Połącz się z nami

News Chicago

Do chicagowskich schronisk powracają wcześniej eksmitowani imigranci

Opublikowano

dnia

Około 55% z ponad 900 migrantów wyeksmitowanych ze schronisk miejskich nie miało dokąd pójść i powróciło do obiektów miejskich. Końcem marca administracja burmistrza Brandona Johnsona zaczęła egzekwować 60-dniowy limit pobytu w schroniskach dla większości dorosłych, zobowiązując się do podwojenia wysiłków, aby pomóc im w byciu niezależnym.

Pomimo tych starań nadal około 500 osób pozostaje bez dachu nad głową kilka miesięcy po przybyciu do Chicago, co rodzi nowe pytania dotyczące planów urzędników mających na celu rozpoczęcie w poniedziałek eksmisji rodzin z dziećmi w wieku szkolnym ze schronisk miejskich. Rok szkolny dla uczniów Chicago Public Schools zakończył się w piątek, eliminując dyspensę od eksmisji przyznaną rodzinom z dziećmi.

Kiedy władze miejskie ogłosiły, że nie będą zmuszać rodzin do opuszczenia schronisk miejskich przed końcem roku szkolnego, zwolnienie to objęło 4500 osób, którym wcześniej powiedziano, że będą musiały opuścić schroniska miejskie w marcu, kwietniu i maju.

Pomimo rozpoczęcia wakacji władze miejskie nie spodziewają się jednak masowego opuszczania schronisk przez rodziny począwszy od poniedziałku, ponieważ wiele z nich ma przyznane przedłużenia, a daty opuszczania schronisk są przesunięte w zależności od tego, kiedy dana osoba tu trafiła, według oświadczenia komisarza Departamentu Rodziny i Usług Wsparcia, Brandy Knazze.

Władze podały jednak, że od wtorku do 18 czerwca 121 osób będących członkami rodzin ma zostać poproszonych o opuszczenie schronisk miejskich.

Według Knazze, spotkania z imigrantami w sprawie planów dotyczących opuszczenia schronisk muszą odbywać się 45 dni przed wezwaniem ich do opuszczenia, a następnie ponownie 21 dni przed datą eksmisji. Powiadomienia o eksmisji dostarczane są na 10 dni przed wezwaniem osoby do opuszczenia domu, a następnie ponownie na 3 dni przed datą eksmisji.

Urzędnicy twierdzą, że osoby mieszkające w schroniskach miejskich mogą ubiegać się o zwolnienie z 60-dniowego limitu, jeśli oczekują na świadczenia od innej agencji rządowej, są w ciąży lub opiekują się niemowlęciem. Osoby znajdujące się pod opieką lekarza, zagrożone przemocą lub niedawno pogrążone w żałobie również mogą ubiegać się o przedłużony pobyt.

Między sierpniem 2022 r. a 10 maja tego roku podatnicy z Chicago wydali 148,7 mln dolarów na opiekę nad około 43 000 migrantów. Z danych miejskich wynika, że ​​na opiekę nad migrantami przeznaczono kolejne 223 miliony dolarów z dotacji od władz stanowych i federalnych.

Wszyscy migranci przebywają w kraju legalnie po złożeniu wniosku o azyl, a większość została wysłana do Chicago przez Grega Abbotta, republikańskiego gubernatora Teksasu, w ramach próby zmniejszenia szans prezydenta Joe Bidena na reelekcję i podzielenia wyborców Demokratów.

Władze miejskie ostrzegały od ponad roku, że Abbott wyśle ​​do Chicago jak najwięcej autobusów z migrantami, aby wywołać chaos w tygodniach poprzedzających Narodową Konwencję Demokratów. Jednak taka sytuacja jeszcze nie nastąpiła.

Nowa polityka wdrożona w tym tygodniu przez Joe Bidena powinna ograniczyć liczbę migrantów, którym wolno wjechać do kraju po złożeniu wniosku o azyl, co może zmniejszyć liczbę osób udających się do Chicago i Nowego Jorku, oraz presję na burmistrzów tych miast.

Według urzędników miejskich liczba migrantów przybywających do Chicago wzrosła w zeszłym miesiącu o 4,8%.

Według danych miejskich w czwartek w 17 obiektach miejskich mieszkało mniej niż 7 000 osób, co oznacza spadek o 13% od 6 maja.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube

News Chicago

W środę wyłowiono zwłoki mężczyzny z Jeziora Michigan, w pobliżu Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem z jeziora Michigan w pobliżu plaży Oak Street, prawdopodobnie wyłowiono ciało żeglarza poszukiwanego od soboty. Mężczyzna wypadł z łodzi w rejonie Playpen.

Ciało mężczyzny wyłowiono około godziny 7:50PM w środę. Chicagowska policja poinformowała, że ​​zwłoki wyciągnięto w pobliżu 600 North Lake Shore Drive.

Oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze tej osoby, ale jest to prawdopodobnie 58-letni mężczyzna poszukiwany od soboty, po tym, jak wypadł z łodzi w rejonie Playpen, w pobliżu plaży Oak Street. Według świadków mężczyzna wpadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię.

O czarnej serii zdarzeń związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago, pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: suntimes
Foto: istock/Shelly Bychowski/
Czytaj dalej

News Chicago

Najnowszy program imigracyjny Bidena dotyczy Kongresmenki z Illinois, Delii Ramirez

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla Kongresmenki USA z Illinois, Delii Ramirez, działania wykonawcze podjęte we wtorek 18 czerwca przez prezydenta Joe Bidena mają charakter osobisty. Jest ona jedynym członkiem Kongresu z rodziny o mieszanym statusie. Jej mąż, Boris Hernandez, objęty polityką DACA, pracuje nad uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Na środowej konferencji Ramirez przypomniała, że kandydowała do parlamentu aby walczyć właśnie o reformę imigracyjną.

Podczas środowej konferencji prasowej Demokratyczna Kongresmenka Delia Ramirez, reprezentująca 3. Okręg Illinois, dołączyła do innych lokalnych zwolenników i pochwaliła działania wykonawcze prezydenta, który 18 czerwca ogłosił pomoc dla nieposiadających dokumentów, małżonków i dzieci obywateli USA.

Nowe działania usprawnią proces ubiegania się tych osób o legalny pobyt stały oraz legalną pracę w USA. O programie informowaliśmy 18 czerwca.

Przemawiający na konferencji Kongresmen Jesús „Chuy” García powiedział, że jedno na dziesięcioro dzieci w Illinois ma rodzica nieposiadającego dokumentów.

Delia Ramirez stwierdziła, że ​​jej mąż odniesie korzyści z ogłoszenia imigracyjnego, co uspokoi jej rodzinę i pomoże jej lepiej spać w nocy. Jednak miała nadzieję, że akcja będzie bardziej ekspansywna, aby pomóc innym nieposiadającym dokumentów imigrantom.

Ramirez przysięgła, że ​​będzie nadal walczyć, aby pomóc innym nielegalnym imigrantom, którzy nie kwalifikują się na mocy ogłoszenia z 18 czerwca, w tym swojemu szwagrowi.

Tymczasem Republikanie oświadczyli, że planują zaskarżenie dekretu Joe Bidena.

Delia Ramirez zwyciężyła w listopadzie 2022 roku w wyborach do 3. Okręgu kongresowego stanu Illinois, pokonując republikanina Justina Burau stosunkiem głosów 65,4% do 34,6%. Była pierwszą kobietą – Latynoską wybraną do Kongresu z Illinois.

Wcześniej, w 2018 roku Ramirez został pierwszą Amerykanką pochodzącą z Gwatemali wybraną do Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois.

Pierwszym latynoskim członkiem Kongresu w tym stanie był Demokrata Luis Gutierrez, który został wybrany w 1993 r. i przeszedł na emeryturę w styczniu 2019 r. Demokrata Jesús „Chuy” García został wybrany na miejsce Gutiérreza w listopadzie 2018 r.

Źródło: nbc
Foto: justicedemocrats, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

218,2 milionów dolarów braknie w powiecie Cook w 2025 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Powołując się na rosnące koszty wynagrodzeń, wpływ inflacji i wzrost funduszy emerytalnych, Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przewiduje lukę w przyszłorocznym budżecie wynoszącą 218,2 mln dolarów. Wstępną prognozę na rok budżetowy 2025 ogłosiła w środę.

Mimo prognozowanej luki urzędnicy twierdzą, że powiat Cook jest na dobrej drodze, aby zakończyć bieżący rok budżetowy z nadwyżką w wysokości 142 mln dolarów w funduszu ogólnym, co jest wynikiem takich czynników, jak dłuższe ramy czasowe zatrudnienia, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach personelu, oraz wyższe niż przewidywano stopy procentowe prowadzące do dodatkowych podatków od sprzedaży i dochodów z inwestycji.

„Lata ciężkiej pracy i trudnych decyzji zapewniły nam silną pozycję budżetową” – powiedziała Toni Preckwinkle w ogłoszeniu wstępnej prognozy na rok budżetowy 2025.

„Pomimo pandemii i wyzwań fiskalnych chroniliśmy emerytury, rozszerzyliśmy programy kapitałowe, poprawiliśmy ratingi naszych obligacji, mądrze zarządzaliśmy pomocą humanitarną w związku z pandemią i zamknęliśmy luki budżetowe wynoszące prawie 1 miliard dolarów bez podnoszenia podatków” – dodała Prezes Zarządu Powiatu Cook.

Urzędnicy zauważyli, że prognozowana luka jest znacznie niższa niż niedobór 409,6 mln dolarów, z jakim borykał się powiat w 2021 r., a system szpitali okręgowych nie przewiduje deficytów w przyszłym roku, po raz pierwszy od co najmniej 2010 r.

Raport opublikowany we wtorek wieczorem zawiera prognozę przychodów i wydatków na koniec roku w roku budżetowym 2024 oraz prognozę przychodów i wydatków na 2025 rok dla funduszu ogólnego i funduszu przedsiębiorczości zdrowotnej, dwóch głównych funduszy operacyjnych powiatu.

Oczekuje się, że wydatki funduszu ogólnego wyniosą 271,6 mln USD powyżej skorygowanego budżetu na 2024 r. ze względu na wzrost kosztów personelu, wpływ inflacji na koszty towarów i usług zamawianych przez powiat, rosnące koszty opieki zdrowotnej oraz wzrost emerytur w powiecie o 35,7 mln USD.

Wyższe niż oczekiwano dochody częściowo zrównoważyły ​​przewidywany wzrost wydatków, zmniejszając całkowity oczekiwany niedobór do 218,2 mln dolarów.

17 lipca godzinie 6:00PM odbędzie się wirtualne wysłuchanie publiczne dotyczące wstępnej prognozy budżetowej powiatu. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć zeznania i nawiązać kontakt z biurem Preckwinkle w sprawie swoich priorytetów budżetowych.

Mieszkańcy będą mogli także zadawać pytania dotyczące budżetu na stronie www.cookcountyil.gov/service/submit-budget-questions.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu