Połącz się z nami

News USA

Stan Waszyngton pędzi do przodu pchając amerykańską gospodarkę

Opublikowano

dnia

Stany o największej populacji zazwyczaj mają również największy wkład w produkt krajowy brutto, ale w badaniu opublikowanym w poniedziałek przez WalletHub przyjrzano się dokładnie gospodarce każdego z nich, aby ocenić dodatkowe wskaźniki ich wydajności i siły. Najlepszy okazał się Waszyngton.

Stany Zjednoczone mają największą gospodarkę na świecie, a każdy ze stanów i terytoriów odgrywa w niej swoją rolę.

W analizie WalletHub porównano wszystkie 50 stanów i Dystrykt Kolumbii pod względem ich aktywności gospodarczej, kondycji gospodarczej i potencjału innowacyjnego, wykorzystując 28 wskaźników, w tym zmianę PKB, stopę bezrobocia i kondycję finansów publicznych.

Celem było określenie, które z nich najmocniej pchają amerykańską gospodarkę do przodu.

Stany z najsilniejszą gospodarką w kraju według WalletHub

1. Waszyngton

Stan Waszyngton znalazł się na szczycie listy z najwyższą w rankingu aktywnością gospodarczą i „niezwykle wysoką” kwotą inwestycji w badania i rozwój przemysłu w przeliczeniu na mieszkańca. Posiada dużą koncentrację stanowisk pracy w branży zaawansowanych technologii oraz solidny ekosystem start-upów. Te czynniki pozycjonują Waszyngton jako obecnego lidera i przyszłą potęgę wzrostu gospodarczego i innowacji.

2. Utah

Gospodarka stanu Utah znalazła się na drugim miejscu dzięki imponującej kondycji ekonomicznej i rynkowi pracy. Stan Beehive ma drugi najwyższy w kraju średni roczny dochód gospodarstwa domowego po uwzględnieniu kosztów utrzymania, wynoszący prawie 84 000 dolarów, a średni dochód w tym stanie wzrósł o 6,8% w latach 2022–2023. Utah ma także jedną z najniższych stóp bezrobocia w kraju (2,8%), a także drugi co do wielkości wzrost liczby cywilnej siły roboczej.

Salt Lake City, Utah

3. Massachusetts

Massachusetts uznano za trzecią co do wielkości gospodarkę USA, dzięki napędzanym znacznymi inwestycjami badaniom oraz silnej obecności w branżach zaawansowanych technologii i zatrudnieniu w dziedzinach STEM. Stan Bay przoduje w innowacjach, ma najwyższy odsetek miejsc pracy związanych z zaawansowanymi technologiami i wiodącą liczbę patentów na mieszkańca.

4. Teksas

Z analizy wynika, że ​​plasujący się na czwartym miejscu Teksas korzysta ze zróżnicowanej i dużej gospodarki, charakteryzującej się znacznym wzrostem PKB i silną aktywnością eksportową pomimo mniejszego potencjału innowacyjnego. Indeks aktywności gospodarczej stanu Lone Star zajął drugie miejsce w rankingach i siódme pod względem kondycji gospodarczej. Pod względem potencjału innowacyjnego stan ten znalazł się jednak na 24. miejscu.

Houston, Texas

5. Kalifornia

Kalifornia zajęła piąte miejsce w rankingu najlepszych gospodarek stanowych, co odzwierciedla jej rolę głównej potęgi gospodarczej, posiadającej liczne firmy technologiczne i znaczne inwestycje w badania i rozwój. Stan stoi jednak stoi przed wyzwaniami w zakresie zdrowia gospodarczego ze względu na wysokie koszty życia i nierówność dochodów.

Stany USA z najsłabszą gospodarką według WalletHub

Stany USA z najgorszą gospodarką to Hawaje, które znalazły się na 50. miejscu i Mississippi, które zajęło ostatnie, 51. miejsce w rankingu. Te dwa stany należą do krajów stojących przed poważnymi wyzwaniami gospodarczymi.

Stan Aloha, który w dużej mierze opiera się na turystyce, jest obciążony wysokim zadłużeniem i brakiem wzrostu w kluczowych obszarach gospodarczych, podczas gdy problemy Mississippi przypisano niskiemu średniemu dochodowi gospodarstwa domowego, wysokiemu wskaźnikowi ubóstwa i minimalnej aktywności przedsiębiorczej.

Honolulu Hawaje

Wirginia Zachodnia znalazła się na 49. miejscu, co – według badania – wynika ze zmniejszającej się siły roboczej i niskiego wzrostu PKB, w połączeniu z najniższym potencjałem innowacyjnym w kraju.

Tymczasem Arkansas, zajmujący 48. miejsce, boryka się z wysokimi wskaźnikami ubóstwa i ograniczonymi możliwościami zatrudnienia w sektorze zaawansowanych technologii, co wpływa zarówno na kondycję gospodarczą, jak i potencjał innowacyjny.

Natomiast Luizjana, zajmująca 47. miejsce, zmaga się z wysoką stopą bezrobocia i niskim średnim dochodem gospodarstwa domowego, a minimalne inwestycje w badania i rozwój ograniczają perspektywy wzrostu gospodarczego.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/dibrova/ Sean Pavone/Leamus/

News USA

Dobra wiadomość: Ceny benzyny powinny spaść jeszcze o 10% przed 4 lipca

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym roku ceny paliwa prawdopodobnie osiągnęły najwyższy poziom, 3,67 dolara za galon, w połowie kwietnia. Ale dzięki złagodzeniu warunków krajowego popytu i podaży, spadają. Według nowej analizy opublikowanej przez głównego ekonomistę RSM Joe Brusuelasa oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach ceny benzyny będą jeszcze niższe.

Biorąc pod uwagę hurtowe ceny benzyny, istnieje możliwość, że krajowe ceny benzyny spadną o kolejne 10% w porównaniu z obecnymi 3,44 dolarami za galon, według głównego ekonomisty RSM, Joe Brusuelasa. To z pewnością wzmocni bilanse amerykańskich rodzin przed letnim sezonem wydatków.

Według American Automobile Association AAA, średni koszt galona zwykłej benzyny wyniósł w środę 3,44 dolara, co oznacza spadek o około 4% w porównaniu z czasem miesiąc temu. Oczekuje się, że ceny spadną jeszcze bardziej w wyniku słabego popytu, gdyż konsumenci wstrzymują wydatki w obliczu utrzymującej się inflacji i rosnącej podaży.

Przez większą część tego roku popyt na benzynę utrzymywał się na poziomie analogicznym do roku 2023, a analitycy uważają, że niepewność gospodarcza może ograniczyć popyt tego lata, uważa rzecznik AAA, Andrew Gross.

Spadające ceny paliwa mogłyby przynieść wytchnienie Amerykanom, którzy od ponad 3 lat są zdruzgotani nieubłaganymi podwyżkami cen.

Chociaż inflacja znacznie spadła z najwyższego poziomu 9,1% odnotowanego w czerwcu 2022 r., pozostaje powyżej celu Rezerwy Federalnej wynoszącego 2%. A w porównaniu ze styczniem 2021 r., na krótko przed początkiem kryzysu inflacyjnego, ceny wzrosły o prawie 20%.

Konsumenci również borykają się z wysokimi stopami procentowymi po tym, jak Fed gwałtownie podniósł stopy w latach 2022 i 2023 do najwyższego poziomu od dwóch dekad, próbując spowolnić gospodarkę i ograniczyć inflację. Decydenci zastanawiają się teraz, kiedy powinni podjąć decyzję o oczekiwanej obniżce.

Joe Brusuelas uważa, że spadające ceny benzyny mogą doprowadzić do niższych odczytów inflacji, co z kolei może wesprzeć argument za obniżkami stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Stany Zjednoczone produkują obecnie około 13,2 mln baryłek ropy dziennie, nieco poniżej rekordu 13,3 mln odnotowanego w grudniu 2023 r. Chociaż koalicja krajów produkujących ropę naftową, znana jako OPEC+, próbowała ograniczyć podaż poprzez ograniczenie wydobycia, nowa podaż wciąż trafia na rynek dzięki producentom spoza OPEC+, w tym USA, Kanadzie, Norwegii i Brazylii.

Jak informowaliśmy 11 czerwca, według przewidywań ekspertów AAA w nadchodzących tygodniach w niektórych stanach średnia cena paliwa powinna spaść poniżej 3 dolarów za galon.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/vitpho/ Prostock-Studio/
Czytaj dalej

News Chicago

MotorCave Suites: Zamieszkaj pod jednym dachem ze swoim luksusowym samochodem

Opublikowano

dnia

Autor:

Compasspoint Development wprowadza wyjątkową koncepcję luksusowego przechowywania samochodów do podmiejskiego centrum Barrington w stanie Illinois. MotorCave Suites, ogrodzona enklawa prywatnych apartamentów samochodowych, przy 127 W. Liberty St., przeznaczona jest dla kolekcjonerów samochodów z najwyższej półki i entuzjastów klasycznych samochodów.

Apartamenty samochodowe łączą najwyższej klasy środowisko do przechowywania, zabezpieczania, prezentowania i uzyskiwania dostępu do najcenniejszych pojazdów z luksusowym poddaszem, gdzie właściciele mogą bawić się, pracować lub odpoczywać.

Budowa MotorCave rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmować 37 prywatnych, dwupiętrowych apartamentów o powierzchni od 1500 do 3800 stóp kwadratowych, przy czym największe apartamenty pomieszczą do 16 samochodów.

W pełni wykończone apartamenty pod klucz będą obejmować „piętro muzealne” przeznaczone do ekspozycji kolekcji samochodów oraz specjalnie zaprojektowany poddasze na antresoli, które można wykorzystać jako przestrzeń rozrywkową, prywatne biuro lub osobistą „męską jaskinię”. Wszystkie apartamenty obejmują w pełni luksusową łazienkę.

Każdy właściciel otrzyma członkostwo w MotorCave Auto Club, ekskluzywnej społeczności motoryzacyjnej składającej się z miłośników motoryzacji o podobnych poglądach, organizującej prywatne wydarzenia towarzyskie skupiające się na wszystkim, od konserwacji samochodów, przez godziny koktajlowe, aż po wieczory rodzinne.

MotorCave jest częścią inwestycji wielofunkcyjnej, której budowa również rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmowała 125 luksusowych apartamentowców oraz ekskluzywne sklepy i restauracje.

Właściciele apartamentów MotorCave będą mieli dostęp do odkrytego basenu z kabinami plażowymi, boiska do gry w pickleball, salonu w stylu spike, centrum fitness i odnowy biologicznej, spa i nie tylko.

Inwestycja jest dogodnie zlokalizowana w pobliżu linii kolejowej Metra Union Pacific Northwest, co zapewnia szybki dostęp do Chicago i okolic.

Ceny apartamentów MotorCave zaczynają się od 400 tys. dolarów i są wystawione wyłącznie przez Kinzie Real Estate Group.

Aby uzyskać informacje na temat MotorCave Suites i stylu życia MotorCave, odwiedź motorcavesuites.com lub zadzwoń pod numer (847) 892-9090 i śledź MotorCave na Instagramie.

Compasspoint Development jest deweloperem wielorodzinnych apartamentów dla transportu publicznego i wybranych hoteli z ograniczonym zakresem usług, posiadającym ponad 800 luksusowych lokali w budowie na rynku chicagowskim w Barrington, Des Plaines i Arlington Heights, a także dodatkowe projekty proponowane w całym regionie.

Informacje na temat rozwoju Compasspoint można znaleźć na stronie compasspointdevelopment.com.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Compasspoint Development
Czytaj dalej

News USA

Nowej generacji Netflix Houses, galerie handlowe połączone z rozrywką, powstaną w dwóch miastach w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Netflix ogłosił, że otwiera serię Netflix Houses, ogromnych kompleksów rozrywkowych, w których fani będą mogli wziąć udział w prawdziwych przeżyciach, takich jak te oparte na ich ulubionych programach i filmach serwisu streamingowego.

Czy kiedykolwiek chciałeś tańczyć walca wśród grupy „Bridgerton”, sprawdzić swoje siły w walce z Vecną w „Stranger Things” do góry nogami lub sprawdzić, jak sobie poradzisz na przyjęciu „Knives Out”? Wkrótce będziesz mógł.

Fani filmów i seriali Netflixa nie raz mogli odwiedzić atrakcje czy specjalne eventy inspirowane swoimi ulubionymi bohaterami, ale Netflix szykuje kolejną niespodziankę. Tym razem będzie to atrakcja, którą będzie można odwiedzać przez cały rok. W niedalekiej przyszłości pojawią się dwie wyjątkowe galerie handlowe, które będą nie tylko miejscem do robienia zakupów.

Poza sklepami, w których będzie można kupić gadżety z produkcji Netflixa, znajdą się w restauracje oraz liczne atrakcje inspirowane bohaterami najpopularniejszych filmów i seriali dostępnych na platformie. Projekt zapowiadaliśmy 18 października. 

Pierwsze dwie lokalizacje mają zacząć działać w 2025 r. i według Netflixa zostaną otwarte w dwóch najpopularniejszych centrach handlowych w Ameryce: Galleria Dallas w Teksasie i centrum handlowe King of Prussia niedaleko Filadelfii.

Domy Netflix zajmą przestrzeń o powierzchni ponad 100 000 stóp kwadratowych.

Netflix twierdzi, że te lokalizacje to „oferta nowej generacji”, której celem jest przeniesienie oferty z ekranu do prawdziwego świata fanów. Wiele z ponad 50 obiektów, które zostało otwarte w 25 miastach, zakończyło się już sukcesem.

Na początku zeszłego roku gigant przesyłania strumieniowego otworzył restaurację w Los Angeles, w której znajdują się pozycje z menu stworzone przez szefów kuchni związanych z programami kulinarnymi Netflix.

Firma uruchomiła także tymczasowe sklepy oferujące towary z hitowego serialu „Stranger Things” w takich miastach jak Paryż, Las Vegas i Chicago.

 

Źródło: scrippsnewa
Foto: YouTube, Netflix
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu