Połącz się z nami

News USA

Mali miłośnicy kosmosu mają czas do piątku, by przystąpić do konkursu i wygrać wycieczkę na Florydę

Opublikowano

dnia

Firma SpaceKids Global czeka na zgłoszenia dzieci do ogólnokrajowego konkursu SpaceKids Press Squad, który ogłosiła z okazji Narodowego Dnia Przestrzeni Kosmicznej (3 maja). Ośmioro zwycięzców wraz z opiekunami pojedzie na Florydę do Kennedy Space Center za darmo.

SpaceKids Global to organizacja non-profit, której misją jest kształcenie i angażowanie uczniów szkół podstawowych w działania środowiskowe STEAM+ (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) oraz inspirowanie ich do „kontynuowania kariery zawodowej w eksploracji kosmosu i technologii”.

Wycieczka obejmuje wizytę w zakładzie produkcyjnym Rocket Park firmy Blue Origin, wizytę w kompleksie turystycznym Kennedy Space Center należącym do NASA oraz szkolenie prasowe prowadzone przez prawdziwego reportera.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie w wieku 8–12 lat ze Stanów Zjednoczonych, zapisani do szkół publicznych, prywatnych lub domowych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w trzech specjalnych kategoriach.

Jeden uczestnik wśród ośmiu zwycięzców musi być dzieckiem żołnierza czynnej służby wojskowej. Może to obejmować rodzica lub opiekuna służącego w armii amerykańskiej, marynarce wojennej, siłach powietrznych, piechocie morskiej lub straży przybrzeżnej.

Kolejny musi być dzieckiem osoby udzielającej pierwszej pomocy – może to być czynny strażak, policjant, ratownik medyczny, funkcjonariusz więzienny lub dyspozytor numeru 911.

Trzeci zwycięzca kategorii specjalnej musi być członkiem dowolnego klubu Boys & Girls Club.

Zwycięzcy otrzymają dwa bilety lotnicze w obie strony do Orlando na Florydzie i dwa noclegi w hotelu. Zapewniony będzie również transport naziemny do i z międzynarodowego lotniska w Orlando.

Dzieci i ich opiekunowie zostaną zaproszeni na wycieczkę po Rocket Park Blue Origin i będą mieli okazję przeprowadzić wywiady z ekspertami kosmicznymi. Jeśli pozwoli na to harmonogram i pogoda, mogą zobaczyć jeden ze startów rakiety New Shepard firmy Blue Origin.

Wycieczka obejmie także wizytę w kompleksie dla zwiedzających Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego NASA oraz kurs szkoleniowy SpaceKids Press Squad, podczas którego nauczą się umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.

Wszyscy uczestnicy muszą przesłać swoje zgłoszenia do 14 czerwca 2024 r. do godziny 12:00PM czasu wschodniego.

Po przesłaniu pierwszych zgłoszeń zostanie losowo wybranych 24 finalistów. Finaliści muszą następnie nagrać jednominutowy film wyjaśniający, dlaczego chcą obejrzeć start rakiety Blue Origin. Należy go przesłać do 12 lipca 2024 r. do godziny 12:00PM czasu wschodniego.

Ośmiu zwycięzców konkursu zostanie oficjalnie ogłoszonych 2 sierpnia 2024 r. na stronie internetowej SpaceKids Global. Każdy z nich zostanie również powiadomiony osobiście.

 

Źródło: fox32
Foto: SpaceKids Global, YouTube, istock/vovan13/

NEWS Florida

Chirurg plastyczny z Florydy spowodował śmierć żony podczas zabiegu kosmetycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

Chirurg plastyczny posiadający licencję na wykonywanie zawodu w kilku stanach został aresztowany na Florydzie pod zarzutem zabicia żony podczas przeprowadzania zabiegu kosmetycznego. Dr Benjamin Brown został oskarżony o zabójstwo drugiego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci na skutek zawinionego zaniedbania.

Hillary Ellington Brown została zabrana do szpitala 21 listopada 2023 r. po nagłym incydencie w trakcie zabiegu kosmetycznego w gabinecie męża i zmarła w szpitalu tydzień później, 28 listopada.

Departament Zdrowia Florydy zawiesił w maju tego roku licencję lekarską Benjamina Browna, powołując się nie tylko na śmierć Hillary, ale także inne przypadki rzekomych błędów w sztuce. Skarga administracyjna złożona przez stan szczegółowo opisuje procedurę, która doprowadziła do śmierci jego żony.

Według śledczych, HillaryBrown przebywała w gabinecie męża o nazwie Restore Plastic Surgery, aby poddać się zabiegowi wzmacniającemu mięśnie, liposukcji ramion, zastrzykom w usta i zabiegom regulacji uszu. Rankiem 21 listopada Hillary rzekomo przygotowała własny roztwór do kroplówki i umieściła go w workach do kroplówki, mimo, że nie miała żadnego przeszkolenia ani licencji medycznej.

W skardze zwrócono uwagę na rzekomy brak odpowiedniego udokumentowania przez Benjamina Browna leków, jakie przyjmowała Hillary. Wiadomo, że kobieta połknęła garść tabletek, w tym valium, zanim zaczęła wykazywać oznaki uspokajającego działania. Po zabiegu wzmacniającym mięśnie, Hillary pomagała, zszywając skórę. Wtedy kobieta stała się niespokojna, a jej stopy zaczęły drżeć.

Mimo to dr Benjamin Brown rzekomo kontynuował zabiegi, wstrzykując żonie większą ilość środka znieczulającego i kontynuując liposukcję. W tym momencie Hillary stwierdziła, że ​​jej wzrok zaczął się zamazywać i powiedziała mężowi, że widzi na pomarańczowo, zanim dostała ataku i straciła przytomność.

Hillary Brown

Po około 20 minutach dr Brown rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, a asystent medyczny zadzwonił pod numer 911. Hillary została zabrana do szpitala z zatrzymaniem akcji serca z podwyższonym poziomem kwasu mlekowego i „podejrzeniem toksyczności lidokainy”. Nigdy nie odzyskała przytomności.

Ze skargi administracyjnej wynika także, że ​​dwie kobiety złożyły skargi na tego lekarza, twierdząc, że dał im zastrzyki tłuszczu pośladkowego (znane również jako brazylijski lifting pośladków, BBL) pomimo ich wyraźnych oświadczeń, że nie chcą, aby wykonano ten zabieg. Zabiegi te przeprowadzono w latach 2021 i 2022, a przy co najmniej jednym zabiegu Hillary pełniła funkcję nielicencjonowanej asystentki.

Według danych stanowych Benjamin Brown ma także licencję lekarza w Dystrykcie Kolumbii, Wirginii Zachodniej i Wirginii.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: Santa Rosa County Sheriff’s Office, HILLARY ELLINGTON BROWN/FACEBOOK
Czytaj dalej

NEWS Florida

65 funtów kokainy o wartości około 1 miliona dolarów znalazł żeglarz na Florida Keys

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak poinformowała amerykańska straż graniczna, żeglarz znalazł na archipelagu Florida Keys 65 funtów kokainy o wartości szacunkowej 1 miliona dolarów. Narkotyki unosiły się na wodzie w paczce.

Paczki, na których widnieje wizerunek bielika, znaleziono około południa w sobotę. Żeglarze na prywatnej łodzi znaleźli dużą paczkę zawierającą 21 oddzielnie zapakowanych porcji kokainy, podało Biuro Szeryfa Powiatu Monroe w poście na Facebooku.

Biuro szeryfa podało, że odkrycia dokonano około 7 mil od Islamorady.

Narkotyki zostaną skonfiskowane przez patrol graniczny – poinformował pełniący obowiązki głównego agenta patrolu, Samuel Briggs II w poście na portalu X, dodając, że docenia działanie dobrych ludzi, którzy wyłowili i przekazali narkotyki.

 

Źródło: nbc
Foto: Monroe County Sheriff’s Office
Czytaj dalej

NEWS Florida

Colleen zostawiona w remizie w ramach programu „Safe Haven”, odwiedziła ją 18 lat później

Opublikowano

dnia

Autor:

18 lat temu w ramach okręgowego programu „Safe Haven” do remizy strażackiej nr 112 w Clermont w powiecie Lake przywieziono dziecko. Teraz Colleen skończyła szkołę średnią i odwiedziła strażaków. Od 2001 roku program ocalił życie ponad 400 dzieci.

Strażacy z Clermont zamieścili na Facebooku gratulacje dla Colleen w uznaniu jej osiągnięć. Wcześniej na jej cześć nazwali jeden z wozów strażackich.

Colleen

Czym jest program Safe Haven na Florydzie?

Nasilający się kryzys związany z porzucaniem niemowląt w Stanach Zjednoczonych spowodował potrzebę wprowadzenia przepisów dotyczących bezpiecznej przystani. Zapewniają one alternatywę dla przestraszonych matek lub ojców, którzy w przeciwnym razie mogliby uciec się do drastycznych środków, takich jak pozbycie się lub zamordowanie noworodka.

Celem jest ochrona zarówno dziecka, jak i rodzica.

Program umożliwia rodzicom bezpieczne anonimowe oddanie dziecka do szpitala, remizy strażackiej lub pogotowia ratunkowego, co ratuje życie noworodka i chroni rodziców przed potencjalnymi konsekwencjami prawnymi. Spełnia także marzenia wielu przyszłych rodziców adopcyjnych, czekających na dziecko.

Wbrew stereotypowi, że tylko nastoletnie, znajdujące się w niekorzystnej sytuacji, matki porzucają swoje dzieci, problem ten dotyczy wszystkich grup demograficznych stanu Floryda, zarówno pod względem wieku, pochodzenia etnicznego i statusu społeczno-ekonomicznego.

Prawo Safe Haven nakazuje przekazanie dziecka pracownikowi w celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa. Dziecka nie można pozostawiać bez opieki; jeśli tak się stanie, rodzicowi nadal mogą zostać postawione zarzuty karne. Jeśli dziecko zostanie pozostawione w miejscu innym niż wyznaczona placówka Safe Haven, nadal można mu postawić zarzuty karne.

Po przebadaniu dziecka w szpitalu pod kątem problemów zdrowotnych, szpital kontaktuje z licencjonowaną agencją zajmującą się umieszczaniem dzieci w rodzinie adopcyjnej.

Rodzice znajdujący się w sytuacji kryzysowej mogą także zadzwonić na całodobową infolinię pod numer 877-767-2229. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.asafehavenfornewborns.com. Można także wysłać e-mail na adres Safehaven@asafehavenfornewborns.com.

 

Źródło: fox35
Foto: Lake County Fire Rescue, Safe Haven
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu