Połącz się z nami

NEWS Florida

Mężczyzna z Florydy miał zabić 15 osób w liceum 2 stycznia 2026 roku, w swoje 22. urodziny

Opublikowano

dnia

Władze południowej Florydy aresztowały w tym tygodniu 19-latka po tym, jak odkryły pisemne groźby mówiące o strzelaninie i innych atakach w jego pojeździe podczas rutynowej kontroli drogowej. Nastolatek zeznał, że chciał się wzorować na strzelaninie w szkole w Parkland z 2018 roku.

Jak wynika z oświadczenia złożonego przez biuro szeryfa powiatu Palm Beach, 18 września funkcjonariusz policji w Jupiter na Florydzie zatrzymał Henry’ego Hortona IV z powodu zgaszonych reflektorów w białym pickupie, którym kierował.

Podczas przeszukania pojazdu Hortona funkcjonariusz znalazł wiele odręcznych notatek, w których zapisano plany zakupu broni palnej i „zabicie moją bronią wszystkich w OHS (Okeechobee High School)” – czytamy w oświadczeniu. Nastolatek ukończył szkołę średnią położoną w powiecie Okeechobee w maju 2022 roku.

Horton powiedział funkcjonariuszowi, że miał w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym i „miał wiele myśli na temat masowego zabójstwa i chciał je wykonać po ukończeniu 22 lat”.

Powiedział też, że mieszkając w Wirginii dobrowolnie zgłosił się do placówki medycznej w celu oceny stanu zdrowia psychicznego, ponieważ miał podobne myśli.

Mężczyzna planował zabić 15 osób z liceum 2 stycznia 2026 roku, w swoje 22. urodziny.

Zanim go aresztowano, władze zapytały go, dokąd zmierza. Henry Horton powiedział, że jedzie do Miami, aby obejrzeć kościół.

Powiedział śledczym, że planuje zabić tu około 10 osób po ataku, który miał odbyć się w jego byłej szkole w 2026 roku.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w celu poddania się ocenie zdrowia psychicznego zgodnie z ustawą Florida Mental Health Act, powszechnie znaną jako ustawa Baker Act, która pozwala na przymusowe przetrzymywanie osób i poddawanie ich badaniom trwającym do 72 godzin w przypadku kryzysu psychicznego.

Okręg szkolny powiatu Okeechobee współpracuje w tej sprawie z biurem szeryfa i biurem prokuratora stanowego, oświadczył kurator Ken Kenworthy.

Jak wynika z oświadczenia, Horton powiedział śledczym, że odwiedził także szkołę średnią Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie by się z nią zapoznać.

W walentynki 2018 r. w szkole Broward County zginęło 17 osób, a 17 innych zostało rannych.

29 września Henry Horton przyznał się śledczym, że napisał manifest i groził też, że zabije swoją macochę. Śledczy wydali nakaz jego aresztowania. Z akt więziennych wynika, że 19-latkowi postawiono zarzut zastraszania w formie pisemnych gróźb zabicia lub skrzywdzenia innej osoby.

Pozostaje osadzony w więzieniu powiatu Palm Beach za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów. Z akt sądowych wynika, że Horton ma stawić się w sądzie 6 listopada. 

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, Palm Beach County Jail

NEWS Florida

Uniwersytet Florydy kolejnym, który planuje studia inspirowane Taylor Swift

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiosną przyszłego roku, w ramach programu Uniwersytetu Florydy, dostępny będzie nowy kurs zatytułowany „Muzyczne opowiadanie historii z Taylor Swift i innymi ikonicznymi artystkami”. Zajęcia będą zagłębiać się w dyskografię piosenkarki „Anti-Hero”, a zwłaszcza w jej pisanie piosenek.

Zgodnie z opisem kursu na stronie internetowej uniwersytetu, zajęcia prowadzone przez starszą wykładowczynię Melinę Jimenez przez 13 tygodni.

Poza analizowaniem tekstów Taylor Swift studenci będą także „odnajdywać podobieństwa między czarującymi tekstami Swift a dziełami innych znanych kobiet, takich jak Aretha Franklin, Billie Holiday i Dolly Parton” – czytamy dalej w opisie kursu.

Co tydzień uczniowie będą zagłębiać się w tematy takie jak „stare płomienie, niewierność, starzenie się i podwójne standardy”, o których mowa w katalogu muzycznym Swift. Będą także dodawać adnotacje do tekstów i uczestniczyć w dyskusjach w klasie na temat swoich ulubionych piosenek.

Uniwersytet Florydy jest najnowszą uczelnią, która dołączyła do listy szkół w całym kraju, dodając do swojego katalogu kursy inspirowane twórczością mega gwiazdy.

Uniwersytet Stanford zaoferował 10-tygodniowy kurs analizujący „All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”, a wiosną przyszłego roku uczelnia zaproponuje zajęcia pt. „The Last Great American Songwriter: Storytelling with Taylor Swift Through the Eras”.

Uniwersytet Stanowy Arizona, Kalifornia w Berkeley i Uniwersytet w Houston również w przyszłym roku będą oferować kursy poświęcone bijącej rekordy gwieździe popu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pasażerowie kolejki w parku rozrywki w Orlando byli uwięzieni przez godzinę na pionowym wjeździe

Opublikowano

dnia

Autor:

W noc Święta Dziękczynienia pasażerowie przejażdżki Hollywood Rip Ride Rockit w parku rozrywki Universal Studios w Orlando utknęli w pozycji pionowej na kolejce górskiej przez prawie godzinę. Straż pożarna w Orlando poinformowała, że w związku z tym incydentem nikt nie odniósł obrażeń.

Stalowa kolejka Rip Ride Rockit posiada pionową windę o wysokości 167 stóp, a wagoniki po wyciągnięciu na ten poziom rozpoczynają zjazd serią pętli i zwrotów.

W czwartkowy wieczór użytkownicy mediów społecznościowych udostępnili zdjęcia wypadku, na których widać, że kolejka zatrzymała się w pobliżu szczytu pionowej windy. Jeden z bywalców parku zauważył, że pasażerowie utknęli na kolejce górskiej, kiedy zobaczył, że inni przechodnie robią zdjęcia kolejki.

Wkrótce potem przyjechała straż pożarna, a pracownicy Universal nakazali wszystkim opuścić jego teren, ponieważ był już czas po zamknięciu parku.

Na nagraniu, udostępnionym przez Dennisa Malesky’ego , słychać kobietę rozmawiającą o tym, co dzieje się z kolejką: „Utknęli wysoko, na końcu. W tej chwili dosłownie leżą na plecach” – powiedziała.

Straż pożarna ewakuowała pasażerów kolejki.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Dennis Malesky
Czytaj dalej

NEWS Florida

Już za rok zanurkujemy w nowym morskim Akwarium Mote w Nathan Benderson Park

Opublikowano

dnia

Autor:

Akwarium Mote Marine Laboratory w Nathan Benderson Park powinno być gotowe na otwarcie dla gości już za niewiele ponad rok. Projekt o wartości 130 mln dolarów ma zacząć działać najpóźniej 1 stycznia 2025 r., a jest szansa, że stanie się to miesiąc wcześniej.

Dzięki rozbudowie Science Education Aquarium (SEA) podwoi swoją liczbę odwiedzin do około 700 000 osób rocznie w porównaniu z akwarium na City Island, zwiększając swoją powierzchnię z 60 000 do 111 000 stóp kwadratowych i mogąc pomieścić milion odwiedzających rocznie.

Budynek będący w budowie wznosi się nad niegdyś otwartym krajobrazem pomiędzy parkiem a centrum miasta uniwersyteckiego i jest dobrze widoczny z sąsiedniej autostrady międzystanowej 75.

Zwierzęta będą mogły zostać wprowadzone do zbiorników akwarium już późnym latem 2024 r. Centralnym elementem akwarium będzie wysoka na trzy piętra wystawa dotycząca Zatoki Meksykańskiej o pojemności 400 000 galonów.

Powiat Sarasota niedawno zatwierdził kwotę 65 milionów dolarów na przekształcenie pobliskiego 17th Street Park w ośrodek turystyki sportowej, które wraz z niedawnymi dodatkami w University Town Center i Benderson Park współgrają z budynkiem Mote pod względem przyciągania gości.

Fundusze Mote na projekt akwarium pochodzą z różnych źródeł, w tym z darowizn prywatnych i wsparcia ze strony władz stanowych i lokalnych. Komisarze powiatu Manatee zatwierdzili darowiznę w wysokości 5 mln dolarów w 2020 r., pochodzącą również z podatków turystycznych, chociaż Mote początkowo zażądał 15 mln dolarów.

Na spotkaniu, które odbyło się 14 listopada komisarze z Sarasoty wyrazili zamiar wykorzystania dochodów z podatku powiatu na rzecz rozwoju turystyki by sfinansować swoje zobowiązanie na rzecz Mote.

Obiekt Mote na City Island pozostanie czynny i będzie pełnił bardziej funkcję badawczą, co zdaniem komisarzy może przynieść korzyści temu obszarowi, potencjalnie inspirując nowe pokolenie biologów morskich.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: Science Education Aquarium, YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu