Połącz się z nami

News Chicago

Memorial Weekend w St. Charles to tradycyjne targi sztuki Fine Art Show

Opublikowano

dnia

W weekend z okazji Dnia Pamięci, na 26. dorocznym pokazie dzieł sztuki St. Charles Fine Art Show, zaprezentowane zostaną prace ponad 100 znakomitych artystów. Poza targami wydarzenie oferuje wiele atrakcji dla całych rodzin.

Pokaz sztuki objęty jury, sponsorowany przez St. Charles Chrysler Dodge Jeep Ram, odbędzie się w godzinach od 10:00AM do 6:00PM w sobotę, 25 maja, oraz w godzinach od 10:00AM do 5:00PM w niedzielę, 26 maja, na Riverside Avenue pomiędzy Main Street (Route 64) a Illinois Avenue w centrum St. Charles.

Podczas wydarzenia, na które wstęp jest bezpłatny, wszystkie dzieła sztuki będą dostępne do kupienia.

W sobotnie popołudnie, podczas ceremonii wręczenia nagród, wyróżnionych zostanie 10 wystawców Fine Art Show. Nagrody te przyznawane są za oryginalność, technikę, wykonanie, ekspresję i ogólne wrażenie artystyczne dzieł sztuki.

Klienci targów, którzy wydadzą 250 dolarów lub więcej na Fine Art Show, otrzymają voucher na dwa bilety na spektakl w Teatrze Arcada. Kupony będą rozdawane na stoisku informacyjnym. Voucher jest ważny do 15 maja 2025 roku.

Przez cały weekend w strefie aktywności St. Charles Chrysler Dodge Jeep Ram, zlokalizowanej przy Riverside Avenue, zaplanowanych jest wiele atrakcji dla rodzin.

W tej strefie będą dostępne dla wszystkich zajęcia związane ze sztuką, w tym możliwość pomalowania samochodu zorganizowana przez Radę Sztuki St. Charles oraz kilka praktycznych zajęć artystycznych z możliwością zakupu, sponsorowanych przez All Things Art Studio.

Elgin Community College będzie miał swój namiot dla wschodzących artystów, w którym także będzie można kupić dzieła sztuki.

W tym roku na 1st Street Plaza w sobotę i niedzielę od 1:00PM do 3:00PM odbędzie się dodatkowo nowe wydarzenie: Art & Music Experience, którego sponsorem jest Solutions Networking Corporation.

Odwiedzający mogą doświadczyć fuzji sztuki i muzyki, gdy artysta Alex Puryear ożywia rytm za pomocą obrazu na płótnie. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak w sobotę tworzy dzieło sztuki z zespołem 13 Days, a w niedzielę z zespołem FLEX Trio.

Więcej informacji na temat Art & Music Experience można znaleźć na stronie www.stcharlesfineartshow.com/artandmusic.

Podczas Fine Art Show uczestnicy będą mieli także okazję usłyszeć występy lokalnych muzyków w lokalach Flagship on the Fox i Pollyanna Brewing & Distilling. Lista występów dostępna jest tutaj.

W ramach weekendowych uroczystości wiele lokalnych firm będzie organizować specjalne oferty i promocje. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dyrektorka wykonawcza St. Charles Business Alliance, Jenna Sawicki, ma nadzieję, że każdy będzie miał szansę doświadczyć atrakcji tegorocznego Fine Art Show.

13 Days Band

Więcej informacji na temat wydarzenia, w tym listę artystów, można znaleźć na stronie www.stcharlesfineartshow.com. W razie pytań można także dzwonić do St. Charles Business Alliance pod numer (630) 443-3967.

 

Źródło: dailyherald
Foto: St. Charles Business Alliance

News Chicago

Kolejny film z muzyką graną na żywo przez Filharmonię Chicago to Czarna Pantera

Opublikowano

dnia

Autor:

Filharmonia Chicago zaprasza na kolejne koncerty serii Auditorium Philms, która ożywia kultowe filmy nową oprawą muzyczną. Kinowe hity są wyświetlane przy akompaniamencie partytur wykonanych podczas koncertu, przez całkowicie elektryczną, 11-osobową orkiestrę kameralną. W czerwcu muzycy zagrają do kroków Czarnej Pantery.

Nowa seria multimedialnych doświadczeń rozpoczęła się 17 lutego od północnoamerykańskiej premiery jednego z klasyków science fiction, Blade Runner, na scenie Auditorium Theatre. W kwietniu mogliśmy zobaczyć kultowego Batmana, natomiast w dniach 22-23 czerwca emitowana będzie Czarna Pantera wyprodukowana przez Marvel Studios.

Muzyka do tego filmu składa się z oryginalnej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Ludwiga Göranssona oraz piosenek wykonanych przez Kendricka Lamara.

Po przeczytaniu scenariusza filmu Göransson udał się do Afryki, aby zebrać informacje na temat tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Wykorzystał później nagrania „gadających bębnów” i tambinu łącząc te tradycyjne afrykańskie elementy z klasyczną orkiestrą, często wykorzystywaną w filmach o superbohaterach.

Filmowi towarzyszyć będzie Chicago Philharmonic pod dyrekcją Jamesa Olmsteada, co będzie doskonałą okazją do innego spojrzenia na popularny film Marvela.

Widzowie, którzy przyjdą w swoim ulubionym kostiumie superbohatera lub po prostu fantastycznym stroju mają szansę wygrać bilety na koncert Chicago Philharmonic.

Aktualny harmonogram koncertów Auditorium Philms przedstawia się następująco:

  • Black Panther Marvel Studios: koncert w sobotę, 22 czerwca o 7:30PM
  • Black Panther Marvel Studios: koncert w niedzielę 23 czerwca o 5:00PM
  • Bram Stoker’s Dracula: koncert (premiera w USA) w sobotę, 26 października o 7:30PM.
  • Love Actually: koncert w sobotę, 7 grudnia o 7:30PM

Wszystkie przedstawienia odbędą się w Auditorium Theatre pod adresem 50 East Ida B. Wells Drive Chicago, IL 60605. Więcej informacji oraz bilety można znaleźć na stronie chicagophilharmonic.org.

 

Źródło: secretchicago,
Foto: YouTube, Marvel Studios
Czytaj dalej

Kościół

„Jesus Thirsts” ponownie w kinach. Ten film zmienia wiarę – nie wolno przegapić

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowy film „Jesus Thirsts: The Miracle of the Eucharist” („Jezus pragnie: Cud Eucharystii”) był pokazywany w amerykańskich kinach przez trzy dni na początku czerwca. A ponieważ odniósł duże sukcesy kasowe, będzie emitowany jeszcze we wtorek i środę w tym tygodniu. Zobaczcie dokument mówiący o prawdziwej obecności Jezusa w Eucharystii.

„Jesus Thirsts: The Miracle of the Eucharist” zarobił 2 141 273 dolarów i zajął pierwsze miejsce pod względem średniej widzów przez wszystkie trzy dni grania w amerykańskich kinach.

Według dystrybutora filmu, Fathom Events, film jest najbardziej dochodowym dokumentem Fathom w 2024 roku i obecnie zajmuje drugie miejsce wśród wszystkich filmów dokumentalnych prezentowanych dotychczas w 2024 roku.

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie film powróci do kin w całym kraju w dniach 18–19 czerwca.

Pełnometrażowy dokument autorstwa producenta wykonawczego Deacona Steve’a Greco oraz producentów Tima Moriarty’ego i Jamesa Wahlberga był wyświetlany w kinach w całym kraju od 4 do 6 czerwca. Jego premierę zapowiadaliśmy 26 marca.

Poprzez dialog ze znaczącymi postaciami katolickimi, dokument zabiera widzów w podróż mającą na celu ponowne odkrycie przemieniającej mocy Eucharystii. Bada biblijne pochodzenie Eucharystii i opowiada osobiste historie osób, na których życie wywarł wpływ Najświętszy Sakrament.

W filmie pojawia się kilku znanych katolików, w tym między innymi ojciec Donald Calloway, Scott Hahn, Jim Wahlberg, Curtis Martin, Chris Stefanick, ojciec Robert Spitzer, biskup Andrew Cozzens i Tim Gray.

O tym, że film opisuje m.in. historię nawrócenia Jima Wahlberga pisaliśmy 23 maja.

Źródło: cna
Foto: YouTube, „Jesus Thirsts: The Miracle of the Eucharist”
Czytaj dalej

News Chicago

„Kite Runner”, słynna historia chłopca z Afganistanu, będzie grana w Chicago do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 23 czerwca możemy zobaczyć w Chicago nową sztukę opartą na znanej powieści Khaleda Hosseiniego, „Kite Runner” („Chłopiec z latawcem”). Adaptacja Matthew Spanglera pokazuje podróż człowieka, który musi zmierzyć się z przeszłością aby znaleźć odkupienie.

Afganistan jest podzielonym krajem, w którym zachodzą gwałtowne przemiany, a dwoje przyjaciół z dzieciństwa wkrótce zostaje rozdzielonych. Choć w Kabulu jest piękne popołudnie, a niebo jest pełne emocji i radości podczas zawodów w puszczaniu latawców, to żaden z chłopców nie może przewidzieć incydentu, który na zawsze zmieni ich życie.

Historia rozpoczyna się w latach 70-tych i rozgrywa na przestrzeni dwóch dekad i dwóch kontynentów. „Kite Runner” jest niezapomnianą podróżą przebaczenia i pokazuje nam, że możemy znowu być dobrzy.

Główne role grają Ramzi Khalaf jako Amir i Shahzeb Zahid Hussain jako Hassan.

Jonathan Shaboo gra role Rahima Khana, doktora Schneidera i Omara Faisala, co wymaga od niego aż 15 zmian kostiumów. Aktor ma głębokie powiązania z chicagowską sceną teatralną dzięki współpracy z Goodman Theatre, jako absolwent The School at Steppenwolf i jako członek-założyciel Bramble Theatre Company w Andersonville.

Firma Bramble Theatre Company została utworzona w 2019 roku i niedawno otworzyła trzyscenową salę o powierzchni 7000 stóp kwadratowych, która ma pełnić funkcję przestrzeni społecznej, w której zespoły teatralne mogą organizować przedstawienia i prowadzić zajęcia.

Książka „Kite Runner” Khaleda Hosseiniego została wydana w 2003 roku i szybko stała się bestsellerem. Przetłumaczono ją na 42 języki.

Spektakl „Kite Runner” będzie grany w CIBC Theatre do 23 czerwca 2024. Przedstawienie trwa 2 godziny 30 minut z przerwą i jest zalecane dla osób w wieku 13 lat i więcej.

Bilety są do kupienia tutaj.

 

Źródło: Broadway in Chicago, abc7, wikipedia
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu