Połącz się z nami

News USA

Ukrainiec chce wojny z Adamkiem! Dostanie czego chce zapowiada GÓRAL

Opublikowano

dnia

Zawodowy bokser Tomek Adamek (49-2, 29 KO) za wszelką cenę chce zostać mistrzem świata. Liczy na pas mistrzowski prestiżowej organizacji – WBC. W rankingu jest dziewiąty, jego sobotni przeciwnik Wiaczesław Glazkov jest trzynasty. Adamek przegrał walkę o tytuł mistrza świata z Witalijem Kliczko, natomiast Ukrainiec Wiaczesława „Czar” Głazkowa (16-0-1, 11 KO) liczy, że zwycięstwo w tej właśnie walce otworzy mu drzwi do bitwy życia. Pojedynek już 15 marca w kasynie Sands Casino Resort w Bethlehem w Pennsylvanii. Stawką tej walki będzie drugie miejsce w rankingu federacji IBF.

Fani górala wierzą, że walka z młodszym o osiem lat Ukraińcem, będzie tylko formalnością. Sam Adamek liczy także na zwycięstwo, ale szanuje przeciwnika. „Wszystko rozstrzygnie się w ringu” – tak mówi zmotywowany Adamek. W przeszłości bokserzy już ze sobą walczyli, ale tylko na treningach. Teraz czas na prawdziwą walkę w ringu. W piątek (14 marca) odbyła się ceremonia ważenia. Tomasz Adamek wniósł na wagę 220 funtów (99,7 kg). zaś Wiaczesław Głazkow 218 funtów (99 kg).

Adamek 01Dla Polaka sobotnia walka jest drogą do pojedynku o pas mistrzowski, dla jego przeciwnika, to wielka szansa na wskoczenie do pierwszej dziesiątki najlepszych pięściarzy świata federacji WBC, a w niedalekiej przyszłości również walka o mistrzowski tytuł. W czwartek (13 marca) w Bethlehem w stanie Pensylwania podczas konferencji prasowj Tomasz Adamek podkreślił, że marzy by zostać mistrzem wagi ciężkiej. Z kolei Głazkow wspominając wspólne sparingi z góralem powiedział, że starcia z Tomkiem na treningu były już dawno. „W sobotę będzie wojna! W czasach amatorskich często walczyłem ze swoimi kolegami, także ten pojedynek nie będzie dla mnie żadną nowością. Jestem bardzo szczęśliwy, że spotkamy się w ringu. Jestem gotowy na walkę w 100 procentach. Pokarzę wam naprawdę dobry boks!” powiedział bojowo nastawiony Ukrainiec.

Promotorzy Tomasza Adamka (grupa Main Events) liczą oczywiście na zwycięstwo swojego podopiecznego. Kathy Duva szefowa Main Events nie kryła swojego zadowolenia z sobotniej walki. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współorganizować ten pojedynek. Tomasz Adamek jest w pierwszej piątce najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej odkąd zaczął walczyć w tej kategorii wagowej. Każdy chce z nim walczyć. Głazkow zaś jest wspaniałym pięściarzem i olimpijczykiem. Ma najlepszą obronę w wadze ciężkiej. Wchodzi do ringu, nie zadaje żadnych pytań, walczy. Będę kibicować w sobotnią noc najlepszej walce 2014 roku.” – powiedziała Kathy Duva.

Adamek 03Przeciwnik Tomka Adamka ma za sobą bogatą karierę amatorską. W Pekinie w kategorii superciężkiej zdobył brązowy medal olimpijski. Był to rok 2008. Przez kontuzję musiał najważniejszą walkę oddać walkowerem. Rok wcześniej na Mistrzostwach Świata w Chicago wywalczył srebrny medal przegrywając z Roberto Cammarelle. Na zawodowych ringach walczy dopiero od 2009 roku. Do końca ubiegłego roku stoczył siedemnaście pojedynków, z których szesnaście wygrał i jeden zremisował. Z kolei na koncie Tomasza Adamka nie ma, aż tak bogatej kariery amatorskiej, bo Polak zrezygnował z niej stawiając w roku 1999 na boksowanie zawodowe. W ringu dla profesjonalsitów Góral z Żywca stoczył 49 pojedynków, z których tylko dwa przegrał i dwadzieścia dziewięć zremisował. Wszystkie pozostało wygrał. W kategorii junior-ciężkiej Adam ma na swoim koncie pas mistrzowski federacji IBF (International Boxing Federation) oraz mniej prestiżowej IBO (International Boxing Organization).  W kategorii półciężkiej zdobył pas mistrzowski w federacji WBC (World Boxing Council). Jest pierwszym Polakiem, który otrzymał wyróżnienie „Muhammad Ali Giant Athlete Award” czyli nagrodę imienia legendarnego Muhammada Aliego. Nagroda przyznawana jest tym bokserowm, którzy nie tylko mają wybitne osiągnięcia, ale wyróżniaja się także sportową postawą poza ringiem.

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com

źródło: inf. własn., Main Events/Larry Levanti
foto: Adamek Team

 

NEWS Florida

Chirurg plastyczny z Florydy spowodował śmierć żony podczas zabiegu kosmetycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

Chirurg plastyczny posiadający licencję na wykonywanie zawodu w kilku stanach został aresztowany na Florydzie pod zarzutem zabicia żony podczas przeprowadzania zabiegu kosmetycznego. Dr Benjamin Brown został oskarżony o zabójstwo drugiego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci na skutek zawinionego zaniedbania.

Hillary Ellington Brown została zabrana do szpitala 21 listopada 2023 r. po nagłym incydencie w trakcie zabiegu kosmetycznego w gabinecie męża i zmarła w szpitalu tydzień później, 28 listopada.

Departament Zdrowia Florydy zawiesił w maju tego roku licencję lekarską Benjamina Browna, powołując się nie tylko na śmierć Hillary, ale także inne przypadki rzekomych błędów w sztuce. Skarga administracyjna złożona przez stan szczegółowo opisuje procedurę, która doprowadziła do śmierci jego żony.

Według śledczych, HillaryBrown przebywała w gabinecie męża o nazwie Restore Plastic Surgery, aby poddać się zabiegowi wzmacniającemu mięśnie, liposukcji ramion, zastrzykom w usta i zabiegom regulacji uszu. Rankiem 21 listopada Hillary rzekomo przygotowała własny roztwór do kroplówki i umieściła go w workach do kroplówki, mimo, że nie miała żadnego przeszkolenia ani licencji medycznej.

W skardze zwrócono uwagę na rzekomy brak odpowiedniego udokumentowania przez Benjamina Browna leków, jakie przyjmowała Hillary. Wiadomo, że kobieta połknęła garść tabletek, w tym valium, zanim zaczęła wykazywać oznaki uspokajającego działania. Po zabiegu wzmacniającym mięśnie, Hillary pomagała, zszywając skórę. Wtedy kobieta stała się niespokojna, a jej stopy zaczęły drżeć.

Mimo to dr Benjamin Brown rzekomo kontynuował zabiegi, wstrzykując żonie większą ilość środka znieczulającego i kontynuując liposukcję. W tym momencie Hillary stwierdziła, że ​​jej wzrok zaczął się zamazywać i powiedziała mężowi, że widzi na pomarańczowo, zanim dostała ataku i straciła przytomność.

Hillary Brown

Po około 20 minutach dr Brown rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, a asystent medyczny zadzwonił pod numer 911. Hillary została zabrana do szpitala z zatrzymaniem akcji serca z podwyższonym poziomem kwasu mlekowego i „podejrzeniem toksyczności lidokainy”. Nigdy nie odzyskała przytomności.

Ze skargi administracyjnej wynika także, że ​​dwie kobiety złożyły skargi na tego lekarza, twierdząc, że dał im zastrzyki tłuszczu pośladkowego (znane również jako brazylijski lifting pośladków, BBL) pomimo ich wyraźnych oświadczeń, że nie chcą, aby wykonano ten zabieg. Zabiegi te przeprowadzono w latach 2021 i 2022, a przy co najmniej jednym zabiegu Hillary pełniła funkcję nielicencjonowanej asystentki.

Według danych stanowych Benjamin Brown ma także licencję lekarza w Dystrykcie Kolumbii, Wirginii Zachodniej i Wirginii.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: Santa Rosa County Sheriff’s Office, HILLARY ELLINGTON BROWN/FACEBOOK
Czytaj dalej

News USA

Miliony Amerykanów objętych jest alertem. Wysokie temperatury dzisiaj osiągną szczyt

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielodniowa fala upałów wciąż dotyka miliony ludzi od Środkowego Zachodu po Północny Wschód. Urzędnicy w wielu stanach ogłaszają stan zagrożenia i wzywają ludzi do podjęcia środków ostrożności w związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami.

Od środowego popołudnia Narodowa Służba Meteorologiczna NWS wydała zalecenia dotyczące upałów dla części co najmniej 15 stanów, w tym kilku dużych miast, takich jak Filadelfia, Columbus i Boston.

Popołudniowe wysokie temperatury a także wysokie najniższe temperatury nocne prawdopodobnie pobiją niektóre dzienne, a nawet miesięczne rekordy, według podaje NWS. Osoby, które nie mają dostępu do niezawodnej klimatyzacji, powinny zadbać o swoje bezpieczeństwo i znaleźć sposób na ochłodzenie się.

Zmiana klimatu zwiększa intensywność i częstotliwość ekstremalnych upałów, których doświadczamy. Gubernator Connecticut Ned Lamont zainicjował stanowy protokół dotyczący upałów. Przewidywano, że w środę w Nowym Jorku maksymalny wskaźnik ciepła, który łączy temperaturę i wilgotność względną wyniesie około 100, a Gubernator Kathy Hochul uruchomiła stanowe centrum operacyjne w sytuacjach kryzysowych.

Burmistrz Bostonu, Michelle Wu, ogłosiła trzydniowy stan nadzwyczajny z powodu upałów w mieście, które również spodziewało się, że wskaźnik upałów osiągnie poziom 90–100. Apelowała, o to by mieszkańcy zadbali o odpowiednie nawodnienie, ograniczyli aktywność na świeżym powietrzu, stosowali kremy z filtrem przeciwsłonecznym i sprawdzali, co się dzieje z ich sąsiadami i bliskimi.

Szkoły publiczne w Buffalo i Rochester ogłosiły w tym tygodniu skrócone zajęcia ze względu na nadmierne upały, natomiast szkoły publiczne w Worcester w Massachusetts zdecydowały się odwołać zajęcia w czwartek i wcześniej zakończyć rok szkolny ze względu na upał.

W wielu stanach otwarto centra chłodzące. Narodowa Służba Meteorologiczna podała, że wysokie ​​temperatury utrzymają się również w nocy, co oznacza, że ​​osoby nie posiadające klimatyzacji nie będą w stanie tak łatwo się ochłodzić i mogą być narażone na jeszcze większe ryzyko związane z upałem.

Urzędnicy Pensylwanii przypominali mieszkańcom o bezpieczeństwie podczas „jednej z najbardziej intensywnych fal upałów, jakie PA widziała od dziesięcioleci”, jak to określił Senator stanu, John Fetterman.

CBS poinformowało, że ponad 15 000 mieszkańców w rejonie Pittsburgha, który objęty jest ostrzeżeniem o nadmiernym upale, nie ma prądu i możliwe, że zostanie on przywrócony dopiero w weekend.

NWS informuje, że pierwsza duża fala upałów w tym sezonie powinna osiągnąć szczyt w czwartek i potrwa do piątku w rejonie Wielkich Jezior i Nowej Anglii. Natomiast w dolinie Ohio i na obszarze środkowego Atlantyku gorąco będzie do weekendu.

O niebezpieczeństwie jakie noszą ze sobą upały i pierwszej pomocy w razie przegrzania lub udaru cieplnego pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: npr
Foto: YouTube, istock/Marc Bruxelle/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Ceny benzyny powinny spaść jeszcze o 10% przed 4 lipca

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym roku ceny paliwa prawdopodobnie osiągnęły najwyższy poziom, 3,67 dolara za galon, w połowie kwietnia. Ale dzięki złagodzeniu warunków krajowego popytu i podaży, spadają. Według nowej analizy opublikowanej przez głównego ekonomistę RSM Joe Brusuelasa oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach ceny benzyny będą jeszcze niższe.

Biorąc pod uwagę hurtowe ceny benzyny, istnieje możliwość, że krajowe ceny benzyny spadną o kolejne 10% w porównaniu z obecnymi 3,44 dolarami za galon, według głównego ekonomisty RSM, Joe Brusuelasa. To z pewnością wzmocni bilanse amerykańskich rodzin przed letnim sezonem wydatków.

Według American Automobile Association AAA, średni koszt galona zwykłej benzyny wyniósł w środę 3,44 dolara, co oznacza spadek o około 4% w porównaniu z czasem miesiąc temu. Oczekuje się, że ceny spadną jeszcze bardziej w wyniku słabego popytu, gdyż konsumenci wstrzymują wydatki w obliczu utrzymującej się inflacji i rosnącej podaży.

Przez większą część tego roku popyt na benzynę utrzymywał się na poziomie analogicznym do roku 2023, a analitycy uważają, że niepewność gospodarcza może ograniczyć popyt tego lata, uważa rzecznik AAA, Andrew Gross.

Spadające ceny paliwa mogłyby przynieść wytchnienie Amerykanom, którzy od ponad 3 lat są zdruzgotani nieubłaganymi podwyżkami cen.

Chociaż inflacja znacznie spadła z najwyższego poziomu 9,1% odnotowanego w czerwcu 2022 r., pozostaje powyżej celu Rezerwy Federalnej wynoszącego 2%. A w porównaniu ze styczniem 2021 r., na krótko przed początkiem kryzysu inflacyjnego, ceny wzrosły o prawie 20%.

Konsumenci również borykają się z wysokimi stopami procentowymi po tym, jak Fed gwałtownie podniósł stopy w latach 2022 i 2023 do najwyższego poziomu od dwóch dekad, próbując spowolnić gospodarkę i ograniczyć inflację. Decydenci zastanawiają się teraz, kiedy powinni podjąć decyzję o oczekiwanej obniżce.

Joe Brusuelas uważa, że spadające ceny benzyny mogą doprowadzić do niższych odczytów inflacji, co z kolei może wesprzeć argument za obniżkami stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Stany Zjednoczone produkują obecnie około 13,2 mln baryłek ropy dziennie, nieco poniżej rekordu 13,3 mln odnotowanego w grudniu 2023 r. Chociaż koalicja krajów produkujących ropę naftową, znana jako OPEC+, próbowała ograniczyć podaż poprzez ograniczenie wydobycia, nowa podaż wciąż trafia na rynek dzięki producentom spoza OPEC+, w tym USA, Kanadzie, Norwegii i Brazylii.

Jak informowaliśmy 11 czerwca, według przewidywań ekspertów AAA w nadchodzących tygodniach w niektórych stanach średnia cena paliwa powinna spaść poniżej 3 dolarów za galon.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/vitpho/ Prostock-Studio/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu