Połącz się z nami

News Chicago

Kolejne korty do gry w pickleball otwarto w Chicago. Ruszajcie z rakietkami do Grant Parku

Opublikowano

dnia

Liderzy Chicago Park District przecięli we wtorek wstęgę otwierając 16 nowych kortów do gry w pickleball przy 9th Street i Columbus Drive w Grant Park. Pieniądze na budowę dedykowanych kortów do gry w pickleball oraz na renowację istniejących kortów tenisowych w parku przekazali organizatorzy festiwalu Lollapalooza.

Park District ma ponad 100 kortów do gry w pickleball w około 40 parkach w całym mieście, oferujących grę wewnątrz i na zewnątrz. W ciągu najbliższych kilku lat dzielnica Park District planuje wybudować w całym mieście co najmniej 50 kortów do gry w pickleball.

Jedną z lokalizacji oferowanych przez Dystrykt Parkowy jest Jackson Park, przy 6401 S. Stony Island Ave, który ma dwa kryte boiska do gry w pickleball i oferuje przenośne siatki. Do gry w hali polowej wymagane jest członkostwo, którego ceny wahają się od 15 USD za miesięczne członkostwo do 150 USD za roczne członkostwo.

Wszystkie członkostwa są przeznaczone dla graczy, którzy ukończyli 18 lat i oferują nieograniczone korzystanie z kortów w godzinach ich otwarcia.

Gdzie jeszcze można zagrać w pickleball w Chicago?

Big City Pickle

30 kortami w trzech lokalizacjach: w Fulton Market, przy 170 N. Green St., Goose Island, przy 1466 N. Magnolia Ave. i Gold Coast, przy 309 W. Oak St., Big City Pickle oferuje możliwości gry na świeżym powietrzu dla wykwalifikowanych graczy, którzy chcą ćwiczyć do udziału w turniejach, jak i osoby bez doświadczenia, które chcą dopiero wejść w ten sport.

Godzinne sesje „Learn to Play” są ograniczone do czterech graczy, kosztują 15 USD i są otwarte dla początkujących graczy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zasadach i mechanice gry w pickleball. Dla bardziej doświadczonych graczy Big City Pickle oferuje gry w pickleball na poziomie rekreacyjnym, średniozaawansowanym i zawodowym.

Na trzech poziomach pojedyncze gry kosztują 12 USD za osobę, pakiet pięciu gier kosztuje 50 USD dla grupy do czterech graczy, a opcja „Złotego Biletu” za 35 USD pozwala indywidualnym graczom grać w nieograniczoną liczbę gier w pickleball przez tydzień.

Wszystkie lokalizacje oferują również cotygodniowe dwugodzinne turnieje otwarte dla ośmiu drużyn i wszystkich poziomów zaawansowania, które kosztują 15 USD za osobę.

O otwarciu lokalizacji w Fulton Market pisaliśmy 31 lipca. Odwiedź chicagocitypickle.com, aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować gry.

Fitness Formula Clubs

Fitness Formula Clubs oferuje grę w pickleball w swoich lokalizacjach w Elmhurst, Gold Coast, Oak Park, Park Ridge i Union Station. Wymagane jest członkostwo.

Odwiedź ffc.com, aby uzyskać więcej informacji.

School House

School House, mieszczący się przy 1065 N. Orleans St., to odrestaurowana szkoła z połowy wieku, przeprojektowana jako miejsce imprez, w którym odbywają się mecze z trzema krytymi kortami. Korty do wynajęcia są dostępne dla maksymalnie ośmiu graczy.

Opłaty za wynajem wahają się od 54,50 USD za kort do 109 USD w godzinach szczytu. W zestawie gracze otrzymują siatki, paletki i piłki.

Odwiedź schoolhousechicago.com/pickleball, aby uzyskać więcej informacji.

Lincoln Yard

11 kortów do gry w pickleball Lincoln Yard jest otwartych w godzinach 8:00AM–9:00PM siedem dni w tygodniu. Są wyposażone w oświetlenie potrzebne do wieczornej gry. Rezerwacji kortów oraz wydarzeń prywatnych można dokonywać na stronie ChicagoCityPickle.com.

O otwarciu tego miejsca pisaliśmy 29 sierpnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie @ChicagoPickle na Instagramie.

Kryty obiekt z kortami powstanie także w dawnym sklepie Toys R Us w Vernon Hills, co zapowiadaliśmy 22 sierpnia.

 

Źródło: cbs, blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/Natalia Kuzina/

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu