Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda stanem miliarderów. Mieszka tu ponad 40 spośród 400 najbogatszych Amerykanów

Opublikowano

dnia

Co roku Forbes publikuje listę „400 najbogatszych Amerykanów w kraju”. Elon Musk, Jeff Bozos i Bill Gates to tylko niektórzy z nich, którzy zajęli pierwsze miejsca na liście, osiągając majątek znacznie przekraczający 100 miliardów dolarów. Sporo, bo ponad 40 osób, osiągnęło status „najbogatszych” spośród mieszkańców Florydy.

Jak podaje Forbes, po stracie w ubiegłym roku łącznie 500 miliardów dolarów, 400 najbogatszych ludzi w kraju odzyskało wszystko. Ta grupa posiada obecnie majątek wart łącznie 4,5 biliona dolarów, co stanowi rekordową sumę.

Aby znaleźć się na liście „Forbes 400” w tym roku, trzeba mieć min 2,9 miliarda dolarów.

Połowa tegorocznych zysków wynikała z odbicia cen akcji spółek technologicznych. Ośmiu potentatów technologicznych dodało do swoich fortun co najmniej 10 miliardów dolarów.

Na pierwszym miejscu znalazł się Elon Musk, właściciel Tesli, platformy X i SpaceX  z majątkiem 259,6 miliarda dolarów.

Drugie miejsce zają Jeff Bezos, założyciel Amazon z majątkiem 161 miliardów dolarów, a trzecie Larry Ellison współzałożyciel Oracle, ze 158 miliardami dolarów. Ale jednego nazwiska brakuje na liście: Donalda Trumpa. Majątek byłego prezydenta spadł o 19% do 2,6 miliarda dolarów.

Najbogatsi mieszkańcy Florydy

Kevin Griffin, założyciel Citadel, międzynarodowego funduszu hedgingowego, jednego z największych, jest 22. najbogatszą osobą w Ameryce z majątkiem netto wynoszącym 35,4 miliarda dolarów. Według Bloomberga Griffin, który przeprowadził się z Chicago, kupił niedawno nieruchomość w Palm Beach za 83 miliony dolarów.

Thomas Peterffy jest 27. najbogatszym człowiekiem w Ameryce, a jego majątek wynosi 29,7 miliarda dolarów. Forbes określił go jako pioniera handlu cyfrowego, który jest przewodniczącym firmy Interactive Brokers. Jest także właścicielem 560 000 akrów ziemi. Większość posiadanych przez niego gruntów znajduje się na Florydzie.

David Tepper jest 35. najbogatszym Amerykaninem, prawdopodobnie największym menadżerem funduszy hedgingowych swojego pokolenia, który założył Appaloosa Management w 1993 r. Wartość jego majątku obliczona została na 20,6 miliarda dolarów.

Następny w kolejce – Shahid Khan – to właściciel Jacksonville Jaguars i dostawcy części samochodowych Flex-N-Gate. Jego majątek wynosi 12,2 miliarda dolarów i zajmuje 55. miejsce w rankingu.

Zarówno J. Christopher Reyes, jak i Jude Reyes zajęli 92. miejsce, zarządzając Reyes Holdings – firmą zajmującą się dystrybucją żywności i napojów o wartości 35 miliardów dolarów (sprzedaż).

Orlando Bravo zajmuje 99. miejsce i według magazynu „Forbes” jest uznawany za „najgorętszego pośrednika w transakcjach na Wallstreet”. Jest pierwszym miliarderem urodzonym w Portoryko.

Michael Jordan również znalazł się na liście, na 379 miejscu, po sprzedaży Charlotte Hornets w 2023 roku, a jego majątek wyceniany jest na 3 miliardy dolarów.

Oto lista kolejnych mieszkańców Florydy, którzy znaleźli się na liście 400 najbogatszych.

 • Elizabeth DeLuca and family
 • Paul Tudor Jones II
 • Igor Olenicoff
 • Jeff Greene
 • Steve Bisciotti
 • Robert Rich Jr.
 • Mickey Arison
 • Josh Harris
 • Carl Icahn
 • Terry Pegula
 • Reinhold Schmieding
 • Dirk Ziff
 • Tom Golisano
 • John Henry
 • Charles B Johnson
 • Ronald Wanek
 • Russ Weiner
 • Rakesh Gangwal
 • Herbert Wertheim
 • Nick Caporella
 • Isaac Perlmutter
 • Richard Schulze
 • Barry Sternlicht
 • James Clark
 • Daniel Och
 • William Berkley
 • Steve Wynn
 • Norman Braman
 • Todd Christopher
 • Robert Johnson
 • Robert Sands
 • Rajiv Jain
 • Edward Debartolo Jr.
 • Michael Jordan
 • Todd Wanek
 • William Wrigley Jr.
 • J Hyatt Brown
 • C Dean Metropoulos

Wartość netto majątków najbogatszych ludzi została obliczona na podstawie cen akcji z dnia 8 września 2023 r. Pełny raport Forbesa znajdziesz tutaj.

 

 

Źródło: fox35, Forbes
Foto: YouTube, istock/Zinkevych/

News Chicago

Małe reaktory modułowe powrócą do Illinois w 2026 r. by produkować energię atomową

Opublikowano

dnia

Autor:

J.B. Pritzker podpisał w piątek ustawę znoszącą obowiązujące od ponad trzech dekad moratorium na rozwój reaktorów jądrowych w Illinois. Miesiąc temu Senat stanu przegłosował zniesienie zakazu, które następnie czekało na decyzję gubernatora. Dzięki ustawie Illinois będzie mogło spełnić obietnicę dotyczącą produkcji energii bezemisyjnej do 2045 roku.

Mniejsze reaktory jądrowe – wytwarzające mniej niż 300 megawatów mocy – zostaną dopuszczone do użytkowania od stycznia 2026 r.

Senatorka Partii Republikańskiej Morris Sue Rezin, zwolenniczka propozycji, argumentowała, że energia jądrowa stanowi kluczową część stanowego portfela energii odnawialnej.

„Illinois ma długą, pełną sukcesów i bezpieczną historię wytwarzania energii jądrowej” – stwierdziła Rezin w oświadczeniu wydanym po podpisaniu ustawy przez gubernatora J.B. Pritzkera. Jej zdaniem, ustawa zapewni, że stan pozostanie liderem w sektorze energetycznym, oferując możliwość wykorzystania nowej technologii energii jądrowej.

Rezin i sponsor ustawy, Demokrata Lance Yednock z Ottawy, liczą na przyszły sukces tak zwanych małych, modułowych reaktorów, które zasilają na przykład jeden duży zakład produkcyjny.

Propozycja stanu Illinois dotycząca energii atomowej uzyskała już zdecydowaną aprobatę legislacyjną, ale wiosną ubiegłego roku została zawetowana przez Pritzkera.

Nowa ustawa dodała badanie na temat zagrożeń związanych z nową technologią nuklearną i powierza Agencji Zarządzania Kryzysowego stanu Illinois nadzór nad kwestiami, których nie uwzględniono w pierwotnym planie.

Ekolodzy, którzy są jej przeciwni, twierdzą, że energia wiatrowa i słoneczna wystarczą, aby zastąpić wyczerpujące się paliwa kopalne.

Zwolennicy ustawy zwracają jednak uwagę, że stanowy plan zamknięcia elektrowni węglowych do 2045 r. opiera się częściowo na dotacjach państwowych, które pozwolą na utrzymanie dwóch nierentownych elektrowni jądrowych w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, istock/typhoonski/
Czytaj dalej

News USA

Czy leci z nami pilot? Samolot kalifornijskiej firmy poradził sobie bez niego

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma Reliable Robotics z siedzibą w Kalifornii ogłosiła niedawno, że pomyślnie wykonała lot małym samolotem transportowym bez pilota na pokładzie. Autonomiczny lot Cessny 208B Caravan, który miał miejsce w zeszłym miesiącu, był pierwszym takim wydarzeniem w branży lotniczej.

Lot Cessny 208B Caravan bez żadnych osób na pokładzie miał miejsce 21 listopada niedaleko San Jose. Reliable Robotics – producent systemów automatyki lotniczej z siedzibą w Mountain View podał, że zdalny pilot nadzorował samolot bez pilota z centrum kontroli firmy, oddalonego o 50 mil.

Firma dodała, że jest to część pracy, którą wykonują, aby wprowadzić na rynek w USA zaawansowane technologie zwiększające bezpieczeństwo.

Udany eksperyment został nazwany „monumentalnym osiągnięciem w dziedzinie lotnictwa” i przykładem tego, jak program AFWERX przyspiesza sprawne i niedrogie zmiany w zakresie zdolności największych sił powietrznych świata, przez płk Elliotta Leigh, dyrektora AFWERX i głównego specjalisty ds. komercjalizacji w Departamencie Sił Powietrznych.

AFWERX to program Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, którego celem jest wspieranie kultury innowacji w służbie. Inicjatywa, obejmująca szereg programów wspieranych stosunkowo niewielkimi funduszami, ma na celu obejście biurokracji i zaangażowanie nowych przedsiębiorców w programy Sił Powietrznych.

„Ten kamień milowy przyspiesza możliwości lotów podwójnego zastosowania bez załogi, zwiększając bezpieczeństwo lotnictwa i umożliwiając nam wprowadzenie szerokiego zakresu autonomicznych zdolności wojskowych w niedostępne środowiska”, stwierdził płk Elliott Leigh.

Reliable Robotics współpracuje z Siłami Powietrznymi na podstawie szeregu kontraktów od 2021 r., a Federalna Administracja Lotnictwa FAA formalnie przyjęła plan certyfikacji autonomicznego systemu lotu firmy  w czerwcu 2023 r.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, Reliable Robotics
Czytaj dalej

News Chicago

Chicagowska Daisies znowu najlepsza. Została „Restauracją Roku” wg Eater Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W październiku pisaliśmy, że chicagowski lokal Daisies jako jeden z dwóch w Chicago znalazł się na liście 50 najlepszych restauracji w USA w 2023 r. według „The New York Times”. Ale to nie koniec wyróżnień dla firmy z lokalizacją w dzielnicy Logan Square. Ostatnio dostała także tytuł „Restauracji Roku” od Eater Chicago.

W zeszłym miesiącu restauracja Daisies zdobyła „Zieloną Gwiazdę” w ramach Przewodnika Michelin po Chicago na rok 2023 za stosowanie „zrównoważonej gastronomii skupiającej się na unikalnych profilach smakowych wykorzystujących najświeższe produkty”.

Natomiast w zeszłą środę firma Eater Chicago przyznała lokalowi, którego określiła się jako inspirowanego Środkowym Zachodem i skupującego się na makaronach, tytuł „Restauracji Roku” w ramach organizowanego przez witrynę konkursu „2023 Eater Awards”.

„W ciągu dnia klienci ze wszystkich środowisk tłoczą się w restauracji, popijając kawę, jedząc ciasta Leigh Omilinsky’ego, rozmawiając lub stukając w laptopy” – napisali redaktorzy Eater. „Na kolację może to być najtrudniejsza rezerwacja w mieście, ponieważ większość klientów nie musi oszczędzać, aby zjeść obiad w Daisies”.

Daisies, uznawana za jedną z najlepszych włoskich restauracji w Chicago. Istnieje na tutejszej scenie kulinarnej od dłuższego czasu, ale niedawno przeniosła się do większej przestrzeni na Logan Square, ze względu na swoją rosnącą popularność.

Według Przewodnika Michelin domowy makaron pappardelle Daisies z ragu grzybowym i dipem cebulowym z domową falbanką to „obowiązkowe zamówienie”.

Restauracja wykorzystuje produkty z 30-akrowej farmy położonej 68 mil od Chicago i należącej do brata szefa kuchni, Joe Frillmana.

Inne restauracje z Wietrznego Miasta, które zdobyły miejsca na liście nagród Chicago Eater to Thattu, Boonie’s Filipino Restaurant i Warlord. Pełną listę zwycięzców można zobaczyć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Daisies
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu