Połącz się z nami

News USA

Miss AI: Która stworzona w komputerze kobieta zostanie najpiękniejszą?

Opublikowano

dnia

Modelki stworzone przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji (AI) biorą udział w inauguracyjnym konkursie „Miss AI” w tym miesiącu. Konkurs jest jednak tylko przykrywką dla wielkiego biznesu.

Uczestniczki konkursu „Miss AI” nie są fizycznie obecne w świecie rzeczywistym. Istnieją jedynie w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Instagramie, w postaci fotorealistycznych zdjęć niezwykle pięknych młodych kobiet – a wszystko to stworzone przy użyciu połączenia gotowej i autorskiej technologii AI.

Niektóre postacie można także zobaczyć na filmach, w których rozmawiają i poruszają się. Dzielą się także swoimi „przemyśleniami” i wiadomościami ze swojego „życia”, głównie za pomocą towarzyszących im tekstów w postach w mediach społecznościowych.

W jednym z filmów Kenza Layli, stworzona przez zespół z Maroka, opowiada po arabsku o tym, jak bardzo jest szczęśliwa, że ​​została wybrana na jedną z finalistek konkursu Miss AI. W innym brazylijska piosenkarka, Ailya Lou, synchronizuje ruchy ust i podskakuje w rytm piosenki.

Chociaż te królowe piękności nie są prawdziwymi kobietami, na zwycięzcę czeka prawdziwa nagroda pieniężna w wysokości 5000 dolarów. Firma stojąca za wydarzeniem, brytyjska platforma twórców internetowych FanVue, oferuje także usługi public relations i opiekę mentorską dla najwyżej sklasyfikowanego zgłoszenia, a także dla dwóch osób, które zajęły drugie miejsce.

Jak wynika z oświadczenia organizatora, panel złożony z czterech sędziów wybrał 10 finalistek spośród 1500 zgłoszeń. Jest to pierwszy z serii konkursów dla twórców treści AI, które FanVue organizuje w ramach „The FanVue World AI Creator Awards”. Wyniki wyborów Miss AI zostaną ogłoszone pod koniec czerwca.

Nowa technologia, stary format

Organizatorzy konkursu Miss AI reklamują go jako pierwszy tego typu konkurs z udziałem sztucznej inteligencji. Konkursy piękności istnieją już w innych miejscach w świecie cyfrowym, na przykład na platformie internetowej Second Life.

Kenza Layli – Maroko

Ale w prawdziwym świecie konkursy piękności zanikają. Nie stanowią już tak wielkiej atrakcji kulturalnej, jak kiedyś, przyciągającej dziesiątki milionów widzów telewizyjnych w szczytowym okresie lat 70-tych i 80-tych XX wieku.

Wydarzenia te budzą kontrowersje, ponieważ od dawna podsycają szkodliwe stereotypy dotyczące kobiet.

Faktycznie, wszystkich 10 finalistek Miss AI wpisuje się w tradycyjny stereotyp królowej piękności: wszystkie wyglądają młodo, bujnie i szczupło.

Podobnie jak w przypadku prawdziwych konkursów, kanały mediów społecznościowych uczestniczek Miss AI omawiają dobre sprawy, które wspiera każda bohaterka. Na przykład francuska Anne Kerdi jest ambasadorką marki funduszu na rzecz ochrony oceanów Océanopolis Acts, a rumuńska Aiyana Rainbow jest opisywana jako zwolenniczka LGBTQ.

Ailya Lou – Brazylia

Możliwość marketingu cyfrowego pod przykrywką konkursu piękności

Kontrowersyjny charakter konkursu z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii sztucznej inteligencji wzbudził zainteresowanie w mediach i opinii publicznej. Seksowne zdjęcia fałszywych kobiet to łatwy sposób na nawiązanie kontaktu z fanami dla firm AI.

Kandydatki Miss AI nie są oceniane tylko na podstawie wyglądu i przekazu. W grę wchodzą jeszcze dwa niekonwencjonalne kryteria, których tradycyjnie nie spotyka się przy ocenianiu konkursów piękności: umiejętność, z jaką twórcy sztucznej inteligencji wykorzystują technologię sztucznej inteligencji, aby ich modelki wyglądały hiperrealistycznie oraz to, jak głęboko i szybko te awatary angażują odbiorców w ich kanałach społecznościowych.

Stworzenie fotorealistycznego człowieka nie jest łatwym zadaniem. I, co może ważniejsze, Miss AI nie jest w istocie konkursem piękności. Tak naprawdę chodzi o zaprezentowanie sztucznej inteligencji jako narzędzia marketingowego – szczególnie w świecie osób wpływających na sztuczną inteligencję.

Anne Kerdi – Francja

Według szacunków rynek influencerów jest wart ponad 16 miliardów dolarów i szybko rośnie. Według najnowszego raportu Allied Market Research oczekuje się, że do 2032 roku globalny rynek influencerów osiągnie wartość 200 miliardów dolarów.

Twórcy kandydatek Miss AI, mają na celu wypozycjonowanie ich jako rozpoznawalnych i lubianych na całym świecie influencerek cyfrowych.

 

Źródło: npr
Foto: Instagram

News USA

Nowej generacji Netflix Houses, galerie handlowe połączone z rozrywką, powstaną w dwóch miastach w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Netflix ogłosił, że otwiera serię Netflix Houses, ogromnych kompleksów rozrywkowych, w których fani będą mogli wziąć udział w prawdziwych przeżyciach, takich jak te oparte na ich ulubionych programach i filmach serwisu streamingowego.

Czy kiedykolwiek chciałeś tańczyć walca wśród grupy „Bridgerton”, sprawdzić swoje siły w walce z Vecną w „Stranger Things” do góry nogami lub sprawdzić, jak sobie poradzisz na przyjęciu „Knives Out”? Wkrótce będziesz mógł.

Fani filmów i seriali Netflixa nie raz mogli odwiedzić atrakcje czy specjalne eventy inspirowane swoimi ulubionymi bohaterami, ale Netflix szykuje kolejną niespodziankę. Tym razem będzie to atrakcja, którą będzie można odwiedzać przez cały rok. W niedalekiej przyszłości pojawią się dwie wyjątkowe galerie handlowe, które będą nie tylko miejscem do robienia zakupów.

Poza sklepami, w których będzie można kupić gadżety z produkcji Netflixa, znajdą się w restauracje oraz liczne atrakcje inspirowane bohaterami najpopularniejszych filmów i seriali dostępnych na platformie. Projekt zapowiadaliśmy 18 października. 

Pierwsze dwie lokalizacje mają zacząć działać w 2025 r. i według Netflixa zostaną otwarte w dwóch najpopularniejszych centrach handlowych w Ameryce: Galleria Dallas w Teksasie i centrum handlowe King of Prussia niedaleko Filadelfii.

Domy Netflix zajmą przestrzeń o powierzchni ponad 100 000 stóp kwadratowych.

Netflix twierdzi, że te lokalizacje to „oferta nowej generacji”, której celem jest przeniesienie oferty z ekranu do prawdziwego świata fanów. Wiele z ponad 50 obiektów, które zostało otwarte w 25 miastach, zakończyło się już sukcesem.

Na początku zeszłego roku gigant przesyłania strumieniowego otworzył restaurację w Los Angeles, w której znajdują się pozycje z menu stworzone przez szefów kuchni związanych z programami kulinarnymi Netflix.

Firma uruchomiła także tymczasowe sklepy oferujące towary z hitowego serialu „Stranger Things” w takich miastach jak Paryż, Las Vegas i Chicago.

 

Źródło: scrippsnewa
Foto: YouTube, Netflix
Czytaj dalej

News Chicago

Przesilenie letnie w 2024 r. wypada 20 czerwca i będzie najwcześniejsze od ponad 200 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

Przesilenie letnie w 2024 r. wypada już 20 czerwca około godziny 3:50PM w Chicago. Będzie to najdłuższy dzień w roku, trwający około 15 godzin, 13 minut i 41 sekund. Według rankingu Mixbook, wschód Słońca w naszej okolicy najpiękniej prezentuje się na North Avenue Beach.

Według Farmer’s Almanac, przesilenie letnie to czas, kiedy słońce osiąga najwyższy i najbardziej wysunięty na północ punkt na niebie, co oznacza pierwszy dzień astronomicznego lata. Chociaż przesilenie nie przypada co roku o tej samej porze, zazwyczaj są to dni od 20 do 22 czerwca.

„Nasze przesilenia są spowodowane niewielkim nachyleniem osi Ziemi w stosunku do płaszczyzny jej orbity” – czytamy na blogu Adler Planetarium. „To nachylenie wynosi około 23,5 stopnia od pionu. W rezultacie, kiedy Ziemia okrąża Słońce każdego roku, inna połowa globu pochyla się lekko w stronę Słońca lub od niego”.

W miarę zbliżania się przesilenia letniego ilość światła dziennego zwiększa się każdego dnia, a noce stają się coraz krótsze. Po przesileniu letnim ilość światła dziennego stopniowo maleje z każdym dniem, aż do przesilenia zimowego, które wypadnie 21 grudnia tego roku.

Dlaczego w tym roku przesilenie letnie jest tak wcześnie?

Według Accuweather tegoroczne przesilenie będzie najwcześniej od 228 lat – ostatnie przesilenie 20 czerwca miało miejsce w 1796 roku. Weather Network zauważa, że wczesne przesilenie można również powiązać z tym, że mamy rok przestępny.

„Nasz kalendarz nadal pozostaje nieco niezsynchronizowany z rokiem słonecznym. W rezultacie w każdym roku przestępnym równonoc wiosenna występuje około 40–50 minut wcześniej niż poprzednia równonoc wiosenna w roku przestępnym” – podaje serwis.

Warto również zauważyć, że równonoc wiosenna przypadła na 19 marca, najwcześniej od 128 lat. W przyszłości w każdym roku przestępnym po 2024 r. równonoce i przesilenia będą „jeszcze wcześniejsze” – podaje Weather Network.

Wschód Słońca Chicago

Najlepsze miejsce na złapanie wschodu słońca podczas przesilenia letniego

Mixbook, firma produkująca fotoksiążki z siedzibą w Kalifornii, przeprowadziła ankietę wśród 3000 respondentów, aby zidentyfikować 150 miejsc w USA, w których najlepiej można podziwiać wschód słońca 20 czerwca. Jedno z popularnych miejsc w Chicago znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce tego rankingu.

Na 33. miejscu listy znalazła się jedna z najpopularniejszych plaż w mieście, słynna plaża North Avenue wzdłuż DuSable Lake Shore Drive w Lincoln Park.

Według opisu na stronie rankingu, North Avenue Beach „oferuje malowniczą plażę z widokiem na wschód słońca nad jeziorem Michigan” a „zestawienie naturalnego piękna z panoramą miasta jest uderzające”.

North Avenue Beach

10 najlepszych lokalizacji do zobaczenia wschodu słońca w całym kraju, według Mixbook:

  1. Jezioro Tahoe w Nevadzie
  2. Park Narodowy Arches w stanie Utah
  3. Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie
  4. Park Stone Mountain w Georgii
  5. Key West na Florydzie
  6. Park Narodowy Everglades na Florydzie
  7. Góry Adirondack w stanie Nowy Jork
  8. Sedona w Arizonie
  9. Maroon Bells, Kolorado
  10. Plaża Cannon w Oregonie

Lake Tahoe Nevada

„Truskawkowy Księżyc” wzejdzie zaraz po przesileniu letnim

Zaraz po przesileniu letnim następuje czerwcowa pełnia księżyca, znana również jako „truskawkowy księżyc”. Będzie to kolejny historyczny widok.

Księżyc w pełni osiągnie maksymalne oświetlenie o 8:08PM CT. Według Farmer’s Almanac, będzie to najniższa pełnia Księżyca jaką widzieliśmy od lat, a Księżyc będzie wydawał się większy niż kiedykolwiek.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Vito Palmisano/ tupungato/Martina Birnbaum/
Czytaj dalej

News USA

105-latka uzyskała dyplom Uniwersytetu Stanford 83 lata po ukończeniu studiów

Opublikowano

dnia

Autor:

Virginia Hislop w wieku 105 lat ukończyła własną szkołę, do której uczęszczała w młodości. W niedzielę świętowała ceremonię zorganizowaną na Uniwersytecie Stanforda ciesząc z uzyskania tytułu magistra w dziedzinie edukacji – 83 lata po opuszczeniu kampusu tuż przed otrzymaniem dyplomu.

Zięć Virginii Hislop skontaktował się z uniwersytetem i dowiedział się, że napisanie pracy dyplomowej, czego kobieta nie zrobiła, ponieważ wybuchła wojna, nie jest już wymagane.

Hislop rozpoczęła studia w 1936 r. i uzyskała tytuł licencjata, po czym bezpośrednio po nich rozpoczęła studia podyplomowe. Chciała iść na studia prawnicze, ale jej ojciec nie chciał za nie zapłacić, więc zdecydowała się na krótszy czas nauczania.

W 1941 roku, w przededniu bezpośredniego zaangażowania Stanów Zjednoczonych w II Wojnę Światową, Hislop ukończyła zajęcia magisterskie i musiała jedynie oddać ostateczną wersję swojej pracy magisterskiej. Zamiast tego wyjechała z miasta i spędziła miesiąc miodowy w Oklahomie, niedaleko placówki wojskowej jej męża w Fort Sill.

W tamtym czasie takie poświęcenie – zamiana kariery na małżeństwo i przyszłą rodzinę – było postrzegane jako sposób na wsparcie wysiłku wojennego. To było poświęcenie dla Ameryki.

Virginia Hislop dorastała w Los Angeles, ale po wojnie znalazła się z mężem Georgem w Yakima w stanie Waszyngton, gdzie George prowadził rodzinny biznes na ranczo. Wychowali dwójkę dzieci, a Virginia skupiła się na swojej pasji: edukacji. Przez lata pracowała w komisjach i zarządach próbując ulepszać możliwości edukacyjne dla dzieci.

Virginia Hislop

Jej imię nosi stypendium Virginia Hislop Emergency Fund, na Pacific Northwest University, szkole medycznej i nauk o zdrowiu w Yakima.

W niedzielę Daniel Schwartz, dziekan Graduate School of Education na Uniwersytecie Stanforda, z szerokim uśmiechem wręczył Hislop jej dyplom magisterski, opisując ją jako „zagorzałą zwolenniczkę równości i możliwości uczenia się”.

 

Źródło: nbc
Foto: Uniwersytet Stanford, YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu