Połącz się z nami

News Chicago

Lato ciekawych wydarzeń zapowiada Muzeum Historii Elmhurst

Opublikowano

dnia

Przygotowując się do sezonu letniego, Muzeum Historii Elmhurst opublikowało swój harmonogram programów i wydarzeń. Od meczu baseballowego w stylu vintage po poniedziałki Museum Makers – każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Uczestnicy powinni dokonać rejestracji na wydarzenia online.

Dzień otwarty szkoły Churchville

Sobota, 1 czerwca 2024 r, 11:00AM – 2:00PM: Lokalizacja: Szkoła Churchville; 3N784 Church Rd. Bensenville, IL 60106: Koszt: BEZPŁATNY

Świętowanie końca roku szkolnego rodzinną uroczystością w historycznej szkole Churchville wpisanej do rejestru zabytków. Zagrają Conrad Fischer Singers i Cook County Revelers. Zorganizowane będą staroświeckie gry, lekcje z nauczycielem z 1910 roku, warsztaty rękodzieła, malowanie twarzy i darmowe przekąski.

Projekcja filmu „A League of Their Own”

Piątek, 21 czerwca 2024, 2:00PM;Lokalizacja: Biblioteka Publiczna w Elmhurst; 125 S. Prospect Avenue.; Koszt: BEZPŁATNY

Podczas II Wojny Światowej wiele stanowisk pracy pozostawionych przez mężczyzn, zostało obsadzonych przez kobiety. Nie chcąc, aby baseball stał się zapomnianą rozrywką, właściciele drużyn postanowili przyjąć inne podejście. Popularny film z 1992 roku z Tomem Hanksem i Geeną Davis w rolach głównych, jest kroniką życia kobiet, które wkraczają na scenę jako zawodniczki All-American Professional Girls Baseball League.

Gra w dawny baseball

Niedziela, 23 czerwca 2024 r, 1:00PM; Lokalizacja: Centrum handlowe Elmhurst University College; 190 S. Prospect Ave. (przed kaplicą Hammerschmidt); Koszt: BEZPŁATNY

Absolwenci Uniwersytetu Elmhurst i pracownicy miasta Elmhurst rozegraja pojedynek o zwycięstwo w staromodnej grze baseballowej, rozgrywanej według zupełnie innych zasad z 1858 roku. Goście są zaproszeni do wzięcia ze sobą wyposażenia piknikowego.

Museum Maker Mondays

Poniedziałki: 24 czerwca, 22 lipca, 12 sierpnia, 11:00AM – 2:00PM; Lokalizacja: Muzeum Historii i Centrum Edukacyjne Elmhurst; Koszt: BEZPŁATNY

W tych dniach zarezerwowanych dla rodzin, dzieci i opiekunowie mogą zwiedzać wystawy, grać w gry i wykonywać prace ręczne. Zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej pod opieką osoby dorosłej, nie jest wymagana rejestracja.

Muzyka lat 40. z zespołem The Irving Sisters

Niedziela, 14 lipca, 2:00PM – 3:00PM; Lokalizacja: Legion Amerykański T.H.B. Poczta 187; 310 W. Butterfield Rd. Elmhurst; Koszt: 12 dolarów/os

Teatr GreenMan prezentuje „Stories from the Home Front”

Czwartek, 25 lipca 2024 r, 7:00PM – 8:30PM; Lokalizacja: Biblioteka Publiczna w Elmhurst; 125 S. Prospect Avenue; Koszt: BEZPŁATNY

GreenMan Theatre Troupe z Elmhurst zaprezentuje przejmujące przedstawienie zagłębiając się w niezliczone historie tych, którzy wspierali wysiłki wojenne z domu podczas II wojny światowej. Spektakl prezentowany we współpracy z Biblioteką Publiczną w Elmhurst.

Wykład „Little Orphan Annie: Politics in the Funny Pages”

Niedziela, 11 sierpnia 2024, 2:00PM – 3:00PM; Lokalizacja: Centrum Edukacyjne Muzeum Historii Elmhurst; Koszt: BEZPŁATNIE dla członków, 5 USD dla osób niebędących członkami

W kontekście II Wojny Światowej twórca komiksów i mieszkaniec Lombard, Harold Gray, wykorzystał swoje komiksy „Mała sierotka Annie”, aby przedstawić niezachwiane wsparcie Annie dla frontu wewnętrznego. Annie była jedną z ulubienic Ameryki, zdobiącą komiksy i występującą na falach radiowych. Wykład upamiętnia stulecie „Małej Sierotki Annie” i mówi o tym, w jaki sposób to ponadczasowe dzieło odegrało rolę w kształtowaniu krajobrazu kulturowego w czasie wojny. Prezentowane przez Muzeum Historyczne Lombard.

Więcej informacji na temat letnich wydarzeń dostępne jest na stronie: Elmhursthistorymuseum.org.

 

Źródło: chicagostarmedia, Elmhursthistorymuseum.org
Foto: YouTube, Elmhursthistorymuseum.org

Polonia Amerykańska

Znakomita aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft wraca na scenę Chicago jako Marlena Dietrich

Opublikowano

dnia

Autor:

Znakomita rzeszowska aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft wraca na scenę Art Gallery Kafe w Wood Dale. Już jutro wcieli się w rolę Marleny Dietrich w recitalu pod tym samym tytułem. Drugi występ zaplanowany jest na 23 czerwca.

Marlena Dietrich była wielką gwiazdą kina i estrady i fascynującą kobietą, która stała się ikoną mody i królową glamour oraz jedną z największych legend Hollywood. Wystarczyło jedno jej spojrzenie, by rozkochać w sobie każdego. Kochali się w niej Ernest Hemingway, Erich Maria Remargue, Frank Sinatra, Cary Grant, Jean Gabin.

Podczas recitalu w Art Gallery Kafe publiczność usłyszy jej piosenki w wykonaniu Marioli Łabno-Flaumenhaft. Od tych największych przebojów, jak: „Boska Lola”, czy „Błękitny Anioł”, który uczynił z niej z dnia na dzień gwiazdę, po „Lili Marlen”, „Moon River „Świat w kolorach” z repertuaru Edith Piaf czy „Nie opuszczaj mnie” z repertuaru Jacque’a Brela.

Będą też piosenki, które wykonywała w Polsce podczas tournée w 1964 oraz 1966 roku miedzy innymi „Muter hast du mir vergeben” do melodii Czesława Niemena „Czy mnie jeszcze pamiętasz”.

Bilety w cenie 25 dolarów na kameralne występy Marioli Łabno-Flaumenhaft jako Marleny Dietrich w Art Gallery Kafe można rezerwować pod nr tel. 630 523 3536. 

Mariola Łabno-Flaumenhaft pochodzi z Tarnowa, ukończyła studia aktorskie we Wrocławiu i od 1994 r. związana jest z rzeszowską sceną teatralną – Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, w którym wcieliła się w wiele znakomitych ról. Od 11 lat prowadzi także swoją grupę: Teatr Bo Tak, którego jest dyrektorką.

 

Źródło: Art Gallery Kafe
Foto: Art Gallery Kafe
Czytaj dalej

News Chicago

Oddaj krew a zobaczysz za darmo wystawę „Bloodsuckers: Legends to Leeches” w Field Museum

Opublikowano

dnia

Autor:

Czasową wystawę „Bloodsuckers: Legends to Leeches” w Field Museum możemy oglądać do 2 września. Prezentuje ona różnorodność i ewolucję ponad 30 tys. żywiących się krwią gatunków, a także mity, legendy i ikony popkultury, których powstanie zainspirowali ci krwiopijcy. Dodatkowo, 25 czerwca możemy sami podzielić się krwią w ramach zbiórki Versiti Blood Drive.

Na ekspozycji „Bloodsuckers: Legends to Leeches” w Field Museum można zobaczyć wielkie modele krwiopijców i skamieliny ich przodków, usłyszeć odgłosy roju komarów w Northwoods, a następnie zagrać w grę i odkryć, które repelenty najlepiej chronią nas przed ich ukąszeniami.

Goście mogą także wybrać się w podróż po klasycznych filmach, takich jak Dracula, w minikinie i obejrzeć historyczny zestaw do polowania na wampiry.

Jest tu także odtworzone stanowisko upuszczania krwi przez dawnego fryzjera oraz interaktywne szuflady apteczne opowiadające historię upuszczania krwi w medycynie.

W dniu 25 czerwca w godzinach od 9.00AM do 2.00PM w ramach wystawy będzie zorganizowana zbiórka krwi Versiti Blood Drive w historycznym Stanley Field Hall. Wszyscy, którzy oddadzą krew dostaną darmowy wstęp na wystawę dla siebie i 3 osób towarzyszących.

Rejestracja na to wydarzenie dostępna jest tutaj.

Wystawa „Bloodsuckers: Legends to Leeches” potrwa do 2 września 2024 r. Bilety na nią można kupić tutaj.

Field Museum oferuje mieszkańcom Illinois bezpłatny wstęp oraz zniżki na bilety na wystawę lub obejrzenie filmu 3D w wybranych terminach przez cały rok.

W tym roku, jak ogłosiło muzeum, będą to wszystkie środy.

Bilety na bezpłatne środy są dostępne wyłącznie dla mieszkańców stanu Illinois na miejscu i nie można ich rezerwować z wyprzedzeniem. O ofertę specjalną należy zapytać pracownika Działu Obsługi Turystów i pokazać dokument potwierdzający miejsce zamieszkania w Illinois.

Bezpłatne bilety obejmują wszystkie wystawy wstępu ogólnego, takie jak Evolving Planet, The Ancient Americas i Inside Ancient Egypt. Nie obejmują wystawy „Bloodsuckers: Legends to Leeches”, na którą trzeba kupić osobną wejściówkę.

Nauczyciele w Illinois (klasy od przedszkola do 12) i czynny personel wojskowy mają zapewniony bezpłatny wstęp przez cały rok.

 

Źródło: Field Museum, Choose Chicago
Foto: Field Museum
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Wieczór poetycki w Art Gallery Kafe przedstawi „Oblicza miłości” w tą niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

Klub Literacki Forum Poezji Chicago Art zaprasza na wieczór poetycki „Oblicza miłości” według książki „Antologia poetów polskich 2017”.

Wiersze recytować będą aktorzy: Agnieszka Lubowicka, Anna Dolecki, Grzegorz Chiliński. Muzyka: Marcin Kowalik. Przewidziany jest także otwarty mikrofon dla poetów i miłośników poezji.

Wieczór odbędzie się niedzielę, 16 czerwca, w Art Gallery Kafe, przy 127 E Front St, Wood Dale, IL 60191. Wstęp wolny.

 

Źródło: Art Gallery Kafe
Foto: Art Gallery Kafe, istock/izzzy71/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu