Połącz się z nami

News Chicago

Aresztowano osobę podejrzaną o zabójstwo byłego policjanta z Chicago

Opublikowano

dnia

W niedzielę odbyło się czuwanie ku czci Larry’ego Neumana, emerytowanego funkcjonariusza policji z Chicago i duchownego, który zginął zastrzelony w czwartek pod swoim domem w West Garfield Park. Tego samego dnia późnym popołudniem aresztowano osobę podejrzaną o jego zabójstwo.

73-letni Larry Neuman został zastrzelony przy West Monroe Street około 11:30AM w czwartek, o czym informowaliśmy tutaj. Policja opublikowała w sobotę materiał wideo przedstawiający dwie osoby prawdopodobnie biorące udział w strzelaninie i prosiła o pomoc w ich identyfikacji.

Podejrzany o morderstwo zgłosił się około godziny 5:45PM w niedzielę na komisariat policji 11. Okręgu w West Side. W towarzystwie funkcjonariuszy wszedł na komisariat w kajdankach. Detektywi przesłuchiwali mężczyznę, podczas gdy jego rodzina zebrała się w holu posterunku.

Nie ogłoszono jeszcze żadnych zarzutów.

Podczas niedzielnego czuwania ku czci Larry’ego Neumana obecny był Brandon Johnson. Burmistrz powiedział, że pociągnięcie do odpowiedzialności osób biorących udział w strzelaninie musi iść w parze ze zwiększonymi możliwościami dla osób mieszkających w dzielnicach historycznie doświadczonych dezyinwestycją.

„Znamy wyzwania stojące przed naszą społecznością, ponieważ nie pojawiły się one z dnia na dzień” – powiedział Johnson. „Funkcjonariusz Larry od bardzo dawna walczył o to, aby młodzi ludzie mieli nadzieję. Jego życie i jego śmierć nie pójdą na marne”.

Szef policji Larry Snelling powiedział, że wydział stoi po stronie mieszkańców społeczności i będzie współpracować z sąsiadami, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Larry Neuman

Larry Neuman był funkcjonariuszem policji przez 28 lat, w 2010 r. przeszedł na emeryturę. Był także weteranem piechoty morskiej, który służył w Wietnamie.

Na emeryturze pracował dla Administracji Bezpieczeństwa Transportu jako ekspert ds. materiałów wybuchowych i szkolił agentów na lotniskach O’Hare i Midway w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych i innych potencjalnych zagrożeń.

Neuman pozostawił żonę, dzieci i wnuki.

Nawiedzenie zwłok Larry’ego Neumana zostało zaplanowane na godziny od 3:00PM do 8:00PM w piątek 28 czerwca w kościele misjonarzy baptystów św. Michała, przy 4106 W. Monroe St., którego Neuman był członkiem przez 30 lat, a także pastorem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 29 czerwca, o godzinie 10.00AM w kościele Św. Michała.

West Side Community Empowerment Center, w którego zarządzie Larry Neuman zasiadał, poświęci mu w lipcu wydarzenie PlayStreets. Ulica pod adresem 4100 Monroe Street będzie zamknięta od 4:00PM do 7:00PM 12 lipca, aby rodziny mogły się zebrać, cieszyć się muzyką, poczęstunkiem i zajęciami. Podczas wydarzenia zostaną zasadzone kwiaty w pobliżu domu Neumana, ku jego pamięci.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, gunmemorial

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu