Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda stanem miliarderów. Mieszka tu ponad 40 spośród 400 najbogatszych Amerykanów

Opublikowano

dnia

Co roku Forbes publikuje listę „400 najbogatszych Amerykanów w kraju”. Elon Musk, Jeff Bozos i Bill Gates to tylko niektórzy z nich, którzy zajęli pierwsze miejsca na liście, osiągając majątek znacznie przekraczający 100 miliardów dolarów. Sporo, bo ponad 40 osób, osiągnęło status „najbogatszych” spośród mieszkańców Florydy.

Jak podaje Forbes, po stracie w ubiegłym roku łącznie 500 miliardów dolarów, 400 najbogatszych ludzi w kraju odzyskało wszystko. Ta grupa posiada obecnie majątek wart łącznie 4,5 biliona dolarów, co stanowi rekordową sumę.

Aby znaleźć się na liście „Forbes 400” w tym roku, trzeba mieć min 2,9 miliarda dolarów.

Połowa tegorocznych zysków wynikała z odbicia cen akcji spółek technologicznych. Ośmiu potentatów technologicznych dodało do swoich fortun co najmniej 10 miliardów dolarów.

Na pierwszym miejscu znalazł się Elon Musk, właściciel Tesli, platformy X i SpaceX  z majątkiem 259,6 miliarda dolarów.

Drugie miejsce zają Jeff Bezos, założyciel Amazon z majątkiem 161 miliardów dolarów, a trzecie Larry Ellison współzałożyciel Oracle, ze 158 miliardami dolarów. Ale jednego nazwiska brakuje na liście: Donalda Trumpa. Majątek byłego prezydenta spadł o 19% do 2,6 miliarda dolarów.

Najbogatsi mieszkańcy Florydy

Kevin Griffin, założyciel Citadel, międzynarodowego funduszu hedgingowego, jednego z największych, jest 22. najbogatszą osobą w Ameryce z majątkiem netto wynoszącym 35,4 miliarda dolarów. Według Bloomberga Griffin, który przeprowadził się z Chicago, kupił niedawno nieruchomość w Palm Beach za 83 miliony dolarów.

Thomas Peterffy jest 27. najbogatszym człowiekiem w Ameryce, a jego majątek wynosi 29,7 miliarda dolarów. Forbes określił go jako pioniera handlu cyfrowego, który jest przewodniczącym firmy Interactive Brokers. Jest także właścicielem 560 000 akrów ziemi. Większość posiadanych przez niego gruntów znajduje się na Florydzie.

David Tepper jest 35. najbogatszym Amerykaninem, prawdopodobnie największym menadżerem funduszy hedgingowych swojego pokolenia, który założył Appaloosa Management w 1993 r. Wartość jego majątku obliczona została na 20,6 miliarda dolarów.

Następny w kolejce – Shahid Khan – to właściciel Jacksonville Jaguars i dostawcy części samochodowych Flex-N-Gate. Jego majątek wynosi 12,2 miliarda dolarów i zajmuje 55. miejsce w rankingu.

Zarówno J. Christopher Reyes, jak i Jude Reyes zajęli 92. miejsce, zarządzając Reyes Holdings – firmą zajmującą się dystrybucją żywności i napojów o wartości 35 miliardów dolarów (sprzedaż).

Orlando Bravo zajmuje 99. miejsce i według magazynu „Forbes” jest uznawany za „najgorętszego pośrednika w transakcjach na Wallstreet”. Jest pierwszym miliarderem urodzonym w Portoryko.

Michael Jordan również znalazł się na liście, na 379 miejscu, po sprzedaży Charlotte Hornets w 2023 roku, a jego majątek wyceniany jest na 3 miliardy dolarów.

Oto lista kolejnych mieszkańców Florydy, którzy znaleźli się na liście 400 najbogatszych.

  • Elizabeth DeLuca and family
  • Paul Tudor Jones II
  • Igor Olenicoff
  • Jeff Greene
  • Steve Bisciotti
  • Robert Rich Jr.
  • Mickey Arison
  • Josh Harris
  • Carl Icahn
  • Terry Pegula
  • Reinhold Schmieding
  • Dirk Ziff
  • Tom Golisano
  • John Henry
  • Charles B Johnson
  • Ronald Wanek
  • Russ Weiner
  • Rakesh Gangwal
  • Herbert Wertheim
  • Nick Caporella
  • Isaac Perlmutter
  • Richard Schulze
  • Barry Sternlicht
  • James Clark
  • Daniel Och
  • William Berkley
  • Steve Wynn
  • Norman Braman
  • Todd Christopher
  • Robert Johnson
  • Robert Sands
  • Rajiv Jain
  • Edward Debartolo Jr.
  • Michael Jordan
  • Todd Wanek
  • William Wrigley Jr.
  • J Hyatt Brown
  • C Dean Metropoulos

Wartość netto majątków najbogatszych ludzi została obliczona na podstawie cen akcji z dnia 8 września 2023 r. Pełny raport Forbesa znajdziesz tutaj.

 

 

Źródło: fox35, Forbes
Foto: YouTube, istock/Zinkevych/

News Chicago

Pierwsza restauracja CAVA w Chicago zaprasza na menu śródziemnomorskie już dziś

Opublikowano

dnia

Autor:

Śródziemnomorska restauracja typu fast-casual CAVA otwiera w piątek swój lokal w Wicker Park. Będzie to pierwsza restauracja tej sieci w Illinois, w związku z kontynuacją ekspansji firmy na dużą skalę.

CAVA zajęła lokal pod adres 1484 N. Milwaukee Ave., gdzie wcześniej mieściła się kawiarnia Native Foods Cafe. O planach otworzenia restauracji w Illinois informowaliśmy 21 lutego.

Menu CAVA obejmuje miski i kanapki pita z różnorodnymi śródziemnomorskimi składnikami i smakami. Jak wynika z komunikatu prasowego, w lokalizacji Wicker Park znajdować się będzie jadalnia na 30 miejsc oraz rozbudowana kuchnia do realizacji zamówień cateringowych. Lokalna artystka Alyssa Low otrzymała zlecenie namalowania muralu w jej wnętrzu.

CAVA w Wicker Park będzie otwarta w godzinach 10:45AM – 10:00PM codziennie.

Według zapowiedzi CAVA  otworzy także swój lokal w Schaumburgu, w miejscu dawnej Galerii Mebli Macy, przy 1200 N. Meacham Road, ale data otwarcia nie zostanie jeszcze ustalona.

CAVA została otwarta po raz pierwszy w 2006 r. w Rockville, w stanie Maryland. Jej założyciele to Ike Grigoropoulosa, Dimitri Moshovitis i Ted Xenohristos, wszyscy Amerykanie greckiego pochodzenia, urodzeni już w Stanach Zjednoczonych.

Restauracja CAVA w Silver Spring, Maryland

W sierpniu 2018 roku sieć Zoës Kitchen została przejęta przez Cava Group za 300 milionów dolarów. Od tej pory sieć jest największym operatorem restauracji w kategorii śródziemnomorskiej w amerykańskiej branży restauracyjnej, posiadającym ponad 200 lokalizacji w 25 stanach i Waszyngtonie.

​​Liderzy CAVA mają nadzieję otworzyć 1000 lokalizacji do 2032 r. Lokal Wicker Park będzie 325. restauracją firm.

 

Źródło: blockclubchicago, secretchicago
Foto: CAVA, wikimedia/Farragutful
Czytaj dalej

News Chicago

Mamy świetne bary w Chicago. Kumiko jest najlepszy na Środkowym Zachodzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jest znane na całym świecie ze swojej sceny życia nocnego. Potwierdza to ostatni ranking, w którym Wietrzne Miasto uznano za jedno z najlepszych na kontynencie jeśli chodzi o bary.

Na liście sporządzonej przez „50Best” zebrano doświadczenia i opinie 270 ekspertów branżowych z Ameryki Północnej, a każdy głosujący oddał 7 głosów na najlepsze bary w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Jak wynika z publikacji, brak nominacji gwarantuje bezstronny i zróżnicowany wynik, przy szerokim wachlarzu podróży i doświadczeń ekspertów. Nieco ponad połowę listy stanowią amerykańskie bary. Z pozostałych 24 barów 15 znajduje się w Meksyku, 7 w Kanadzie, a 2 na Karaibach.

Chicago było jedynym miastem na Środkowym Zachodzie, które znalazło się na liście, a trzy bary z Windy City zdobyły największe uznanie w roku 2024.

Kumiko, zlokalizowany pod adresem 630 W. Lake Street, został uznany za 19. najlepszy bar w Ameryce Północnej i najlepszy bar na Środkowym Zachodzie, chwalony za minimalistyczne wnętrze i sezonową ofertę napojów.

Na 32. miejscu listy znalazł się Meadowlark, zlokalizowana w dzielnicy Logan Square przy 2812 W. Palmer Street. Otwarty w 2022 r. lokal specjalizuje się w koktajlach tematycznych o wyjątkowym charakterze i wielu wersjach bezalkoholowych.

Reprezentację Chicago na liście zamknął Best Intentions, inny bar Logan Square, który według rankingu „50Best” zajął 48. miejsce. Zlokalizowany pod adresem 3281 W. Armitage Avenue bar „neo-dive” był chwalony za swój niepowtarzalny środkowo-zachodni charakter, atmosferę i innowacyjną ofertę drinków.

Jeśli chodzi o najlepszy bar w Ameryce Północnej, tytuł ten zdobył Handshake Speakeasy w Meksyku, oferujący elegancki wystrój i napoje zawierajace „eksplozję nieoczekiwanych smaków”.

Pełen przegląd zestawienia oraz metodologię zastosowaną w rankingu można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Kumiko
Czytaj dalej

News USA

Dom Billa Gatesa w stanie Waszyngton sprzedał się w ekspresowym tempie

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doniesień Bill Gates ma teraz o jeden dom mniej. Stało się tak na początku tego miesiąca, kiedy współzałożyciel Microsoftu zawarł umowę sprzedaży należącego do niego domu o powierzchni 2430 stóp kwadratowych w Medina w stanie Waszyngton, jak podaje Realtor.com.

Nie wiadomo, za ile ostatecznie poszła nieruchomość. Pierwotnie została wystawiona na sprzedaż 29 marca, a cena wywoławcza wynosiła prawie 4,989 mln dolarów. Biil Gates, którego majątek szacuje się na 131 miliardów dolarów, kupił nieruchomość w kwietniu 2003 roku za 1 310 000 dolarów.

Jak podaje „Fortune”, przy sprzedaży domu Gates współpracował z biurem nieruchomości RE/MAX Northwest.

Nieruchomość z 1954 roku może poszczycić się „spektakularnym i budzącym podziw 180-stopniowym widokiem na Jezioro Waszyngton, panoramę Seattle i MTN” – czytamy w ogłoszeniu. Według opisu, dom znajduje się na działce o powierzchni 0,61 akra, obejmującej prywatną plażę. Do dyspozycji Gości jest tu także duży taras i ogród zen. Budynek jest wyposażony w cztery sypialnie, trzy pełne łazienki i ogrzewanie podłogowe.

Drugi dom Gatesa w Medina, o nazwie „Xanadu 2.0”, pozostaje jego własnością. Miliarder z branży technologicznej zainwestował dziesiątki milionów dolarów w budowę tego domu o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych.

Medina zlokalizowana jest w powiecie King, gdzie Microsoft od dawna ma swoją siedzibę.

Bill Gates spędził 15 lat na stanowisku dyrektora generalnego Microsoft, a jego kadencja zakończyła się w 2000 r. W 2020 r. odszedł także z zarządu technologicznego giganta, aby „poświęcić więcej czasu swoim priorytetom filantropijnym, w tym globalnemu zdrowiu, rozwojowi, edukacji i rosnącemu zaangażowaniu w walkę ze zmianami klimatycznymi ”, jak zapowiedział.

Według Bloomberga miliarder nadal posiada około 1% akcji Microsoftu.

 

Źródło: foxbusiness, realtor.com
Foto: YouTube, Realtor.com
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu