Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis chce ostrych sankcji dla Iranu, twierdząc, że pomaga Hamasowi w ataku na Izrael

Opublikowano

dnia

Ron DeSantis zapowiedział we wtorek, że planuje wprowadzić nowe sankcje wobec Iranu podczas nadchodzącej sesji legislacyjnej na Florydzie. Gubernator przyjął stanowisko, że reżim w Teheranie był zaangażowany w zorganizowanie weekendowego ataku terrorystycznego w Izraelu, w którym bojownicy Hamasu zabili setki osób, w tym kilkunastu Amerykanów.

Przemawiając w synagodze w Surfside, Ron DeSantis obarczył odpowiedzialnością za brutalność Hamasu w Izraelu rząd w Teheranie i wezwał inne stany USA do zaostrzenia kar gospodarczych nałożonych na Iran, próbując odciąć finansowanie Hamasowi i innym grupom bojowników w regionie.

„Jesteśmy smutni z powodu tego, co się stało. Jestem zły z powodu tego, co się stało” – powiedział DeSantis, stojąc w Shul w Bal Harbor za tablicą z napisem „Stań z Izraelem, sankcjonuj Iran”.

„Potrzebujemy sprawiedliwości i myślę, że sprawiedliwość musi być tak surowa, aby nigdy więcej nie pomyśleli o zrobieniu czegoś takiego” – powiedział gubernator.

DeSantis powiedział, że nowe ustawodawstwo – mające pokazać wsparcie dla Izraela – rozszerzy zakazy dotyczące inwestycji państwa w irańskie przedsiębiorstwa na prawie tuzin sektorów, od finansów i technologii po budownictwo i przemysł stoczniowy. Zakazałoby także władzom stanowym i lokalnym zawierania umów z firmami znajdującymi się na rozszerzonej liście sektorów.

Wszystkie sankcje federalne wobec Iranu musiałyby zostać zniesione, zanim Floryda usunie proponowane kary wobec Iranu.

W sobotę bojownicy Hamasu przeprowadzili niespodziewany atak na Izrael, zabijając cywilów i biorąc zakładników. Izrael przeprowadził odwetowe ataki na Gazę i wypowiedział Hamasowi wojnę.

W walkach po obu stronach zginęło dotychczas ponad 1500 osób. Administracja Bidena podała w poniedziałek, że w atakach na Izrael zginęło co najmniej 11 Amerykanów.

Według raportu Departamentu Stanu USA z 2021 r. Iran został uznany przez rząd USA za państwowego sponsora terroryzmu i w przeszłości pomagał Hamasowi, zapewniając fundusze, broń i szkolenia jego siłom paramilitarnym.

The Wall Street Journal doniósł, że Iran pomógł zaplanować atak, ale sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w niedzielę, że urzędnicy amerykańscy nie mają na to dowodów. Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Iranu zaprzeczył zaangażowaniu Teheranu.

Także wysoki rangą urzędnik Hamasu powiedział w poniedziałek Associated Press, że atak grupy bojowników na Izrael zostało zaplanowane przez małą grupę najwyższych dowódców w Gazie i że ani Iran, ani libański Hezbollah nie odegrały żadnej roli.

Wielu Republikanów – w tym Ron DeSantis, który również stara się o nominację Partii Republikańskiej na prezydenta w 2024 r. – skrytykowało prezydenta Joe Bidena i jego administrację za przyjęcie, ich zdaniem, słabego stanowiska wobec Iranu.

DeSantis oskarżył we wtorek administrację Bidena o złagodzenie sankcji nałożonych na Iran i przedstawił siebie jako przeciwwagę dla prezydenta.

„Teraz nadszedł czas na przywództwo. Nadszedł czas, aby prezydent był tam i mówił o tym, jak ważne jest zjednoczenie się w obliczu terroryzmu” – powiedział gubernator Florydy, nazywając Iran „izbą rozliczeniową ds. finansowania terroryzmu” na Bliskim Wschodzie.

DeSantis, do którego we wtorek dołączył Maor Elbaz-Starinsky, konsul generalny Izraela w Miami, pochwalił się również swoimi osiągnięciami w zakresie zwalczania antysemityzmu i wzmocnienia standardów edukacji o Holokauście na Florydzie.

W poniedziałkowy wieczór DeSantis nakazał oświetlić Kapitol stanu na niebiesko i biało, czyli w kolorach izraelskiej flagi.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Małżeństwo z Pensylwanii, spędzające wakacje na Florydzie z szóstką dzieci, utonęło porwane przez prądy rozrywające

Opublikowano

dnia

Autor:

Biuro Szeryfa Powiatu Martin poinformowało, że 51-letni Brian Warter i 48-letnia Erica Wishard z Pensylwanii byli na wyspie Hutchinson, niedaleko Port St. Lucie, z sześciorgiem, w większości nastoletnich dzieci. Rodzina spędzała dzień na plaży, kiedy parę i dwójkę ich dzieci porwał prąd rozrywający. Małżeństwo utonęło.

Biuro szeryfa poinformowało, że nastoletnim dzieciom pary udało się przełamać prąd i próbowały pomóc swoim rodzicom, ale sytuacja zrobiła się zbyt niebezpieczna i zawróciły na brzeg. Załogi Martin County Ocean Rescue odnalazły ofiary i rozpoczęły reanimację na lądzie. Niestety pary nie dało się uratować.

Zastępca Zespołu Interwencji Kryzysowej Szeryfa Powiatu Martin pomagał dzieciom pary przez cały dzień i do wieczora, gdy oczekiwały one na innych członków rodziny przybywających na Florydę, aby się nimi zaopiekować.

Prądy rozrywające zwane także prądami porywającymi, strugowymi lub wciągającymi (ang. rip current) – to często silne prądy w strefie przybrzeżnej, w kierunku otwartego morza, związane z załamującymi się falami w strefie przyboju oraz ze zmienną charakterystyką strefy brzegowej.

Jak uciec przed prądem rozrywającym?

Mocny prąd rozrywający może wyciągnąć nawet najsilniejszego pływaka na morze. Oto zalecenia dotyczące prądów zrywających:

  • Nie panikuj. Nie zostaniesz wessany pod wodę. Krzycz do ludzi na brzegu i machaj rękami, aby zasygnalizować, że potrzebujesz pomocy.
  • Nie próbuj płynąć bezpośrednio z powrotem do brzegu. Nawet najsilniejsi pływacy nie są w stanie pokonać prądu. Pływanie pod prąd doprowadzi do zmęczenia i utonięcia.
  • Ucieknij przed prądem, pływając równolegle do plaży.

Jeśli nie możesz uciec przed prądem staraj się utrzymać na powierzchni. Prąd rozrywający w końcu się skończy i cię uwolni. Trzymaj się i pozwól profesjonalistom cię uratować.

Jeśli jesteś świadkiem, jak ktoś wpadł w prąd rozrywający: skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Zadzwoń pod numer 911 i spróbuj znaleźć przeszkolonego ratownika lub ratownika. Niestety, prądy często pochłaniają życie wielu osób, gdy niewyszkoleni rodzice lub inni świadkowie niebezpiecznej sytuacji próbują ratować tonącego.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Martin County Sheriff’s Office
Czytaj dalej

NEWS Florida

Chirurg plastyczny z Florydy spowodował śmierć żony podczas zabiegu kosmetycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

Chirurg plastyczny posiadający licencję na wykonywanie zawodu w kilku stanach został aresztowany na Florydzie pod zarzutem zabicia żony podczas przeprowadzania zabiegu kosmetycznego. Dr Benjamin Brown został oskarżony o zabójstwo drugiego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci na skutek zawinionego zaniedbania.

Hillary Ellington Brown została zabrana do szpitala 21 listopada 2023 r. po nagłym incydencie w trakcie zabiegu kosmetycznego w gabinecie męża i zmarła w szpitalu tydzień później, 28 listopada.

Departament Zdrowia Florydy zawiesił w maju tego roku licencję lekarską Benjamina Browna, powołując się nie tylko na śmierć Hillary, ale także inne przypadki rzekomych błędów w sztuce. Skarga administracyjna złożona przez stan szczegółowo opisuje procedurę, która doprowadziła do śmierci jego żony.

Według śledczych, HillaryBrown przebywała w gabinecie męża o nazwie Restore Plastic Surgery, aby poddać się zabiegowi wzmacniającemu mięśnie, liposukcji ramion, zastrzykom w usta i zabiegom regulacji uszu. Rankiem 21 listopada Hillary rzekomo przygotowała własny roztwór do kroplówki i umieściła go w workach do kroplówki, mimo, że nie miała żadnego przeszkolenia ani licencji medycznej.

W skardze zwrócono uwagę na rzekomy brak odpowiedniego udokumentowania przez Benjamina Browna leków, jakie przyjmowała Hillary. Wiadomo, że kobieta połknęła garść tabletek, w tym valium, zanim zaczęła wykazywać oznaki uspokajającego działania. Po zabiegu wzmacniającym mięśnie, Hillary pomagała, zszywając skórę. Wtedy kobieta stała się niespokojna, a jej stopy zaczęły drżeć.

Mimo to dr Benjamin Brown rzekomo kontynuował zabiegi, wstrzykując żonie większą ilość środka znieczulającego i kontynuując liposukcję. W tym momencie Hillary stwierdziła, że ​​jej wzrok zaczął się zamazywać i powiedziała mężowi, że widzi na pomarańczowo, zanim dostała ataku i straciła przytomność.

Hillary Brown

Po około 20 minutach dr Brown rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, a asystent medyczny zadzwonił pod numer 911. Hillary została zabrana do szpitala z zatrzymaniem akcji serca z podwyższonym poziomem kwasu mlekowego i „podejrzeniem toksyczności lidokainy”. Nigdy nie odzyskała przytomności.

Ze skargi administracyjnej wynika także, że ​​dwie kobiety złożyły skargi na tego lekarza, twierdząc, że dał im zastrzyki tłuszczu pośladkowego (znane również jako brazylijski lifting pośladków, BBL) pomimo ich wyraźnych oświadczeń, że nie chcą, aby wykonano ten zabieg. Zabiegi te przeprowadzono w latach 2021 i 2022, a przy co najmniej jednym zabiegu Hillary pełniła funkcję nielicencjonowanej asystentki.

Według danych stanowych Benjamin Brown ma także licencję lekarza w Dystrykcie Kolumbii, Wirginii Zachodniej i Wirginii.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: Santa Rosa County Sheriff’s Office, HILLARY ELLINGTON BROWN/FACEBOOK
Czytaj dalej

NEWS Florida

65 funtów kokainy o wartości około 1 miliona dolarów znalazł żeglarz na Florida Keys

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak poinformowała amerykańska straż graniczna, żeglarz znalazł na archipelagu Florida Keys 65 funtów kokainy o wartości szacunkowej 1 miliona dolarów. Narkotyki unosiły się na wodzie w paczce.

Paczki, na których widnieje wizerunek bielika, znaleziono około południa w sobotę. Żeglarze na prywatnej łodzi znaleźli dużą paczkę zawierającą 21 oddzielnie zapakowanych porcji kokainy, podało Biuro Szeryfa Powiatu Monroe w poście na Facebooku.

Biuro szeryfa podało, że odkrycia dokonano około 7 mil od Islamorady.

Narkotyki zostaną skonfiskowane przez patrol graniczny – poinformował pełniący obowiązki głównego agenta patrolu, Samuel Briggs II w poście na portalu X, dodając, że docenia działanie dobrych ludzi, którzy wyłowili i przekazali narkotyki.

 

Źródło: nbc
Foto: Monroe County Sheriff’s Office
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu