Połącz się z nami

News Chicago

Nienawiść nie ma domu w Illinois. Pritzker apelował o solidarność w związku z konfliktem Izrael-Hamas

Opublikowano

dnia

W poniedziałek gubernator J.B. Pritzker nawoływał mieszkańców do wyrzeczenia się nienawiści i okazywania solidarności ze swoimi muzułmańskimi i żydowskimi sąsiadami, w związku ze wzrostem liczby przestępstw z nienawiści w Illinois od czasu rozpoczęcia wojny między Izraelem a Hamasem.

„Nienawiść nie ma domu tutaj, w Illinois. To wyrażenie, którego używam od czasu do czasu, ale nienawiść zawsze w podstępny sposób próbuje się wkroczyć, jeśli na to pozwolimy. Musimy więc zjednoczyć się, aby odrzucić tę decyzję” – powiedział J.B. Pritzker w otoczeniu członków Arabsko-Amerykańskiej Izby Adwokackiej na konferencji prasowej w Chicago.

„Stoimy tutaj zjednoczeni niezależnie od religii i pochodzenia etnicznego, aby wyrzec się nienawiści. Aby pokazać naszym muzułmańskim i żydowskim sąsiadom, że stoimy po ich stronie i wytyczyć nowy kurs solidarności, sprawiedliwości i człowieczeństwa” – powiedział gubernator.

Pritzker ostrzegł, że w następstwie wojny w Illinois zaobserwowano „alarmujący wzrost” antyarabizmu, islamofobii i antysemityzmu. Zauważył również, że „nienawiść w Internecie gwałtownie wzrosła” na wszystkich platformach mediów społecznościowych – celem ataków są meczety, synagogi i inne miejsca kultu w całym kraju.

„Palestyńczycy, Arabowie i Żydzi od Chicago przez Dearborn [Michigan] po Nowy Jork szerzą groźby na lewo i prawo. Naprawdę troszczę się o bezpieczeństwo osobiste ludzi. Groźby mogą przerodzić się w przemoc” – powiedział Pritzker.

Zapytany, czy stan powinien wprowadzić surowsze kary za przestępstwa z nienawiści, gubernator nalegał, aby zamiast tego społeczności stanęły w obronie swoich sąsiadów i zjednoczyły się przeciwko nienawiści.

„Potrzebujemy silniejszych działań w naszych społecznościach, aby przeciwstawić się mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści” – powiedział Pritzker.

Od początku wojny, która wybuchła 7 października, dwie szkoły muzułmańskie w rejonie Chicago otrzymały brutalne groźby, mężczyzna z przedmieść został oskarżony o przestępstwo z nienawiści za grożenie zastrzeleniem dwóch muzułmanów, a inny mężczyzna z przedmieść rzekomo powiedział kobiecie: „Wracaj do swojego kraju”.

6-letni palestyński Amerykanin Wadea Al-Fayoume został bestialsko zamordowany ze względu na swoje pochodzenie etniczne i wiarę muzułmańską.

W niedzielę dwie osoby zostały zatrzymane przez policję po tym, jak jeden z mężczyzn rzekomo oddał strzał w powietrze w pobliżu grupy propalestyńskich demonstrantów protestujących przeciwko izraelskiemu wydarzeniu solidarnościowemu na północnych przedmieściach Skokie.

Prokurator Generalny stanu Illinois Kwame Raoul powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wojna spowodowała „niedopuszczalny wzrost” retoryki nienawiści, a w niektórych przypadkach także przestępczą przemoc.

Poinformował, że dzięki funduszom Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych jego biuro pomaga szkolić partnerów organów ścigania w zakresie identyfikowania przestępstw z nienawiści i zapewniania ich prawidłowego zgłaszania.

Raoul nalegał również, aby obywatele dzwonili do wydziału praw obywatelskich jego biura pod numer (877) 581-3692 w celu zgłaszania wszelkich przestępstw z nienawiści.

„Jedną rzeczą, która nie podlega dyskusji, jest to, że prawo obowiązujące w stanie Illinois nie toleruje nienawiści” – powiedział Raoul.

William Haddad, założyciel i prezes Arabsko-Amerykańskiej Izby Adwokackiej, szczegółowo opisał wiele przypadków dyskryminacji i nienawiści, których członkowie społeczności arabsko-amerykańskiej doświadczyli od początku wojny.

„Z przykrością muszę stwierdzić, że fala przestępstw z nienawiści wobec arabskich Amerykanów i muzułmanów znacznie przekracza to, co widzieliśmy po 11 września, znacznie przewyższa to, co widzieliśmy podczas prawyborów prezydenckich w 2016 r., kiedy w Karolinie Północnej doszło do morderstw oraz w Teksasie” – stwierdził Haddad.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu