Połącz się z nami

News USA

Tłumy na lotniskach i tłumy na drogach. Przygotuj się na podróż w weekend 4 lipca

Opublikowano

dnia

Jeśli planujesz wyjazd 4 lipca, przygotuj się na tłumy – 2024 może pobić rekord z zeszłego roku. Według Administracji Bezpieczeństwa Transportu TSA w pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. liczba podróżnych była o około 6% większa niż w tym samym okresie w 2023 r. Specjaliści NerdWallet radzą jak zaplanować podróże w weekend Dnia Niepodległości.

Biorąc pod uwagę spodziewane duże tłumy, niektóre dni będą lepsze dla podróży lotniczych niż inne. W 2024 r. czwarty lipca wypada w czwartek, co utrudnia przewidywanie liczby podróżujących.

Najlepsze i najgorsze dni na lot w weekend 4 lipca

NerdWallet przeanalizował dane TSA pokazujące liczbę pasażerów poddanych kontroli bezpieczeństwa w punktach kontrolnych w USA w ciągu ostatnich trzech lat, biorąc pod uwagę do siedmiu dni przed i po 4 lipca, aby znaleźć dni o największym natężeniu ruchu.

Najgorsze dni na lot: Aby uniknąć tłumów, nie lataj w piątek przed 4 lipca. W każdym z ostatnich trzech lat piątek przed 4 lipca był najbardziej pracowitym dniem w podróży przed weekendem 4 lipca.

Najlepsze dni na lot: zazwyczaj sam 4 lipca jest najmniej pracowitym dniem na lotniskach. Czwartego lipca ubiegłego roku zatłoczenie na lotnisku wynosiło średnio zaledwie 70% w porównaniu z najbardziej ruchliwym dniem podróży, czyli w piątek poprzedzający 4 lipca (30 czerwca 2023 r.).

Ale jeśli wolisz świętować 4 lipca – zamiast spędzić ten dzień na lotnisku – przejdź do wtorku. Wtorki przed i po świątecznych weekendach należą do najmniej ruchliwych.

Jak tegoroczne czwartkowe święto może wpłynąć na długie weekendy

4 lipca przypada w czwartek, więc osoby zamierzające wyjechać na wakacje prawdopodobnie wezmą następnego dnia, czyli piątek, wolne i zrobią sobie długi weekend. Ale biorąc pod uwagę, jak niewiele osób jest skłonnych podróżować w sam Dzień Niepodległości, kiedy ludzie faktycznie wybiorą się w podróż samolotem?

Ostatni raz czwarty lipca wypadał w czwartek w 2019 r. Oto zestawienie liczby osób podróżujących w ciągu dnia w 2019 r., uszeregowanych od najbardziej do najmniej zatłoczonego:

 1. Niedziela  7 lipca (najbardziej tłoczno na lotniskach).
 2. Poniedziałek 8 lipca.
 3. Piątek, 28 czerwca.
 4. Czwartek, 27 czerwca.
 5. Niedziela, 30 czerwca.
 6. Czwartek, 11 lipca.
 7. Środa, 3 lipca.
 8. Środa, 10 lipca.
 9. Wtorek, 9 lipca.
 10. Poniedziałek, 1 lipca.
 11. Sobota, 29 czerwca.
 12. Wtorek, 2 lipca.
 13. Sobota, 6 lipca.
 14. Piątek, 5 lipca.
 15. Czwartek, 4 lipca (najmniej tłoczno na lotniskach).

Mądry i tańszy plan podróży z okazji Czwartego Lipca w 2024 r

Podążanie za typowymi wzorcami podróży weekendowych z okazji 4 lipca może oznaczać wysokie koszty w postaci drogiego biletu lotniczego i długiego czasu spędzonego w kolejce na lotnisku. Odejdź od tego rozkładu, aby znaleźć mniej tłumów i być może lepsze oferty lotów na 4 lipca. Wypróbuj te dni podróży:

Leć 4 lipca: Jeśli nie masz nic przeciwko podróżowaniu w święto to najbardziej spokojny dzień podróży lotniczej w analizowanym okresie.

Leć o wczesnej godzinie: Z raportu Hoppera dotyczącego zakłóceń lotów z wiosny 2023 r. wynika, że ​​ryzyko opóźnień w przypadku lotów rozpoczynających się w godzinach od 5:00AM do 8:00AM jest o połowę mniejsze w porównaniu z lotami, których planowany czas odlotu następuje po godzinie 9:00AM. Ponadto poranny lot zwiększa Twoje szanse na złapanie fajerwerków w miejscu docelowym.

Wybierz podróż w sobotę przed świętem: Zamiast spieszyć się z pracy w piątkowe popołudnie przed świętem, aby wsiąść do samolotu, zrelaksuj się wieczorem w domu i wyrusz w wcześniejszy sobotni poranek. Samo przesunięcie podróży o jeden dzień może prawdopodobnie skutkować przejściem z jednego z najbardziej ruchliwych do najlżejszych dni podróży w okresie podróży przed 4 lipca.

Wybierz powrót w sobotę: Chociaż przedłużenie wyjazdu tak długo, jak to możliwe, zanim będziesz musiał wrócić do pracy w poniedziałek, może kusić, zamiast tego pomiń niedzielny lot i poleć do domu w sobotę. Bonus: Będziesz miał dzień w domu na odpoczynek i recover przed nowym tygodniem pracy.

A co z podróżą samochodem w weekend Independence Day?

Tak jak  lotniska będą przepełnione, tak drogi prawdopodobnie nie będą dużo lepsze. Dotyczy to większości świąt w USA.

Według prognoz American Automobile Association AAA prawie 38 milionów osób będzie podróżować samochodem w weekend świąteczny, czyli ponad 10 razy więcej niż liczba osób podróżujących samolotem. Projekcje te są o 4% wyższe w porównaniu z szacunkami z ubiegłego roku dla tego samego okresu, co może być sygnałem, że 4 lipca 2024 r. będzie również bardziej pracowity na drogach niż 2023 r.

 

Źródło: nerdwallet
Foto: istock/Anastasiia Stiahailo/Chalabala/ Serjio74/ flik47/

News USA

Harris w Milwaukee: „Droga do Białego Domu wiedzie przez Wisconsin”

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek wiceprezydent Kamala Harris zorganizowała w Wisconsin pierwszy wiec swojej kampanii prezydenckiej. W czasie spotkania w Milwaukee, w którym uczestniczyło ponad 3000 osób, odniosła się do Donalda Trumpa z punktu widzenia byłej prokurator. Dzisiaj zostaną podjęte ustalenia dotyczące wirtualnego głosowania delegatów Partii Demokratycznej, przed Narodową Konwencją w Chicago.

Odnosząc się do swojej przeszłości jako prokurator, Kamala Harris powiedziała, że walczyła z wszelkiego rodzaju przestępcami – gwałcicielami, oszustami, złodziejami.

„Więc posłuchajcie mnie, gdy mówię, że znam typ Donalda Trumpa” – powiedziała do tłumu.

Harris zaznaczyła, że ​​jej kampania koncentruje się na przyszłości, podczas gdy kampania Trumpa na przeszłości.

Wizyta Kamali Harris na przedmieściach Milwaukee – gdzie w zeszłym tygodniu odbyła się Narodowa Konwencja Republikanów – była jej pierwszym przystankiem na polu bitwy w ramach jej kampanii prezydenckiej. To jej dziewiąta wizyta w Wisconsin w czasie piastowania stanowiska wiceprezydenta i piąta w tym roku, jak podała jej kampania w komunikacie prasowym.

Kamala Harris powiedziała: „Droga do Białego Domu wiedzie przez Wisconsin”, dodając: „Pomogliście nam wygrać w 2020 r., a w 2024 zwyciężymy ponownie”. Złożyła także hołd prezydentowi Joe Bidenowi i jego służbie narodowi.

Joe Biden ogłosił w niedzielę, że wycofuje się z wyborów i poparł Harris. Demokratyczni prawodawcy i inni politycy w całym kraju również szybko zgromadzili się wokół wiceprezydent. Do poniedziałku jej kandydaturę poparła większość delegatów na konwencję Demokratów.

Wśród urzędników Demokratów ze stanu Wisconsin, którzy dołączyli do Harris na wiecu w West Allis Central High School, znaleźli się Gubernator Tony Evers, Senator Tammy Baldwin i Prokurator Generalny Josh Kaul.

Według kampanii Kamali Harris, odkąd Biden ogłosił swoje wycofanie się z wyścigu prezydenckiego, w niedzielę i poniedziałek zebrano 100 milionów dolarów, z czego 62% stanowiły darowizny osób, które przekazały je po raz pierwszy.

Kampania Harris twierdzi, że ma 48 skoordynowanych biur w 43 powiatach w całym stanie Wisconsin i zatrudnia około 160 pełnoetatowych pracowników, którzy budują poparcie dla Harris i Demokratów stanowych przed listopadowymi wyborami.

Partia Demokratyczna planuje kontynuować prace nad wirtualnym apelem, podczas którego delegaci na jej konwencję będą mogli wybrać kandydata na prezydenta przed oficjalnym zgromadzeniem w Chicago w przyszłym miesiącu.

Komisja ds. zasad konwencji spotka się w środę, aby zatwierdzić sposób działania wirtualnego apelu. Nie podano jeszcze daty rozpoczęcia wirtualnego głosowania, ale przewodniczący Narodowego Komitetu Demokratów, Jaime Harrison, powiedział, że proces zakończy się do 7 sierpnia – czyli 12 dni przed rozpoczęciem konwencji partii.

Źródło: nbc, ap
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Szefowa tajnych służb odchodzi po porażce związanej z zamachem na Trumpa

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek szefowa amerykańskich tajnych służb, Kimberly Cheatle, podała się do dymisji po powszechnych wezwaniach ze strony prawodawców do rezygnacji ze stanowiska. Secret Service zaliczyło porażkę w związku z zamachem na byłego prezydenta Donalda Trumpa.

W swoim piśmie ogłaszającym rezygnację, Kimberly Cheatle napisała, że ​​bierze „pełną odpowiedzialność za lukę w zabezpieczeniach”. „W świetle ostatnich wydarzeń z ciężkim sercem podjąłem trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora” – dodała dyrektorka Secret Service, która kierowała agencją od września 2022 r. Nie jest jasne, kiedy będzie jej ostatni dzień pracy na tym stanowisku.

W swoim oświadczeniu prezydent Joe Biden podziękował Cheatle za jej służbę, mówiąc, że „wkrótce mianuje jej następcę na stanowisko szefa Secret Service”. Po próbie zamachu na Trumpa, Biden zlecił niezależną analizę w celu oceny tego, co się stało.

„Wszyscy wiemy, że to, co wydarzyło się tamtego dnia, nie może się już nigdy powtórzyć” – powiedział Biden.

W odpowiedzi na wiadomość o jej rezygnacji Donald Trump napisał w Truth Social: „Administracja Biden/Harris nie zapewniła mi należytej ochrony i zostałem zmuszony przyjąć kulę za Demokrację. TO BYŁ MÓJ WIELKI HONOR, ŻE TO ZROBIŁEM!”

W poniedziałek odbyło się przesłuchanie Kimberly Cheatle przed Kongresem, o którym informowaliśmy tutaj. Jej odpowiedzi nie zadowoliły przywódców Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, która je przeprowadziła.

„Dzisiaj nie udzieliła Pani odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące tej oszałamiającej porażki operacyjnej i nie zapewniła Amerykanów, że Secret Service wyciągnął wnioski i zaczął naprawiać swoje systemowe błędy i niepowodzenia” – napisali Przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, James Comer, i jej członek Kongresmen Jamie Raskin, we wspólnym piśmie do Cheatle kilka godzin po rozprawie.

„Wzywamy Panią do rezygnacji ze stanowiska dyrektora, co będzie pierwszym krokiem umożliwiającym nowym przywódcom szybkie uporanie się z kryzysem i odbudowanie zaufania naprawdę zaniepokojonego Kongresu i narodu amerykańskiego” – napisali Comer i Raskin.

Spiker Izby Reprezentantów, Mike Johnson, i kilku innych czołowych Republikanów, w tym przywódca większości w Izbie Reprezentantów, Steve Scalise, i przewodniczący Konferencji Republikanów Senatu, John Barrasso, również wezwali Cheatle do rezygnacji.

20-letni Thomas Crooks został uznany za podejrzanego, ponieważ „kręcił się w okolicy” choć nie miał zamiaru dostać się na wiec – poinformował pułkownik Policji Stanowej Pensylwanii, Christopher Paris, zeznając we wtorek przed Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów.

Podejrzenia przybrały na sile, gdy później widziano Crooksa z dalmierzem, urządzeniem mierzącym odległość od celu. Oprócz Crooksa jako podejrzane uznano trzy inne osoby.

Jednostka służb ratowniczych powiatu Butler (ESU), której zadaniem było zabezpieczenie budynku, z którego Crooks strzelał, przekazała swoje podejrzenia i zdjęcie Crooksa policji stanowej, która następnie przekazała wiadomość Secret Service. Funkcjonariusze z ESU zauważyli Crooksa z okna na drugim piętrze i opuścili posterunek, aby go szukać.

Crooks został uznany za rzeczywiste zagrożenie dopiero na kilka sekund przed otwarciem ognia. Strzały trafiły Donalda Trumpa w ucho, zabiły jednego uczestnika wiecu, a dwóch innych raniły.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Dzisiaj Biden przemówi na temat swojej decyzji o wycofaniu się z wyborów

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek rano Prezydent Joe Biden napisał na platformie X, że w środę o godzinie 8.00PM czasu wschodniego wygłosi przemówienie do narodu z Gabinetu Owalnego „na temat tego, co nas czeka i jak zakończę pracę dla narodu amerykańskiego”.

Będzie to pierwszy raz, kiedy kraj usłyszy tak obszerne wypowiedzi prezydenta od czasu jego nagłej decyzji o wycofaniu się z wyścigu o reelekcję, którą ogłosił w niedzielę, 21 lipca. Wcześniej, przez tygodnie, Joe Biden upierał się, że nie ma takiego zamiaru.

Prezydent przebywał swoim domu w Rehoboth Beach w stanie Delaware, odkąd prawie tydzień temu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Według jego lekarza, we wtorek uzyskał wynik negatywny i oczekiwano, że wróci do Białego Domu jeszcze tego samego dnia.

W poniedziałek Biden zadzwonił do swojej byłej siedziby kampanii, aby pochwalić Kamalę Harris i obiecać, że będzie „w pełni zaangażowany” w kampanię i dopilnuje ostatnich sześciu miesięcy swojej administracji.

Prezydent również przyznał, że jego decyzja była „zaskakująca”, ale dodał, że „była słuszna”. Polecił swoim byłym pracownikom kampanii, aby pracowali dla Harris, która w poniedziałkowy wieczór zebrała wystarczające poparcie delegatów, aby zapewnić sobie nominację partii w przyszłym miesiącu.

Przemówienia Prezydenta w Gabinecie Owalnym w godzinach największej oglądalności są rzadkie. Jednak środowe przemówienie będzie drugim wystąpieniem Bidena w tym miesiącu do narodu w tym miejscu – mówił z Gabinetu Owalnego niedawno, 14 lipca, na temat zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa, który miał miejsce dzień wcześniej.

Biden jest pierwszym prezydentem od czasu Lyndona B. Johnsona, który zdecydował się nie ubiegać o drugą kadencję.

Jego przemówienie może być podobne do zaskakującego przemówienia prezydenta Lyndona B. Johnsona w Gabinecie Owalnym z 1968 r.

 

Źródło: nbc
Foto: The White House
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu