Połącz się z nami

News Chicago

United Airlines kupuje samoloty i dodaje miejsca pracy. W Chicago zatrudni 2600 osób w 2023 r

Opublikowano

dnia

Linie lotnicze United Airlines odniosły wielki sukces we wtorek, składając zamówienie na 100 nowych Boeingów 787 Dreamliner z opcją zakupu kolejnych 100 samolotów szerokokadłubowych. Firma chce poprawić efektywność paliwową, rozszerzyć obsługę międzynarodową i zastąpić starzejące się samoloty we flocie w ciągu następnej dekady.

Linie lotnicze z Chicago kupują również 100 samolotów Boeing 737 Max do lotów krajowych.

Ogromne zamówienie United sprawi, że pracownicy Boeinga będą mieli zajęcie w swoich zakładach produkcyjnych w Południowej Karolinie i Waszyngtonie, gdzie budowany jest 737.

Oczekuje się również, że doda tysiące miejsc pracy dla obu firm, w tym nowe stanowiska dla United w Chicago w przyszłym roku, podała we wtorek linia lotnicza.

REKLAMA REKLAMA

United zatrudniło w tym roku około 15 000 osób i spodziewa się dodać podobną liczbę pracowników w przyszłym roku, gdy  popyt na podróże wraca do poziomów z 2019 roku.

Linia lotnicza zatrudnia 90 000 pracowników na całym świecie.

Samo zamówienie Boeinga stworzy w przyszłym roku 2600 nowych miejsc pracy w rejonie Chicago. United zatrudni personel do obsługi zwiększonej przepustowości, jaką umożliwi odświeżona flota, podała linia lotnicza.

Pracę znajdą piloci, stewardessy, pracownicy naziemni i technicy.

United ma około 14 000 pracowników w rejonie Chicago, w tym 4000 pracowników w siedzibie głównej Willis Tower i około 900 pracowników operacji sieciowych w Arlington Heights

Linie lotnicze spodziewają się odbioru nowych samolotów szerokokadłubowych między 2024 a 2032 rokiem. United wycofa wszystkie samoloty Boeing 767 z eksploatacji do końca dekady.

Zamówienie jest również dobrą wiadomością dla Boeinga.

Amerykański producent samolotów doświadczał ostatnio niepowodzeń; dwóch śmiertelnych wypadków 737 Max, wad produkcyjnych 787 i niepowodzeń w innych programach, w tym w kontrakcie na budowę dwóch nowych prezydenckich samolotów Air Force One.

Od 2019 roku stracił ponad 21 miliardów dolarów.

Samolot 737 Max został całkowicie uziemiony w 2019 roku po dwóch wypadkach w ciągu mniej niż sześciu miesięcy. United zakupiło 200 tych samolotów w czerwcu 2021 roku.

United mogło wybrać A350, zbudowanego przez europejskiego rywala Boeinga, Airbusa. Linie zamówiły już 45 maszyn A350, ale nie spodziewają się zobaczyć ich do 2030 roku.

Podczas podpisywania umowy dyrektor generalny United, Scott Kirby, oświadczył, że linia lotnicza wybrała Boeinga powołując się na długą historię współpracy i zaufanie do niej.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube, istock/Źródło:OntheRunPhoto

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

  • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
  • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
  • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
  • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

  • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
  • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
  • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu