Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

W kółko z Tomaszem Sobanią: W niedzielę przyłączamy się do biegu!

Opublikowano

dnia

Tomasz Sobania z Gliwic przemierzył w życiu już wiele mil i wcale nie ma dość. Jak już kilkukrotnie zapowiadaliśmy, ekstremalny biegacz przygotowuje się do gigantycznego wyzwania jakim jest przebiegnięcie całej Ameryki. Ale zanim wystartuje we wrześniu z Nowego Jorku, weźmie udział w 24 godzinnym biegu w ten weekend w Chicago, a my możemy do niego dołączyć. W studiu Radia Deon Polak zaprasza na to wydarzenie razem ze swoim fizjoterapeutą, Bartoszem Mierzwą.

„Ja nie jestem normalny – ja jestem z tego dumny, to jest dla mnie prawdziwy komplement” żartuje Tomasz Sobania, który na swoim koncie ma już 470 mil biegu przez Polskę, 933 mile do Rzymu, 1554 mile do Barcelony oraz 2236 mil do Grecji i z powrotem.

3300 mil biegu, 140 dni i trasa przez całe Stany Zjednoczone – to kolejny cel niezwykłego polskiego biegacza. To długość równa 125 maratonom.

Nasz Gość wystartuje 15 września, a 20 października planuje biec przez Chicago. Można mu będzie kibicować na trasie biegu, ale także przebiec razem, tyle mil ile się chce lub na ile siły i kondycja pozwolą.

Ale wcześniej, w najbliższy weekend, Tomasz Sobania będzie biegał przez 24 godziny z małymi przerwami na odpoczynek, a wszyscy chętni także będą mogli do niego dołączyć i pobiec jedno lub parę kółek.

Nasz Gość serdecznie zaprasza by spróbować – można potraktować to wydarzenie jako okazję do zmotywowania się i podjęcia decyzji o bieganiu i zdrowym stylu życia. Tomasz Sobania przewiduje, że w trakcie weekendowej akcji powinno mu się udać przebiec około 70 mil.

Tej zakręconej imprezie będzie towarzyszył wspólny piknik z grillem, muzyka, loteria fantowa, pokaz karateków i inne atrakcje w godzinach od 12.ooPM do 6.00PM.

Tomasz Sobania do biegu przez Amerykę przygotowuje się już od sierpnia zeszłego roku i mocno wierzy, że ten niesamowity wyczyn jest do wykonania. Ale właściwie całe 8 lat, odkąd zaczął biegać i wszystkie jego dotychczasowe ogromne trasy były jednym wielkim treningiem przed tegorocznym wyzwaniem, o którym nasz Gość marzył.

Bieg przez Amerykę wymaga wielu przygotowań, logistyki i, oczywiście sponsorów. Tomasz mówi, że Polonia bardzo mu pomogła.

Weekendowe biegające wydarzenie także ma na celu wesprzeć bieg Polaka przez całe Stany Zjednoczone.

Nasz polski Forrest Gump potrzebuje wsparcia fizjoterapeuty w trakcie swoich ekstremalnie trudnych biegów. Tą rolę pełni Bartosz Mierzwa, który pod wpływem Tomasza, także sam zaczął biegać.

Fizjoterapeuta Tomasza uważa, że bieg przez Amerykę jest do wykonania, a on sam będzie w nim pomagał, zajmując się mięśniami polskiego biegacza. „Wszystko zależy od dobrego jedzenia, dobrego spania i wygodnych butów” zaznacza Bartosz Mierzwa.

Bartosz Mierzwa

Na temat biegu powstanie pełnometrażowy film dokumentalny, który zarejestruje codzienne zmagania naszego biegacza i opowie historie niepełnosprawnych ludzi, którzy będą dołączać do biegu Polaka.

Celem biegu jest „stworzyć kampanię, stworzyć ludzi, którzy będą pokazywali światu, że mogą więcej niż inni myślą” jak podkreślił Tomasz Sobania, gdy gościł w studiu radia Deon Chicago w lutym.

Weekendowy bieg Tomasza Sobani odbędzie się w Schaumburgu przy luterańskiej parafii Św. Piotra. Polak rozpocznie go w sobotę o 6.00 wieczorem a zakończy w niedzielę o 6.00 wieczorem. Jest tu duży parking i plac zabaw dla dzieci i można fajnie całą rodzinę spędzić niedzielę, na pikniku od 12.00PM do 6.00PM.

Serdecznie Zapraszamy – Biegnijmy razem z Tomaszem Sobanią!

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, runacrossusa.org

 

 

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Pogrzeb tradycyjny czy kremacja? Porozmawiaj z doradcą cmentarzy w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Polonia w Chicago wciąż ma niewielką wiedzę na temat kwestii związanych z pochówkiem w Stanach Zjednoczonych. Często, gdy umiera ktoś z rodziny, jego bliscy muszą nagle i w bardzo trudnym dla nich czasie podjąć wiele ważnych decyzji. A przecież mamy polskich doradców cmentarzy katolickich. W studiu Radia Deon Marcin Ścigaj, doradca z Archidiecezji Chicago, zachęca by przygotować się na tą chwilę wcześniej.

Jeśli zawczasu wszystko przemyślimy i ustalimy szczegóły związane z naszym pogrzebem, zaoszczędzimy naszym bliskim wiele stresu. Rolą doradców cmentarzy katolickich, których mamy w Chicago, jest wszystko nam w tej kwestii wyjaśnić i służyć pomocą.

Osoby takie jak nasz Gość pomagają rodzinie, która kogoś traci, w załatwieniu wszystkich wymaganych formalności potrzebnych do pogrzebu. Przy tym pracują w elastycznych godzinach, dopasowanych do możliwości swoich klientów, z którymi spotykają się indywidualnie w dogodnym dla nich miejscu.

Jedną z podstawowych decyzji jaką trzeba podjąć w sprawie pochówku jest wybór pomiędzy tradycyjnym pogrzebem a kremacją, mówi Marcin Ścigaj. Ludzie w tej kwestii maja różne zdania i kierują się różnymi przesłankami, w tym kosztami czy dostępnym miejscem.

„W obu przypadkach moim zadaniem jest zastanowienie się, jak ten dzień będzie wyglądał dla naszych rodzin” wyjaśnia nasz Gość. I tu ważną sprawą jest właśnie pespektywa naszych bliskich.

Na kremację ciała zazwyczaj trzeba czekać około 2 tygodni, tłumaczy Marcin Ścigaj, więc będzie to bardziej skomplikowana sprawa i warto wziąć to pod uwagę.

W kwestii tego wyboru, musimy przemyśleć, czy chcemy pożegnać ukochaną osobę patrząc na urnę z jej prochami, czy chcemy pożegnać się także z ciałem – dotknąć go po raz ostatni, może pocałować. Dlatego tak ważne jest by zrobić to na spokojnie wcześniej, podkreśla doradca cmentarzy katolickich.

Co ważne – doradcy cmentarzy katolickich są zatrudnieni przez Archidiecezję Chicago, nie przez domy pogrzebowe, które do pochówków podchodzą komercyjnie.

Dlatego warto się do tych osób zgłosić, nie tylko gdy chcemy już kupić miejsce na cmentarzu, ale także wcześniej – by zasięgnąć najlepszej porady we wszystkich kwestiach związanych z pochówkiem.

„Z racji spotkań z tysiącami rodzin przez te lata, które pracujemy, mamy ogromną wiedzę na temat całego tego procesu” zaznacza Marcin Ścigaj. Przy tym nasi doradcy mówią po polsku i znają polską wrażliwość, tradycję i kulturę związaną z ostatnim pożegnaniem najbliższych osób.

Z doradcami cmentarzy można się kontaktować poprzez biuro Archidiecezji, ale najprościej jest zadzwonić pod bezpośredni numer telefonu.

Marcin Ścigaj serdecznie zaprasza do osobistego kontaktu pod numerem 773 999 54 53.

Zadzwońcie by zawczasu uzyskać pełną informację, radę i pomoc w podjęciu ważnych decyzji i załatwieniu formalności związanych z pogrzebem na wszystkich cmentarzach Archidiecezji Chicago.

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/ Anze Furlan / psgtproductions/ PeopleImages/
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

O. Józef Polak zaprasza na procesję Bożego Ciała i pełen atrakcji Piknik Jezuicki

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę 2 czerwca, jak co roku, Casa Italia w Stone Park będzie gościć Piknik Jezuicki. Ale najpierw pomodlimy się w czasie uroczystej Mszy Św. i przejdziemy z piękną procesją Bożego Ciała. Do wspólnego świętowania i rodzinnego spędzenia czasu zaprasza Superior Ojców Jezuitów z Ośrodka Milenijnego w Chicago, Ojciec Józef Polak SJ.

2 czerwca to jest Boże Ciało obchodzone uroczyście w całych Stanach Zjednoczonych”, przypomina Ojciec Józef Polak SJ, „ta niedziela może być naszą wspólną” mówi nasz Gość zapraszając zarówno na Mszę Św. i procesję Bożego Ciała jak i rodzinny piknik pełen atrakcji i dobrego jedzenia.

„Przychodzimy przeżyć duchowo, przychodzimy wyrazić nasza wiarę, że Jezus jest realnie obecny w Najświętszym Sakramencie”, mówi nasz Gość o uroczystości Bożego Ciała.

Procesja przejdzie do czterech przygotowanych ołtarzy, według polskiego zwyczaju, chłopcy będą dzwonić dzwonkami a dziewczynki sypać kwiaty przed Panem Jezusem.

Msza Św. rozpocznie się o godzinie 11.00AM, a Piknik Jezuicki około 12.30PM. Podstawą pikniku będzie oczywiście pyszne jedzenie. „Przygotowaliśmy dla Państwa wspaniałe grillowanie” zapowiada Ojciec Józef Polak.

Chętne osoby mogą także upiec ciasto na konkurs wypieków z nagrodami, a goście będą mieli okazję by ich spróbować. Ogłoszenie wyników tych kulinarnych zawodów odbędzie się około godziny 5.00PM.

Następnie zaplanowana jest losowanie – dzięki wielu sponsorom tego wydarzenia, Jezuici przygotowali dla gości loterię z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami, o które warto zawalczyć, jak podkreśla nasz Gość.

Będzie można na niej wygrać m.in. 2000 dolarów od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku, ufundowaną przez Rek Travel, czy instalację alarmu domowego z rocznym abonamentem od firmy Procom. Inną niesamowitą nagrodą jest przelot samolotem wraz z instrukcją pilotażu.

Będzie tez do wygrania laptop od Bogdana Fałata, biżuteria od Adams Jewelry Center, obiady od restauracji Czerwone Jabłuszko, karty podarunkowe księgarni Źródło, oraz inne, wspaniałe nagrody.

Niespodzianka od Jezuitów to dwustronna gra planszowa mówiąca o życiu św. Ignacego Loyoli, wyróżniona nagrodą Feniks na tegorocznych Targach Wydawców Katolickich w Warszawie.

Piknik Jezuicki to także ciekawe zajęcia i atrakcje dla dzieci, m.in. teatrzyk i zabawy z klaunem, więc można tu z dziećmi poświętować Dzień Dziecka.

Tradycyjnym elementem sportowym będzie mecz siatkówki, w którym Jezuici zmierzą się z przedstawicielami Wspólnoty Małżeństw Katolickich. No i oczywiście będzie także można potańczyć, jak zapowiada Ojciec Józef Polak.

Dochód z Pikniku Jezuickiego wesprze prace remontowe potrzebne obecnie w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Krzyż nad wejściem do kościoła wymaga renowacji a ogrodzenie parkingu naprawy, mówi nasz Gość, gorąco zapraszając:

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Andrzej Baraniak, YouTube

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dzień Dziecka z Królową Parady: Gabriela Ner zaprasza na KinderBall!

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Dziecka tuż tuż, a panująca nam od niedawna Królowa Parady Dnia Konstytucji 3 Maja, Gabriela Ner, organizuje z tej okazji wraz z Komitetem Królowej Parady i Związkiem Klubów Polskich, wspaniały KinderBall. Wstęp jest wolny ale liczba miejsc jest ograniczona – dzieci można zapisywać tylko do 25 maja. W studiu Radia Deon Chicago Królowa zaprasza na fantastyczną zabawę!

Gabriela Ner w końcu spełniła swoje marzenie, w pięknej sukni występując na Paradzie Dnia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczna parada była dla niej i jej dworu niezwykłym wydarzeniem, które na pewno zapamięta do końca życia. „Spełniło się marzenie małej dziewczynki” – mówi nasz Gość.

4 maja z pewnością inne małe dziewczynki patrzyły na Królową Parady i być może także zaczęły marzyć by kiedyś wystąpić w tej roli, zainspirowane tym jak prezentowała się Gabriela.

A Królowa Parady uczestniczy teraz w wielu polonijnych wydarzeniach, jest obecna chociażby na niektórych meczach Wisłoki Chicago, gdzie pełni reprezentacyjną rolę wraz ze swoim dworem, uświetniając oprawę sportowych rozgrywek.

A obecnie, gdy zbliża się Dzień Dziecka, Gabriela Ner wraz z Komitetem Królowej Parady i Związkiem Klubów Polskich organizuje KinderBall czyli fantastyczną zabawę dla dzieci przy muzyce w wieku od 2 do 7 lat. Przygotowanych jest mnóstwo atrakcji i zabaw. Oczywiście sama Królowa Parady będzie także obecna by bawić się z dziećmi.

Bal odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024 r. w sali Związku Klubów Polskich, przy 5835 W Diversy Ave w Chicago, w godzinach od 10.00AM do 1.00PM.

Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje rejestracja za pomocą google form zamieszczonego tutaj, albo przez kontakt pod numerem telefonu 773 742 1477 (Ewa Rumiński:) lub mailowy, na adres: 3Maj@USA.com.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Komitet Królowej Parady

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu