Połącz się z nami

News Chicago

Aresztowano drugą osobę oskarżoną o morderstwo byłego policjanta, Larry’ego Neumana

Opublikowano

dnia

W piątek policja ogłosiła, że w czwartek pod adresem 2400 East 75th Street aresztowano 17-latka poszukiwanego w związku ze śmiercią byłego funkcjonariusza Chicago, Larry’ego Naumana. Postawiono mu zarzut morderstwa pierwszego stopnia. Do zabójstwa doszło 20 czerwca w południe na West Side.

Drugim aresztowanym w tej sprawie jest Marquan Jones. Zarzuty wobec 17-latka postawiono w dniu wizytacji 73-letniego Larry’ego Neumana i zaledwie kilka dni po zgłoszeniu się pierwszego podejrzanego, 16-letniego Lazariusa Watta, o którym informowaliśmy 24 czerwca.

Watt został on oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia w strzelaninie, w której zginął Neuman i będzie sądzony jak osoba dorosła. We wtorek sędzia nakazał jego zatrzymanie w areszcie. Ma on wrócić do sądu 16 lipca na wstępne przesłuchanie.

Aresztowany 17-latek, Marquan Jones, w sobotę stawił się na rozprawie w sprawie tymczasowego aresztowania. Zastępca prokuratora stanowego, Eugene Wood, przedstawił mu zarzuty zasadniczo identyczne z tymi, które postawiono jego młodszemu koledze.

Prokurator Wood powiedział, że Jones i Watt chodzili razem do szkoły, a co najmniej pięć osób ze szkoły i sąsiedztwa rozpoznało ich na nagraniu z monitoringu, które uchwyciło podejrzanych o morderstwo. Także ktoś, kto zna Jonesa, minął nastolatków, gdy uciekali z miejsca morderstwa.

Marquan Jones usłyszał także zarzuty w związku z napadem z bronią w ręku na 21-letniego mężczyznę w listopadzie zeszłego roku pod adresem 4100 West Jackson Boulevard. Prokurator Wood powiedział, że przed sądem dla nieletnich toczy się także jego sprawa o wtargnięcie na teren posesji.

Akta sądowe Jonesa sugerują jednak, że zetknął się on z systemem sądowniczym jeszcze wcześniej. Jego „indywidualny numer akt” – numer nadawany osobie w momencie pierwszego aresztowania w Illinois i powiązany z jego odciskami palców – został wydany w marcu 2021 r., gdy miał on 14 lat.

Larry Neuman został zastrzelony około 11:30AM w czwartek, 20 czerwca, pod adresem 4300 West Monroe Street w West Garfield Park – przed własnym domem. Według policji sąsiedzi słyszeli pięć lub sześć strzałów. Były funkcjonariusz został trafiony 2 razy; w klatkę piersiową i w nogę.

Neuman kosił trawnik z pracownikiem, gdy podeszły do niego dwie osoby w kominiarkach. Obaj podejrzani mieli broń. Były policjant odepchnął pracownika, przypuszczalnie ratując mu życie i sięgnął po własną broń, gdy został postrzelony. Sam oddał jeden strzał.

Larry Neuman

Larry Neuman był funkcjonariuszem policji przez 28 lat, w 2010 r. przeszedł na emeryturę. Był także weteranem piechoty morskiej, który służył w Wietnamie.

Na emeryturze pracował dla Administracji Bezpieczeństwa Transportu jako ekspert ds. materiałów wybuchowych i szkolił agentów na lotniskach O’Hare i Midway w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych i innych potencjalnych zagrożeń.

Był pastorem, który otwarcie wypowiadał się na temat przemocy w dzielnicach Chicago i pracował z młodymi ludźmi, aby tworzyć dla nich bezpieczne środowisko.

Pogrzeb Larry’ego Neumana odbył się w sobotę w kościele misjonarzy baptystów św. Michała w zachodniej części miasta.

 

Źródło: cbs, cwbchicago
Foto: YouTube

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu