych prawyborach jest przegrana posłanki stanowej w Springfild Toni Berrios. Walka w 39. okręgu wyborczym zakończyła się triumfem Will Guzzardii. Jej konurent zdobył ponad 60 proc. głosów, a Berrios tylko  40 proc. To spora niespodzianka. Ojciec Toni Berrios, Joe jest jednym z wpływowych polityków Partii Demokratycznej w powiecie Cook. Dziś sprawuje funkcję asesora i mało kto spodziewał się przegranej Toni Berrios.

Partyjni kandydaci, którzy wywalczyli w tych prawyborach przepustkę do listopadowych wyborów mogą już spać spokojnie. Ze względu na ogromny elektorat Partii Demokratycznej w mieście Chicago wybory w listopadzie są tylko formalnością. W wielu przypadkach Partia Republikańska nawet nie wystawia swoich kandydatów.

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com

źródło: Inf. własn.
foto: Andrzej Baraniak

REKLAMA REKLAMA

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu