Połącz się z nami

News Chicago

Kierowca, który wjechał w Christinę Musil, został oskarżony o zabójstwo

Opublikowano

dnia

W środę mieszkaniec DeKalb został aresztowany w związku z wypadkiem, w którym pod koniec zeszłego miesiąca zginęła zastępczyni szeryfa powiatu DeKalb, Christina Musil. Został oskarżony o jedno zabójstwo wskutek niezachowania należytej uwagi i trzy przypadki jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków, które spowodowały śmierć funkcjonariuszki na służbie. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb funkcjonariuszki.

44-letni Nathan P. Sweeney, aresztowany w środę wieczorem przez Policję Stanową Illinois, został także ukarany mandatem za niezastosowanie się do ograniczenia prędkości w celu uniknięcia wypadku, niewłaściwe korzystanie z pasa ruchu i prowadzenie nieubezpieczonego pojazdu.

Mężczyzna został osadzony w więzieniu powiatu Ogle w stanie Oregon, ponieważ dochodzenie jest prowadzone niezależnie od biura szeryfa, w którym Musil pracowała. Zastępcy szeryfa powiatu DeKalb obsługują więzienie w powiecie DeKalb.

Sweeney stanie przed sądem w powiecie DeKalb w piatek o godzinie 1.00PM. Jeśli zostanie skazany, grozi mu od 3 do 14 lat więzienia.

Według władz, Policja Stanowa Illinois odpowiedziała na wezwanie tuż przed 10:40PM w czwartek, 28 marca. Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu Illinois Route 23 i Perry Road w wiejskim powiecie DeKalb, 60 mil na zachód od Chicago.

Służby podały, że Christina Musil siedziała w swoim pojeździe, zaparkowanym na prawym poboczu autostrady nr 23 w kierunku południowym, kiedy ciężarówka firmy Kenworth z nieznanych powodów wypadła z jezdni i uderzyła w pojazd od tyłu.

Funkcjonariuszka została przetransportowana helikopterem do lokalnego szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu, gdzie później stwierdzono zgon.

Podczas dochodzenia prowadzonego przez Policję Stanową Illinois i biuro koronera powiatu DeKalb, ustalono, że Sweeney w chwili wypadku znajdował się pod wpływem narkotyków.

35-letnia Christina Musil, nazywana „Beana”, miała pięcioletni staż pracy w Biurze szeryfa Powiatu DeKalb,  Służyła w wydziałach Więziennictwa i Patrolu. Była mamą trójki małych dzieci, które wychowywała sama.

Musil był także weteranką wojskową, która przez cztery lata służyła w Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych jako funkcjonariuszka żandarmerii, a w latach 2008–2009 służyła także w Afganistanie.

Christina Musil

Wizytacja i pogrzeb Christiny Musil odbędą się w czwartek 4 kwietnia w NIU Convocation Center, 1525 W. Lincoln Highway, DeKalb. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 10.00AM a uroczystości pogrzebowe odbędą się bezpośrednio po mszy o godzinie 1:30PM.

Biuro Szeryfa Powiatu DeKalb będzie zamknięte w czwartek, z powodu pogrzebu i zostanie ponownie otwarte 5 kwietnia o godzinie 8:00AM.

Na platformie GoFundMe została utworzona zbiórka, której celem jest pomoc dzieciom Christiny: Zoe Musil (12), Genevieve Musil (11), and Cillínowi Musil (5).

Źródło: nbc, shawlocal
Foto: YouTube, GoFundMe

News Chicago

„Wiosna nadeszła!” Festiwal Tulipanów na farmie Richardsona rusza w sobotę

Opublikowano

dnia

Autor:

Cieplejsza pogoda w tym tygodniu pobudziła zakwitanie tulipanów na farmie Richardson, a właściciele zdecydowali, że nadszedł już czas na otwarcie Festiwalu Tulipanów w 2024 roku. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 20 kwietnia.

„Wiosna nadeszła!” powiedział George Richardson, który prowadzi gospodarstwo wraz z żoną Wendy, bratem Robertem, żoną Roberta Carol, synem George’a Ryanem i żoną Ryana Kristen. „Cieplejsza pogoda w tym tygodniu naprawdę popchnęła tulipany do przodu w ich cyklu życiowym”.

Do połowy tygodnia zakwitło ponad 150 000 tulipanów z około miliona tych roślin oraz 50 000 żonkili – napisał Richardson w biuletynie farmy, dodając, że ciągu najbliższych kilku dni zakwitnie ich znacznie więcej.

Wendy Richardson przestrzegła, że biorąc pod uwagę niedawne deszcze, rozsądnym rozwiązaniem będzie założenie odpowiednich butów by wyjść na pola tulipanów w ten weekend. Na terenie festiwalu nad jeziorem pojawią się food trucki wraz z koncesjami na piwo i wino.

Otwarty również zostanie sklep z pamiątkami. Budynek, w którym się znajduje oferuje nowoczesne, ogrzewane toalety, a także bar z degustacją win, kawę, gorącą czekoladę i wiele upominków z wiosennymi dekoracjami i motywami tulipanów.

Godziny Festiwalu Tulipanów to: od 11:00AM do 6:30PM od wtorku do niedzieli, w poniedziałki zamknięte. Sklep z pamiątkami będzie otwarty do godziny 7:00PM. Wstęp wynosi 16 USD za osobę, w każdym wieku, od wtorku do piątku oraz 19 USD w soboty i niedziele dla osób w wieku 13 lat i starszych.

Wstęp dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat w soboty i niedziele kosztuje 16 dolarów. Dzieci do 3. roku życia mają wstęp bezpłatny.

Wszyscy płacący goście otrzymują jednego bezpłatnego tulipana, a bilet obejmuje również wstęp na pola kwiatowe, dostęp do obszaru piknikowego wokół jeziora, obszaru aktywnego z Giant Jenga i innymi grami na świeżym powietrzu i nie tylko.

Bilety można kupić w przedsprzedaży na stronie richardsonfarm.com.

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem Festiwalu Tulipanów 2024 na Richardson Farm zachęcamy do zapisania się do newslettera. Wystarczy wejść na stronę richardsonfarm.com, kliknąć zdjęcie z Festiwalu Tulipanów, a następnie kliknąć „Dołącz do naszego newslettera” w menu „Kontakt”.

Osoby zapisane jako jedne z pierwszych dowiadują się o wszelkich aktualizacjach festiwalu, w tym o przewidywanym czasie jego otwarcia.

Farma Richardsonów znajduje się pod adresem 909 English Prairie Road w Spring Grove.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Richardson Farm, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook daje Chicago 70 mln dolarów na wyżywienie migrantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Rada Komisarzy Powiatu Cook jednomyślnie zatwierdziła przekazanie miastu Chicago do 70 milionów dolarów. Miasto planuje wykorzystać pieniądze do zapewnienia żywności migrantom.

Od sierpnia 2022 r. do Chicago przybyło ponad 39 000 migrantów. Prawdopodobnie jeszcze więcej migrantów zostanie wysłanych do Chicago z granicy z Teksasem, gdy miasto przygotowuje się do organizacji Narodowej Konwencji Demokratów w sierpniu. Chicago jest epicentrum zapewniania migrantom schronienia i innych usług.

W czwartek nie było debaty nad przekazanie funduszy. Jednak dzień wcześniej podczas przesłuchania w komisji niektórzy komisarze z większościowego zarządu Demokratów zaapelowali o większy nadzór nad sposobem wykorzystania pieniędzy przez miasto.

Obawiali się także reakcji wyborców i reprezentowanych przez nich mieszkańców, biorąc pod uwagę napięcie związane z reakcją na pomoc migrantom, zwłaszcza w społecznościach, które od dawna borykają się z trudnościami.

Miasto ma obowiązek przedstawiać miesięczne sprawozdania zawierające szczegółowe informacje na temat sposobu wydatkowania pieniędzy.

70 milionów dolarów pochodzi z nowego funduszu reagowania na klęski żywiołowe i odbudowy powiatu Cook, o wartości 100 milionów dolarów. Wcześniej przeznaczono je na pokrycie kosztów leczenia migrantów, ale teraz przywódcy okręgów twierdzą, że znajdą te pieniądze w swoim budżecie.

Publiczny system opieki zdrowotnej w powiecie Cook jest głównym podmiotem świadczącym opiekę zdrowotną dla nowo przybyłych osób.

W piątek Rada Miejska ma debatować nad zatwierdzeniem 70 milionów dolarów z rezerw budżetowych Chicago na pomoc dla migrantów.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Protestujący żądali zwolnienia funkcjonariuszy, którzy zastrzelili Dextera Reeda

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek 18 kwietnia, około 200 osób zebrało się przed główną siedzibą policji w Chicago przy 3510 S. Michigan, aby wziąć udział w proteście prowadzonym przez aktywistów Dextera Reeda.

Celem demonstracji było zwrócenie uwagi na palące problemy brutalności policji, rasizmu systemowego i potrzeby reformy policji w Chicago. Protestujący skandowali hasła, trzymali transparenty i dzielili się osobistymi historiami o spotkaniach z brutalnością policji.

Demonstranci domagali się sprawiedliwości dla ofiar przemocy policyjnej, wzywali do wdrożenia inicjatyw policyjnych kierowanych przez społeczność i wzywali miasto do zajęcia się problemami systemowymi, które utrwalają dysproporcje rasowe w egzekwowaniu prawa.

Protest miał spokojny przebieg.

W miarę jak napięcia między organami ścigania a społecznością wciąż maleją, aktywiści tacy jak obrońcy Dextera Reeda nadal angażują się w działania na rzecz znaczących zmian i bardziej sprawiedliwej przyszłości dla wszystkich.

O zastrzeleniu Dextera Reeda pisaliśmy 10 kwietnia.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu