Połącz się z nami

News Chicago

Rolling Meadows jako pierwsze przedmieście wprowadza nieograniczony płatny urlop

Opublikowano

dnia

Niektórzy pracownicy sektora publicznego w ratuszu Rolling Meadows są teraz uprawnieni do nieograniczonego płatnego urlopu, co uważa się za pierwsze takie rozwiązanie w tak dużej gminie na przedmieściach.

Zaktualizowana polityka personalna, która jest wdrażana w tym roku i zacznie obowiązywać w 2025 r., jest zachwalana przez Burmistrz Larę Sanoica jako od dawna oczekiwana zmiana, która ma dostosować pracodawcę publicznego do praktyk sektora prywatnego, cieszących się coraz większą popularnością.

Na konferencji, która odbyła się 19 kwietnia, Stowarzyszenie Asystentów Zarządzania Miejskiego stanu Illinois (Illinois Association of Municipal Management Assistants IAMA) uznało zmianę za „innowacyjny program społecznościowy rządu stanu Illinois”.

Tylko 26 pracowników miejskich – około 15% całkowitej siły roboczej miasta – kwalifikuje się do nowych świadczeń. Są to głównie osoby będące na pełnoetatowych, niezrzeszonych stanowiskach kierowniczych – takich jak zarządca miasta, komendanci policji i straży pożarnej, dyrektorzy ds. finansów i robót publicznych oraz ich zastępcy.

Pracownicy reprezentowani przez cztery związki zawodowe, w tym policję i straż pożarną, objęci są bardziej tradycyjnymi planami świadczeń negocjowanych w umowach.

Niezrzeszeni pracownicy miejscy mają czas do końca roku na rezygnację z nowej opcji i pozostanie w ramach tradycyjnego systemu naliczania urlopu, jeśli tak zdecydują. Mogą także wyrazić zgodę, kiedy tylko chcą, i otrzymać wypłatę za to, co zgromadzili do tej pory.

Zgodnie ze zaktualizowanymi przepisami, nowi pracownicy muszą przystąpić do nowego planu.

Urzędnicy miejscy uważają, że zmiana polityki pomoże im konkurować o największe talenty i stworzy zachęty do osiągania lepszych wyników.

Zgodnie z nową polityką wnioski o urlop należy składać kierownikom wydziałów miejskich, ale nie gwarantuje się ich każdorazowego zatwierdzenia ze względu na „potrzeby biznesowe lub kadrowe”.

W przypadku nieplanowanej choroby pracownicy mogą uzyskać do 2 tygodni wolnego i będą musieli przedstawić zaświadczenie od lekarza – stwierdza polityka. Następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą skorzystać z ustawy o rodzinnym urlopie medycznym, która obejmuje maksymalnie 12 tygodni.

 

Źródło: dailyherald
Foto: City of Rolling Meadows

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu