Połącz się z nami

News USA

Aldi przejmuje sieć Winn-Dixie w swojej ekspansji na południowym wschodzie kraju

Opublikowano

dnia

Kupujący artykuły spożywcze na południowym wschodzie mogą spodziewać się większej liczby sklepów Aldi od 2024 r. Niemiecki gigant supermarketów przejmuje Winn-Dixie i inne sklepy spożywcze, aby zwiększyć swoją obecność w regionie, ogłosiła firma w środę. Niektóre z prawie 400 lokalizacji Winn-Dixie, które nabywa Aldi, zachowają znaną czerwono-białą markę Winn-Dixie i tradycyjny układ sklepu.

W nadchodzących latach Aldi przekształci znaczną liczbę sklepów Winn-Dixie i Harveys, zapowiedział dyrektor generalny Jason Hart. Przejęcie doda do portfolio sieci lokalizacje w Alabamie, Georgii, Luizjanie, Mississippi oraz na Florydzie. Prawie 300 z tych sklepów znajduje się właśnie w Słonecznym Stanie.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszej połowie 2024 roku. Potrzebne będzie także zatwierdzenie przez organy regulacyjne.

Jest to część długoterminowego planu ekspansji Aldi w Stanach Zjednoczonych – wcześniej jego przedstawiciele ogłosili że otworzą 120 nowych sklepów z celem 2400 lokalizacji do końca 2024 roku.

Przejęcia przez Aldi mogą również służyć jako okazja do wynajmu nieruchomości dla sieci, ponieważ sklepy zajmują tylko około połowy powierzchni tradycyjnych sklepów spożywczych.

Aldi okazał się zwycięzcą w okresie zawyżonych cen żywności, gdy klienci szukali tańszych opcji.

Winn-Dixie i Harveys Supermarket od dawna są podstawą w regionie południowo-wschodnim. Jednak od lat te sieci spożywcze i jej spółka-matka borykają się z trudnościami finansowymi. W 2018 roku Southeastern Grocers poinformowała, że planuje ogłosić upadłość i zamknąć 94 sklepy.

Winn-Dixie zamknął około jednej trzeciej swoich 900 sklepów w 2005 roku i zwolnił prawie 30% swojego personelu.

Aldi nie ujawnił, ile sklepów Winn-Dixie i Harveys planuje przekształcić ani ile kosztuje transakcja. W ramach umowy sieć kupi cały kapitał zakładowy spółki z Florydy za gotówkę.

Aldi planuje otworzyć 20 nowych lokalizacji w regionie południowo-wschodnim do końca tego roku, przed zamknięciem przejęcia.

Southeastern Grocers zgodziło się sprzedać swoje 28 sklepów Fresco y Más Fresco Retail Group, spożywczej grupie inwestycyjnej. Hiszpańska sieć sklepów spożywczych również zachowa swoją nazwę.

W zeszłym roku Kroger ogłosił, że kupuje Albertsons w ramach fuzji o wartości prawie 25 miliardów dolarów między dwoma największymi sklepami spożywczymi w kraju – ale ta transakcja, która ma zostać sfinalizowana w 2024 roku, napotyka sprzeciw antymonopolowy.

Konkurencja dla Publixa

Aldi nie tylko kupuje najlepsze lokalizacje handlowe Winn-Dixie w stanach takich jak Floryda, ale kupuje także lojalną i nastawioną na wartość bazę fanów, stwierdził Phil Lempert, redaktor publikacji handlowych Supermarket Guru.

Królem sklepów spożywczych w Sunshine State pozostaje Publix, z oddaną bazą klientów w 857 lokalizacjach na Florydzie.

Ale czasami kupujący nie chcą wybierać między dziesiątkami marek podstawowych produktów – połączenie jakości, selekcji i wartości Aldi sprawia, że sieć jest popularna wśród młodszych klientów w jednym z najszybciej rozwijających się regionów kraju.

A kiedy połączymy te wartości z istniejącymi Winn-Dixies, „będzie to naprawdę trudny konkurent dla Publix” – uważa Lempert.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, Aldi

News Chicago

Uczcij Narodowy Dzień Kawy korzystając z promocyjnych ofert w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Mała czarna czy duża z mlekiem? Zdobądź dzienną dawkę kofeiny za darmo, gdy sprzedawcy detaliczni w całym Chicago świętują Narodowy Dzień Kawy, oferując szereg gratisów i promocji.

Kawa jest obecnie jedną z najpopularniejszych używek na świecie i głównym źródłem kofeiny. Napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca,  pochodzi z Etiopii, a w Europie pojawił się około XVI wieku.

Amerykański Narodowy Dzień Kawy przypada na piątek, 29 września.

W ten dzień, a także w dni z nim sąsiadujące wiele kawiarni w całym Chicago oferuje rozszerzone zniżki i oferty członkowskie z okazji święta. Oto kilka miejsc, w których możesz zdobyć filiżankę czarnej energii w swojej okolicy:

Starbucks

Z okazji Narodowego Dnia Kawy w wybranych sklepach Starbucks odbędą się bezpłatne degustacje kawy prowadzone przez doświadczonych baristów.

Niektóre degustacje będą prowadzone przez certyfikowanego Mistrza Kawy Starbucks, pracownika posiadającego specjalistyczną wiedzę kawową i przeszkolenie w Akademii Kawy Starbucks. Klienci mogą uzyskać więcej informacji w lokalnym sklepie.

Roastery Starbucks Reserve, zlokalizowana pod adresem 646 N. Michigan Ave., będzie również prezentować wyselekcjonowaną mieszankę z Chicago, dostępną wyłącznie w palarni. Jak twierdzi firma, została ona stworzona przez doświadczonych twórców kawy i dobrana tak, aby odzwierciedlała esencję miasta.

Klienci mogą także uczcić pierwszy Światowy Tydzień Kawy Starbucks, który rozpoczął się w poniedziałek i zakończy 1 października, Międzynarodowym Dniem Kawy.

Peet’s Coffee and Tea

Peet’s wprowadza program „Peet’s Disloyalty” dostępny tylko od 29 września. Klienci muszą utworzyć konto Peetnik Rewards, a następnie przesłać zrzut ekranu z aplikacji lojalnościowej innej kawiarni do czwartku. Dzięki temu użytkownik otrzyma jeden bezpłatny kupon na pojedynczy napój w dowolnym rozmiarze, z wyjątkiem napojów butelkowanych.

Duck Donuts

Do każdego zakupu klienci mogą otrzymać bezpłatną, średnio gorącą kawę lub zimny napar. Osoby zamawiające online mogą skorzystać z kodu „COFFEEDAY23”, aby skorzystać z oferty.

Potbelly

Od piątku do niedzieli Potbelly będzie oferować członkom Perks podwójne punkty za każdy zakup obejmujący koktajl Cold Brew. Aby skorzystać z oferty, członkowie muszą złożyć zamówienie za pośrednictwem witryny Potbelly.com, aplikacji lub skanując aplikację w sklepie.

Paris Baguette

Piekarnia i kawiarnia Paris Baguette będzie oferować bezpłatną, średnio gorącą lub mrożoną kawę do każdego zakupu od piątku do niedzieli.

Fairgrounds Craft and Coffee Tea

Od 29 września klienci będą mogli cieszyć się połową ceny na wszystkie kawy przez cały dzień. Osoby planujące zakup kawy online mogą skorzystać z kodu „COFFEE LOVER”, aby uzyskać dostęp do oferty.

Dunkin Donuts

Członkowie programu Rewards mogą otrzymać bezpłatną średnią gorącą lub mrożoną kawę przy zakupie tego dnia.

Krispy Kreme

W ten piątek sieć sklepów z pączkami oferuje bezpłatną, średnią gorącą lub mrożoną kawę, bez konieczności zakupu.

Circle K

Dzięki aplikacji Circle K klienci mogą otrzymać jedną bezpłatną filiżankę kawy w dowolnej wielkości od 26 września do 2 października

Stan’s Donuts & Coffee

Kultowa marka pączków i kawy zaoferuje dwie oferty z okazji Narodowego Dnia Kawy w 16 lokalizacjach na terenie miasta. 29 września każdy gość będzie mógł otrzymać darmowe 16 uncji gorącej lub mrożonej kawa do dowolnego zakupu w sklepie.

Osobom spoza Chicago Stan’s oferuje 50% zniżki na wszystkie zamówienia na kawę w pierwszym miesiącu z kodem DrinkMoreCoffee, dostępnym tylko 29 września.

Big Shoulders Coffee

29 września firma Big Shoulders oferuje na swojej stronie internetowej 15% zniżki na kawy podstawowe w kawiarniach.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Weedezign/
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Water Taxi ponownie kursuje po rzece Chicago. Wskakujcie na pokład

Opublikowano

dnia

Autor:

Niepowtarzalny żółty kolor Chicago Water Taxi powrócił na rzekę Chicago po zamknięciu usług na początku pandemii a właściciele firmy nadal pracują nad przywróceniem dawnego poziomu przewozów pasażerów. Jeśli chcesz się dostać z Michigan Avenue na Madison Street, lub odwrotnie, wsiadaj na pokład.

Osoby pracujące w centrum miasta mogą dostać się do biura na wiele sposobów – pieszo, samochodem, pociągiem, autobusem lub statkiem.

Jeśli zdecydujesz się na taksówkę wodną w Chicago, istnieje duża szansa, że Twoim kapitanem będzie Doug Chyna. Jest kapitanem drużyny Chicago River od ponad 20 lat.

Pandemia zamknęła firmę na kilka lat a żółte, charakterystyczne łodzie wróciły na wodę dopiero w tym miesiącu. Jednak Chicago Water Taxi obsługuje obecnie tylko część swoich pierwotnych usług.

„Przed pandemią Covid-19 byliśmy bardzo zajęci. Kursowaliśmy do Michigan Avenue, Madison Street, Clark i LaSalle, Riverwalk i Chinatown” – wspomina Chyna.

Aktualnie, dopóki nie zwiększy się liczba pasażerów, można korzystać wyłącznie z taksówki wodnej pomiędzy Michigan Avenue i Madison Street. Pasażerami są głównie osoby dojeżdżające do pracy lub chcące wyjść z biura na lunch lub przerwę.

Doug Chyna zauważa, że każdego dnia chętnych na kurs przybywa. Wg kapitana przepłynięcie łodzią jest relaksujące i odstresowuje osoby pracujące w biurach.

Chicago Water Taxi kursuje we wtorki, środy i czwartki w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie chicagowatertaxi.com.

Źródło: cbs
Foto: YouTube, istock/Manakin/
Czytaj dalej

News USA

Ponad 100 tys. dodatkowych pracowników UPS będzie dostarczać paczki w okresie świątecznym

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma kurierska UPS ogłosiła we wtorek, że jest gotowa zatrudnić ponad 100 000 pracowników w okresie świątecznym. Poszukuje osób na stanowiska sezonowe w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na terenie całego kraju i potrzebuje przede wszystkim kierowców sezonowych, kierowców z zawodowym prawem jazdy oraz osób zajmujących się obsługą paczek.

UPS, dla którego okres świąteczny jest najbardziej pracowity, stwierdził, że oferuje „konkurencyjne wynagrodzenia i pracę na wiele zmian w setkach lokalizacji w całym kraju”. W niektórych lokalizacjach dostępne są także do obsadzenia stanowiska stałe.

Firma podała również, że w przypadku większości kandydatów cyfrowy proces aplikowania zajmuje mniej niż 20 minut, a prawie 80% stanowisk sezonowych nie wymaga rozmowy kwalifikacyjnej.

Inicjatywa dotycząca zatrudnienia pojawia się w czasie, gdy firma boryka się z konsekwencjami finansowymi spornych negocjacji pracowniczych, które zostały rozstrzygnięte w lipcu i ostatecznie zakończone w zeszłym miesiącu. Negocjacje były konsekwencją strajku, jaki zorganizował związek Teamster.

Przychody spółki spadły w drugim kwartale wraz ze spadkiem liczby paczek, w związku ze strajkiem i prowadzonymi rozmowami pracowniczymi.

Firma obniżyła także swoje prognozy dotyczące skonsolidowanych przychodów za cały rok, aby „odzwierciedlić wpływ negocjacji w sprawie warunków pracy i koszty związane z osiągniętym wstępnym porozumieniem” – podała spółka w swoim kwartalnym raporcie o zyskach opublikowanym w sierpniu.

Jednak dyrektor generalna UPS, Carol Tomé, stwierdziła w oświadczeniu dołączonym do raportu, że firma jest „silniejsza niż kiedykolwiek” i że będzie w dalszym ciągu „kontynuować strategię mającą na celu uchwycenie wzrostu w najbardziej atrakcyjnych częściach rynku i uczynienie naszej globalnej zintegrowanej sieci jeszcze bardziej wydajną”.

O tym, że na sezon świąteczny zatrudnia Amazon pisaliśmy 21 września. 100 tys nowych osób chce także przyjąć na ten czas Target.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube istock/lcva2/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu