Połącz się z nami

News Chicago

Jesienią w chicagowskiej operze zobaczymy m.in. „Rigoletto” Verdiego i „Fidelio” Beethovena

Opublikowano

dnia

Po wakacyjnej przerwie Lyric Opera w Chicago zaprezentuje cztery wielkie opery, dwa dzieła współczesne i trzy koncerty. Swój 70. sezon rozpocznie we wrześniu od „Rigoletta” Verdiego. Subskrypcje na spektakle są dostępne w sprzedaży.

70. sezon Lyric Opera rozpocznie się 14 września operą „Rigoletto” Verdiego z Igorem Golovatenko w roli tytułowego garbatego błazna. Mané Galoyan i słynny meksykański tenor Javier Camarena zadebiutują w roli Gildy i księcia, Soloman Howard jako Sparafucile i Zoie Reams jako Maddalena. Dyryguje Enrique Mazzola.

„Fidelio” powróci na scenę Lyric Opera 26 września, co będzie pierwszym od 20 lat wykonaniem przez zespół jedynej opery Beethovena. Elza van den Heever i Russell Thomas powtórzą swoje role Florestana i Leonory w nowoczesnej produkcji Matthew Ozawy. Brian Mulligan wcieli się w Pizarro, a w obsadzie dopełniają Mika Kares (Rocco), Elbenita Kajtazi (Marzelline) i Alfred Walker (Don Fernando); Enrique Mazzola dyryguje.

Skromna inscenizacja „Wesela Figara” Mozarta z 2015 r. w reżyserii Barbary Gaines powraca w dniach 9–30 listopada. Peter Kellner jako Figaro, Federica Lombardi jako Hrabina i Gordon Bintner jako Hrabia debiutują w Lyric, podobnie jak dyrygentka Erina Yashima. Ying Fang zagra Susannę, a Kayleigh Decker Cherubina.

„Blue” Jeanine Tesori i Tazewella Thompsona zadebiutuje w Chicago 16 listopada. Kenneh Kellogg, Zoie Reams i Norman Garrett występują w opowieści o rodzinie z Harlemu z klasy średniej, której syn zostaje zastrzelony przez policjanta. Dyryguje Joseph Young.

„Cyganeria” Pucciniego zainauguruje nowy rok 15 marca. Ailyn Pérez występuje jako Mimi, Pene Pati (debiut) jako Rodolfo, Gabriella Reyes jako Musetta i Will Liverman jako Marcello pod dyrekcją Jordana de Souza w produkcji Los Angeles Opera – Dallas Opera.

Sezon zakończy się 30 marca chicagowską premierą „The Listeners” Missy Mazzoli z librecistą Roycem Vavrekiem. Opera z 2021 roku opowiada o zjawisku głośnego buczenia, które słyszy tylko kilka osób na przedmieściach Ameryki Południowo-Zachodniej, co ostatecznie prowadzi do powstania niszczycielskiego kultu. W obsadzie znajdują się Nicole Heaston (debiut), Kyle Ketelsen, Jasmine Habersham, Jonas Hacker i Daniela Mack, pod dyrekcją Enrique Mazzoli.

Inne wydarzenia sezonu to koncert sopranistki Sondry Radvanovsky śpiewającej arie bohaterek Pucciniego (4–6 kwietnia) oraz „A Life in Notes” Patti LuPone, zwane „osobistym muzycznym wspomnieniem” śpiewaczki z Broadwayu, który odbędzie się 4 października. Enrique Mazzola poprowadzi także „Lyric in Concert: A Wonderrous Sound” w programie Chóru Opery Lirycznej 16 i 18 kwietnia.

Subskrypcje są w sprzedaży na stronie Lyric Opera.

 

Źródło: chicagoclassicalreview
Foto: YouTube, Lyric Opera

News Chicago

Lake County Fair zaprasza na 5 dni szalonych atrakcji już od środy

Opublikowano

dnia

Autor:

Targi Lake County Fair powracają po raz 95., oferując karuzele, jedzenie, muzykę na żywo, motocross, monster trucki, jazdę na bykach, wyścigi świń, konkursy bydła i wiele innych. Pięciodniowy festiwal odbywa się na terenach targowych i w centrum wydarzeń Lake County pod adresem 1060 E. Peterson Road, Grayslake.

Targi odbywają się w godzinach od 10:00AM do 10:00PM w środę i czwartek, 24 i 25 lipca; od 10:00AM do północy w piątek i sobotę 26 i 27 lipca; oraz od 10:00AM do 8:00PM w niedzielę, 28 lipca, z atrakcjami i grami czynnymi od godz. 1:00PM w środę.

Od południa do 1:00PM w środę gry i zabawy będą otwarte dla osób ze specjalnymi potrzebami sensorycznymi i ich rodzin, a zamknięte dla ogółu społeczeństwa.

Hala wystawiennicza czynna będzie w godzinach 10.00AM – 8.00PM w środę i czwartek, od 10:00AM do 9:00PM w piątek i sobotę oraz od 10:00AM do 6:00PM w niedzielę. Godziny otwarcia stajni dla zwierząt to 8:00AM –9:00PM od środy do soboty oraz od 8:00AM do 5:00PM w niedzielę.

Muzyka na żywo obejmuje występy:

  • Operation Glow Taylor Swift Party o 8:00PM w środę;
  • A Sure Thing o 5:00PM i Brass From The Past o 8:00PM w czwartek;
  • GooRoos o 6:00PM i Motown Nation o 9:30PM w piątek;
  • Mellencougara o 6:00PM i Matthew Holm Band o 9:00PM w sobotę
  • Billy Elton o 5:00PM i Total Beaches o 6:00PM w niedzielę

Wstęp na trybuny i arenę w trakcie wydarzeń jest bezpłatny z biletem wstępu ogólnego, i obejmuje wyścigi motocross i monster trucków, konkurs profesjonalnej jazdy na byku oraz jazdy konnej wokół beczek.

Dzienny wstęp kosztuje 15 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat, 5 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat i 65 lat i starszych oraz jest bezpłatny dla osób w wieku 5 lat i młodszych.

Karnety sezonowe, ważne na wszystkie pięć dni targów, kosztują 55 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat i 20 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat oraz 65 lat i starszych. Bilety dla seniorów nie są dostępne online. Bilety nie są wymagane dla członków czynnego personelu wojskowego w mundurze z ważnym dokumentem tożsamości; bilety dla żołnierzy czynnych nienoszących munduru, weteranów i osób na utrzymaniu z ważną legitymacją wojskową kosztują 5 dolarów (niedostępne online).

W czwartek 25 lipca wstęp jest bezpłatny dla żołnierzy czynnej służby wojskowej, weteranów, osób będących na ich na utrzymaniu i osób udzielających pierwszej pomocy.

Bilety można nabyć na stronie lcfair.com/tickets. Bilety zakupione online nie są przypisane konkretnej dacie i można je wykorzystać w dowolnym dniu targów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie lcfair.com/2024.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Lake County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Młodzi widzowie przeżyją ponadczasową przygodę z Piotrusiem w Teatrze Paramount Aurora

Opublikowano

dnia

Autor:

„Peter and the Starcatcher” to sztuka oparta na powieści o tym samym tytule z 2004 roku autorstwa Dave’a Barry’ego i Ridleya Pearsona, zaadaptowana na scenę przez Ricka Elice’a. Spektakl przedstawia historię postaci Piotrusia Pana, Pani Darling, Dzwoneczka oraz Haka i jest prequelem „Piotrusia i Wendy” J. M. Barriego. W Teatrze Paramount Aurora będzie grana od 24 lipca do 1 września.

Peter zostaje sprzedany w niewolę na pokładzie statku płynącego do Nibylandii. Jednak nawet ponura rzeczywistość epoki wiktoriańskiej nie może zmusić chłopca do stania się dorosłym, a jego entuzjazm jest zaraźliwy — każda młoda osoba, którą spotyka (i publiczność), przyłącza się do tej ponadczasowej przygody.

Spektakl „Peter and the Starcatcher” będzie wystawiany w kameralnym Copley Theatre w Paramount, magicznym miejscu przenoszącym widzów w inny świat. Sztuka oddaje ducha klasyki J.M. Barriego dzięki grze słów, zawadiackim eskapadom i talentom aktorów Paramount.

Fani Wendy i Piotrusia będą mogli prześledzić genezę Piotrusia Pana i innych kultowych postaci, w tym osławionego Kapitana Haka, w zaczarowanym świecie Nibylandii. Sztuka „Peter and the Starcatcher” była nominowana do dziewięciu nagród Tony i zdobyła pięć pożądanych wyróżnień.

Teatr Paramount Aurora prezentuje „Peter and the Starcatcher” od 24 lipca do 1 września. Bilety dostępne są tutaj.

W najbliższy czwartek oraz sobotę przedstawienia są objęte inicjatywą „Pay What You Can”. Oznacza to, że w dniu pokazu gość zapłaci w kasie tyle, ile może, za maksymalnie 4 bilety, ponieważ twórcy Teatru Paramount uważają, że każdy powinien mieć szansę zobaczyć teatr na żywo.

Dodatkowo w sobotę widzowie mogą wziąć udział w specjalnej rozmowy z aktorami Nickiem Sandysem i Markiem Davidem Kaplanem po spektaklu o godzinie 2.00PM.

 

Źródło: Paramount Theatre
Foto: Paramount Theatre
Czytaj dalej

News Chicago

Roztańczona stacja CTA 95th/Dan Ryan gości DJ-ów trzy dni w tygodniu

Opublikowano

dnia

Autor:

8 lipca Chicago Transit Authority CTA ogłosiło powrót serii An Extended Song of Our People, AESOP, na kolejny sezon. DJ na żywo miksuje muzykę na stacji 95th/Dan Ryan Red Line, a wszyscy chętni mogą posłuchać i zatańczyć.

Tegoroczny harmonogram programu obejmuje trzy dni w tygodniu  – poniedziałki, środy i piątki. W określonych godzinach występują w różni utalentowani artyści. Seria potrwa do 1 listopada. DJ Ayana Contreras pełni funkcję dyrektor kreatywnej i zaprasza innych lokalnych DJ-ów, którzy zapewniają cotygodniowe występy.

AESOP (An Extended Song of Our People) to interaktywna publiczna instalacja artystyczna ze stanowiskiem DJ-a stworzona przez chicagowskiego artystę Theastera Gatesa. Projekt jest pierwszym znanym studiem nadawczym i budką DJ-ską zaprojektowaną przez artystę w obiekcie tranzytowym.

Tańczyć do rytmu można w następujące dni: poniedziałki (7:00AM-10:00AM), piątki (3:00PM-6:00PM) i środy (3:00PM-6:00PM). Sezon muzyczny na stacji CTA potrwa do piątku 1 listopada, z wyjątkiem poniedziałku 2 września (Święto Pracy), na stacji 95th/Dan Ryan Red Line.

 

Źródło: secretchicago
Foto: cta
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu