Połącz się z nami

News USA

Tajemnicza śmierć lekarza z Chicago. Grzegorz Bulawa nie żyje. Pacjenci całują klamkę gabinetu: ZAMKNIĘTE

Opublikowano

dnia

Telefon doktora Grzegorza Bulawy od tygodnia milczy. Został odłączony. Pacjenci przychodzą osobiście do jego gabinetu przy 5509 W. Montrose Ave. w Chicago i szukają pomocy. „Nie wiem co mam teraz zrobić” –  mówi pan Zbyszek z Norridge, były pacjent Grzegorza Bulawy. „Chciałem tylko recepte i wykupić leki, bo właśnie się skończyły i nie wiem co się stało z moim doktorem. Nigdy nie miałem problemu, żeby się z nim skontaktować.” – mówi rozżalony. Magda Buchajska z Niles przyszła na wizyte kontrolną, ale zastała gabinet już zamknięty. W piątek (28 lutego) lekarz Grzegorz Bulawa zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Miał 60 lat.

Gabinet Lekarski przy 5509 W.Monrose Ave, Chicago

Gabinet Lekarski przy 5509 W.Monrose Ave, Chicago

Grzegorz Bulawa był bardzo lubiany i szanowany przez pacjentów. Był lekarzem rodzinnym z ponad 30-letnim doświadczniem. Pan Zbyszek z Norridge dowiedział się o śmierci lekarza przez zupełny przypadek od innych pacjentów. „To bardzo przykre, bo doktor Bulawa był moim lekarzem od kilkudziesięciu lat. Był niesamowicie uprzejmy dla pacjentów, miły i serdeczny” – powiedział długoletni pacjent. Również Magda Buchajska bardzo polubiła lekarza, bo jako jedyny w czasie wizyty poświęcił jej sporo czasu. „Niezwykle uroczy człowiek i lekarz. Podczas wizyty czułam się, że w końcu ktoś chce mi pomóc. Jestem w szoku, że doktor Bulawa nie żyje.” – powiedziała.

Jak poinformował Radio Deon prof. Ferdynand Leja, specjalista kardiochirurg „Dokumenty medyczne zawsze są wlasnością pacjenta. W razie śmierci lekarza wszystki dokumenty muszą być udostępnione. Pacjent ma prawo korzystać z tych dokumentów i powinien mieć możliwość wybrania nowego lekarza.”

Dla Radia Deon mówi prof. Ferdynand Leja, kardiochirurg
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/prof-ferdynand-leja” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Po śmierci doktora Bulawy jego pacjenci mogą skorzystać z pomocy każdego innego lekarza rodzinnego. Większość pacjentów już udało się do zaprzyjaźnionego ze zmarłym lekarzem doktora Aleksy Dobradina, którego gabinet mieści się przy 6422 W.Belmont Ave w Chicago.

Gabinet Lekarski przy 5509 W.Montrose Ave, Chicago

Gabinet Lekarski przy 5509 W.Montrose Ave, Chicago

Doktor Grzegorz Bulawa urodził się 12 marca, 1953 roku. Wraz z rodziną, wyemigrował z Mielca do Stanów Zjednoczonych w 1966 roku. Powrócił do Polski, aby ukończyć studia medyczne na Akademii Medycznej w Warszawie w 1982 roku. Po ukończeniu studiów otrzymał staż w Advocate Illinois Masonic Medical Center w Chicago. Przez większośc swojej kariery medycznej, Grzegorz Bulawa pełnił dyżury na pogotowiu ratunkowym, udzielając pomocy najbardziej poszkodowanym. Doktor Bulawa był zapalonym sportowcem i wpajał ducha sportu i współzawodnictwa trójce swoich dzieci. Był znakomitym tancerzem. Prywatnie uwielbiał tańczyć ze swoja ukochana żoną Ewą. Doktor Bulawa uwielbiał proste przyjemności takie jak dobra książka, filiżanka kawy czy mecz koszykówki NBA. Przez 32 lata, prowadził praktykę rodzinną, gdzie dał się poznać swoim pacjentom jako oddany lekarz. Doktor Bulawa znany był ze swojej jowialności i serdecznego uśmiechu. Jego profesjonalizm, szybkość w podejmowaniu decyzji i siła autorytetu sprawiała, że był bardzo szanowany. Doktor Bulawa nie szczędził czasu swoim pacjentom. Był też doskonałym edukatorem. Przekazał młodszym pokoleniom lekarzy mnóstwo praktycznej wiedzy.

W listopadzie 2013 roku zarząd Illinois Department of Financial and Professional Regulation (IDFPR) zawiesił lekarzowi pozwolenie na wykonywanie zawodu. Grzegorz Bulawa został oskarżony o wypisanie wielu osobom recept lekarskich.  Śledczy ustalili, że polski lekarz wypisał recepty w sumie na 11 tysięcy tabletek oksykodenu. W Stanach Zjednoczonych lek ten stosowany jest jako narkotyk. Jego działanie podobne jest do działania morfiny czy heroiny. Po zażyciu oksykodenu odnotowanych jest bardzo wiele przypadków śmiertelnych. Dlatego stanowe władze medyczne zawiesiły licencję Grzegorzowi Bulawie. Czy problemy z pozwoleniem na wykonywanie swojego zawodu w stanie Illinois przyczyniły się do śmierci lubianego i szanowanego chicagowskiego lekarza? Teraz mają to ustalić biegli sądowi.IMG_0014

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 marca, 2014 roku w domu pogrzebowym Skaja Terrace Funeral Home, znajdującym się przy 7812 N. Milwaukee Ave. w Niles. Doktor Grzegorz Bulawa zostawił żonę Ewę i trójkę dzieci Katarzynę, Krzysztofa i Jakuba.

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com
Michał Dziedzic
mdziedzic@radiodeon.com
Andrzej Baraniak
abaraniak@radiodeon.com


źródło: inf. własn.
foto: Sławomir Budzik

 

News USA

Harris w Milwaukee: „Droga do Białego Domu wiedzie przez Wisconsin”

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek wiceprezydent Kamala Harris zorganizowała w Wisconsin pierwszy wiec swojej kampanii prezydenckiej. W czasie spotkania w Milwaukee, w którym uczestniczyło ponad 3000 osób, odniosła się do Donalda Trumpa z punktu widzenia byłej prokurator. Dzisiaj zostaną podjęte ustalenia dotyczące wirtualnego głosowania delegatów Partii Demokratycznej, przed Narodową Konwencją w Chicago.

Odnosząc się do swojej przeszłości jako prokurator, Kamala Harris powiedziała, że walczyła z wszelkiego rodzaju przestępcami – gwałcicielami, oszustami, złodziejami.

„Więc posłuchajcie mnie, gdy mówię, że znam typ Donalda Trumpa” – powiedziała do tłumu.

Harris zaznaczyła, że ​​jej kampania koncentruje się na przyszłości, podczas gdy kampania Trumpa na przeszłości.

Wizyta Kamali Harris na przedmieściach Milwaukee – gdzie w zeszłym tygodniu odbyła się Narodowa Konwencja Republikanów – była jej pierwszym przystankiem na polu bitwy w ramach jej kampanii prezydenckiej. To jej dziewiąta wizyta w Wisconsin w czasie piastowania stanowiska wiceprezydenta i piąta w tym roku, jak podała jej kampania w komunikacie prasowym.

Kamala Harris powiedziała: „Droga do Białego Domu wiedzie przez Wisconsin”, dodając: „Pomogliście nam wygrać w 2020 r., a w 2024 zwyciężymy ponownie”. Złożyła także hołd prezydentowi Joe Bidenowi i jego służbie narodowi.

Joe Biden ogłosił w niedzielę, że wycofuje się z wyborów i poparł Harris. Demokratyczni prawodawcy i inni politycy w całym kraju również szybko zgromadzili się wokół wiceprezydent. Do poniedziałku jej kandydaturę poparła większość delegatów na konwencję Demokratów.

Wśród urzędników Demokratów ze stanu Wisconsin, którzy dołączyli do Harris na wiecu w West Allis Central High School, znaleźli się Gubernator Tony Evers, Senator Tammy Baldwin i Prokurator Generalny Josh Kaul.

Według kampanii Kamali Harris, odkąd Biden ogłosił swoje wycofanie się z wyścigu prezydenckiego, w niedzielę i poniedziałek zebrano 100 milionów dolarów, z czego 62% stanowiły darowizny osób, które przekazały je po raz pierwszy.

Kampania Harris twierdzi, że ma 48 skoordynowanych biur w 43 powiatach w całym stanie Wisconsin i zatrudnia około 160 pełnoetatowych pracowników, którzy budują poparcie dla Harris i Demokratów stanowych przed listopadowymi wyborami.

Partia Demokratyczna planuje kontynuować prace nad wirtualnym apelem, podczas którego delegaci na jej konwencję będą mogli wybrać kandydata na prezydenta przed oficjalnym zgromadzeniem w Chicago w przyszłym miesiącu.

Komisja ds. zasad konwencji spotka się w środę, aby zatwierdzić sposób działania wirtualnego apelu. Nie podano jeszcze daty rozpoczęcia wirtualnego głosowania, ale przewodniczący Narodowego Komitetu Demokratów, Jaime Harrison, powiedział, że proces zakończy się do 7 sierpnia – czyli 12 dni przed rozpoczęciem konwencji partii.

Źródło: nbc, ap
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Szefowa tajnych służb odchodzi po porażce związanej z zamachem na Trumpa

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek szefowa amerykańskich tajnych służb, Kimberly Cheatle, podała się do dymisji po powszechnych wezwaniach ze strony prawodawców do rezygnacji ze stanowiska. Secret Service zaliczyło porażkę w związku z zamachem na byłego prezydenta Donalda Trumpa.

W swoim piśmie ogłaszającym rezygnację, Kimberly Cheatle napisała, że ​​bierze „pełną odpowiedzialność za lukę w zabezpieczeniach”. „W świetle ostatnich wydarzeń z ciężkim sercem podjąłem trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora” – dodała dyrektorka Secret Service, która kierowała agencją od września 2022 r. Nie jest jasne, kiedy będzie jej ostatni dzień pracy na tym stanowisku.

W swoim oświadczeniu prezydent Joe Biden podziękował Cheatle za jej służbę, mówiąc, że „wkrótce mianuje jej następcę na stanowisko szefa Secret Service”. Po próbie zamachu na Trumpa, Biden zlecił niezależną analizę w celu oceny tego, co się stało.

„Wszyscy wiemy, że to, co wydarzyło się tamtego dnia, nie może się już nigdy powtórzyć” – powiedział Biden.

W odpowiedzi na wiadomość o jej rezygnacji Donald Trump napisał w Truth Social: „Administracja Biden/Harris nie zapewniła mi należytej ochrony i zostałem zmuszony przyjąć kulę za Demokrację. TO BYŁ MÓJ WIELKI HONOR, ŻE TO ZROBIŁEM!”

W poniedziałek odbyło się przesłuchanie Kimberly Cheatle przed Kongresem, o którym informowaliśmy tutaj. Jej odpowiedzi nie zadowoliły przywódców Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, która je przeprowadziła.

„Dzisiaj nie udzieliła Pani odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące tej oszałamiającej porażki operacyjnej i nie zapewniła Amerykanów, że Secret Service wyciągnął wnioski i zaczął naprawiać swoje systemowe błędy i niepowodzenia” – napisali Przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, James Comer, i jej członek Kongresmen Jamie Raskin, we wspólnym piśmie do Cheatle kilka godzin po rozprawie.

„Wzywamy Panią do rezygnacji ze stanowiska dyrektora, co będzie pierwszym krokiem umożliwiającym nowym przywódcom szybkie uporanie się z kryzysem i odbudowanie zaufania naprawdę zaniepokojonego Kongresu i narodu amerykańskiego” – napisali Comer i Raskin.

Spiker Izby Reprezentantów, Mike Johnson, i kilku innych czołowych Republikanów, w tym przywódca większości w Izbie Reprezentantów, Steve Scalise, i przewodniczący Konferencji Republikanów Senatu, John Barrasso, również wezwali Cheatle do rezygnacji.

20-letni Thomas Crooks został uznany za podejrzanego, ponieważ „kręcił się w okolicy” choć nie miał zamiaru dostać się na wiec – poinformował pułkownik Policji Stanowej Pensylwanii, Christopher Paris, zeznając we wtorek przed Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów.

Podejrzenia przybrały na sile, gdy później widziano Crooksa z dalmierzem, urządzeniem mierzącym odległość od celu. Oprócz Crooksa jako podejrzane uznano trzy inne osoby.

Jednostka służb ratowniczych powiatu Butler (ESU), której zadaniem było zabezpieczenie budynku, z którego Crooks strzelał, przekazała swoje podejrzenia i zdjęcie Crooksa policji stanowej, która następnie przekazała wiadomość Secret Service. Funkcjonariusze z ESU zauważyli Crooksa z okna na drugim piętrze i opuścili posterunek, aby go szukać.

Crooks został uznany za rzeczywiste zagrożenie dopiero na kilka sekund przed otwarciem ognia. Strzały trafiły Donalda Trumpa w ucho, zabiły jednego uczestnika wiecu, a dwóch innych raniły.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Dzisiaj Biden przemówi na temat swojej decyzji o wycofaniu się z wyborów

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek rano Prezydent Joe Biden napisał na platformie X, że w środę o godzinie 8.00PM czasu wschodniego wygłosi przemówienie do narodu z Gabinetu Owalnego „na temat tego, co nas czeka i jak zakończę pracę dla narodu amerykańskiego”.

Będzie to pierwszy raz, kiedy kraj usłyszy tak obszerne wypowiedzi prezydenta od czasu jego nagłej decyzji o wycofaniu się z wyścigu o reelekcję, którą ogłosił w niedzielę, 21 lipca. Wcześniej, przez tygodnie, Joe Biden upierał się, że nie ma takiego zamiaru.

Prezydent przebywał swoim domu w Rehoboth Beach w stanie Delaware, odkąd prawie tydzień temu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Według jego lekarza, we wtorek uzyskał wynik negatywny i oczekiwano, że wróci do Białego Domu jeszcze tego samego dnia.

W poniedziałek Biden zadzwonił do swojej byłej siedziby kampanii, aby pochwalić Kamalę Harris i obiecać, że będzie „w pełni zaangażowany” w kampanię i dopilnuje ostatnich sześciu miesięcy swojej administracji.

Prezydent również przyznał, że jego decyzja była „zaskakująca”, ale dodał, że „była słuszna”. Polecił swoim byłym pracownikom kampanii, aby pracowali dla Harris, która w poniedziałkowy wieczór zebrała wystarczające poparcie delegatów, aby zapewnić sobie nominację partii w przyszłym miesiącu.

Przemówienia Prezydenta w Gabinecie Owalnym w godzinach największej oglądalności są rzadkie. Jednak środowe przemówienie będzie drugim wystąpieniem Bidena w tym miesiącu do narodu w tym miejscu – mówił z Gabinetu Owalnego niedawno, 14 lipca, na temat zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa, który miał miejsce dzień wcześniej.

Biden jest pierwszym prezydentem od czasu Lyndona B. Johnsona, który zdecydował się nie ubiegać o drugą kadencję.

Jego przemówienie może być podobne do zaskakującego przemówienia prezydenta Lyndona B. Johnsona w Gabinecie Owalnym z 1968 r.

 

Źródło: nbc
Foto: The White House
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu