Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kinga Modjeska zaprasza na Dzień Dziecka w Teatrze! Poznajcie Wawelskiego Smoka

Opublikowano

dnia

Na Dzień Dziecka warto kupić bilet do teatru, na rozwijające wyobraźnię i gwarantujące ciekawe przeżycie przedstawienie. Zapozna ono najmłodszych z legendą o Smoku Wawelskim, pokaże im Kraków, przybliży polską kulturę i język. Na spektakl w studiu Radia Deon Chicago, zaprasza Kinga Modjeska, założycielka Teatru Scena Polonia, Studia Teatralnego Modjeska i znana animatorka kultury.

Ponadczasowe baśnie i legendy bawią i uczą całe pokolenia, przekazując uniwersalne prawdy w barwny, fantastyczny sposób. Dzieci uwielbiają takie opowieści, zwłaszcza gdy są w atrakcyjny sposób przedstawione na scenie – gdy jest kolorowo, jest taniec i piosenki.

Dlatego warto na Dzień Dziecka wziąć swoje pociechy albo wnuki na spektakl pt. „Bajka Polska – Legenda o Smoku”, kultową legendę, przygotowaną przez Teatr Scena Polonia i Studio Teatralne Modjeska. Tym bardziej, że przedstawienie uczci także jubileusz 15-lecia Studia Teatralnego Modjeska, jak zapowiada Kinga Modjeska, założycielka tej grupy.

Wspaniałe lalki do spektaklu przygotowała Joanna Kapuścieńska.

Nasz Gość obiecuje, że sam smok nie będzie straszny i nie będzie zionął ogniem, więc najmłodsze dzieci na pewno nie będą się go bały. A towarzyszyć mu będą także piękne multimedia – widzowie zostaną zabrani na prawdziwą, i na pewno dla wielu wzruszającą, wycieczkę po Krakowie.

„To spotkanie z Krakowem i spotkanie ze Smokiem będzie przepiękną opowieścią dla małych i dużych” zapewnia Kinga Modjeska.

Przedstawieniu będzie towarzyszyć loteria z nagrodami.

Spektakl pt. „Bajka Polska – Legenda o Smoku” zostanie przedstawiony w niedzielę 2 czerwca, o godzinie 4.00PM, w Vittum Theater przy 1012 N. Noble St, Chicago, IL 60642.

Publiczność może skorzystać z bezpłatnego parkingu przy Kościele Świętej Trójcy. Cena biletu to 30 dolarów, a dzieci w wieku do 2 lat nie płacą za wejście. Bilety można zamawiać pod numerami telefonu: 630 201 8821 / 630 825 5825. Będą także dostępne online na stronie www.scenapolonia.net.

Reżyseria: Kinga Modjeska
Scenariusz: Wanda Chotomska, Anna Radzikowska
Scenografia: Joanna Kapuścienska
Nagłośnienie, oświetlenie: Oskar Lukacz
Współpraca: Andrzej Dylewski, Steve Olivieri, Małgorzata Adamczyk
Organizacja widowni: Malgorzata Zielinski Pys

Występują m.in: Kinga Modjeska, Małgorzata Kwaśniewicz, Katarzyna Simon, Marcin Kowalik, Our Angels Academy of Languages oraz Studio Theater Modjeska

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Studio Teatralne Modjeska

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

W kółko z Tomaszem Sobanią: W niedzielę przyłączamy się do biegu!

Opublikowano

dnia

Autor:

Tomasz Sobania z Gliwic przemierzył w życiu już wiele mil i wcale nie ma dość. Jak już kilkukrotnie zapowiadaliśmy, ekstremalny biegacz przygotowuje się do gigantycznego wyzwania jakim jest przebiegnięcie całej Ameryki. Ale zanim wystartuje we wrześniu z Nowego Jorku, weźmie udział w 24 godzinnym biegu w ten weekend w Chicago, a my możemy do niego dołączyć. W studiu Radia Deon Polak zaprasza na to wydarzenie razem ze swoim fizjoterapeutą, Bartoszem Mierzwą.

„Ja nie jestem normalny – ja jestem z tego dumny, to jest dla mnie prawdziwy komplement” żartuje Tomasz Sobania, który na swoim koncie ma już 470 mil biegu przez Polskę, 933 mile do Rzymu, 1554 mile do Barcelony oraz 2236 mil do Grecji i z powrotem.

3300 mil biegu, 140 dni i trasa przez całe Stany Zjednoczone – to kolejny cel niezwykłego polskiego biegacza. To długość równa 125 maratonom.

Nasz Gość wystartuje 15 września, a 20 października planuje biec przez Chicago. Można mu będzie kibicować na trasie biegu, ale także przebiec razem, tyle mil ile się chce lub na ile siły i kondycja pozwolą.

Ale wcześniej, w najbliższy weekend, Tomasz Sobania będzie biegał przez 24 godziny z małymi przerwami na odpoczynek, a wszyscy chętni także będą mogli do niego dołączyć i pobiec jedno lub parę kółek.

Nasz Gość serdecznie zaprasza by spróbować – można potraktować to wydarzenie jako okazję do zmotywowania się i podjęcia decyzji o bieganiu i zdrowym stylu życia. Tomasz Sobania przewiduje, że w trakcie weekendowej akcji powinno mu się udać przebiec około 70 mil.

Tej zakręconej imprezie będzie towarzyszył wspólny piknik z grillem, muzyka, loteria fantowa, pokaz karateków i inne atrakcje w godzinach od 12.ooPM do 6.00PM.

Tomasz Sobania do biegu przez Amerykę przygotowuje się już od sierpnia zeszłego roku i mocno wierzy, że ten niesamowity wyczyn jest do wykonania. Ale właściwie całe 8 lat, odkąd zaczął biegać i wszystkie jego dotychczasowe ogromne trasy były jednym wielkim treningiem przed tegorocznym wyzwaniem, o którym nasz Gość marzył.

Bieg przez Amerykę wymaga wielu przygotowań, logistyki i, oczywiście sponsorów. Tomasz mówi, że Polonia bardzo mu pomogła.

Weekendowe biegające wydarzenie także ma na celu wesprzeć bieg Polaka przez całe Stany Zjednoczone.

Nasz polski Forrest Gump potrzebuje wsparcia fizjoterapeuty w trakcie swoich ekstremalnie trudnych biegów. Tą rolę pełni Bartosz Mierzwa, który pod wpływem Tomasza, także sam zaczął biegać.

Fizjoterapeuta Tomasza uważa, że bieg przez Amerykę jest do wykonania, a on sam będzie w nim pomagał, zajmując się mięśniami polskiego biegacza. „Wszystko zależy od dobrego jedzenia, dobrego spania i wygodnych butów” zaznacza Bartosz Mierzwa.

Bartosz Mierzwa

Na temat biegu powstanie pełnometrażowy film dokumentalny, który zarejestruje codzienne zmagania naszego biegacza i opowie historie niepełnosprawnych ludzi, którzy będą dołączać do biegu Polaka.

Celem biegu jest „stworzyć kampanię, stworzyć ludzi, którzy będą pokazywali światu, że mogą więcej niż inni myślą” jak podkreślił Tomasz Sobania, gdy gościł w studiu radia Deon Chicago w lutym.

Weekendowy bieg Tomasza Sobani odbędzie się w Schaumburgu przy luterańskiej parafii Św. Piotra. Polak rozpocznie go w sobotę o 6.00 wieczorem a zakończy w niedzielę o 6.00 wieczorem. Jest tu duży parking i plac zabaw dla dzieci i można fajnie całą rodzinę spędzić niedzielę, na pikniku od 12.00PM do 6.00PM.

Serdecznie Zapraszamy – Biegnijmy razem z Tomaszem Sobanią!

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, runacrossusa.org

 

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Marek Raś i Sławomir Borek: Wisłoka Chicago idzie w dobrym kierunku

Opublikowano

dnia

Autor:

Wisłoka Chicago zyskuje na swojej marce i popularności, a wiele lokalnych piłkarskich klubów chce się z nią zmierzyć. Po 6 kolejkach spotkań United Premier Soccer League, Biało-Zieloni mają za sobą 4 zwycięstwa, jeden remis i tylko jedną porażkę, a apetyt na mistrzostwo rośnie. W studiu Radia Deon prezes Wisłoki, Marek Raś oraz trener zespołu i dyrektor szkółki, Sławomir Borek, mówią o tym jak oceniają postępy naszej drużyny.

„Myślę, że idziemy w dobrym kierunku” mówi o rozwoju i ostatnich meczach Wisłoki Chicago trener Sławomir Borek – „Pracujemy nad naszym stylem i myślę, że przyjdą wyniki”. Drużyna zyskała w tym sezonie kilku nowych, dobrych zawodników, można więc się spodziewać coraz lepszych rezultatów.

Sławomir Borek

Klub w tym roku liczy znacznie więcej piłkarzy, po 2-3 na każdą pozycję, jak wyjaśnia Sławomir Borek. Wielu z nich to młodzi, świetnie rokujący na przyszłość zawodnicy. Dzięki temu w razie wyjazdów lub kontuzji podstawowych piłkarzy, skład może być uzupełniany o rezerwowych graczy.

A przy tym „nie ma takiej różnicy, że ktoś odstaje” mówi trener Biało-Zielonych, „ławka w tym roku jest o wiele mocniejsza – to była nasza bolączka w tamtym sezonie”.

Prezes Wisłoki, Marek Raś, potwierdza, że szeroka kadra daje możliwości dużego wyboru zawodników przez sztab szkoleniowy trenerów na różne spotkania meczowe. Zwraca także uwagę na fakt, że klub bardzo dużo gra, co także ma duże znaczenie dla formy, zgrania się drużyny i treningu piłkarzy.

W ostatnią niedzielę 12 maja fani i sympatycy polonijnego klubu skorzystali z pięknej pogody w Bensenville, jakiej niestety brakło na inauguracji sezonu rozgrywek ligi UPSL, 7 kwietnia.

Marek Raś

Z okazji obchodzonego Dnia Matki klub przygotował dla wszystkich ukochanych mam niespodziankę. Każda obecna na wczorajszym spotkaniu Biało Zielonych mama otrzymała od klubu upominek. Z tej okazji przygotowano także specjalną oprawę meczu i transparent. Po meczu miała miejsce majówka i grill.

Rozegrano także krótki pokazowy mecz z udziałem młodych adeptów szkółki piłkarskiej.

Do Wisłoka Chicago Soccer Academy wciąż można zapisywać małych miłośników piłki nożnej. Szkółka przyjmuje dzieci od czwartego roku życia, i bardzo mile widziane są dziewczynki.

W tej chwili do szkółki zapisanych jest około 60 dzieci, które podzielone na kilka grup wiekowych uczestniczą w zajęciach rozwijających ich umiejętności pod okiem doświadczonych piłkarzy i trenerów.

Treningi odbywają się w poniedziałki i środy na Redmont Complex w Bensenville. Więcej informacji i szczegółów pod numerem telefonu: 7083236935, oraz adresem mailowym: wislokasocceracademy@gmail.com.

Serdecznie zapraszamy – dzieci do szkółki a całe rodziny na mecze Wisłoki Chicago!

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dr Dariusz Cupiał: Bycie ojcem może być pasją. W piątek pierwsze warsztaty!

Opublikowano

dnia

Autor:

Z Polski do Chicago przybył dr Dariusz Cupiał, a to znaczy, że panowie mają szansę na podjęcie decyzji, że chcą być lepszymi ojcami i rozpocząć konkretne działanie w tym kierunku. Pierwsze z cyklu 3 warsztatów ruszają już w piątek, a o tym na czym będą polegać mówi w studiu Radia Deon sam prowadzący – założyciel Fundacji Cyryla i Metodego, trener i inicjator grupy Tato.Net. Kochane mamy, poderwijcie swych mężów z kanap – niech ruszą wgłąb przygody jaką jest ojcostwo!

„Potrzebujemy mieć taką przestrzeń” mówi o ojcach dr Dariusz Cupiał – „I po to jest portal Tato.Net, po to jest społeczność, nie tylko wokół portalu, ale taka jak Ojcowskie Kluby, a jest ich dziesiątki”.

Taki Ojcowski Klub działa także w Chicago i jest współorganizatorem nadchodzących warsztatów.

A jak będą wyglądał cykl warsztatów prowadzonych przez dr Dariusza Cupiała w ramach tato SFERY? Nasz Gość tłumaczy, że nie będą to spotkania na zasadzie mentor – uczniowie.

„Tu wszyscy są mistrzami i uczniami jednocześnie” podkreśla inicjator grupy Tato.Net. Chodzi o wymianę doświadczeń i wspólne zastanowienie się na konkretnymi sytuacjami i wyzwaniami jakie niosą ze sobą relacje z dziećmi.

Z tym, że nie chodzi o walkę z dzieckiem, czy nastolatkiem – zaznacza dr Dariusz Cupiał. „Walczymy zawsze o relację i lepszą jakość.”

W czasie warsztatów będzie mowa o różnych praktykach, zarówno tych dobrych jak i złych. Ważna tez będzie refleksja nad rozmaitymi sytuacjami, których ojcowie doświadczają wychowując swoje dzieci. A wszystko po to by ojcowie powrócili do domów mądrzejsi, z większym horyzontem i perspektywą. Oraz żeby wiedzieli jakie skutki przyniesie ich kolejna akcja „na rodzinnym boisku”.

„Tato.Net jest takim instrumentem do strategicznego pomagania sobie, czy wręcz inwestowania w siebie”, podkreśla nasz Gość. To rodzaj wsparcia i samowychowania.

Gorąco zachęcamy do budowania zdrowej relacji z dziećmi. Pomogą w tym warsztaty!

Tato SFERA, czyli warsztaty w Chicago i Camp Vista:

10-12.05 Wielka Przygoda – dla taty i syna. Camp Vista, Wisconsin

Udział w Wielkiej Przygodzie Taty i Syna to nie tylko aktywny wypoczynek, ale także kilkudniowa survivalowa wyprawa dla ojców z dziećmi. To czas, w którym można porozmawiać bez pośpiechu, w odcięciu od codziennych obowiązków. To czas ograniczenia do minimum kontaktu z cywilizacją, budowania relacji między dzieckiem i ojcem przez trud, wysiłek fizyczny, aktywny wypoczynek i wspólne podejmowanie nowych zadań. Dla dzieci od lat 10.

Są jeszcze ostanie miejsca.

Więcej informacji tutaj

18.05 Tato & Córka – nowe spojrzenie. Chicago

Odkryjecie piękno i moc Waszej relacji oraz nakreślicie indywidualny profil relacji tato – córka. Będzie to wyjątkowy czas na dialog, jakiego potrzebujecie, gdy córka z dziewczynki staje się kobietą. Znajdziecie nowe inspiracje w rozwijaniu Waszej więzi (literatura, film, taniec, zabawa, ciekawi ludzie oraz miłe niespodzianki). Wiek od 13 lat.

Więcej informacji tutaj.

19.05 Bliżej – Pełna Łączność. Chicago

Warsztaty „Bliżej – pełna łączność” to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Mają na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Więcej informacji dostępne jest tutaj.

Patronem medialnym Tato SFERY jest Radio Deon Chicago.

#TatoNet #OjcowskieKluby #WielkaPrzygoda

 

Źródło: inf. własna, Tato.Net,
Foto: Tato.Net, istock/LightFieldStudios/

 

 

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu