Połącz się z nami

News Chicago

16-latek oskarżony o zabójstwo 7-latka na West Jackson Boulevard, będzie sądzony jak dorosły

Opublikowano

dnia

16-latek został w piątek oskarżony o morderstwo w związku ze śmiertelnym postrzeleniem 7-letniego chłopca w Chicago. Aresztowano go dzień wcześniej. 18 czerwca Jai’mani Amir Rivera wyszedł ze swojego domu by odwiedzić sąsiada, gdy ktoś oddał w jego stronę serię strzałów.

O śmierci chłopca informowaliśmy 19 czerwcaJai’mani Amir Rivera ranny w klatkę piersiową zmarł w szpitalu wkrótce po przybyciu do niego policyjnym radiowozem. Zarzuty wobec nastolatka, Rayseana Comera, pojawiły się prawie 24 godziny po jego zatrzymaniu w czwartek i około 48 godzin po zamordowaniu 7-latka.

Podczas piątkowej konferencji prasowej władze poinformowały, że nastolatek oskarżony o zabójstwo został uchwycony na nagraniu z monitoringu, na którym rzekomo „podchodzi pieszo, po czym zatrzymuje się i otwiera ogień, trafiając Jai’maniego”, po czym ucieka pieszo.

Nie podano żadnego motywu, a policja określiła strzelaninę jako „bezsensowną” i stwierdziła, że ​​nie ma innych podejrzanych w tej sprawie.

W sobotę Raysean Comer po raz pierwszy stanął przed sądem. Poza morderstwem pierwszego stopnia postawiono mu zarzuty dotyczące kilku przestępstw, w tym związane z wcześniejszymi nakazami sądowymi – podała chicagowska policja.

Comer usłyszał zarzuty jako dorosły. Z raportu policyjnego wynika, że ​​podczas jego zatrzymania z okna jego domu wyrzucono pistolet kal. 9 mm. Odzyskano tę broń.

Matka Jai’maniego, Yolanda Berrios, opisała syna jako „Spider-Mana w prawdziwym życiu” i „śmiałka”, który z równym prawdopodobieństwem śpiewał piosenki DD Osamy, co okazywał innym miłość i pomagał członkom swojej społeczności.

7-latek była na dobrej drodze, aby w tym roku rozpocząć karierę futbolową i codziennie pytała ją, kiedy zacznie trenować. Gdy wyszedł z domu pechowego 18 czerwca niósł garnek dla sąsiada.

W ramach zbiórki na platformie GoFundMe, która ma pomóc w pokryciu kosztów pogrzebu chłopca, zebrano już ponad 32 000 dolarów z docelowej kwoty 50 000 dolarów.

Jai’mani z mamą

Według Komendanta policji w Chicago, Larry’ego Snellinga, w 2024 r. w mieście 127 dzieci i nastolatków poniżej 18 roku życia padło ofiarą przemocy z użyciem broni. 17 z nich poniosło śmierć.

Następna rozprawa Rayseana Comera została wyznaczona na wtorek.

 

Źródło: nbc, suntimes
Foto: YouTube, Yolanda Berrios

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu