Połącz się z nami

NEWS Florida

Daytona Beach najniebezpieczniejszym miastem na Florydzie, a w Weston nie musisz się bać

Opublikowano

dnia

Prawnicy zajmujący się odszkodowaniami za obrażenia ciała z InjuredinFlorida.com przeanalizowali oficjalne dane FBI, aby ustalić, które z 65 najbardziej zaludnionych miast Florydy jest statystycznie najbardziej niebezpieczne do życia. Najbardziej niebezpieczne okazało się Daytona Beach, a najniższe wskaźniki przestępczości zanotowało Weston.

Korzystając z najnowszych dostępnych danych, w badaniu ustalono, w których miastach występuje wyższy wskaźnik brutalnych przestępstw na 100 000 mieszkańców.

Lista brutalnych przestępstw obejmowała morderstwo i nieumyślne spowodowanie śmierci, gwałt, rabunek i napaść z użyciem siły.

Na podstawie zebranych danych Daytona Beach zostało uznane za najniebezpieczniejsze miasto na Florydzie, odnotowując rocznie średnio ponad 1200 brutalnych przestępstw na 100 000 mieszkańców.

I chociaż miasto miało najniższą populację spośród 10 najniebezpieczniejszych miast, odnotowywano w nim średnio największą liczbę brutalnych przestępstw i napaści na 100 000 mieszkańców ze wszystkich miast w Słonecznym Stanie.

Na drugim miejscu znalazło się Homestead z liczbą ponad 1000 przestępstw popełnianych rocznie na 100 000 mieszkańców. Z liczbą 416,1 napadów rocznie na 100 000 mieszkańców, miasto odnotowało średni wskaźnik napadów na Florydzie.

Trzecim najniebezpieczniejszym miastem było Miami Beach, w którym rocznie popełnianych jest niecałe 1000 przestępstw na 100 000 mieszkańców. Miasto odnotowało również drugą co do wielkości liczbę napadów ze średnią 352,5.

Fort Myers to czwarte najniebezpieczniejsze miasto na Florydzie, a West Palm Beach zajęło piąte miejsce ze średnią 854,3 brutalnych przestępstw popełnianych każdego roku na 100 000 mieszkańców. W mieście tym występuje również średnio wyższa liczba morderstw i zabójstw spowodowanych zaniedbaniem (15 na 100 000 mieszkańców) w porównaniu do większości z pierwszej dziesiątki.

Weston natomiast zostało uznane za najbezpieczniejsze miasto na Florydzie spośród 65 miast objętych badaniem.

Przy średniej populacji przekraczającej 71 000 mieszkańców, miasto miało najniższą średnią liczbę morderstw i zabójstw spowodowanych zaniedbaniem na 100 000 mieszkańców w stanie.

Inne bezpieczne miasta na Florydzie to Port Orange, Doral, Cape Coral, Port St. Lucie, Palm Beach Gardens, Coconut Creek, Coral Gables, Wellington i North Port.

Źródło: nbcmiami
Foto: YouTube, istock/SeanPavonePhoto//Pavel Muravev/

NEWS Florida

Mieszkanka Florydy, która wiosną przyjęła szczepionkę na raka piersi, wciąż jest zdrowa

Opublikowano

dnia

Autor:

Jenni Davis z Florydy jest pierwszą kobietą, której podano szczepionkę chroniącą przed rakiem piersi. Od tego czasu minęło już ponad 8 miesięcy a nawrotu śmiertelnej choroby nie widać. To daje nadzieje na dalsze badania i wykorzystanie szczepionki do ratowania życia innych.

W 2018 roku u Jenni Davis roku zdiagnozowano raka piersi. Kobieta przeszła chemioterapię, podwójną mastektomię, 26 cykli naświetlań i wreszcie rekonstrukcję piersi.

Wiosną tego roku zdecydowała się przyjąć eksperymentalną szczepionkę Anixa Biosciences, która ma sprawić, że nie będzie miała nawrotu choroby, o czym pisaliśmy 12 kwietnia.

Dr Amit Kumar, dyrektor generalny firmy ma dobre wieści na temat postępów w pierwszej fazie badań nad szczepionką. Wykazał, że szczepionka uczy układ odpornościowy każdej kobiety, jak atakować komórki nowotworowe.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że u żadnego z 16 uczestników badania w pierwszej fazie eksperymentu nie wystąpiły żadne poważniejsze skutki uboczne szczepionki.

„Jedynym skutkiem ubocznym, jaki miałam, były grudki w miejscach wstrzyknięć. Nic więcej nie miałam” – mówi Jenni Davis. „Czuję się świetnie. Czuję się lepiej niż kiedykolwiek”.

Kobieta ma dwie córki i ma nadzieję doczekać się wnuków. Codziennie o to się modli.

Ostatecznie Anixa Biosciences rozpocznie badania na kobietach, które nigdy nie chorowały na raka piersi. Na razie jednak skupiają się na osobach, które walczą z chorobą, takich jak Jenni.

U jednej na osiem kobiet diagnozuje się inwazyjnego raka piersi. U 4 na 10 chorych kobiet rak powraca.

Dr Amit Kumar chce wykazać, że w grupie zaszczepionej nawrót choroby nie następuje. Lekarze mają nadzieję przejść do drugiej fazy testów szczepionki w przyszłym roku, na większej próbie pacjentek.

Anixa Biosciences bada również szczepionki na inne nowotwory, w tym na raka jajnika.

 

Źródło: fox35
Foto: Cleveland Clinic, YouTube,
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kłótnia pasażerów lotu z Orlando zmusiła pilotów do awaryjnego lądowania w Jacksonville

Opublikowano

dnia

Autor:

Według federalnych śledczych samolot lecący z Orlando do Providence w stanie Rhode Island musiał wykonać awaryjne lądowanie w Jacksonville z powodu zakłóceń wywołanych przez pasażerów.

Breeze Airways, lot 717, wystartował z międzynarodowego lotniska w Orlando (MCO) o 4:25PM we wtorek na prawie trzygodzinny lot do Rhode Island. Ponieważ jednak samolot znajdował się nad wybrzeżem stanu Georgia, musiał zawrócić do Jacksonville, by awaryjnie lądować.

W oświadczeniu linia lotnicza stwierdziła: „Pomiędzy dwoma gośćmi na pokładzie nasiliła się kłótnia, która doprowadziła do postrzeganego zagrożenia bezpieczeństwa”.

Wszyscy pasażerowie oraz załoga bezpiecznie opuścili pokład na lotnisku w Jacksonville a lokalne organy ścigania zatrzymały dwie osoby.

Federalna Administracja Lotnicza (FAA) potwierdziła, że Airbus A220 bezpiecznie wylądował na międzynarodowym lotnisku w Jacksonville około godziny 6:00PM po zgłoszeniu zdarzenia przez załogę. FAA oświadczyła, że zbada sprawę przy wsparciu FBI.

Rzecznik FBI poinformował, że na sytuację zagrożenia zareagowali agenci w Jacksonville, którzy współpracowali aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. Chociaż dwie osoby zostały zatrzymane, na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Linie Breeze Airways zapewniły nocleg wszystkim pasażerom dotkniętym incydentem a następnie przewiozły ich do miejsca docelowego.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istok/Ivan-balvan/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nowy statek Islander będzie pływał z Tampa Bay biorąc pasażerów na luksusowe wycieczki

Opublikowano

dnia

Autor:

Operator Margaritaville at Sea dodał do swojej floty nowy statek wycieczkowy, który rozpocznie swoje rejsy z Florydy latem przyszłego roku. Tym samym poszerzona zostanie oferta rozwijającej się linii wycieczkowej o Zatokę Meksykańską, ogłosili urzędnicy w poniedziałkowym komunikacie prasowym. Już można rezerwować bilety.

Statek o nazwie Margaritaville at Sea Islander będzie zabierał podróżnych na cztero- i pięciodniowe rejsy do popularnych miejsc docelowych w Key West, Cozumel i Progreso z portu w Tampa Bay począwszy od 14 czerwca 2024 r.

Goście już mogą rezerwować bilety na wycieczki na rok 2024 online na stronie MargaritavilleAtSea.com. Margaritaville oferuje teraz specjalne ceny przedpremierowe i zniżki w wysokości 50 USD na osobę tylko przez ograniczony czas.

Islander to drugi statek wycieczkowy tej linii. Pierwszy statek wycieczkowy, Margaritaville at Sea Paradise, pływa obecnie z portu Palm Beach na południowej Florydzie, zabierając gości na 3-dniowe wakacje na Bahamach.

Margaritaville w Sea Islander będzie obejmować 12 pokładów pasażerskich, które pomieszczą 2650 pasażerów, z ponad 700 kabinami Breezy Balcony, apartamentami Grand Terrace, luksusowymi apartamentami Corner Suites i ultra-ekskluzywnymi apartamentami Islander dla par, rodzin i przyjaciół.

Znajdzie się w nim 14-piętrowe atrium oraz bar z trzema ogromnymi żyrandolami ze szkła margarita. Na statku pojawią się także inne znane ulubione miejsca, takie jak Paradise Pickleball at Sea, Frank and Lola’s Pizzeria czy Margaritaville Coffee Shop.

Linia wycieczkowa poinformowała również, że zaprojektuje swoje 1100 kabin, tak aby uwzględnić styl nawiązujący do piasku, morza i nieba oraz całkowicie nowe umeblowanie, w tym charakterystyczną dla Margaritaville pościel i poduszki.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: Margaritaville at Sea
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu