Połącz się z nami

News Chicago

Robert Gawliński i Wilki od 30 lat na scenie. Jubileuszowy koncert dzisiaj w Rosemont!

Opublikowano

dnia

Są jeszcze ostatnie bilety na mega jubileuszowy koncert kultowej grupy Wilki w Rosemont – łapcie je, żeby nie przepuścić okazji zobaczenia Roberta Gawlińskiego na żywo w Chicago! Występ już dziś w Joe’s Live Rosemont o godzinie 9.00PM. Wokalista, autor tekstów i kompozytor zaprasza swoich fanów na naszej antenie.

Wilki to jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej, zespół w którym eksplodował talent Roberta Gawlińskiego. “Son Of The Blue Sky”, “Beniamin”, “Moja Baby”, “Baśka”, “Ja ogień ty woda” – to tylko niektóre z ich wspaniałych przebojów.

Wokalista aktualnie dzieli czas między Polskę a Grecję, podobnie jak wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy uciekają przed zimą na południe, chociażby na Florydę.

Robert Gawliński przez 10 lat regularnie spędzał część roku w Grecji, aż zdecydował się na wybudowanie tutaj swojego drugiego domu. Dzięki temu, jak mówi, „przedłuża sobie lato” tak by zimy zostało jedynie 3 miesiące.

„Wiadomo, że Polska zawsze pozostanie mi bliższa, bo to moja ojczyzna” podkreśla lider zespołu Wilki, ale w Grecji jest „inne życie”.

„Ciągle słońce” mówi Robert Gawliński, dodając, że „inaczej się wstaje, inaczej chce się komponować, pracować”.

Porównując swoje liczne wyjazdy na koncerty zagraniczne, wokalista grupy Wilki, mówi, że najwięcej przyjaciół ma właśnie w Stanach Zjednoczonych, dlatego najlepiej wspomina swoje odwiedziny w Ameryce.

Do tych przyjaciół należy cała grupa muzyków z lat 80-tych, których zna jeszcze ze sceny rzeszowskiej, a którzy są tu już na stałe, czy mieszkający w Chicago Janusz Klonowski.

Koncerty w Ameryce „mają zawsze taki szczególny wymiar dla nas” zaznacza Robert Gawliński.

Na koncercie w Chicago nie zabraknie popularnych przebojów Wilków i kultowej już „Baśki”. „”Baśkę” fajnie się gra” mówi lider zespołu, podobnie jak utwór „Bohema”, ponieważ nie są stricte rockowe. Dlatego te piosenki nigdy się nie nudzą, a wokalista śpiewa je wręcz automatycznie.

Robertowi Gawlińskiemu zdarza się tak pilnie obserwować ludzi w czasie koncertu, że czasem zapomina słów w pewnym momencie – ale wtedy zawsze może liczyć na publiczność, która zna je na pamięć.

„Pierwszy milion dolarów zarobiłem dzięki „Baśce”” wspomina lider Wilków. To były pierwsze pieniądze, które mógł odłożyć i zainwestować, mimo, że nie zarabiał mało wcześniej.

Od niedawna z Robertem Gawlińskim grają także jego synowie – bliźniacy Emanuel i Beniamin. Beniamin dołączył do grupy jako pierwszy – gra na gitarze i instrumentach klawiszowych. Emanuel pojawił się w szeregach zespołu w 2019 r. i gra na basie.

Żona Roberta, Monika, jest od początku menedżerką grupy.

„Duże zespoły, które robią karierę w Ameryce – to ci faceci są trochę gośćmi w domu” zaznacza artysta, mówiąc, że jest to poważny problem dla budowania ich relacji z dziećmi. Muzyk zaznacza, że ze swoimi synami cały czas ma świetny kontakt, choć nie sądzi by przejęli po nim przewodnictwo zespołu.

Koncert zespołu Wilki w Chicago odbędzie się 11 listopada o 9:00 PM (drzwi otwierają się o 7:00 PM), w Joe’s Live Rosemont, przy 5441 Park Pl, Rosemont, IL 60018

Bilety w cenie od 72 do 110 dolarów dostępne są tutaj.

Robert Gawliński osobiście serdecznie zaprasza:

Robert Gawliński przyszedł na świat 31 sierpnia 1963 roku w Warszawie. Dorastał na warszawskim Grochowie, dzielnicy, która nie cieszyła i nadal nie cieszy się najlepszą reputacją. Ojciec opuścił rodzinę, gdy przyszły rockman miał zaledwie 7 lat. Wychowywała go matka, a męskim autorytetem stał się dziadek.

W ósmej klasie założył pierwszy zespół rockowy. Tych grup było kilka.

Zespól Wilki założył w 1992 roku, znaleźli się w nim: gitarzysta Mikis Ciupas, basista Marek Chrzanowski, perkusista Marek Szyszko i klawiszowiec Michał Rollinger. Sprzedali 200 tysięcy egzemplarzy pierwszej płyty. Po pierwszym sukcesie Robert Gawliński poszedł ścieżką solową. Jednak zespół Wilki pomyślnie się reaktywował.

Zespół nagrał w sumie 9 albumów: Wilki (1992), Przedmieścia (1993), Acousticus Rockus (1994), 4 (2002), Watra (2004), Obrazki (2006), Światło i mrok (2012), Przez dziewczyny (2016) i Wszyscy marzą o miłości (2022).

Robert Gawliński wydał także 5 albumów solowych : Solo (1995), Kwiaty jak relikwie (1997), X (1998), Gra (1999) i Kalejdoskop (2010).

 

Źródło: informacja własna, filmweb
Foto: YouTube, Wilki, wikimedia/ Wojciech Pędzich 

News Chicago

Polujecie na bilety? The Rolling Stones dodali drugi koncert w Chicago w 2024 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Tydzień temu legendarny zespół The Rolling Stones ogłosił swoją najnowszą, przyszłoroczną trasę koncertową, w ramach której wystąpi także na Soldier Field. Jednak chętnych na bilety oferowane w przedsprzedaży było tak dużo, że grupa dodała drugi koncert w czerwcu, w Wietrznym Mieście.

Teraz Micka Jaggera i jego przyjaciół będziemy mogli zobaczyć na scenie w Chicago 27 i 30 czerwca 2024 r.

Trasa koncertowa The Rolling Stones zbiega się z wydaniem najnowszego i pierwszego od 18 lat albumu zespołu – Hackney Diamonds, zawierającego kilkanaście oryginalnych utworów. Będzie to także pierwsza płyta, którą grupa nagrała bez zmarłego w 2021 roku perkusisty Charliego Wattsa.

Zgodnie z zapowiedzią, trasa koncertowa obejmuje występy w 16 miastach a fani mogą spodziewać się, że The Rolling Stones zagrają swoje najpopularniejsze hity, m.in. „Start Me Up”, „Gimme Shelter”, „Jumpin’ Jack Flash”, „Satisfaction”, a także muzykę z nowego albumu.

Trasa obejmie koncerty w USA i Kanadzie w okresie od kwietnia do lipca, rozpoczynając się w Houston w Teksasie, a kończąc w Santa Clara w Kalifornii.

Popularna chicagowska sieć pizzerii Lou Malnati’s ogłosiła konkurs na bezpłatne wejściówki na koncert. Fani mają czas do 7 grudnia, aby wziąć udział w konkursie tutaj.

Pełna lista koncertów The Rolling Stones obejmuje występy:

 • 28 kwietnia NRG Stadium HOUSTON, TX
 • 2 maja Jazz Fest NEW ORLEANS, LA
 • 7 maja State Farm Stadium GLENDALE, AZ
 • 11 maja Allegiant Stadium LAS VEGAS, NV
 • 15 maja Lumen Field SEATTLE, WA
 • 23 maja Metlife Stadium EAST RUTHERFORD, NJ
 • 30 maja Gillette Stadium FOXBORO, MA
 • 3 czerwca Camping World Stadium ORLANDO, FL
 • 7 czerwca Mercedes-Benz Stadium ATLANTA, GA
 • 11 czerwca Lincoln Financial Field PHILADELPHIA, PA
 • 15 czerwca Cleveland Browns Stadium CLEVELAND, OH
 • 20 czerwca Empower Field at Mile High DENVER, CO
 • 27 czerwca Soldier Field CHICAGO, IL
 • 30 czerwca Soldier Field CHICAGO, IL
 • 5 lipca BC Place VANCOUVER, BC
 • 10 lipca Stadium LOS ANGELES, CA
 • 17 lipca Levi’s ® Stadium SANTA CLARA, CA

The Rolling Stones to brytyjski zespół rockowy, założony 12 lipca 1962 w Londynie. Są czwartym zespołem rockowym z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Łącznie sprzedali ok. 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie.

Po śmierci Charliego Wattsa, grupę tworzy 3 muzyków: Mick Jagger, Keth Richards i Ronnie Wood (od 1976 r).

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, The Rolling Stones
Czytaj dalej

News Chicago

Musical „Hamilton” to historia Ameryki, opowiadana w przebojowej oprawie muzycznej

Opublikowano

dnia

Autor:

3 lata temu musical „Hamilton” Lin-Manuela Mirandy odniósł w Wietrznym Mieście oszałamiający sukces. Tej jesieni powrócił na scenę z wielkim rozmachem. Spektakl z muzyką, która łączy hip-hop, jazz, R&B i Broadway, opowiada historię Ojca Założyciela i pierwszego sekretarza skarbu Alexandra Hamiltona. Na każde przedstawienia można kupić bilety w promocyjnej cenie 10 dolarów.

Musical „Hamilton” powrócił 13 września do James M. Nederlander Theatre, który jest o około 400 miejsc większy niż miejsce, gdzie spektakl był początkowo wystawiany, czyli CIBC Theatre. Spektakl zapowiadaliśmy już w lutym, wtedy także ruszyła sprzedaż biletów grupowych na występy.

Musical jest oparty na uznanej biografii tej postaci historycznej, autorstwa Rona Chernowa. Produkcja otrzymała rekordową liczbę 16 nominacji do nagród Tony, wygrywając 11 z nich.

Spektakl jest też laureatem nagrody Grammy za najlepszy album z muzyką teatralną, nagrody Pulitzera w dziedzinie dramatu oraz bezprecedensowego wyróżnienia specjalnego od Kennedy Center Honors.

„Hamilton” zadebiutował 17 lutego 2015 roku w Public Theatre. Po wrześniowym przeniesieniu się na Broadway, do Richard Rodgers Theatre, musical otrzymał liczne pozytywne recenzje oraz odnotował bardzo wysokie wyniki sprzedaży biletów.

Jednym z najbardziej intrygujących aspektów tej konkretnej produkcji jest to, że pod wieloma względami uwydatniała ona poważne wady wczesnych „polityków”, którzy starali się uformować i przewodzić krajowi w chwili jego uwolnienia spod kontroli kolonialnej Brytyjczyków na mocy Deklaracji Niepodległości w 1776 r. i kapitulacji sił brytyjskich w 1782 r.

Pierre Jean Gonzalez doskonale uchwycił niezwykle inteligentnego i ambitnego Alexandra Hamiltona. Dorównuje mu Deon’te Goodman w roli Aarona Burra, najsilniejszego konkurenta Hamiltona – człowieka, który został wiceprezydentem za Thomasa Jeffersona i ostatecznie zastrzelił Hamiltona w 1804 roku.

Hamilton był ulubieńcem George’a Washingtona, którego gra tutaj Marcus Choi. Jedną z najzabawniejszych postaci spektaklu jest dowcipny, zgryźliwy i nieco głupkowaty król Wielkiej Brytanii Jerzy III, świetnie zagrany przez Neila Haskella.

Według Broadway in Chicago, w przypadku każdego występu odbędzie się cyfrowa loteria ograniczonej liczby biletów w promocyjnej cenie 10 dolarów. Aby przystąpić do loterii wejdź tutaj.

Szczegółowe informacje o tym, kiedy odbywają się loterie dla każdego programu:

 • 24–30 listopada na pokazy 5–10 grudnia;
 • 1–7 grudnia dla pokazów 12–17 grudnia;
 • 8–14 grudnia dla pokazów 19–24 grudnia;
 • 15–21 grudnia dla pokazów 26–30 grudnia

Wszystkie powiadomienia o zwycięzcach zostaną przesłane e-mailem i powiadomieniem mobilnym, a zwycięzcy mają dwie godziny na odebranie i opłacenie biletów. Każde zwycięskie zgłoszenie będzie miało możliwość zakupu maksymalnie dwóch biletów, które można odebrać telefonicznie przed każdym występem.

„Hamilton” będzie grany w Chicago do 28 stycznia. Musical trwa 2 godziny i 45 minut i jest zalecany dla osób powyżej5 lat.

Bilety w regularnej sprzedaży, w cenie od 42,50 USD dostępne są tutaj. Więcej informacji można znaleźć na stronie broadwayinchicago.com

 

Źródło: dailyherald, nbc, Broadway in Chicago, wttw
Foto: YouTube, Broadway in Chicago

 

Czytaj dalej

News Chicago

Magiczny balet „Dziadek do orzechów” zabierze widzów do świątecznej krainy

Opublikowano

dnia

Autor:

Doceniony przez krytyków klasyk Joffrey Ballet w nowej odsłonie, „Dziadek do orzechów” („Nutcracker”), powraca do Lyric Opera House w 25 przedstawieniach odbywających się w dniach 2–27 grudnia. Akcja spektaklu rozgrywa się na Światowych Targach w Chicago, w 1893 roku a przedstawienie podkreśla bogate dziedzictwo kulturowe miasta.

Ponadczasowa produkcja, której autorem choreografii jest dwukrotny zdobywca nagrody Tony® Christopher Wheeldon, zawiera klasyczną partyturę Piotra Czajkowskiego. To flagowy utwór związany z tematyką i klimatem Bożego Narodzenia.

Chicagowska historia o rodzinie i przygodzie jest także hołdem złożonym miastu.

Amerykańska opowieść Wheeldona o rodzinie imigrantów dziejąca się w czasie Wystawy Światowej w Chicago w 1893 roku, rozpoczyna się w momencie, gdy młoda Marie i jej matka, rzeźbiarka tworząca kultową Statuę Republiki na Jarmarku, organizują uroczystą Wigilię. Po niespodziewanej wizycie twórcy Jarmarku, tajemniczego Wielkiego Impresario, Marie wyrusza w burzliwą przygodę z Dziadkiem do orzechów przez zjawiskowe Targi Światowe.

Balet w dwóch aktach tworzy z wielokrotnie nagradzany zespół kreatywny, w skład którego wchodzą nominowany do nagrody Tony® projektant scenografii i kostiumów Julian Crouch, autor nagrodzony medalem Caldecott Brian Selznick, zdobywca nagród Obie i Drama Desk lalkarz Basil Twist, zdobywczyni nagrody Tony® projektantka oświetlenia Natasha Katz i zdobywca nagrody Tony ® projektant projekcji Ben Pearcy/59 Productions.

Spektakl został zaadaptowany w 2021 roku przez Christophera Wheeldona na większą scenę Lyric Opera.

Muzykę do baletu wykonuje na żywo Lyric Opera Orchestra pod dyrekcją Scotta Specka, dyrektora muzycznego The Joffrey Ballet.

Balet „Dziadek do orzechów” będzie wystawiany w dniach 2–27 grudnia 2023 r w Lyric Opera House przy 20 North Upper Wacker Drive. Przedstawienie trwa 2 godziny.

Bilety są do nabycia tutaj.

 

Źródło: Joffrey Ballet, chicagostarmedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu