Połącz się z nami

News Chicago

Co się stało w Aśramie na Bahamach? Bliscy zaginionej Taylor Casey bali się o własne bezpieczeństwo

Opublikowano

dnia

W poniedziałek bliscy przyjaciele i rodzina Taylor Casey, mieszkanki Chicago, która zaginęła podczas odosobnienia jogi na Bahamach, ostro skrytykowali działania związane z jej poszukiwaniem w wydanym oświadczeniu. Ostatni raz kobieta była widziana wieczorem 19 czerwca w Nassau, na Paradise Island.

„Nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu, w jaki dotychczas prowadzono to dochodzenie” – stwierdziła przyjaciółka Casey, Emily Williams, w opublikowanym oświadczeniu. O poszukiwaniach 41-letniej Taylor Casey informowaliśmy 26 czerwca.

Według oświadczenia, Emily Williams i Collete Seymore, matka Casey, niedawno wróciły do ​​kraju z Bahamów, gdzie spotkały się z przedstawicielem ambasady USA, Królewskiej Policji Bahamów oraz kierownictwem Sivananda Ashram Yoga Retreat – programu, w którym Casey uczestniczyła, gdy zgłoszono jej zaginięcie.

„To, czego dowiedziałyśmy się i zaobserwowałyśmy podczas spotkań z władzami i przywódcami Aśramu, jest niepokojące i doprowadza do wściekłości” – czytamy dalej w oświadczeniu Williams.

Ośrodek jogi zgłosił zaginięcie Taylor Casey, gdy kobieta nie pojawiła się na porannych zajęciach 20 czerwca. Grupa stwierdziła, że ​​współpracuje z władzami nad dochodzeniem w sprawie jej zniknięcia. Bliscy Taylor odwiedzili ośrodek położony na Paradise Island w Nassau, aby odebrać jej rzeczy 27 czerwca.

W oświadczeniu czytamy dalej, że pokój Casey i jej przedmioty osobiste – w tym Biblia, podręcznik dla nauczycieli, materiały do ​​ćwiczeń jogi i ubranie – wydawały się „w dużej mierze nieprzetworzone przez władze lokalne”.

Następnie grupa opisała swoją wizytę w ośrodku odosobnienia jogi jako „głęboko niepokojącą”.

Według Emily Williams, przywódcy Aśramu Sivananda starali się zachować liniową i spójną narrację dotyczącą zniknięcia Taylor. Natomiast policja nieustannie doradzała im, aby nie rozmawiały z żadnymi gośćmi podczas odosobnienia, co doprowadziło je do przekonania, że ​​„utrzymanie spokoju i komfortu” w ośrodku miało pierwszeństwo przed sprawą zaginięcia Casey.

Collete Seymore, matka Taylor, stwierdziła, że ​​musiała „błagać”, aby porozmawiać z uczestnikami odosobnienia, którzy następnie – jak się wydawało – podzielili się przećwiczonymi wcześniej informacjami.

W oświadczeniu stwierdzono również, że nie wszyscy uczniowie biorący udział w odosobnieniu zostali poinformowani o zniknięciu Casey i że na terenie odosobnienia ani w jego pobliżu nie znaleziono żadnych plakatów przedstawiających ją jako osobę poszukiwaną.

Według Seymore i Williams policja zażądała od uczestników programu przedstawienia zeznań dotyczących Casey, ale nie określiła, czy któryś z nich był przesłuchiwany, i odmówiła podania liczby zebranych zeznań.

Kierownik Sivananda Ashram Yoga Retreat powiedział, że dwa dni przed zniknięciem Taylor Casey widziano „niezidentyfikowanego mężczyznę z walk-talkie” spacerującego w pobliżu miejsca, w którym znajdował się namiot kobiety.

Uczestniczka odosobnienia powiedziała natomiast, że w dniu zniknięcia Casey, kobieta siedziała sama, gdy podszedł do niej ten sam mężczyzna.

Niektórzy uczestnicy programu, dowiedziawszy się o zniknięciu Casey, zdecydowali się wcześniej opuścić program. Po wizycie w ośrodku odosobnienia Williams i Seymore również zmieniły swoje loty, aby wrócić do domu wcześniej niż planowały, ponieważ niepokoiło je własne bezpieczeństwo w Aśramie.

Sivananda Ashram Yoga Retreat

Jak podaje Facebook grupy, Sivananda Ashram Yoga Retreat na Paradise Island w Nassau jest opisywane jako „tętniący życiem aśram jogi oferujący wakacje, kursy i szkolenia dla nauczycieli, a także zabiegi oczyszczające, programy detoksykacyjne, treningi sztuk uzdrawiania, programy rodzinne, kirtan i nie tylko”.

Podczas pobytu w ośrodku, uczestnicy programu mogą wynająć różnorodne rodzaje zakwaterowania, w tym pokoje, chaty i namioty.

Na początku tego roku zajęcia w ośrodku zostały zaprezentowane w przewodniku „Wellness Retreats & Destination Spas” wydanym przez Goop, luksusową markę i stronę internetową Gwyneth Paltrow.

Taylor Casey

W poniedziałkowym oświadczeniu rodzina i przyjaciele Taylor Casey również skrytykowali działania śledczych i policji na Bahamach, twierdząc, że dostarczyli niekompletnych informacji i wyrazili „brak poważnego zainteresowania” sprawą.

Na przykład, choć minister bezpieczeństwa narodowego Bahamów Wayne Munroe powiedział reporterom, że w poszukiwania zaangażowane było FBI, urzędnicy ambasady USA powiedzieli Seymore, że to nieprawda.

Podczas lokalnej konferencji prasowej nadinspektor Nassau, Chrislyn Skippings, powiedziała, że ​​w „szeroko zakrojonych” poszukiwaniach Casey użyto dronów, oddziału psów i nurków, zauważając, że urzędnicy przeszukali zarówno wyspę, jak i obszar wokół niej. Rodzina i przyjaciele zostali jednak poinformowani, że poszukiwania prowadzono wyłącznie na odcinku od ośrodka jogi do kurortu Atlantis, na obszarze rozciągającym się na długości około 2,5 mil.

Telefon komórkowy Casey został znaleziony w oceanie i odzyskany, ale policja odmówiła przekazania go rodzinie.

W oświadczeniu stwierdza się również, że to zespół ds. bezpieczeństwa Atlantis, a nie policja Bahamów, sprawdziła wszelkie znalezione nagrania z monitoringu.

Sivananda Ashram Yoga Retreat

Choć rodzina i przyjaciele rozmawiali z urzędnikami FBI 29 czerwca, po ich powrocie z wyspy. W oświadczeniu stwierdzono, że Stany Zjednoczone nie interweniowały w sprawie zaginięcia Taylor Casey.

Policja w Chicago wydała biuletyn dotyczący osób zaginionych w sprawie Casey.

W styczniu Stany Zjednoczone wydały zalecenie dotyczące podróży „poziomu 2” dla Bahamów, ostrzegając, że podróżni powinni „zachować wzmożoną ostrożność”

 

Źródło: nbc
Foto: Collete Seymore, Royal Bahamas Police Force, Find Taylor Casey

News Chicago

Zaniepokojona kobieta zadzwoniła w nocy na policję. Funkcjonariusz przyjechał i ją zastrzelił

Opublikowano

dnia

Autor:

Zastępca szeryfa stanu Illinois został oskarżony o morderstwo w związku ze śmiercią czarnej kobiety którą postrzelił w twarz w jej własnym domu w Springfield. Następnie funkcjonariusz zniechęcił swojego partnera do prób ratowania jej – podały w czwartek władze. Sonya Massey sama wezwała policję dzwoniąc pod 911.

Zastępca szeryfa z powiatu Sangamon, 30-letni Sean Grayson, pozostaje w areszcie bez możliwości wpłacenia kaucji. Sędzia okręgowy powiatu, Ryan M. Cadagin, odmówił zwolnienia funkcjonariusza podczas czwartkowej rozprawy w Springfield.

Na sali sądowej strzeżonej przez kilkunastu zastępców szeryfa i trzech kolejnych patrolujących salę sędzia Cadagin określił działania, które zarzuca się byłemu zastępcy, jako „odejście od oczekiwań społeczeństwa obywatelskiego”.

36-letnia Sonya Massey zginęła w swoim domu w stolicy Illinois, około 200 mil na południe od Chicago, po tym, jak funkcjonariusze odpowiedzieli na jej telefon pod numer 911, około 1.00 w nocy w dniu 6 lipca w sprawie możliwego grasującego napastnika.

Według prokuratorów Sean Grayson pozwolił Massey przesunąć garnek z wodą na kuchence, a ona postawiła go na blacie. Grayson „agresywnie krzyknął” na kobietę nad garnkiem i wyciągnął pistolet kal. 9 mm.

Sonya Massey podniosła ręce do góry, mówiąc „przepraszam” a funkcjonariusz postrzelił ją w twarz. Prokuratorzy twierdzą, że Grayson zniechęcał także drugiego zastępcę do zabrania apteczki.

Żaden z funkcjonariuszy nie próbował udzielić pomocy krytycznie rannej kobiecie do czasu przybycia karetki pogotowia.

Grayson został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, pobicie z użyciem broni palnej i niewłaściwe postępowanie służbowe. Podczas czwartkowej pierwszej rozprawy przed sądem nie przyznał się do winy. Na sali sądowej zasiadło ponad 30 członków rodziny kobiety i jej przyjaciół.

Sonya Massey

Obrońca Dan Fultz opowiadał się za uwolnieniem Graysona, utrzymując, że argumenty stanu są niewystarczające. Powiedział, że funkcjonariusz nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa, ponieważ zastosował się do nakazu i oddał się w ręce policji w ciągu pół godziny od wydania nakazu aresztowania.

Grayson jest mieszkańcem Riverton, społeczności położonej na wschód od Springfield, wraz ze swoją narzeczoną, którą planuje poślubić tej jesieni. Jego aresztowanie będzie stanowić obciążenie dla powiatu, ponieważ jesienią zdiagnozowano u niego raka okrężnicy w stadium 3, który wymaga specjalnego leczenia.

Fultz poprosił o zwolnienie Graysona pod warunkiem usunięcia broni z jego domu, poddania go ocenie zdrowia psychicznego i objęcia całodobowym monitoringiem elektronicznym. Funkcjonariusz pracował w biurze szeryfa powiatu Sangamon od około 18 miesięcy, a wcześniej przez około 7 lat służył w kilku innych agencjach policyjnych w środkowym Illinois.

Sędzia Cadagin oświadczył jednak, że Sonya Massey ważąca około 110 funtów nie stanowiła zagrożenia dla mierzącego 6 stóp i 3 cale i ważącego 228 funtów Graysona, który był uzbrojony i towarzyszył mu inny zastępca.

Szeryf Jack Campbell poinformował w środę, że Grayson został zwolniony, ponieważ jest oczywiste, że zastępca nie zachował się zgodnie z przeszkoleniem i standardami, z czego powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.

„Jestem wściekły, że policjant odebrał życie niewinnej czarnej kobiecie” – powiedział w swoim oświadczeniu Gubernator J.B. Pritzker.

Sean Grayson ma wrócić do sądu 26 sierpnia. Nagranie incydentu z policyjnej kamery ciała ma zostać opublikowane w poniedziałek.

Źródło: suntimes
Foto: Biuro Szeryfa Powiatu Sangamon

 

Czytaj dalej

News Chicago

Mieszkańcy i przywódcy religijni chcą powołania Biura ds. Redukcji Przemocy z Bronią

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek grupa przywódców religijnych i mieszkańców lokalnej społeczności połączyła się, aby wezwać burmistrza Chicago do przyjęcia nowej taktyki zwalczania przestępczości. Wśród manifestujących mieszkańców był ks. Michael Pfleger z kościoła katolickiego św. Sabiny.

Grupa wezwała Radę Miasta do powołania Biura ds. Redukcji Przemocy z Bronią (Office of Gun Violence Reduction). Podobne agencje mają inne duże miasta i stan Illinois.

Jednak zastępca burmistrza Chicago ds. bezpieczeństwa społeczności, Garien Gatewood, powiedział, że People’s Plan for Community Safety, zainicjowany przez administrację burmistrza Brandona Johnsona w grudniu, działa.

Plan obejmuje 19 agencji współpracujących z organizacjami społecznymi w dzielnicach znajdujących się w trudnej sytuacji, aby poprawić jakość życia.

Czwartkowy marsz zorganizowany przez grupę Live Free Illinois zgromadził działaczy, księży, pastorów i nastolatków, którzy manifestowali przed ratuszem, aby wyrazić swoją opinię. Grupa podała, że jak dotąd ​​petycję popierającą rozwiązanie przeciwko przemocy podpisało około 2000 mieszkańców.

Zwolennicy utworzenia Biura ds. Redukcji Przemocy z Bronią chcą 1,5% budżetu miasta na jego finansowanie, a także scentralizowanej odpowiedzialności i przejrzystości w zakresie tego, jak i gdzie wydawane są pieniądze.

Radny Desmon Yancy z 5. Okręgu planuje we wrześniu wprowadzić rozporządzenie ustanawiające biuro.

Ks. Michael Pfleger

Tymczasem Biuro ds. Bezpieczeństwa Społecznego burmistrza (Office of Community Safety) obiecuje zapewnić bezpieczeństwo dzielnicom.

Garien Gatewood poinformował, że w ciągu najbliższych kilku tygodni powinien zostać opublikowany roczny raport z przeglądu Biura ds. Bezpieczeństwa Społecznego burmistrza, obejmujący ich pracę, partnerstwa i zestawienie sposobu wydawania pieniędzy.

 

Źródło: abc7, Live Free Illinois
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W tegorocznym chicagowskim maratonie pojawią się największe gwiazdy długiego dystansu

Opublikowano

dnia

Autor:

W maratonie Bank of America Chicago 2024 nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie. W opublikowanym w czwartek składzie biegu znalazły się najszybsze kobiety wszechczasów, największe gwiazdy maratonów, które po raz pierwszy będą ścigać się w Stanach Zjednoczonych, oraz obrońcy mistrzowskich tytułów mistrzowskich w kategorii wózków inwalidzkich.

Wśród znanych nazwisk na starcie znajdzie się Sutume Kebede z Etiopii, jedna z jest najszybszych kobiet, której ukończenie maratonu w Tokio w 2024 r. zapewniło ósme miejsce w historii.

Kebede nie powiodło się w Chicago w zeszłym roku. Biegaczka trenowała w grupie, w której skład wchodził nieżyjący już Kelvin Kiptum, rekordzista świata z Chicago, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym w lutym, co zszokowało światową społeczność biegaczy. O jego śmierci informowaliśmy tutaj.

Kebede zmierzy się także z mistrzynią Chicago Ruth Chepngetich, która wygrała wyścigi w 2021 i 2022 roku, a w 2023 roku przybiegła na metę jako druga wśród kobiet. Dołączą do nich druga i trzecia najszybsza Amerykanka wszechczasów, w tym była rekordzistka maratonu Keira D’Amato, oraz Betsy Saina, która w tegorocznym maratonie w Tokio zajęła piąte miejsce.

Wśród mężczyzn elitarny skład zaprezentuje Amos Kipruto z Kenii, który zwyciężył w maratonie londyńskim w 2022 r. a w Chicago chce pobić swój rekord życiowy.

Zmierzy się z Vincentem Ngetichem, również z Kenii, który ma identyczny rekord życiowy 2:03:13 i pragnie swojego pierwszego dużego zwycięstwa.

Obrońcy tytułu w kategorii wózków inwalidzkich, Szwajcarzy Marcel Hug i Catherine Debrunner powrócą, aby spróbować je powtórzyć. Hug, znany również jako Swiss Silver Bullet, będzie walczył o swój piąty tytuł w Chicago, ale zmierzy się z amerykańskim rywalem i byłym zwycięzcą Chicago, Danielem Romanczukiem, oraz Aaronem Pike, który po raz piętnasty wystartuje w Chicago.

Debrunner będzie walczyła z Amerykanką Susannah Scaroni. Zarówno Scaroni, mistrzyni Bank of America Chicago Marathon w 2022 r., jak i Manuela Schär, mistrzyni z 2018 r., będą dążyć do zdetronizowania Debrunner.

Maraton Bank of America Chicago 2024 rozpocznie się i zakończy 13 października w Grant Park w Chicago.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Maraton Bank of America Chicago 2024
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu