Połącz się z nami

News Chicago

Halloween postraszyło kierowców nadchodzącą zimą. W Chicago spadł pierwszy śnieg

Opublikowano

dnia

Szybko poruszający się system burzowy znany jako Manitoba Mauler przeszedł przez północne Równiny i Górny Środkowy Zachód w poniedziałek i wtorek rano, powodując niebezpieczne warunki na drogach w takich miejscach jak Południowa Dakota, Illinois i Minnesota z powodu gromadzącego się śniegu i ograniczonej widoczności.

We wtorek rano w Chicago zaczął padać pierwszy w tym sezonie śnieg. W miarę jak system będzie nadal rozprzestrzeniał się po całym regionie, przewiduje się, że w Windy City i Milwaukee spadnie pierwszy mierzalny śnieg tej zimy.

We wtorek rano National Weather Service podała, że Międzynarodowe Lotnisko St. Paul w Minneapolis, zgłosiło, że o godzinie 7:00AM czasu CDT spadło 2 cale śniegu, co stanowi największą dzienną warstwę śniegu, jaką kiedykolwiek odnotowano w Twin Cities w Halloween. Druga data pod tym względem to rok 1905.

W Chicago pierwszy śnieg spadł rano dzięki szybko poruszającemu się systemowi zimowych burz znanych jako Manitoba Mauler, a dalsze opady nastąpiły później we wtorek. National Weather Service wydało ostrzeżenie dla powiatu Cook i Lake, prognozując opad wielkości od 1 do 3 cali.

Nazwa może brzmieć jak tytuł horroru, ale Manitoba Mauler to tak naprawdę system maszynek do strzyżenia, który powstał w Manitobie w Kanadzie – podobny do Clippera z Alberty, ale pochodzi z innej kanadyjskiej prowincji.

Nazwa Clippers pochodzi od szybko poruszających się żaglówek, które w połowie XIX wieku ścigały się między kontynentami.

Tego typu szybko poruszający się system jest pozbawiony wilgoci, dlatego nie należy spodziewać się większych nagromadzeń, które mogłyby znacząco wpłynąć na podróże.

System burzowy nadal wędrował przez części Górnego Środkowego Zachodu i do regionu Wielkich Jezior aż do godzin wieczornych w Halloween. W Chicago, Milwaukee i Wausau w stanie Wisconsin temperatury utrzymają się na poziomie 30 kilku stopni Fahrenheita.

W środę system burz przemieści się dalej na wschód, co spowoduje ryzyko wystąpienia śniegu w miastach takich jak Cleveland i Erie w Pensylwanii. Śnieg w końcu zacznie padać także w obszarach Buffalo i Watertown w Nowym Jorku.

Śnieg może spaść także w środkowym i południowym Vermont oraz w zachodnim Massachusetts.

Ile śniegu spadło w Halloween?

Na części północnych Równin i Górnego Środkowego Zachodu spadło kilka cali śniegu.

W większości stanu Wisconsin spodziewana jest warstwa śniegu od 1 do 3 cali, lokalnie większa w północno-zachodnich częściach stanu, bliżej Górnego Półwyspu Michigan.

To samo dotyczy rejonu Chicago i stanu Michigan, gdzie na większości obszarów spadnie zaledwie kilka cali śniegu, a największe ilości będą występowały w środkowej części stanu.

Ile śniegu spadło na Środkowym Zachodzie?

Podczas gdy na większości obszarów dotkniętych przez Manitoba Mauler spadło zaledwie kilka cali śniegu, w niektórych miejscach spadło ponad stopa śniegu.

W Bergland w stanie Michigan spadło jak dotąd 12,3 cala śniegu, a Chassell nie pozostał daleko w tyle z 10 calami śniegu.

W Minnesocie spadło również kilka cali śniegu. W Two Harbours spadło ponad 8 cali śniegu, a w Wales 6,5 cala.

W Solon Springs w Wisconsin spadło dotychczas niecałe 7 cali śniegu, a w miastach takich jak Washburn i Bayfield spadło 6 cali.

 

Źródło: foxweather
Foto: YouTube, istock/UWMadison/

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu