Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Pyszności na wielkanocny stół zamawiamy w Montrose Deli do 24 marca

Opublikowano

dnia

Tylko do niedzieli można składać zamówienia na tradycyjne polskie dania w sklepach Montrose Deli. Dzięki pysznym śledziom, pasztetom, sałatkom i faszerowanym jajkom Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą jeszcze bardziej wspaniałe, a przede wszystkim także mniej zabiegane i stresujące.

Wielkanocne świętowanie i radość ze Zmartwychwstania nie mogą się obyć bez polskiego stołu najlepszych i tradycyjnych pyszności. Sklepy Montrose Deli przygotowały specjalne menu, a my możemy wybierać, co tylko dusza zapragnie.

W studiu Radia Deon Chicago Anna Dudziński, menedżerka sklepu, zapraszała by skorzystać z bogatej świątecznej oferty specjalnie przygotowanej przez Montrose Deli.

Szczególnie polecała, by zwrócić uwagę na niesamowity wybór śledzi, przygotowany przez specjalistów kucharzy Montrose Deli, a zwłaszcza na śledzie ze świeżą bazylią, śmietaną i parmezanem.

Zamawiając gotowe dania na wielkanocny stół spokojnie przygotujemy się do świąt  i unikniemy nerwowej atmosfery, stresu i pośpiechu w czasie, który powinniśmy spędzić z bliskimi. Poza tym nasi goście będą na pewno zachwyceni.

Więcej informacji jest dostępne na stronie internetowej Montrose Deli oraz na profilu fb.

Zamówienia można składać we wszystkich lokalizacjach Montrose Deli:

  • 1731 W. Golf Rd, Mount Prospect, IL 60056 (847) 258-5042
  • 6601 W. Irving Park Rd, Chicago, IL 60634 (773) 628-7515
  • 5411 W Montrose Ave, Chicago, IL 60641 (773) 725-6123
  • 550 W Lake St,, Roselle, IL 60172 (224) 653-9197

Serdecznie Zapraszamy! Niech Święta Będą Radosne i Pyszne!

Źródło: informacja własna
Foto: Montrose Deli

 

 

Polonia Amerykańska

XIX Parada Papieska klubu Sokół Riders. Szykujcie motocykle na 28 kwietnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Sokół Riders zaprasza wszystkich na XIX Paradę Papieską, która odbędzie się 28 kwietnia. Motocykliści przejadą razem do kościoła Św. Heleny.

XIX Parada Papieska rozpocznie się zbiórką uczestników o godzinie 8.30 AM w Parku przy Irving Park i Cumberland Ave. Wyjazd jest zaplanowany na godzinę  9:15 AM. Uroczysty przejazd zakończy się w Kościele św. Heleny, gdzie motocykliści będą uczestniczyć we Mszy Św. o godzinie 10.30AM.

Przed nabożeństwem zaplanowano poczęstunek. Obecne będą Food Trucki.

Sokół Riders, polski klub motocyklowy w Chicago kończy w tym roku 27 lat – został założony przez Magdalenę Huk-Dziką w 1997 roku i jest najstarszym motocyklowym klubem polonijnym.

Od samego początku jego członkowie dbają o dobre imię zarówno motocyklistów, jak i Polaków. Jednym z warunków przyjęcia do szeregów Sokół Riders jest dobra znajomość języka polskiego.

Poza organizowaniem wspólnych wypadów motocyklowych, członkowie klubu angażują się w wystawy, wernisaże, spotkania poetyckie. Biorą także udział w wielu charytatywnych imprezach, mających na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie ciężko chorych dzieci.

 

Źródło: Sokół Riders, Autokult, Dziennik Związkowy
Foto: Sokół Riders
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Po Paradzie 3-go Maja odbędzie się spotkanie z ministrem Macierewiczem

Opublikowano

dnia

Autor:

Polonia For Poland i Klub Gazety Polskiej Chicago serdecznie zapraszają Polonię chicagowską na spotkanie z ministrem Antonim Macierewiczem, 4 maja wieczorem, po Paradzie Dnia Konstytucji 3-go Maja.

Minister Antoni Macierewicz przyjeżdża do Chicago by wziąć udział w Paradzie Dnia Konstytucji 3-go Maja i zobaczyć po raz pierwszy na własne oczy wydarzenie, które uważane jest za największą na świecie manifestację polskości.

Spotkanie z ministrem Macierewiczem odbędzie się po Mszy Św. o godzinie 8.00PM, czyli około 8.30PM w sali parafialnej przy kościele Św. Ferdynanda.

Polonia For Poland będzie występowała w tym roku na rydwanie wspólnie z rodziną Radia Maryja oraz członkami i sympatykami Klubu Gazety Polskiej w Chicago.

Antoni Macierewicz był działaczem opozycji demokratycznej w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1968–1989, współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”.

W latach 1991–1993, 1997–2005 i od 2007 poseł na Sejm RP I, III, IV, VI, VII, VIII, IX i X kadencji, w latach 1991–1992 minister spraw wewnętrznych, w 2006 i w 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, w latach 2006–2007 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, od 2013 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2015–2018 minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz jest Marszałkiem Seniorem Sejmu RP IX kadencji i Kawalerem Orderu Orła Białego.

 

Źródło: informacja własna, wikipedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

XV Rajd Gwiaździsty: Motocykliści rozpoczną sezon poświęceniem maszyn w Merrillville

Opublikowano

dnia

Autor:

Stowarzyszenie Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość SRKPiT USA zaprasza kluby motocyklowe, motocyklistów niezrzeszonych i sympatyków na rozpoczęcie sezonu 2024 do Merrillville w Indianie. 5 maja odbędzie się XV Rajd Gwiaździsty imienia Marka Kawczyńskiego.

W trakcie wydarzenia odbędzie się Mszę święta, poświęcenie motocykli oraz wspólne biesiadowanie przy posiłku. Msza św. rozpocznie się o godzinie 12.00PM. Gospodarzem wydarzenia są Ojcowie Salwatorianie z Sanktuarium Matki Bożej z Częstochowy w Merrillville.

Informacje na temat wydarzenia można uzyskać pod numerami tel. 847 212 1525 oraz 773 592 9818.

Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński powstało w 2001 roku, po pierwszym Rajdzie. Jest ono organizatorem Rajdu, ale jednocześnie stało się ważnym partnerem w niesieniu pamięci i prawdy historycznej. Patronuje różnorodnym inicjatywom podejmowanym przez szkoły i środowiska lokalne w celu upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej.

Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński stał się inspiracją do organizowania innych rajdów historycznych związanych z Polską i Polakami, także poza granicami kraju. W Stanach Zjednoczonych działa Stowarzyszenie Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość SRKPiT.

Marek Kawczyński urodził się pod Sulejowem i przeprowadził do Chicago. Jak wspomina jego brat, Jacek:

„Tutaj skończył studia i pracował jako główny księgowy w kilku firmach. Następnie został przedsiębiorcą. Obok rodziny i pracy jego wielką pasją były motocykle. Marek wspomagał moje wszystkie inicjatywy. Z braku czasu nie uczestniczył we wszystkich spotkaniach, lecz gdy zachodziła potrzeba, zawsze mogliśmy na niego liczyć. Mój brat wraz ze mną należał do klubu motocyklowego „Sokół”, a następnie był skarbnikiem w Stowarzyszeniu Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość. Marek był wielkim, mądrym i dobrym człowiekiem, a przy okazji zawsze skromnym i chętnie pomagającym bliźnim. Mój brat był patriotą z krwi i kości. Prawdziwym Polakiem. Wiem, że jest z nami i patronuje nam, przemierzając niebieskie szlaki. Dlatego też postanowiliśmy nazwać nasz zlot jego imieniem.”

Marek Kawczyński zmarł 17 września 2012 roku.

 

Źródło: SRKPiT USA, Nasz Dziennik
Foto: SRKPiT USA
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu