Połącz się z nami

News Chicago

16-latek oskarżony o zabójstwo byłego policjanta w Chicago łamał prawo już wcześniej

Opublikowano

dnia

We wtorek po raz pierwszy przesłuchany został Lazarious Watt oskarżony o zabójstwo Larry’ego Naumana. Według prokuratorów powiatu Cook, 16-latek był „gotowy strzelać i zabijać”, kiedy w zeszłym tygodniu wraz z innym młodym mężczyzną podszedł do emerytowanego funkcjonariusza policji z Chicago w West Garfield Park, z wyciągniętą bronią w dłoni.

„Dokładnie tak się stało” – powiedziała zastępczyni Prokuratora Stanowego Anne McCord Rodgers podczas wtorkowego przesłuchania 16-letniego Lazariousa Watta pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia.

W czwartkowe południe 73-letni Larry Neuman płacił mężczyźnie za pomoc w koszeniu trawnika przed swoim domem przy 4300 West Monroe Street, kiedy zobaczył, jak dwóch napastników podchodzi zakładając kominiarki.

Gdy Neuman sięgnął po własną broń, został wielokrotnie postrzelony przez jednego z zamaskowanych napastników, który pozostaje na wolności – twierdzą prokuratorzy. Według władz, które podały, że na miejscu zdarzenia znaleziono 5 łusek, Neuman oddał jeden strzał, a następnie Watt również wystrzelił.

Neuman upadł i został zabrany do szpitala z ranami postrzałowymi klatki piersiowej i nogi, ale wkrótce zmarł. Prokuratura nie podała motywu zabójstwa.

Nagranie z monitoringu uchwyciło strzelaninę z daleka, ale niewiele pomogło śledczym. Na 20 minut przed strzelaniną Lazarious Watt i drugi podejrzany zostali wyraźnie zarejestrowani przez wiele kamer monitorujących znajdujących się w okolicy.

Prokuratorzy twierdzą, że zdjęcia z tego materiału pozwoliły co najmniej czterem osobom, które znały Watta z sąsiedztwa lub jego szkoły, zidentyfikować go. Ponadto mężczyzna, który jechał w okolicy na rowerze i znał Watta, powiedział, że widział biegnącego nastolatka zaraz po oddaniu strzałów.

W momencie strzelaniny nastolatek przebywał w areszcie domowym nałożonym przez sąd po kilkukrotnym naruszeniu umowy o monitoringu elektronicznym w odrębnej sprawie postawionej przed sądem dla nieletnich.

W tej sprawie według prokuratorów, Lazarious Watt miał przy sobie broń z przedłużonym magazynkiem i automatycznym wyłącznikiem po rozbiciu skradzionego samochodu. W marcu biuro ma postawić mu także zarzuty za osobną kradzież samochodu.

Podczas wtorkowego przesłuchania, zastępczyni obrońcy z urzędu Watta skupiła się na problemach z jego identyfikacją i zasugerowała, że znaczna nagroda o wartości dziesiątek tysięcy dolarów mogła niewłaściwie motywować ludzi do jego zidentyfikowania. Powiedziała też, że ​​decyzja Watta o poddaniu się policji po tym, jak dowiedział się, że jest podejrzanym, pokazała, że ​​nie ma ryzyka jego ucieczki.

Antara Nath Rivera nakazała jednak dalsze przetrzymywanie podejrzanego w areszcie. W swoim postanowieniu sędzina stwierdziła, że ​​uważa Lazariousa Watta za zagrożenie dla społeczności, podkreślając, że brał on udział w ataku w dzielnicy mieszkalnej w biały dzień i przed domem ofiary, gdzie człowiek powinien czuć się bezpiecznie.

Watt jest oskarżony jako osoba dorosła na mocy prawa stanowego, które automatycznie przekazuje sprawę nieletniego oskarżonego do postępowania dotyczącego dorosłych w przypadku najpoważniejszych przestępstw. To drugi nastolatek po 16-letnim Rayseanie Comer, oskarżony o głośne zabójstwo w ostatnich dniach.

Comer, oskarżony o morderstwo 7-letniego Jay’mani Amira Rivery, także stawił się w sądzie we wtorek i będzie sądzony jako dorosły.

Larry Neuman

Larry Neuman dołączył do policji w Chicago po odbyciu służby w Wietnamie, a w 2010 r. przeszedł na emeryturę jako technik materiałów wybuchowych z najdłuższym stażem w wydziale bombowym. Później pracował jako ekspert ds. materiałów wybuchowych dla federalnej Administracji Bezpieczeństwa Transportu, szkoląc agentów na lotniskach O’Hare i Midway w zakresie wykrywania zagrożeń.

Był także filarem dla doświadczającej brutalnej przemocy społeczności West Side, w której mieszkał. Larry Snelling i Burmistrz Brandon Johnson wzięli udział w niedzielnym czuwaniu ku czci byłego funkcjonariusza, który był również pastorem.

Larry Neuman

„Wielebny Neuman zadzwonił do mnie w środę wieczorem i powiedział, że chce zrobić więcej dla młodzieży we wspólnocie” – powiedział zgromadzonym na czuwaniu pastor Paul Sims z Kościoła Misjonarzy Baptystów św. Michała. „Każdy, kto znał Larry’ego Neumana, wiedział, że zrobiłby wszystko, co w jego mocy, dla tych dwóch młodych mężczyzn z tego filmu”.

Uroczystości pogrzebowe byłego policjanta są zaplanowane na najbliższą sobotę, , 29 czerwca,o godzinie 10.00AM w kościele Św. Michała.

Źródło: suntimes
Foto: gunmemorial, YouTube

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu