Połącz się z nami

NEWS Florida

Tiana’s Bayou Adventure rusza w czerwcu w Walt Disney World w Orlando

Opublikowano

dnia

Disney zaprasza gości do zabawy na nowej atrakcji, Tiana’s Bayou Adventure w Walt Disney World. Przejażdżka, która wcześniej nosiła nazwę Splash Mountain, rozpocznie się 28 czerwca w Orlando’s Magic Kingdom i zabierze gości w „muzyczną przygodę”, ogłosił w niedzielę Disney.

Jak wynika z komunikatu prasowego, w nowej atrakcji znajdują się dziesiątki figurek Audio-Animatronics, ścieżka dźwiękowa i uroczystość, podczas której wszyscy są mile widziani. Do księżniczki Tiany z filmu „Księżniczka i żaba” z 2009 roku dołączą postacie Mama Odie, Louis i „urocze stworzenia” grające na instrumentach muzycznych.

„Ich porywająca stylizacja zamieni Bayou w imprezę z muzyką Zydeco, Rara i muzyką afro-kubańską autentyczną dla regionu Nowego Orleanu” – zapowiedział Disney.

Członkowie z Florydy, posiadacze karnetów rocznych i kwalifikujący się członkowie Disney Vacation Club będą mogli jako pierwsi skorzystać z nowej atrakcji.

Według Thrill Data, która monitoruje czas oczekiwania w parkach tematycznych, Splash Mountain pobiła rekord parku Walta Disneya w ostatnim dniu funkcjonowania w styczniu 2023 r. Fani czekali aż 220 minut, czyli prawie cztery godziny, na kolejną przejażdżkę.

Słynna przejażdżka wodna ze stromym spadkiem spotkała się z krytyką w mediach społecznościowych, ponieważ przedstawia postacie i muzykę z filmu animowanego „Song of the South” z 1946 r., który został oskarżony o wykorzystywanie rasistowskich motywów na temat Południa po wojnie secesyjnej.

Pomimo tego sprzeciwu kolejka otwarta w 1992 roku przez dziesięciolecia była jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Disneya.

Disneyland Park w Kalifornii również otrzyma w tym roku własną wersję Tiana’s Bayou Adventure, chociaż dokładna data otwarcia nie została jeszcze ogłoszona.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Walt Disney World

NEWS Florida

„100 Deadly Days of Summer”: Latem na drogach szaleją nastolatki

Opublikowano

dnia

Autor:

Okres pomiędzy Dniem Pamięci a Świętem Pracy stał się znany jako „100 Deadly Days of Summer” („100 śmiertelnych dni lata”) ze względu na gwałtowny wzrost liczby wypadków śmiertelnych z udziałem nastoletnich kierowców. Dlatego eksperci ds. bezpieczeństwa drogowego apelują, żeby rodzice porozmawiali ze swoimi dziećmi będącymi młodymi kierowcami na temat tych statystyk na drogach.

„W 2023 r. nastolatki brały udział w prawie 20 000 wypadkach, w wyniku których podczas 100 Deadly Days of Summer ginęło prawie sześć osób tygodniowo” – powiedziała Prokurator Generalna Florydy, Ashley Moody, na konferencji prasowej przed weekendem z okazji Dnia Pamięci.

Dało to w sumie 83 ofiary śmiertelne w związku z wypadkami z udziałem młodych kierowców na Florydzie zeszłego lata.

W ubiegłym roku w całym kraju, pomiędzy Dniem Pamięci a Świętem Pracy, w wypadkach z udziałem nastoletnich kierowców dziennie ginęło średnio siedem osób. American Automobile Association AAA ostrzega, że ryzyko śmiertelnego wypadku w przypadku 16- i 17-latków jest 3 razy większe niż w przypadku dorosłych.

Istotny powód: nastolatki to znacznie mniej doświadczeni kierowcy, bardziej skłonni do podejmowania ryzyka i częściej mają w samochodzie coś rozpraszającego, np. kolegów lub telefony komórkowe.

„W raporcie Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeanalizowano dane z wielu badań, które wykazały, że ryzykowne zachowania podczas jazdy wzrastają wraz z liczbą nastolatków w samochodzie. Kiedy za kierownicą siedzi młody kierowca, tylko jeden nastoletni pasażer zwiększa ryzyko wypadku dwa i pół razy, a dwóch lub więcej nastoletnich pasażerów zwiększa to ryzyko ponad trzykrotnie” – stwierdziła Moody.

Pasy bezpieczeństwa i prędkość to kolejne dwa główne czynniki przyczyniające się do śmiertelnych wypadków.

Statystyki NHTSA pokazują, że nadmierna prędkość była przyczyną 30% śmiertelnych wypadków z udziałem nastolatków. Natomiast badanie przeprowadzone w 2020 r. i dotyczące śmiertelnych wypadków z udziałem nastoletniego kierowcy wykazało, że ponad połowa z nich nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Departament Bezpieczeństwa Drogowego i Pojazdów Silnikowych stanu Floryda opublikował nowy pulpit nawigacyjny „Arrive Alive Crash Dashboard” zawierający zaktualizowane statystyki dotyczące gwałtownego wzrostu liczby wypadków śmiertelnych z udziałem nastoletnich kierowców.

Znajdują się tu wskazówki dla rodziców, jak rozmawiać z nastolatkami na temat bezpieczeństwa na drodze, a także ważne przypomnienia dla nastolatków, niezależnie od tego, czy prowadzą samochód, czy tylko wybierają się na przejażdżkę jako pasażerowie.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/globalmoments/franckreporter/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Funkcjonariusz z Florydy rozbił szybę i uratował dziecko zostawione w nagrzanym aucie

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek szybko myślący funkcjonariusz z Florydy podjął działania, aby uratować dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Rocznego malucha pozostawiono w aucie stojącym w pełnym słońcu na parkingu, pomimo panujących w stanie rekordowo wysokich temperatur jak na maj.

Biuro Szeryfa Powiatu Flagler opublikowało na swoim koncie X wideo z poniedziałkowego zdarzenia. Na nagraniu widać zastępcę szeryfa przybywającego na parking Walmartu, gdzie w pojeździe przypadkowo zamknięto roczne dziecko.

Silnik samochodu był wyłączony, a wszystkie szyby były zamknięte. Osoba będąca na miejscu zdarzenia powiedziała zastępcy funkcjonariusza, że ​​dziecko było uwięzione w samochodzie już od 10 minut.

Funkcjonariusz nie czekał na przyjazd ratowników medycznych i przystąpił do rozbicia jednej z szyb samochodu, aby otworzyć pojazd. Biuro szeryfa poinformowało, że pomimo narażenia na wysoką temperaturę dziecko w dobrym stanie.

Przy 90-stopniowym upale na zewnątrz, w pojeździe z podniesionymi szybami i bez klimatyzacji temperatura wzrasta do 109 stopni w zaledwie 10 minut. Według NoHeatStroke.org w tych samych warunkach temperatura może osiągnąć wartość 133 stopni w ciągu godziny.

Według dostępnych danych, w latach 1998–2023 w USA najwięcej zgonów spowodowanych zamknięciem w gorącym samochodzie miało miejsce w Teksasie – 142. Na Florydzie zginęło w ten sposób 110 osób, w Kalifornii – 56, w Arizonie – 43, a w Karolinie Północnej i Georgii – po 40.

O tym, jak nie zapomnieć o dziecku w samochodzie pisaliśmy tutaj.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: Flagler County Sheriff’s Office
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mieszkańcy Florydy powinni przygotować się na ponadprzeciętny sezon huraganów

Opublikowano

dnia

Autor:

1 czerwca na Florydzie rozpoczyna się okres 2-tygodniowych „wakacji podatkowych ” w związku z nadchodzącym sezonem huraganów. Specjaliści radzą mieszkańcom by dobrze się przygotowali, ponieważ prognozy nie są optymistyczne.

Liczne prognozy mówią, że nadchodzący sezon huraganów będzie bardziej aktywny niż zwykle. Prywatna firma meteorologiczna AccuWeather przewiduje wystąpienie ponad 21 burz, którym zostanie nadana nazwa przez Światową Organizację Meteorologiczną.

Naukowcy z Colorado State University również prognozują „bardzo pracowity sezon huraganów” w oparciu o oczekiwane warunki pogodowe  La Niña, które będą im sprzyjać.

Natomiast według ogłoszonych wczoraj prognoz NOAA na rok 2024 istnieje 85% szans na sezon powyżej normalnego, jeśli chodzi o huragany, 10% szans na sezon prawie normalny i 5% szans na sezon poniżej normalnego. NOAA stwierdziła, że ​​jej prognostycy mają 70% pewności co do tych przewidywań.

Wakacje podatkowe będą obowiązywać od 1 do 14 czerwca i zbiegają się w czasie z początkiem 6-miesięcznego sezonu huraganów. Ulga stanowi część szeroko zakrojonego pakietu podatkowego (HB 7073), który prawodawcy przyjęli w marcu, a Gubernator Ron DeSantis podpisał 7 maja.

Podczas wakacji podatkowych konsumenci nie będą musieli płacić podatków od sprzedaży kupując szereg produktów od pakietów baterii po przenośne generatory. Drugie „wakacje” na te same produkty także będą trwały 14 dni, począwszy od 24 sierpnia, przed szczytem sezonu przypadającym na połowę września.

Ekonomiści stanowi prognozują, że w obu okresach oszczędności uzyskane przez kupujących wyniosą 80,2 mln dolarów, co spowoduje zmniejszenie dochodów stanu o 63,3 mln dolarów i dochodów samorządów lokalnych o 16,9 mln dolarów.

Wakacje od podatku w związku z huraganami zaoferowano po raz pierwszy w 2006 r., po niszczycielskich sezonach burz w latach 2004 i 2005. Ustawodawca zatwierdza to co roku od 2017 r. Od 2022 r. do oferty dodawane są także artykuły dla zwierząt i leki.

Mieszkańcy kupią bez podatku między innymi: opakowania do lodu wielokrotnego użytku kosztujących maksymalnie 20 dolarów; przenośne radia, zbiorniki na paliwo i pakiety baterii o wartości 50 dolarów lub mniej; lodówki do przechowywania żywności kosztujące 60 dolarów lub mniej; plandeki kosztujące 100 dolarów lub mniej; oraz przenośne generatory kosztujące 3000 dolarów lub mniej.

Ponadto zwolnienia podatkowe obejmują takie produkty, jak: mokra karma dla psów i kotów kosztująca 10 dolarów lub mniej; smycze dla zwierząt kosztujące 20 dolarów lub mniej; żwirek dla kota kosztujący 25 dolarów lub mniej; legowiska dla zwierząt kosztujące 40 dolarów lub mniej; oraz dostępne bez recepty leki dla zwierząt, transportery dla zwierząt i torby z suchą karmą dla psów lub kotów w cenie 100 dolarów lub mniej.

 

Źródło: fox13, cbs
Foto: YouTube, istock/Harvepino/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu