Połącz się z nami

News Chicago

Kolejne korty do gry w pickleball otwarto w Chicago. Ruszajcie z rakietkami do Grant Parku

Opublikowano

dnia

Liderzy Chicago Park District przecięli we wtorek wstęgę otwierając 16 nowych kortów do gry w pickleball przy 9th Street i Columbus Drive w Grant Park. Pieniądze na budowę dedykowanych kortów do gry w pickleball oraz na renowację istniejących kortów tenisowych w parku przekazali organizatorzy festiwalu Lollapalooza.

Park District ma ponad 100 kortów do gry w pickleball w około 40 parkach w całym mieście, oferujących grę wewnątrz i na zewnątrz. W ciągu najbliższych kilku lat dzielnica Park District planuje wybudować w całym mieście co najmniej 50 kortów do gry w pickleball.

Jedną z lokalizacji oferowanych przez Dystrykt Parkowy jest Jackson Park, przy 6401 S. Stony Island Ave, który ma dwa kryte boiska do gry w pickleball i oferuje przenośne siatki. Do gry w hali polowej wymagane jest członkostwo, którego ceny wahają się od 15 USD za miesięczne członkostwo do 150 USD za roczne członkostwo.

Wszystkie członkostwa są przeznaczone dla graczy, którzy ukończyli 18 lat i oferują nieograniczone korzystanie z kortów w godzinach ich otwarcia.

Gdzie jeszcze można zagrać w pickleball w Chicago?

Big City Pickle

30 kortami w trzech lokalizacjach: w Fulton Market, przy 170 N. Green St., Goose Island, przy 1466 N. Magnolia Ave. i Gold Coast, przy 309 W. Oak St., Big City Pickle oferuje możliwości gry na świeżym powietrzu dla wykwalifikowanych graczy, którzy chcą ćwiczyć do udziału w turniejach, jak i osoby bez doświadczenia, które chcą dopiero wejść w ten sport.

Godzinne sesje „Learn to Play” są ograniczone do czterech graczy, kosztują 15 USD i są otwarte dla początkujących graczy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zasadach i mechanice gry w pickleball. Dla bardziej doświadczonych graczy Big City Pickle oferuje gry w pickleball na poziomie rekreacyjnym, średniozaawansowanym i zawodowym.

Na trzech poziomach pojedyncze gry kosztują 12 USD za osobę, pakiet pięciu gier kosztuje 50 USD dla grupy do czterech graczy, a opcja „Złotego Biletu” za 35 USD pozwala indywidualnym graczom grać w nieograniczoną liczbę gier w pickleball przez tydzień.

Wszystkie lokalizacje oferują również cotygodniowe dwugodzinne turnieje otwarte dla ośmiu drużyn i wszystkich poziomów zaawansowania, które kosztują 15 USD za osobę.

O otwarciu lokalizacji w Fulton Market pisaliśmy 31 lipca. Odwiedź chicagocitypickle.com, aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować gry.

Fitness Formula Clubs

Fitness Formula Clubs oferuje grę w pickleball w swoich lokalizacjach w Elmhurst, Gold Coast, Oak Park, Park Ridge i Union Station. Wymagane jest członkostwo.

Odwiedź ffc.com, aby uzyskać więcej informacji.

School House

School House, mieszczący się przy 1065 N. Orleans St., to odrestaurowana szkoła z połowy wieku, przeprojektowana jako miejsce imprez, w którym odbywają się mecze z trzema krytymi kortami. Korty do wynajęcia są dostępne dla maksymalnie ośmiu graczy.

Opłaty za wynajem wahają się od 54,50 USD za kort do 109 USD w godzinach szczytu. W zestawie gracze otrzymują siatki, paletki i piłki.

Odwiedź schoolhousechicago.com/pickleball, aby uzyskać więcej informacji.

Lincoln Yard

11 kortów do gry w pickleball Lincoln Yard jest otwartych w godzinach 8:00AM–9:00PM siedem dni w tygodniu. Są wyposażone w oświetlenie potrzebne do wieczornej gry. Rezerwacji kortów oraz wydarzeń prywatnych można dokonywać na stronie ChicagoCityPickle.com.

O otwarciu tego miejsca pisaliśmy 29 sierpnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie @ChicagoPickle na Instagramie.

Kryty obiekt z kortami powstanie także w dawnym sklepie Toys R Us w Vernon Hills, co zapowiadaliśmy 22 sierpnia.

 

Źródło: cbs, blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/Natalia Kuzina/

News Chicago

Do 350 migrantów, głównie kobiet i dzieci znajdzie schronienie w 17 kościołach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Burmistrz Brandon Johnson ogłosił współpracę z 17 kościołami w Chicago, w związku z migrantami. Nowa inicjatywa zapewni schronienie do 350 z ponad 1200 osób zmuszonych do spania na podłodze komisariatów policji lub na międzynarodowym lotnisku O’Hare, podczas gdy schroniska miejskie pękają w szwach.

Brandon Johnson wychwalał tak zwaną “Unity Initiative”, którą ogłosił w kościele Grace and Peace w Hermosa.

W tym samym czasie władze miejskie ogłosiły, że już w środę ekipy rozpoczną budowę szkieletu zimowej bazy, w której będzie mogło schronić się aż 2000 osób w pobliżu 38th Street i California Avenue, w Brighton Park, pomimo trwających protestów mieszkańców.

W każdym z kościołów, które dołączyły się do inicjatywy znajdzie się schronienie 20 osób, a kobiety w ciąży i dzieci będą miały pierwszeństwo w wyborze miejsc.

Według danych miejskich zaktualizowanych ostatnio we wtorek rano na komisariatach policji w całym mieście przebywa około 1100 osób, a na międzynarodowym lotnisku O’Hare – kolejnych 150. 12 900 migrantów przebywa w schroniskach miejskich.

Inicjatywa współpracy z kościołami będzie w stanie pomóc mniej niż 350 osobom.

Podobna współpraca rozpoczęta kilka miesięcy temu, pomogła już w przesiedleniu 400 migrantów do kościołów.

“Unity Initiative” jest finansowana z prywatnych darowizn w wysokości 350 000 dolarów, z których większość pochodzi od Davida Fisha, który prowadzi kancelarię prawną Fish Potter Bolaños. Ale Brandon Johnson stwierdził, że potrzebna jest większa pomoc ze strony filantropijnej społeczności Chicago.

„Każdy może przyczynić się do tej misji” – powiedział burmistrz Chicago. „Nie możemy porzucić rodzin i osób ubiegających się o azyl i pozwolić im samotnie przetrwać zimę w Chicago”.

Obóz namiotowy w Brighton Park ma zostać otwarty pomimo sprzeciwu mieszkańców oraz Radnej Julii Ramirez (12. Okręg) i po odkryciu na miejscu „toksycznych metali”. O rozpoczęciu jego budowy pisaliśmy 27 listopada.

Brandon Johnson wyraził pewność, że miejsce to jest bezpieczne i może służyć jako tymczasowe schronienie, i zobowiązał się opublikować pełną ocenę oddziaływania środowiskowego tego miejsca do końca tygodnia, zanim mieszkańcy się do niego wprowadzą.

Burmistrz nie odpowiedział bezpośrednio na pytanie reporterów dlaczego nakazał władzom miejskim rozpoczęcie budowy obozu przed publikacją raportu dotyczącego środowiska.

Zamiast tego Johnson oświadczył, że jest zdeterminowany działać tak szybko i ostrożnie, jak to możliwe, aby wydostać ludzi z komisariatów policji i umieścić ich w schroniskach zapewniających im większą „godność”. Po raz pierwszy zapowiedział usunięcie wszystkich migrantów z komisariatów policji w lipcu.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube, Chicago Mayor’s Office
Czytaj dalej

News Chicago

Pamiętacie o zimowym zakazie parkowania w centrum? Powraca już w tym tygodniu

Opublikowano

dnia

Autor:

Nocny zimowy zakaz parkowania w Chicago zacznie obowiązywać już w nocy z czwartku na piątek, co oznacza, że samochody zaparkowane na trasach autobusowych i głównych drogach będą odholowywane niezależnie od tego czy pada śnieg czy nie. Jeśli o nim zapomnicie rano możecie mieć przykrą niespodziankę.

Ogólnomiejski zakaz dotyczy 107 mil ulic i będzie obowiązywać w godzinach nocnych od 3.00AM do 7.00Am aż do 1 kwietnia. Kierowcy mogą odwiedzić stronę chicagoshovels.org, aby sprawdzić, których tras dokładnie dotyczy.

Wg Komisarza Streets and Sanitation, Cole’a Stallarda, zakaz wynika z kwestii bezpieczeństwa. Dzięki niemu trasy są przejezdne dla pojazdów uprzywilejowanych, transportu publicznego i pługów odśnieżających, które w innym przypadku nie są w stanie w pełni odśnieżyć dróg i posypać ich solą.

Niemal 500 000 osób korzysta z linii autobusowych CTA, a kolejne 300 000 pociągami CTA – do miasta przyjeżdża prawie milion osób tygodniowo, to ważne by utrzymać ruch pojazdów uprzywilejowanych na głównych ulicach.

Samochody zaparkowane na wyznaczonych ulicach, na których znajdują się stałe znaki ostrzegające kierowców o zakazie, zostaną odholowane albo do Pound 2 pod adresem 10301 S. Doty Ave., albo do Pound 6 pod adresem 701 N. Sacramento Ave.

Osoby naruszające przepis otrzymają mandat o wartości 60 USD i będą musieli zapłacić za holowanie co najmniej 150 USD oraz za przechowywanie auta na parkingu – 25 USD za dzień.

Co roku, w ciągu pierwszych kilku nocy obowiązywania zakazu odholowywanych jest średnio około 65 pojazdów.

Na ulicach objętych zakazem umieszczono stałe oznakowanie, a urzędnicy Streets and Sanitation umieszczają także ulotki na samochodach zaparkowanych wzdłuż tras, aby przypomnieć o ograniczeniach przed ich wprowadzeniem.

Oto, co zrobić, jeśli obudzisz się 1 grudnia i Twojego samochodu nie będzie tam, gdzie go zostawiłeś:

— Zadzwoń pod numer 311 lub wyszukaj w Internecie na stronie chicagoshovels.org, aby sprawdzić, czy Twój samochód został odholowany, a jeśli tak, to gdzie został zabrany.

— Przygotuj portfel na czekające Cię opłaty.

— Udaj się na parking, aby odebrać samochód: Pound 2, 10301 S. Doty Ave. lub Pound 6, 701 N. Sacramento Ave.

Odrębny, ale rzadko stosowany tzw. „zakaz parkowania 2 cali” obowiązuje na dodatkowych 500 milach ulic, ilekroć na ulicy spadnie co najmniej 2 cale śniegu, bez względu na porę dnia i datę kalendarzową. Kierowcy mogą otrzymać mandat jeśli nie przeparkują pojazdu w inne miejsce.

Zimowe zakazy parkowania w Chicago zostały wprowadzone po zamieciach z 1967 i 1979 r.

W styczniu tego roku zorganizowano konkurs na imiona dla pługów śnieżnych. Mrs. O’Leary’s Plow, Da Plow, Salter Payton i inne maszyny będą tej zimy dbać o drogi w Chicago a nowy konkurs na kolejne oryginalne nazwy odbędzie się już wkrótce.

Źródło: suntimes, wttw
Foto: City of Chicago, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Szczęśliwy zwycięzca wygrał milion dolarów w zdrapce kupionej w Romeoville

Opublikowano

dnia

Autor:

Zwycięski kupon Cash Celebration wartości 1 miliona dolarów został zakupiony na stacji benzynowej Thornton’s, zlokalizowanej pod adresem 400 N. Independence Boulevard w Romeoville. Kto jest tym szczęśliwcem?

Deborah Sparkiewicz, menedżerka w Thorntons, była bardzo zaskoczona wygraną. Zazwyczaj stali bywalcy sklepu powracają tu z wiadomością o wygranej, ale tym razem nikt się nie pokazał.

Wg Sparkiewicz w pobliżu jest rafineria ropy naftowej, która zatrudnia setki pracowników z całego kraju, którzy spędzają tu miesiące. Osoby te często zatrzymują się w sklepie by kupić niezbędne artykuły. Teraz ukończyli już pracę i wrócili do swoich rodzinnych stanów – być może któryś z nich zabrał do domu zwycięski bilet.

Thorntons otrzyma jednoprocentową premię od kwoty nagrody, o wartości 10 000 dolarów. Menedżerka sklepu planuje wykorzystać premię na jego ulepszenie, np. modernizację części sprzętu, z którego korzystają tutejsi pracownicy.

Loteria Illinois oferuje obecnie ponad 50 różnych gier z biletami typu „instant” w ponad 7000 punktach sprzedaży detalicznej w całym stanie.

Zwycięzcy powinni odwiedzić stronę IllinoisLottery.com/winning, aby uzyskać więcej informacji na temat odbioru nagród.

Do tej pory w tym roku sprzedano ponad 57 milionów zwycięskich biletów „instant” na loterię Illinois, co dało nagrody o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów.

 

Źródło: fox32, patch
Foto: Illinois Lottery
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu