Połącz się z nami

News Chicago

Upalne letnie dni w Chicago warto spędzić na miejskich plażach

Opublikowano

dnia

W Chicago w tym roku otworzono 23 miejskie plaże, które będą strzeżone przez ratowników przez całe lato, aż do Święta Pracy. Oprócz licznych bezpłatnych plaż nad brzegiem jeziora Michigan, po czteroletniej przerwie, czynna jest także jedyna plaża w mieście, położona nad sztucznym zbiornikiem – Humboldt Beach.

Prognostycy zapowiedzieli wysokie temperatury tego lata i wiele osób będzie korzystało z plaż w Chicago by się ochłodzić. Co warto wiedzieć o plażach w mieście?

Czy wstęp na plaże jest płatny?

Jak podaje strona internetowa Chicago Park District, miejskie plaże są otwarte dla publiczności, a wstęp jest bezpłatny.

W jakich godzinach otwarte są plaże?

Pływanie jest dozwolone na plażach tylko w godzinach od 11:00AM do 7:00PM, gdy na swoich posterunkach czuwają ratownicy.

Czy istnieją ograniczenia dotyczące pływania?

Według Chicago Park District system kolorowych flag będzie ostrzegał plażowiczów o tym, czy danego dnia można wchodzić do wody. Gdy obecne są zielone flagi, pływanie jest otwarte bez ograniczeń. Kiedy wywieszana jest żółta flaga, pływanie jest nadal dozwolone, ale pływaków zachęca się do zachowania środków ostrożności.

Czerwone flagi wskazują, że poziom fal jest niebezpieczny lub że na plaży występują problemy z jakością wody i w takich okolicznościach pływanie jest zabronione.

Kiedy badana jest jakość wody?

Woda jest codziennie badana pod kątem różnych substancji zanieczyszczających, a ostrzeżenia będą wydawane każdego popołudnia w przypadku problemów z jakością wody. Aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej dzielnicy parkowej.

Czy wszystkie plaże publiczne w mieście są otwarte?

Kilka plaż jest obecnie zamkniętych z powodu erozji, w tym Fargo Beach, Howard Beach, Juneway Beach i Rogers Beach.

Jakie zasady obowiązują na plażach?

Na plażach nie wolno palić ani spożywać alkoholu. Zabrania się wprowadzania psów z wyjątkiem wyznaczonych plaż przyjaznych psom, a mieszkańcom nie wolno dokarmiać ptaków ani innych dzikich zwierząt.

Pełna lista czynnych plaż w Chicago:

 1. 12th Street Beach, 1200 South Linn White Drive
 2. 57th Street Beach, 5700 South DuSable Lake Shore Drive
 3. 63rd Street Beach, 6300 South DuSable Lake Shore Drive
 4. Calumet Beach, 9801 South Avenue G
 5. Foster Beach, 5200 North DuSable Lake Shore Drive
 6. Hartigan Beach, 1123 West Farwell Avenue
 7. Helen Doria Beach, 1040 West Columbia Avenue
 8. Humboldt Beach, 1400 North Sacramento Avenue
 9. Lane Beach, 5915 North Sheridan Road
 10. Leone Beach, 1222 West Touhy Avenue
 11. Loyola Beach, 1230 West Greenleaf Avenue
 12. Margaret T. Burroughs Beach, 3100 South DuSable Lake Shore Drive
 13. Marion Mahony Griffin Beach, 1208 West Jarvis Avenue
 14. Montrose Beach, 4400 North DuSable Lake Shore Drive
 15. North Avenue Beach, 1601 North DuSable Lake Shore Drive
 16. North Shore Beach, 1040 West North Shore Avenue
 17. Oak Street Beach, 1000 North DuSable Lake Shore Drive
 18. Oakwood Beach, 4100 South DuSable Lake Shore Drive
 19. Ohio Street Beach, 600 North DuSable Lake Shore Drive
 20. Osterman Beach, 5800 North DuSable Lake Shore Drive
 21. Rainbow Beach, 3111 East 77th Street
 22. South Shore Beach, 7059 South South Shore Drive
 23. Tobey Prinz Beach, 1045 West Pratt Avenue

 

Źródło: nbc
Foto: istock/operofilm/James Andrews/Bustitaway/

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu