Połącz się z nami

News Chicago

Robert Crimo III nie poszedł na ugodę i nie przyznał do winy pomimo zapowiedzi

Opublikowano

dnia

W środę sprawca strzelaniny na paradzie 4 Lipca w Highland Park nagle zdecydował się nie przyznawać się do winy, zaskakując tym wszystkich zebranych na sali sądowej. Robert Crimo III zamilkł, gdy sędzina zapytała go o porozumienie nakreślone przez prokuratorów powiatu Lake. Gdy Victoria Rossetti zapytała po chwili, czy chce kontynuować ugodę, oskarżony odpowiedział: „Nie”.

Prokuratorzy powiedzieli wcześniej, że Robert Crimo III zgodził się przyznać do siedmiu zarzutów morderstwa pierwszego stopnia w związku z masową strzelaniną, która miała miejsce prawie dokładnie dwa lata temu. W sumie miał przyznać się do łącznie 55 zarzutów, czyli do mniej niż połowy ze 117, które mu postawiono.

Za zarzuty morderstwa miał zostać skazany na dożywocie bez możliwości nadzorowanego zwolnienia.

Podczas rozprawy Robert Crimo III poruszał się na wózku inwalidzkim. Poprosił o niego, ponieważ był zdenerwowany i martwił się, że nie będzie mógł chodzić, jak wyjaśnił zastępca szefa szeryfa powiatu Lake, Chris Covelli. Jego ręce i nogi były skute kajdankami.

Podczas przesłuchania siedział na wózku inwalidzkim i patrzył głównie przed siebie, czasami zwracając wzrok w sufit lub zaciskając szczękę. Zapytany przez sędziego, czy akceptuje ugodę, Crimo zrobił pauzę, a następnie obejrzał się przez lewe ramię. Nie jest jasne, czy patrzył na swoją rodzinę, czy na ofiary i ich rodziny w galerii.

Antonio Romanucci, który był na galerii i reprezentuje kilka ofiar w toczącej się sprawie cywilnej, uważa, że Crimo patrzył na ofiary, aby z nich drwić.

„Kiedy spojrzał wstecz… nie patrzył na swoją rodzinę. Chciał zobaczyć, kto będzie obserwował, więc wiedział, że ma publiczność” – powiedział Romanucci.

„Wiedział, że pociąga za sznurki. Kiedy nie odpowiadał, kiedy go zabrano z powrotem i kiedy wrócił i miał szansę powiedzieć „nie”, to była dla niego szansa, aby wsadzić kciuk w oko wszystkim obecnym na sali sądowej” – powiedział.

Prokurator stanu Lake County, Eric Rinehart, nie odpowiadał na pytania reporterów. Zamiast tego złożył krótkie oświadczenie, w którym poinformował, że jego biuro rozmawiało po przesłuchaniu z ofiarami i ich rodzinami, aby odpowiedzieć na ich pytania.

Wychodząc w środę z gmachu sądu, matka Roberta Crimo III, Denise Pesina, nazwała rozprawę „wygraną”.

„Jestem dumną matką wiernego, kochającego Boga syna, Roberta Crimo III, znanego również jako Bobby Crimo, który jest niewinny i mam dowody na to, że jest niewinny” – powiedziała Pesina. Nie chciała powiedzieć, kiedy ostatni raz rozmawiała z synem.

Aktywistka Ashbey Beasley, która wraz z synem uczestniczyła w paradzie z okazji Dnia 4 Lipca i od tego czasu stała się głośną działaczką na rzecz zapobiegania przemocy z użyciem broni, powiedziała, że ​​na sali sądowej poczuła rozczarowanie, gdy Crimo zdecydował się nie zmieniać swojego zeznania.

Stwierdziła, że ta „rozdzierające serce” sytuacja nie powinna mieć miejsca, a „ciągłe wywoływanie traumy u ocalałych i rodzin ofiar jest nie do opisania”. „To przypomina grę” – powiedziała Beasley.

Bliscy ofiar strzelaniny przybyli na rozprawę, aby zamknąć sprawę masakry i uzyskać wewnętrzny spokój po przeżytej tragedii. Zamiast tego spotkali się po raz kolejny z całkowitym lekceważeniem mordercy.

Rozprawa sądowa była bardzo oczekiwana, a ofiary i ich rodziny wypełniły część galerii, która pomieściła około 70 osób. Biuro sekretarza sądu spodziewało się, że rozprawa będzie trwać przez większą część dnia i zaplanowała ją w większej sali sądowej, aby pomieścić ofiary i ich rodziny.

Robert Crimo III został oskarżony o popełnienie 117 przestępstw po strzelaninie, w której zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych. Od chwili aresztowania przebywa w więzieniu powiatu Lake. jego kolejna rozprawa odbędzie się 28 sierpnia, a proces zaplanowano na luty 2025 roku.

Prokuratorzy twierdzą, że Crimo planował atak od tygodni, zanim otworzył ogień z dachu, z którego roztaczał się widok na Paradę Czwartego Lipca w Highland Park. Bandyta przebrał się za kobietę, kiedy wystrzelił ponad 70 nabojów z karabinu szturmowego o 10:14AM tego ranka.

Robert Crimo III początkowo uciekł z miejsca zbrodni samochodem swojej matki. Rzekomo skierował się w stronę Madison w stanie Wisconsin, gdzie według władz, mógł rozważać drugi atak. Został aresztowany w północnym Chicago później tego samego dnia.

Motywy ataku Crimo są nadal niejasne. Zgodnie z federalnym nakazem przeszukania rzekomo powiedział śledczym, że dokonał ataku, aby „obudzić ludzi”.

W masakrze zginęli Irina i Kevin McCarthy, Jacki Sundheim, Katherine Goldstein, Eduardo Uvaldo, Nicolas Toledo i Stephen Straus.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Lake County Fair zaprasza na 5 dni szalonych atrakcji już od środy

Opublikowano

dnia

Autor:

Targi Lake County Fair powracają po raz 95., oferując karuzele, jedzenie, muzykę na żywo, motocross, monster trucki, jazdę na bykach, wyścigi świń, konkursy bydła i wiele innych. Pięciodniowy festiwal odbywa się na terenach targowych i w centrum wydarzeń Lake County pod adresem 1060 E. Peterson Road, Grayslake.

Targi odbywają się w godzinach od 10:00AM do 10:00PM w środę i czwartek, 24 i 25 lipca; od 10:00AM do północy w piątek i sobotę 26 i 27 lipca; oraz od 10:00AM do 8:00PM w niedzielę, 28 lipca, z atrakcjami i grami czynnymi od godz. 1:00PM w środę.

Od południa do 1:00PM w środę gry i zabawy będą otwarte dla osób ze specjalnymi potrzebami sensorycznymi i ich rodzin, a zamknięte dla ogółu społeczeństwa.

Hala wystawiennicza czynna będzie w godzinach 10.00AM – 8.00PM w środę i czwartek, od 10:00AM do 9:00PM w piątek i sobotę oraz od 10:00AM do 6:00PM w niedzielę. Godziny otwarcia stajni dla zwierząt to 8:00AM –9:00PM od środy do soboty oraz od 8:00AM do 5:00PM w niedzielę.

Muzyka na żywo obejmuje występy:

  • Operation Glow Taylor Swift Party o 8:00PM w środę;
  • A Sure Thing o 5:00PM i Brass From The Past o 8:00PM w czwartek;
  • GooRoos o 6:00PM i Motown Nation o 9:30PM w piątek;
  • Mellencougara o 6:00PM i Matthew Holm Band o 9:00PM w sobotę
  • Billy Elton o 5:00PM i Total Beaches o 6:00PM w niedzielę

Wstęp na trybuny i arenę w trakcie wydarzeń jest bezpłatny z biletem wstępu ogólnego, i obejmuje wyścigi motocross i monster trucków, konkurs profesjonalnej jazdy na byku oraz jazdy konnej wokół beczek.

Dzienny wstęp kosztuje 15 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat, 5 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat i 65 lat i starszych oraz jest bezpłatny dla osób w wieku 5 lat i młodszych.

Karnety sezonowe, ważne na wszystkie pięć dni targów, kosztują 55 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat i 20 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat oraz 65 lat i starszych. Bilety dla seniorów nie są dostępne online. Bilety nie są wymagane dla członków czynnego personelu wojskowego w mundurze z ważnym dokumentem tożsamości; bilety dla żołnierzy czynnych nienoszących munduru, weteranów i osób na utrzymaniu z ważną legitymacją wojskową kosztują 5 dolarów (niedostępne online).

W czwartek 25 lipca wstęp jest bezpłatny dla żołnierzy czynnej służby wojskowej, weteranów, osób będących na ich na utrzymaniu i osób udzielających pierwszej pomocy.

Bilety można nabyć na stronie lcfair.com/tickets. Bilety zakupione online nie są przypisane konkretnej dacie i można je wykorzystać w dowolnym dniu targów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie lcfair.com/2024.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Lake County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

JB Pritzker: Harris ma największą szansę na pokonanie Donalda Trumpa w listopadzie

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek, po krótkim wahaniu, czołowi Demokraci w Illinois, w tym Gubernator J.B. Pritzker i Senatorowie – Dick Durbin i Tammy Duckworth, poparli walkę wiceprezydent Kamali Harris o stanowisko Prezydenta USA. Tym samym dołączyli do listy wpływowych Demokratów, którzy także wyrazili poparcie dla jej kandydatury.

JB Pritzker, który także znajdował się na liście jako potencjalny następca Joe Bidena, w niedzielę pochwalił decyzję prezydenta o wycofaniu się z wyścigu, ale nie wspomniał o wsparciu dla Kamali Harris. W poniedziałek rano demokratyczny gubernator powiedział, że rozmawiał z Harris i powiedział jej, że decyzja prezydenta „była prawdziwym zaskoczeniem”.

Decyzja Pritzkera o poparciu dla wiceprezydent, zapadła po tej rozmowie, w czasie której, według źródła mającego wiedzę na ten temat, Harris bezpośrednio poprosiła go o poparcie.

„Ważne jest, aby przemyśleć przyszłość Partii Demokratycznej i kraju, dlatego wczoraj spędziłem wiele godzin na rozmowach z innymi przywódcami naszej partii, uzyskując i przekazując im uwagi na temat drogi do zwycięstwa w listopadzie” – stwierdził gubernator Illinois w poniedziałkowym oświadczeniu. Kamala Harris „reprezentuje największą szansę naszej partii na pokonanie Donalda Trumpa w listopadzie i dołożę wszelkich starań, aby jej w tym pomóc” – powiedział Pritzker.

Senator Dick Durbin powiedział, że „jest dumny, że wspiera” Kamalę Harris i nazwał ją „dobrą przyjaciółką”.

Senator Tammy Duckworth, współprzewodnicząca kampanii Biden-Harris i wiceprzewodnicząca Komitetu Narodowego Demokratów, także poparła wiceprezydent w poniedziałek rano.

„Jestem dumna, że ​​mogę poprzeć Kamalę Harris i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić jej wsparcie potrzebne do zwycięstwa” – powiedziała Duckworth. „W tej chwili Demokraci muszą być w pełni zjednoczeni i włożyć CAŁĄ naszą energię, aby uniemożliwić Trumpowi i jego sojusznikom z MAGA odebranie wszystkich swobód i postępu, jaki osiągnęliśmy”.

Kamalę Harris poparli także burmistrz Brandon Johnson, oraz Kongresmeni z Illinois: Jonathan Jackson, Danny Davis, Nikki Budzinski, Jesus „Chuy” Garcia, Delia Ramirez, Brad Schneider, Jan Schakowsky, Sean Casten, Robin Kelly, Lauren Underwood i Mike Quigley.

Partia Demokratyczna stanu Illinois, która w niedzielę nakazała delegatom „powstrzymać się od publicznych reakcji”, w poniedziałek wydała oświadczenie o swoim pełnym poparciu dla Harris: „Partia Demokratyczna jest zjednoczona w naszym przekonaniu, że wiceprezydent Kamala Harris ma wyjątkowe kwalifikacje do przewodzenia naszym narodem”

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Governor’s Office
Czytaj dalej

News Chicago

Bliscy zastrzelonej przez zastępcę szeryfa kobiety żądają sprawiedliwości

Opublikowano

dnia

Autor:

Sonya Massey przeprosiła zastępcę szeryfa stanu Illinois na kilka sekund przed tym, jak ten trzykrotnie strzelił do bezbronnej, drobnej kobiety w jej domu. Zabiła ją jedna z kul, która trafiła ją w głowę. W poniedziałek opublikowano nagranie z policyjnej kamery ciała z tragicznego incydentu, który miał miejsce 6 lipca w Springfiel i który wstrząsnął opinia publiczną.

W zeszłym tygodniu Wielka Ława Przysięgłych stanu Illinois postawiła w stan oskarżenia byłego zastępcę szeryfa powiatu Sangamon, 30-letniego Seana Graysona. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów morderstwa pierwszego stopnia, pobicia z użyciem broni palnej i niewłaściwego postępowania służbowego.

O tragicznej śmierci 36-letniej czarnoskórej mieszkanki Springfield informowaliśmy tutajSprawa obiegła cały kraj, wywołując oburzenie. Na jej temat wypowiedział się Gubernator JB Pritzker i Prezydent Joe Biden.

Udostępnione w poniedziałek nagranie z policyjnej kamery ciała, potwierdziło wcześniejszą relację prokuratorów o pełnym napięcia momencie, kiedy Grayson krzyknął znad kontuaru do Massey, aby ta postawiła garnek z gorącą wodą. Następnie zagroził, że ją zastrzeli, kobieta uchyliła się, na chwilę wstała, a funkcjonariusz strzelił do niej z pistoletu.

Władze podały, że Sonya Massey zadzwoniła wcześniej pod numer 911, aby zgłosić podejrzanego grasującego w jej okolicy. Na nagraniu widać, że zastępcy funkcjonariuszy przybyli do jej domu tuż przed godziną 1 w nocy 6 lipca. Najpierw obeszli dom i znaleźli na podjeździe czarnego SUV-a z wybitymi szybami.

Gdy zapukali do drzwi, Massey otworzyła po 3 minutach mówiąc „Nie rób mi krzywdy”.

Kiedy rozmawiali przy drzwiach, wydawała się zdezorientowana. Powtarzała, że ​​potrzebuje pomocy, wspomniała o Bogu i powiedziała im, że nie wie, kto jest właścicielem samochodu. Wewnątrz domu funkcjonariusze wydawali się zirytowani, gdy kobieta usiadła na kanapie i przeglądała torebkę, by dać im dowód tożsamości w celu sporządzenia raportu.

Sean Greyson

Wtedy Sean Grayson wskazał garnek stojący na ogniu na kuchence, mówiąc: „Nie potrzebujemy ognia, póki tu jesteśmy”. Massey natychmiast wstała i podeszła do kuchenki, przesuwając garnek w pobliże zlewu. Wydawało się, że ona i Grayson śmiali się nad rondelkiem z gorącą wodą, po czym kobieta niespodziewanie powiedziała: „Przestrzegam cię w imię Jezusa”.

„Lepiej (przekleństwo) tego nie robić, bo przysięgam na Boga, że ​​(przekleństwo) strzelę ci w (przekleństwo) twarz” odpowiedział Grayson. Następnie wyciągnął pistolet kal. 9 mm i zażądał, aby postawiła garnek.

Massey powiedziała: „OK, przepraszam”. Mimo to Grayson wycelował w nią swoją broń. Kobieta schyliła się i podniosła ręce gdy funkcjonariusz zaczął strzelać.

Następnie Grayson zniechęcił swojego partnera do wzięcia apteczki, aby udzielić pomocy rannej kobiecie. Drugi zastępca mówi: „Możemy przynajmniej spróbować zatamować krwawienie”.

Sean Grayson zeznał funkcjonariuszom policji: „Miała wrzącą wodę i rzuciła się na mnie z wrzącą wodą. Powiedziała, że ​​zamierza mnie zganić w imieniu Jezusa, i rzuciła się na mnie z wrzącą wodą.”

„Potrzebowała pomocnej dłoni. Nie potrzebowała kuli w twarz” – powiedział o zamordowanej kobiecie prawnik rodziny, obrońca praw obywatelskich, Ben Crump, podczas poniedziałkowej popołudniowej konferencji prasowej. Według prawnika Sonya Massey napominała funkcjonariusza w imię Jezusa ponieważ miała problemy ze zdrowiem psychicznym.

Ojciec Massey, James Wilburn, zażądał, aby system sądów okręgowych był całkowicie otwarty, jeśli chodzi o dochodzenia i ściganie, oraz przejrzysty dla opinii publicznej.

Sean Grayson, który został zwolniony z pracy w zeszłym tygodniu, przebywa w więzieniu powiatu Sangamon bez możliwości wyjścia za kaucją. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara więzienia, łącznie z dożywociem.

Prezydent Joe Biden powiedział w oświadczeniu, że on i pierwsza dama Jill Biden modlą się za rodzinę zamordowanej kobiety, „gdy stoją w obliczu tej niewyobrażalnej i bezsensownej straty”.

„Kiedy wzywamy pomoc, my wszyscy, Amerykanie – niezależnie od tego, kim jesteśmy i gdzie mieszkamy – powinniśmy móc to zrobić bez obawy o swoje życie” – powiedział Biden.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube, Illlinois State Police, Sangamon County Sheriff’s Office
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu