Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Tylko do środy można się zgłaszać do konkursu Miss Polish America – śmiało piękne Panie!

Opublikowano

dnia

Zachęcamy – zgłaszajcie się do castingu Miss Polish America. Zwyciężczyni korony w USA poleci do Polski w przyszłym roku by tam walczyć o tytuł Miss Polski. Aby wziąć udział w wyborach trzeba przesłać swoje zgłoszenie do 15 listopada, mieć polskie pochodzenie i być panną w wieku 18-26 lat. Nie bójcie się dziewczyny tylko uwierzcie w swoją moc!

„Po raz pierwszy tu w historii konkursów w Chicago, które organizujemy, mamy dziewczyny z całych Stanów Zjednoczonych” mówi Sylwia Goliszek. Na razie zgłosiły się panie z 5 stanów i z Illinois.

„Spełniamy marzenia dziewczyn, ponieważ ten konkurs daje wiele możliwości” podkreśla Gość Radia Deon Chicago. Jeśli panie biorą udział w amerykańskich konkursach, to muszą przejść wiele etapów, a zwyciężczyni Miss Polish America, od razu awansuje do finału i leci do Polski.

Finalistkami konkursu Miss Polski są chociażby Aneta Kręglicka (1989 r) i Karolina Bielawska (2019 r.) – obie Polki sięgnęły także po tytuł Miss World.

O idei tego konkursu mówił na naszej antenie także jego główny organizator, Igor Włodarczyk.

Tytuł Miss Polski przyznawany jest dożywotnio, a laureatki konkursu reprezentują Polskę w najbardziej prestiżowych konkursach międzynarodowych. Pandemia w ostatnich latach zakłóciła organizację konkursu, ale w tym roku wszystko już wraca do normy.

Finał Miss Polski jest zaplanowany na czerwiec przyszłego roku, a przygotowania do niego rozpoczną się już na przełomie marca i kwietnia. O ile każda kobieta jest piękna a ocena urody jest subiektywna, to wg Igora Włodarczyka ważne aby dziewczyny w startujące w konkursie wykazały się odwagą charyzmą i inteligencją.

Aby wystartować w Miss Polish America kandydatka musi mieć od 18 do 26 lat, być niezamężna i nie mieć dzieci. Dodatkowym wymogiem konkursu organizowanego wśród w naszej Polonii jest pochodzenie, wyjaśnia Sylwia Goliszek.

9 marca odbędzie się finał konkursu w Chicago, w Copernicus Center. „Staramy się aby to wydarzenie było ogromnym wydarzeniem dla Polonii, także dla Polonii z całych Stanów Zjednoczonych” mówi Gość Radia Deon Chicago.

Tą datę już możemy wpisać w swoje kalendarze.

 

Zgłoszenia należy przesyłać na mail eventpromotionsusa@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać dwa zdjęcia i krótki film z prezentacją danej osoby. Kandydatki proszone są o przedstawienie się w kilku słowach.

„Gorąco nakłaniam dziewczyny, żeby się nie bały” – zachęca do zgłaszania się Sylwia Goliszek.

My także zachęcamy – Śmiało piękne Panie!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Miss Polish America, Copernicus Center

 

Polonia Amerykańska

Koło „Solidarność” zaprasza na Mszę Św. w intencji Naszej Ojczyzny i ofiar stanu wojennego

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Koła „Solidarność” dotyczący zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

„Uprzejmie informujemy że w tym roku przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez „sprawujący władzę” reżim komunistyczny.

Z tej okazji dnia 10-go Grudnia o godzinie 9:00 rano w kościele Św. Trójcy zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Naszej Ojczyzny Polski i ofiar stanu wojennego oraz wszystkich którzy oddali życie za WOLNOŚĆ naszej Ojczyzny Polski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie Organizacje Polonijne, Młodzież, Harcerzy oraz całą Polonię.

Kościół Św. Trójcy znajduje się pod adresem 1118 N Noble St. w Chicago IL 60642

Po szczegółowe informacje prosimy dzwonić: tel. 708-254-2355.

W imieniu organizatorów

Prezes Koła „Solidarność”

BOGDAN STRUMINSKI
President
struminskib@yahoo.com

 

Źródło: informacja własna
Foto: wikimedia
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Harcerski Bazar Świąteczny zaprasza w sobotę do Kościoła Św. Władysława

Opublikowano

dnia

Autor:

Harcerski Bazar Świąteczny odbędzie się w sobotę, 2 grudnia od godz. 1.00-6.00 po południu, w sali parafialnej Św. Władysława, 5354 W. Roscoe Street, Chicago. Kupicie ozdoby i zamówicie pierogi na wigilię.

Na bazarze będzie można zakupić drobne upominki, ręcznej roboty zabawki na choinkę, kartki świąteczne, opłatki, słodycze, książki.

Czynna będzie domowa kuchnia Kół Przyjaciół Harcerstwa i harcerska kawiarenka. Można przyjść, spotkać się z przyjaciółmi i smacznie zjeść. Podczas bazaru, KPH będzie zbierać zamówienia na pierogi wigilijne.

Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: KPH, istock/Yukikae4b/
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Zmień życie jednej rodziny. Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Jeszcze 3 rodziny z okolic Chicago czekają na wyciągniętą dłoń, dzięki której się podniosą.

„Minęło 10 dni od otwarcia naszej Bazy w tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI USA i 13 Rodzin znalazło już swoich DARCZYŃCÓW! Bardzo dziękujemy za otwarcie serc i pomoc naszym rodakom w potrzebie. Pozostały 3 rodziny z rejonu Chicago które oczekują jeszcze na pomoc.  Jeśli chcieliby Państwo zaangażować się i przygotować paczkę dla tych rodzin to bardzo proszę odwiedzić naszą stronę internetową https://www.springfoundation.org/rejon-chicago-2023/

Korzystając z okazji że przed nami Święto Dziękczynienia chciałabym w imieniu Zarządu naszej Fundacji życzyć Państwu wspaniałej atmosfery przy świątecznym stole i podziękować za wsparcie, dobre serce i hojność którą od lat obdarzacie nas i rodziny którym pomagamy. Dzięki Wam możemy działać i rozwijać naszą działalność. DZIĘKUJEMY!”

MAGDALENA CICHA
Board Member Spring Foundation
magdalena.cicha@springfoundation.org
630-631-4179

Szlachetna Paczka opiera się na pracy wolontariuszy i liderów regionów. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i zaczęły sobie radzić.

Szlachetna Paczka realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, bycia bardziej, stawania się bohaterem.

The Spring Foundation została utworzona w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych w celu wspierania działalności Stowarzyszenia Wiosna w Polsce.

W ciągu pierwszych dziesięciu lat działalności Fundacja zza oceanu i chicagowscy Darczyńcy wspierali Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości w Polsce, przyczyniając się do szerzenia idei mądrej pomocy w małych ojczyznach na terenie całego kraju.

Od 2016 roku działania The Spring Foundation koncentrują się na realizowaniu projektów, w tym Szlachetnej Paczki, na terenie USA. The Spring Foundation posiada status organizacji 501(c)3. Ofiarodawca ma prawo odliczyć od podatku donacje złożone na rozwój i działania organizacji.

Źródło: informacja własna, springfoundation
Foto: springfoundation, istock/Choreograph/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu