Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jest Nowator jest impreza. Paweł Lipski dwa lata z rzędu wystąpił na Taste of Polonia

Opublikowano

dnia

Wśród polskich gwiazd festiwalu Taste of Polonia ponownie wystąpił Paweł Lipski czyli Nowator. Bardzo rzadko się zdarza, jeżeli wogóle się tak zdarzyło, żeby organizatorzy zaprosili tego samego muzyka drugi rok z rzędu. „Po prostu wiedzą kto dobrze rozkręca imprezę” mówi polski artysta w studiu Radia Deon.

Pseudonim sceniczny Pawła Lipskiego pochodzi jeszcze z czasów gdy będąc w szkole, w wieku 15 lat, założył rapujący zespół o nazwie Nowa Teoria Opoczyńskiego Rymowania. Znajomi mówią do niego także „Nowi”.

Twórca różnorodnej muzyki od dance, poprzez reggae, latino, po pop, uważa, że we współczesnej muzyce wymieszały się style i gatunki – taki właśnie ma charakter muzyka obecnego pokolenia. „Ja to nazywam takim miszmaszem – koktajlem muzycznym Nowatora” mówi Paweł Lipski.

Pochodzący z Opoczna, Gość Radia Deon Chicago wywodzi się z umuzykalnionej rodziny; jego dziadek i babcia grali na instrumentach, tato specjalizuje się w ludowej muzyce opoczyńskiej, a brat także skończył szkołę muzyczną i gra na akordeonie. „Muzyka była u nas w domu cały czas” podkreśla Nowator.

Muzyk dorastał na blokowisku niewielkiego miasta. Takie miejsca miały wtedy pewien klimat, przede wszystkim wiele osób się znało i to właśnie z kolegami z osiedla Nowator założył pierwszy swój zespół. Grupa rozpadła się – każdy poszedł w swoją stronę – Paweł Lipski postawił na karierę solową.

25-tysięczne Opoczno, położone w centralnej Polsce znane z fabryki produkującej płytki łazienkowe.

„Opoczno słynie z płytek ceramicznych i można powiedzieć, że z płytek Nowatora” żartuje nasz Gość.

Pierwsze utwory Paweł Lipski nagrywał po prostu w swoim pokoju, na amatorskim sprzęcie.

Mimo braku tzw. „pleców” Nowatorowi – młodemu chłopakowi z małego miasta, udało się zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. Muzyk wydał swój pełnowymiarowy debiut fonograficzny – album, pt. „Alfabetyczny spis” w 2005 roku w wytwórni Camey Studio.

W Polsce na koncertach Pawła Lipskiego zawsze świetnie bawią się tłumy publiczności, tańczące w rytm jego utworów.

Jest autorem wielu hitów, takich jak: „Z lewa do prawa”, „Co tu jest grane”, „Wrócę nad ranem”, „Spadam stąd”, „Wrzucam na luz”, a także ponadczasowego utworu „Moja panienka”.

Utwory Nowatora tylko na samym Youtube odtworzono już ponad 200 milionów razy. Sukces w sieci przełożył się na kolejne współprace z uznanymi twórcami, takimi jak: Pezet, Jeden Osiem L, Papa Dance, Mezo, Onar, Ten Typ Mes, Stachursky, Marek Dutkieiwcz, Antek Smykiewicz, czy Mariusz Kałamaga.

Rokrocznie artysta gra około 100 koncertów zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Popularność muzyki Nowatora, doskonały kontakt z publicznością i fanami przełożyły się na 8 Złotych Płyt za albumy: „Co tu jest grane”, „Wrzucam na luz”, „Ona tańczy”, „Bawię się”, „Spadam stąd”, „Wrócę nad ranem”, „Dla Ciebie chwilę”, „Ay Amor”, Platynę za „Z lewa do prawa” oraz potrójną Platynową Płytę za „Jestem na tak”.

Paweł Lipski przyznaje, że muzyczna branża nie jest lekka. Artysta uważa, że najważniejsze jest aby nie poddawać się, robić swoje i cieszyć się tym. Jego motto to zdanie „Jeśli ty nie uwierzysz w siebie to nikt inny za ciebie tego nie zrobi”.

W Chicago Nowator jest zawsze mile widziany!

 

Źródło: informacja własna, musicart
Foto: YouTube

 

 

 

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

TVP Polonia była na Taste of Polonia. W przyszłym roku pokaże Paradę 3 Maja!

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak promować polskość za granicą? Dobrym sposobem jest transmitowanie polonijnych wydarzeń takich jak Parada Pułaskiego w Nowym Jorku czy chicagowska Parada Konstytucji 3 Maja, które przyciągają tłumy widzów. Taką transmisję z Chicago zapowiada w naszym studiu dyrektor TVP Polonia, Grzegorz Jędrasik.

TVP Polonia – telewizja dla Polaków, śledzi co dzieje się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, wśród Polonii Amerykańskiej, ale także wśród polskich społeczności rozsianych na całym świecie. Kanał satelitarny Telewizji Polskiej rozpoczął regularną emisję 31 marca 1993, choć wcześniej, od 24 października 1992, nadawana była emisja próbna programu.

„Wielokrotnie transmitowaliśmy paradę” mówi Grzegorz Jędrasik, wspominając co najmniej jedną transmisję parady w Chicago i kilka nowojorskich parad Pułaskiego. W tym roku także zaplanowana jest transmisja z wydarzenia w Nowym Jorku w pierwszą niedzielę października, przed wyborami prezydenckimi w Stanach.

„Chcemy, żeby ta parada, którą będziemy transmitować, stała się jakby pretekstem do pomówienia o roli Polonii w Stanach Zjednoczonych, o jej organizowaniu się, o tym jak można ją też zachęcić do wzięcia udziału w wyborach” podkreśla nasz Gość.

„Moim marzeniem byłoby, żeby kiedyś prezydentem Stanów Zjednoczonych był jakiś Malinowski albo Kowalski” zaznacza dyrektor TV Polonia. Póki co powinniśmy jednak głosować na tych, którzy popierają Polaków i działają na rzecz Polonii.

TVP Polonia zwróciła uwagę na chicagowską Paradę Dnia Konstytucji 3 Maja. „W przyszłym roku, jeśli uda nam się oczywiście zrealizować nasze plany – będzie transmisja z Chicago”, obiecuje Grzegorz Jędrasik.

A tymczasem Polonia w Chicago na polskim kanale może oglądać głównie Polskę za pomocą programów informacyjnych, publicystycznych czy krajoznawczych, i to jest to co interesuje odbiorców, uważa nasz Gość. TVP Polonia pokazuje także polskie seriale, filmy i to co dzieje się w kulturze kraju – program specjalnie dedykowany widzom za granicą to kulturalni.pl.

Kanał jest nadawany z jednej anteny ale ramówka jest w miarę możliwości dostosowana do Polonii mieszkającej w różnych częściach świata, wyjaśnia dyrektor TVP Polonia.

„Żeby dotrzeć do polskiej diaspory trzeba mówić o jej sprawach” zaznacza Grzegorz Jędrasik. Mają temu posłużyć programy interaktywne. Pierwszy z nich, uruchomiony w czerwcu tego roku, to „Studio w kontakcie”, porusza bardzo różnorodne kwestie, poczynając od małżeństw mieszanych po edukację czy sport.

Dzięki takim programom możemy zobaczyć pełen koloryt Polonii mieszkającej w różnych zakątkach świata i cały wachlarz ważnych dla Polaków spraw.

TVP Polonia była partnerem tegorocznego festiwalu Taste of Polonia, gdzie po raz pierwszy zapewniła pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Była to także znakomita promocja kanału w Chicago.

Zapraszamy do oglądania TVP Polonia!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

 

Czytaj dalej

Galeria

Zabawa z Wisłoką Chicago na festiwalu Taste of Polonia

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dziś startuje Taste of Polonia. Scenę będą rozpalać m.in. Gutek i Junior Stress

Opublikowano

dnia

Autor:

To już dziś – odliczanie się skończyło i startuje wspaniały Taste of Polonia. A na legendarnym polonijnym festiwalu będziemy mieli w tym roku po raz pierwszy okazję usłyszeć Gutka, czyli Piotra Gutkowskiego oraz muzyka o pseudonimie Junior Stress czyli Marcela Galińskiego. W studiu Radia Deon Chicago artyści, którzy wystąpią w piątek i w niedzielę, zapowiadają, że zabawa będzie przednia.

Piotr Gutkowski, pochodzący z Katowic wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki reggae i hip-hop, który współpracował z różnymi grupami, jest nam bardzo dobrze znany z takich utworów jak: „Jego piosenka o miłości”, „Co noc” czy „Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości”. Jak to się stało, że odwiedza Chicago po raz pierwszy?

Artysta twierdzi, że do tej pory nie był zapraszany, ponieważ jego muzyka nie należy do mainstreamu.

„Muzyka to moja pasja” mówi Piotr Gutkowski. „Już jako młody chłopak wiedziałem, że najfajniejszą rzeczą na świecie jaką można robić to zajmować się muzyką, wchodzić na scenę, prezentować się ludziom i przynosić pozytywne emocje”.

Gutek nie tylko po raz pierwszy wystąpi na scenie w Chicago ale także po raz pierwszy odwiedza Stany Zjednoczone, ale jak mówi, czuje się tutaj „trochę jak w domu” ponieważ amerykański wizerunek jest tak szeroko znany z różnych mediów.

Przyjazd do USA wykorzysta także by pozwiedzać i doświadczyć jak najwięcej z ze wspaniałych możliwości jakie daje Wietrzne Miasto, a następnie także Nowy Jork. Wyjście na koncert albo do klubu także jest w planach „wielkiej amerykańskiej przygody”.

„Na każdym kroku będziemy chłonąć klimat i atmosferę” podkreśla Piotr Gutkowski.

Przed występami Gutka, publiczność będzie rozgrzewał swoją muzyką Junior Stress, czyli Marcel Galiński, wokalista, związany ze sceną reggae i dancehall, członek sound systemu Love Sen-C Music oraz formacji Geto Blasta, który prowadzi także solową działalność artystyczną.

W 2005 roku na festiwalu w Ostródzie uzyskał tytuł najlepszego wokalisty.

Junior Stress czyli Marcel Galiński

Marcel Galiński pochodzi z Lublina, ale 10 lat temu przeniósł się w „przepiękne zielone tereny”, do wsi o malowniczej nazwie Biadaczka, położonej w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.

Podobnie jak Piotr Gutkowski, Junior Stress także po raz pierwszy odwiedza Stany Zjednoczone, ale uważa przy tym , „że wszystko ma swój czas i swoją porę”.

Z Lublina pochodzi także Krzysztof Cugowski, również Gość Festiwalu Taste of Polonia, który będzie świętował 55 lat na scenie. „Lublin od pewnego czasu ożył, jeśli chodzi o festiwale, które się tu odbywają”, zaznacza Marcel Galiński. „Jest coraz więcej fajnych przestrzeni, w których się wydarzają różne, bardziej niszowe koncerty”.

Artysta zaprasza do Lublina zwłaszcza w okresie letnim. Odwiedzające go osoby mówią, że Lublin robi wrażenie i ma swój niepowtarzalny klimat.

Junior Stress wystąpi na Taste of Polonia w Chicago w piątek o godzinie 5.30PM oraz w niedzielę, o godzinie 5.00PM. Gutek także zaśpiewa dzisiaj i w niedzielę, o godzinie 7.00PM.

Warto być na Taste of Polonia i warto być z polskimi artystami!

Nasi Goście, Gutek i Junior Stress, serdecznie zapraszają:

Taste of Polonia 2024 – Weekend Dnia Pracy, godziny otwarcia:

  • piątek, 30 sierpnia 5:00PM–10:30PM
  • sobota, 31 sierpnia 12:00PM–10:30PM
  • niedziela, 1 września 12:00PM–10:30PM. W niedzielny poranek festiwal rozpocznie się mszą katolicką o godzinie 11:00AM odprawioną na scenie Teatru.
  • poniedziałek, 2 września 12:00PM–9:30PM

Bilety w cenie 10 dolarów w piątek i 15 dolarów w pozostałe dni są do nabycia tutajDzieci do lat 12 wchodzą za darmo. Adres: Copernicus Center – 5216 W. Lawrence Ave. Chicago, IL. 60630.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Copernicus Center
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu