Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Film “Siła Wiary III” Agnieszki Topolskiej głęboko poruszy nasze serca już 13 kwietnia

Opublikowano

dnia

Cykl pt. “Siła Wiary” to już w tej chwili tryptyk, a chicagowska premiera trzeciej części odbędzie się w Niedzielę Palmową. Za tymi ogromnie głębokimi filmami, których motywem przewodnim jest wiara, nadzieja i miłość, stoi niezwykła reżyserka – Agnieszka Topolska, znana nam także z telewizji i radia. W studiu Radia Deon mówi o swojej misji i miłości do ludzi, które prowadzą ją w jej pracy i twórczości.

Pierwsza część dokumentalnego cyklu miała premierę w Chicago w marcu 2021 roku, druga rok później, w szczególnym czasie, gdy wybuchła wojna w Ukrainie. A w tym roku będziemy mogli zobaczyć część trzecią o tytule “Siła Wiary III. Moc Miłości” Agnieszki Topolskiej.

Skąd ta pasja i siła woli? Jak opowiada nasz Gość, wszystko zaczęło się gdy miała 8 lat i z Kielc wyjechała z rodzicami do Skalbmierza. Tam nauczyciel, który był równocześnie organistą w kościele zachęcił Agnieszkę by wstąpiła do scholi.

“I wtedy coś stało się niezwykłego. Tak jakby taki prąd elektryczny przeszył mnie” pamięta do tej pory reżyserka. “Byłam bardzo wzruszona. I wydaje mi się, że te słowa tej pieśni są ze mną do dzisiaj. I to były słowa, które kierował Jezus do ludzi.”

W tych słowach Chrystusa nasz Gość widzi powołanie dla siebie, które przyszło od Ukrzyżowanego – żeby kochać ludzi i mówić im o tym – i to powołanie nieustannie przyświeca jej dziennikarskiej misji, która trwa już 26 lat.

Pomogło także w bardzo trudnych chwilach, które Agnieszka Topolska przeżywała w dzieciństwie. “Od tego czasu zawsze czuję taką opiekę boską tego Jezusa w sobie. Czasami mówię, że to nie ja, tylko On działa. I tak jest w moim filmie. Ten scenariusz pisze Duch Święty” mówi z przekonaniem reżyserka.

“Siła Wiary III” podobnie jak poprzednie części tryptyku pokazuje prawdziwe historie ludzi. Jego bohaterowie zmagają się z bardzo ciężkimi sytuacjami w życiu, takimi jak śmiertelna choroba czy pożegnanie z umierającym dzieckiem.

To są naprawdę wzruszające historie i świadectwa pokazujące “jak wiara działa, jak modlitwa działa, jak działa moc miłości, bo tam jest ogromna miłość w tym filmie trzecim zwłaszcza” opisuje Agnieszka Topolska. 

“Film kończy się przesłaniem nadziei, żebyśmy się nie załamywali, żebyśmy powstawali, żebyśmy się budzili do życia” mówi reżyserka. “Bo życie jest naprawdę piękne i wystarczy tylko pokochać siebie i pokochać drugiego człowieka”.

Całości towarzyszy piękna muzyka i nastrojowe zdjęcia.

Kadr z filmu “Siła Wiary III. Moc Miłości” Agnieszki Topolskiej

“Jeżeli mamy w sobie Boga, jeżeli mamy w sobie tę moc, to możemy żyć dzisiaj pięknie, możemy żyć dzisiaj ze spokojem w sercu” takie jest przesłanie filmu, tłumaczy Agnieszka Topolska. 

Dzień premiery dla “Siły Wiary III” – Niedziela Palmowa, czyli tydzień przed świętami Wielkiej Nocy, został wybrany specjalnie, ponieważ film jest głębokim przeżyciem duchowym i można go uważać za swoiste rekolekcje. A przed projekcją będzie miał również miejsce wspaniały koncert pt. “Obudź w Sobie Ducha”.

Kadr z filmu “Siła Wiary III. Moc Miłości” Agnieszki Topolskiej

W czasie koncertu zaśpiewa Agnieszka Topolska i kilku innych, zaproszonych artystów. Widownia także będzie mogła się włączyć, ponieważ to będą znane utwory wykonywane zarówno po polsku jak po angielsku. Sam film ma angielskie napisy, więc do kina można także zaprosić amerykańskich przyjaciół.

“Siła Wiary III. Moc Miłości” już 13 kwietnia, dwa seanse, o godzinie 2.00PM i 5.00PM, w Pickwick Theatre, przy Park Ridge, 5 S Prospect Ave, Park Ridge, IL 60068. Bilety w cenie 25 dolarów są dostępne w biurach POLAMER, na pickwicktheatre.com oraz pod numerem telefonu 773 600 9000.

Serdecznie zapraszamy – ten film trzeba zobaczyć!

Źródło: informacja własna

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzą Goście Radia Deon Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Niech Boże Narodzenie, czas objawienia Boga wśród ludzi, rozjaśni Wasze życie miłością płynącą z betlejemskiego żłóbka. A polska tradycja wspólnego łamania opłatka i śpiewu kolęd przyniosła zgodę, wzruszenie i prawdziwą duchową bliskość. Życzenia świąteczne składają od serca: Ojciec Paweł Kosiński, Anna Hebal, Magdalena Grobelski, Bolesław Gubernat, Barbara Gryczka, Ojciec Marek Janowski SJ i Anna Dudziński.

Ojciec Paweł Kosiński SJ – redaktor Radia Deon i Deon.pl., katolickiego portalu społecznościowo-informacyjny założonego i prowadzony przez Towarzystwo Jezusowe oraz Wydawnictwa WAM. Duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago.

Anna Hebal – właścicielka bufetu Czerwone Jabłuszko serwującego dania tradycyjnej polskiej kuchni od 35 lat. Restauracja zaprasza gości w każdy weekend od piątku do niedzieli. Lokal mieści się przy 6474 N. Milwaukee Avenue.

Magdalena-Grobelski

Magdalena Grobelski – doświadczona specjalistka prawa imigracyjnego. Na antenie Radia Deon Chicago prowadzi w każdą środę program imigracyjny a także bezpłatne i anonimowe porady telefoniczne poza anteną.

Bolesław Gubernat, adwokat z kancelarii prawniczej Michalski & Gubernat, która jest na rynku już ponad 15 lat, prowadząc trzy lokalizacje. Załatwia takie sprawy jak: wypadki przy pracy, wypadki samochodowe, sprawy rodzinne i alimentacyjne, mandaty, i inne sprawy natury prawnej. Kancelaria oferuje bezpłatne porady prawne przy 7713 W. Belmont w Elmwood Park w każdą środę.

Barbara Gryczka -promotorka BioCell Collagen, preparatu regenerującego stawy, kręgosłup i kości. BioCell Collagen zawiera wysoko przyswajalny kwas hialuronowy, kolagen typu II oraz siarczan chondroityny, konieczny do odbudowy chrząstki stawowej.

Ojciec Marek Janowski SJ – superior Jezuitów w Chicago, Rektor Sanktuarium.

Anna Dudziński – menedżerka sklepu Montrose Deli, który ma 4 lokalizacje: dwie w Chicago – 6601 W. Irving Park Rd i 5411 W Montrose Ave, a także w Mount Prospect przy 1731 W. Golf Rd i w Roselle przy 550 W Lake St.

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

“Narodził się nam Zbawiciel”. Najpiękniejsze świąteczne życzenia składają Goście Radia Deon

Opublikowano

dnia

Autor:

W tę Świętą Noc, gdy Jezus ponownie przychodzi na świat, niech Jego obecność odnowi Waszą nadzieję i doda sił na każdy dzień. A piękno naszych polskich zwyczajów – choinka, sianko pod obrusem i puste miejsce dla wędrowca – wypełni dom ciepłem i otworzy serca. Najlepsze życzenia świąteczne składają; Robert Radkowski, Agata Paleczny, Oscar Grądziel, Robert Sobczak, Karolina Kuźma, Zenon Pałka i Katarzyna Niziołek.

Robert Radkowski – menedżer Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na region Chicago, gdzie jest już obecna od prawie 15 lat i dynamicznie się rozwija. Nasza Unia oferuje swoim członkom korzystne pożyczki i wspiera polskie inicjatywy, wydarzenia i imprezy.

Agata Paleczny – aktorka, reżyserka teatralna, animatorka kultury, założycielka Warsztatów Teatralnych Little Stars. Co roku w grudniu organizuje Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny “Magiczne Święta” w Copernicus Center.

Oscar Grądziel – wicekonsul w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago.

Robert Sobczak – Medicare Po Polsku – mówiący po polsku specjaliści w dziedzinie ubezpieczenia Medicare. W biurze w Chicago oferują darmową pomoc, konsultacje oraz porady przy wyborze odpowiedniego pakietu Medicare.

Karolina Kuźma – Home Care Powered by AUAF – agencja pośrednicząca w zatrudnieniu opiekunów dla osób starszych w ramach programu za który płaci stan Illinois. Home Care świadczy usługi także dla Polaków.

Zenon Pałka z Metropolitan Insurance Group Inc., która oferuje ubezpieczenia samochodu, domu, medyczne, dentystyczne, życiowe, grupowe i indywidualne oraz wiele innych. Metropolitan Insurance ma dwa biura: na południu, przy 7018 W Archer Ave, Chicago, IL 60638 oraz na północy przy 112 Higgins Rd, Park Ridge, IL 60068Park Ridge, Illinois.

Katarzyna Niziołek – sekretarz redakcji stacji radiowej Deon Chicago i nauczycielka języka polskiego w Polskiej Szkole im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago.

 

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

“Cicha noc, święta noc”: Nasi radiowi Goście składają słuchaczom specjalne życzenia

Opublikowano

dnia

Autor:

Niech narodziny Jezusa przyniosą w Waszych domach światło, które rozprasza ciemności i napełnią serce prawdziwym pokojem. Niech polskie tradycje wigilijne – biały opłatek, kolędy i wspólny stół – umocnią więzi i przypomną o tym, co w życiu najważniejsze. Życzenia dla słuchaczy Radia Deon Chicago składają: Michał Arciszewski, Kamila Sumelka, Paweł Zioło, Monika Galas, Bogdan Pliszka, Sylwia Skupińska, Sylwester Skóra i Katarzyna Romanowska.

Michał Arciszewski, Konsul z Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago, Kierownik Referatu ds. Prawnych i Pomocy Konsularnej.

Kamila Sumelka, dyrektorka Fundacji Kopernikowskiej, organizującej m.in. coroczny, czterodniowy Festiwal Taste of Polonia, który od lat gromadzi dziesiątki tysięcy uczestników, zarówno Polonię, jak i mieszkańców Chicago ciekawych polskiej muzyki, kuchni i folkloru.

Paweł Zioło właściciel PT Duct Cleaning firmy zajmującej się profesjonalnym czyszczeniem systemów grzewczo – chłodzących, dezynfekcją oraz kompleksowym czyszczeniem pieców. PT Duct Cleaning mieści się przy 2381 N De Cook Ct. Park Ridge, IL 60068

Monika Galas ekspert do spraw pożyczek Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, obecnej w Chicago od prawie 16 lat i rozwijającej się niezwykle dynamicznie. Nasza Unia oferuje swoim członkom korzystne pożyczki i wspiera polskie inicjatywy, wydarzenia i imprezy.

Bogdan Pliszka, doktor nauk o polityce, adiunkt w Katedrze Stosowanych Nauk Społecznych, Politechniki Śląskiej. Członek Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Zajmuje się badaniami nad terroryzmem, politycznym islamem i geopolityką.

Sylwia Skupińska, adwokat prowadząca kancelarię przy 1025 West Wise Road w Schaumburgu, świadczącą usługi z zakresu porad w sprawach rodzinnych, spadkowych, emerytur i wielu innych. W kancelarii możliwe jest również przeprowadzenie sprawy sądowej w Polsce dzięki połączeniu online.

Sylwester Skóra – dziennikarz radiowy, były kandydat do sejmu RP, działacz polonijny oraz wiceprezes firmy General Pulaski, Inc. – producenta organicznej wódki najwyższej jakości – Two Flags One Spirit.

Katarzyna Romanowska, prezes Fundacji You Can Be My Angel, działającej już od 13 lat organizacji non-profit, której celem jest pomoc rodzinom dzieci chorych na raka. YCBMA co roku organizuje Charytatywne Mikołajki, Bal Serduszkowy oraz Świętojańskie Wianki.

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu