Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Marek Raś i Sławomir Borek: Wisłoka Chicago idzie w dobrym kierunku

Opublikowano

dnia

Wisłoka Chicago zyskuje na swojej marce i popularności, a wiele lokalnych piłkarskich klubów chce się z nią zmierzyć. Po 6 kolejkach spotkań United Premier Soccer League, Biało-Zieloni mają za sobą 4 zwycięstwa, jeden remis i tylko jedną porażkę, a apetyt na mistrzostwo rośnie. W studiu Radia Deon prezes Wisłoki, Marek Raś oraz trener zespołu i dyrektor szkółki, Sławomir Borek, mówią o tym jak oceniają postępy naszej drużyny.

„Myślę, że idziemy w dobrym kierunku” mówi o rozwoju i ostatnich meczach Wisłoki Chicago trener Sławomir Borek – „Pracujemy nad naszym stylem i myślę, że przyjdą wyniki”. Drużyna zyskała w tym sezonie kilku nowych, dobrych zawodników, można więc się spodziewać coraz lepszych rezultatów.

Sławomir Borek

Klub w tym roku liczy znacznie więcej piłkarzy, po 2-3 na każdą pozycję, jak wyjaśnia Sławomir Borek. Wielu z nich to młodzi, świetnie rokujący na przyszłość zawodnicy. Dzięki temu w razie wyjazdów lub kontuzji podstawowych piłkarzy, skład może być uzupełniany o rezerwowych graczy.

A przy tym „nie ma takiej różnicy, że ktoś odstaje” mówi trener Biało-Zielonych, „ławka w tym roku jest o wiele mocniejsza – to była nasza bolączka w tamtym sezonie”.

Prezes Wisłoki, Marek Raś, potwierdza, że szeroka kadra daje możliwości dużego wyboru zawodników przez sztab szkoleniowy trenerów na różne spotkania meczowe. Zwraca także uwagę na fakt, że klub bardzo dużo gra, co także ma duże znaczenie dla formy, zgrania się drużyny i treningu piłkarzy.

W ostatnią niedzielę 12 maja fani i sympatycy polonijnego klubu skorzystali z pięknej pogody w Bensenville, jakiej niestety brakło na inauguracji sezonu rozgrywek ligi UPSL, 7 kwietnia.

Marek Raś

Z okazji obchodzonego Dnia Matki klub przygotował dla wszystkich ukochanych mam niespodziankę. Każda obecna na wczorajszym spotkaniu Biało Zielonych mama otrzymała od klubu upominek. Z tej okazji przygotowano także specjalną oprawę meczu i transparent. Po meczu miała miejsce majówka i grill.

Rozegrano także krótki pokazowy mecz z udziałem młodych adeptów szkółki piłkarskiej.

Do Wisłoka Chicago Soccer Academy wciąż można zapisywać małych miłośników piłki nożnej. Szkółka przyjmuje dzieci od czwartego roku życia, i bardzo mile widziane są dziewczynki.

W tej chwili do szkółki zapisanych jest około 60 dzieci, które podzielone na kilka grup wiekowych uczestniczą w zajęciach rozwijających ich umiejętności pod okiem doświadczonych piłkarzy i trenerów.

Treningi odbywają się w poniedziałki i środy na Redmont Complex w Bensenville. Więcej informacji i szczegółów pod numerem telefonu: 7083236935, oraz adresem mailowym: wislokasocceracademy@gmail.com.

Serdecznie zapraszamy – dzieci do szkółki a całe rodziny na mecze Wisłoki Chicago!

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kinga Modjeska zaprasza na Dzień Dziecka w Teatrze! Poznajcie Wawelskiego Smoka

Opublikowano

dnia

Autor:

Na Dzień Dziecka warto kupić bilet do teatru, na rozwijające wyobraźnię i gwarantujące ciekawe przeżycie przedstawienie. Zapozna ono najmłodszych z legendą o Smoku Wawelskim, pokaże im Kraków, przybliży polską kulturę i język. Na spektakl w studiu Radia Deon Chicago, zaprasza Kinga Modjeska, założycielka Teatru Scena Polonia, Studia Teatralnego Modjeska i znana animatorka kultury.

Ponadczasowe baśnie i legendy bawią i uczą całe pokolenia, przekazując uniwersalne prawdy w barwny, fantastyczny sposób. Dzieci uwielbiają takie opowieści, zwłaszcza gdy są w atrakcyjny sposób przedstawione na scenie – gdy jest kolorowo, jest taniec i piosenki.

Dlatego warto na Dzień Dziecka wziąć swoje pociechy albo wnuki na spektakl pt. „Bajka Polska – Legenda o Smoku”, kultową legendę, przygotowaną przez Teatr Scena Polonia i Studio Teatralne Modjeska. Tym bardziej, że przedstawienie uczci także jubileusz 15-lecia Studia Teatralnego Modjeska, jak zapowiada Kinga Modjeska, założycielka tej grupy.

Wspaniałe lalki do spektaklu przygotowała Joanna Kapuścieńska.

Nasz Gość obiecuje, że sam smok nie będzie straszny i nie będzie zionął ogniem, więc najmłodsze dzieci na pewno nie będą się go bały. A towarzyszyć mu będą także piękne multimedia – widzowie zostaną zabrani na prawdziwą, i na pewno dla wielu wzruszającą, wycieczkę po Krakowie.

„To spotkanie z Krakowem i spotkanie ze Smokiem będzie przepiękną opowieścią dla małych i dużych” zapewnia Kinga Modjeska.

Przedstawieniu będzie towarzyszyć loteria z nagrodami.

Spektakl pt. „Bajka Polska – Legenda o Smoku” zostanie przedstawiony w niedzielę 2 czerwca, o godzinie 4.00PM, w Vittum Theater przy 1012 N. Noble St, Chicago, IL 60642.

Publiczność może skorzystać z bezpłatnego parkingu przy Kościele Świętej Trójcy. Cena biletu to 30 dolarów, a dzieci w wieku do 2 lat nie płacą za wejście. Bilety można zamawiać pod numerami telefonu: 630 201 8821 / 630 825 5825. Będą także dostępne online na stronie www.scenapolonia.net.

Reżyseria: Kinga Modjeska
Scenariusz: Wanda Chotomska, Anna Radzikowska
Scenografia: Joanna Kapuścienska
Nagłośnienie, oświetlenie: Oskar Lukacz
Współpraca: Andrzej Dylewski, Steve Olivieri, Małgorzata Adamczyk
Organizacja widowni: Malgorzata Zielinski Pys

Występują m.in: Kinga Modjeska, Małgorzata Kwaśniewicz, Katarzyna Simon, Marcin Kowalik, Our Angels Academy of Languages oraz Studio Theater Modjeska

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Studio Teatralne Modjeska
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dr Dariusz Cupiał: Bycie ojcem może być pasją. W piątek pierwsze warsztaty!

Opublikowano

dnia

Autor:

Z Polski do Chicago przybył dr Dariusz Cupiał, a to znaczy, że panowie mają szansę na podjęcie decyzji, że chcą być lepszymi ojcami i rozpocząć konkretne działanie w tym kierunku. Pierwsze z cyklu 3 warsztatów ruszają już w piątek, a o tym na czym będą polegać mówi w studiu Radia Deon sam prowadzący – założyciel Fundacji Cyryla i Metodego, trener i inicjator grupy Tato.Net. Kochane mamy, poderwijcie swych mężów z kanap – niech ruszą wgłąb przygody jaką jest ojcostwo!

„Potrzebujemy mieć taką przestrzeń” mówi o ojcach dr Dariusz Cupiał – „I po to jest portal Tato.Net, po to jest społeczność, nie tylko wokół portalu, ale taka jak Ojcowskie Kluby, a jest ich dziesiątki”.

Taki Ojcowski Klub działa także w Chicago i jest współorganizatorem nadchodzących warsztatów.

A jak będą wyglądał cykl warsztatów prowadzonych przez dr Dariusza Cupiała w ramach tato SFERY? Nasz Gość tłumaczy, że nie będą to spotkania na zasadzie mentor – uczniowie.

„Tu wszyscy są mistrzami i uczniami jednocześnie” podkreśla inicjator grupy Tato.Net. Chodzi o wymianę doświadczeń i wspólne zastanowienie się na konkretnymi sytuacjami i wyzwaniami jakie niosą ze sobą relacje z dziećmi.

Z tym, że nie chodzi o walkę z dzieckiem, czy nastolatkiem – zaznacza dr Dariusz Cupiał. „Walczymy zawsze o relację i lepszą jakość.”

W czasie warsztatów będzie mowa o różnych praktykach, zarówno tych dobrych jak i złych. Ważna tez będzie refleksja nad rozmaitymi sytuacjami, których ojcowie doświadczają wychowując swoje dzieci. A wszystko po to by ojcowie powrócili do domów mądrzejsi, z większym horyzontem i perspektywą. Oraz żeby wiedzieli jakie skutki przyniesie ich kolejna akcja „na rodzinnym boisku”.

„Tato.Net jest takim instrumentem do strategicznego pomagania sobie, czy wręcz inwestowania w siebie”, podkreśla nasz Gość. To rodzaj wsparcia i samowychowania.

Gorąco zachęcamy do budowania zdrowej relacji z dziećmi. Pomogą w tym warsztaty!

Tato SFERA, czyli warsztaty w Chicago i Camp Vista:

10-12.05 Wielka Przygoda – dla taty i syna. Camp Vista, Wisconsin

Udział w Wielkiej Przygodzie Taty i Syna to nie tylko aktywny wypoczynek, ale także kilkudniowa survivalowa wyprawa dla ojców z dziećmi. To czas, w którym można porozmawiać bez pośpiechu, w odcięciu od codziennych obowiązków. To czas ograniczenia do minimum kontaktu z cywilizacją, budowania relacji między dzieckiem i ojcem przez trud, wysiłek fizyczny, aktywny wypoczynek i wspólne podejmowanie nowych zadań. Dla dzieci od lat 10.

Są jeszcze ostanie miejsca.

Więcej informacji tutaj

18.05 Tato & Córka – nowe spojrzenie. Chicago

Odkryjecie piękno i moc Waszej relacji oraz nakreślicie indywidualny profil relacji tato – córka. Będzie to wyjątkowy czas na dialog, jakiego potrzebujecie, gdy córka z dziewczynki staje się kobietą. Znajdziecie nowe inspiracje w rozwijaniu Waszej więzi (literatura, film, taniec, zabawa, ciekawi ludzie oraz miłe niespodzianki). Wiek od 13 lat.

Więcej informacji tutaj.

19.05 Bliżej – Pełna Łączność. Chicago

Warsztaty „Bliżej – pełna łączność” to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Mają na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Więcej informacji dostępne jest tutaj.

Patronem medialnym Tato SFERY jest Radio Deon Chicago.

#TatoNet #OjcowskieKluby #WielkaPrzygoda

 

Źródło: inf. własna, Tato.Net,
Foto: Tato.Net, istock/LightFieldStudios/

 

 

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dr Łucja Mirowska-Kopeć o paradzie: Polonia może sobie pogratulować

Opublikowano

dnia

Autor:

Największe polonijne wydarzenie w Chicago już za nami. Parada Dnia Konstytucji 3-go Maja udała się bardzo piękna, a Polacy mieszkający w Wietrznym Mieście stanęli na wysokości zadania; były liczne grupy marszowe i była publiczność. A wszyscy w biało-czerwonych barwach. Tegoroczną paradę podsumowuje na antenie Radia Deon, dr Łucja Mirowska-Kopeć, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Parady 3 Maja i prezes Związku Klubów Polskich.

133. Parada Dnia Konstytucji 3-go Maja była pod wieloma względami wyjątkowa; doskonale zorganizowana i niezwykle liczna. W odróżnieniu od innych takich wydarzeń w Chicago – bardzo spokojna, bezpieczna i czysta. Po raz pierwszy także zainteresowały się nią amerykańskie media.

Wśród gości z Polski byli posłowie; Michał Kobosko i Tomasz Kostuś, Minister Antoni Macierewicz, Bożena Żelazkowska z Ministerstwa Kultury, oraz przedstawiciele władz województwa podkarpackiego. Obecni również byli przedstawiciele Burmistrza Chicago i władz stanowych. A przede wszystkim byliśmy my – Polonia.

„Parada udała się przede wszystkim dlatego, że tak pięknie odpowiedzieliśmy na nasze apele” podkreśla dr Łucja Mirowska-Kopeć nawiązując do licznego uczestnictwa Polaków mieszkających w Chicago i jego okolicy. Według Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego, była to jedna z większych parad.

Organizatorów szczególnie ucieszyła obecność wielu osób, gromadzących się wzdłuż całej trasy przemarszu jako publiczność. We wcześniejszych latach, niestety nie było ich tak dużo.

Zarówno uczestnicy parady jak i publiczność zaprezentowali się w biało-czerwonych strojach, mieli flagi, kwiaty, czapki i inne polskie symbole. Grupy marszowe i rydwany także zostały pięknie przystrojone, uważa dr Łucja Mirowska-Kopeć. To wszystko wymagało wielkiego zaangażowania, poświęcenia swojego czasu i pracy, za co nasz Gość gorąco wszystkim dziękuje.

Na tegorocznej paradzie widać było także duży wkład młodzieży. Poza aktualną Królową Parady i jej dworem, obecne były także wcześniejsze królowe, które wciąż są aktywne, angażują się i chcą działać dla Polonii. Były również dziewczęta, które startowały do konkursu i choć nie dostały korony także chcą coś robić dla naszej społeczności, zaznacza nasz Gość.

Obecność, energia i entuzjazm polonijnej młodzieży to nowy i bardzo dobry trend w naszych paradach, który można było zaobserwować.

W paradzie wzięły udział prawie wszystkie szkoły polonijne, a z największej było aż 360 dzieci, co także było wielkim przedsięwzięciem. „Udział w paradzie powinien być kulminacją roku szkolnego, bo jest to podsumowanie ciężkiej pracy nauczycieli przez cały rok” zaznacza dr Łucja Mirowska-Kopeć.

„Młodzież chce, młodzież jest zainteresowana, trzeba tylko po prostu zaoferować im to, co ich zainteresuje” i dać im działać, mówi nasz Gość.

Na paradzie pomagało 70 wolontariuszy, także przede wszystkim młodych ludzi, którzy już od rana musieli stać na ulicy, by spełnić swoje zadanie. Na spotkaniu podsumowującym to wydarzenia, sami wychodzili z różnymi pomysłami, jak ulepszyć organizację parady, obiecując, że stawią się za rok.

Od lat trwają starania by Polska zainwestowała w chicagowską Paradę 3-go Maja, czyniąc to wielkie wydarzenia wizytówką promującą nasz kraj poza jego granicami. Nasza Ojczyzna wspierała finansowo paradę za czasów Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale później się to zmieniło.

„Otrzymujemy wsparcie od konsulatu, ale parada jest droga i z każdym rokiem jej koszty rosną” podkreśla dr Łucja Mirowska-Kopeć. Ta kwestia była poruszana m.in. na bankiecie po paradzie, z urzędnikami z Polski.

Konsul Generalny, Paweł Zyzak, zaproponował organizację polskiego jarmarku w dniu Parady 3-go Maja, który mógłby się odbywać wzdłuż trasy przemarszu, lub w Grant Parku.

Jarmark mógłby przyciągnąć polskie firmy, które reklamowałyby swoje produkty, a także Amerykanów, jako klientów. Jest szansa na zorganizowanie takiego całodniowego wydarzenia już w przyszłym roku, pod warunkiem pozyskania niezbędnych funduszy, zaznacza Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.

„Myślę, że Polonia może sobie pogratulować” podsumowuje tegoroczną paradę dr Łucja Mirowska-Kopeć.

Do zobaczenia za rok na Paradzie 3-go Maja!

 

Foto: Wojciech Adamski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu